Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Oбичам Microsoft  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.07 15:49



http://www.computerworld.com/blogs/node/6097
Най-добрите, най-сигурните, най-красивите.

Е ако човек иска да не зависи от WGA (изключтелно важен, полезен и необходим за клиентите, сървис) ще трябва да си има и резервна ОС.

В същност не мога да разбера хората що реват - мойто XP за последните 18 месеца не е хващало нито вируси, нито съм имал ядове с WPA. Като го пусна бачка като пушка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: bira_more]  
Автор Ocoгoвeц (~*~)
Публикувано28.08.07 16:04



И аз обичам Майкрософт.


-
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: Ocoгoвeц]  
АвторGentoOO (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 16:21



Linux RLZ mom4eta taq tema mojete da si q zavrete v g**a , varete im pylnete gu6ite na tapite maikursoft s kinti a nie 6te vi gledame o6te nekoq godina seira dokato nqkoi kompanii sprat da proizvejdat software za winDOS i 6te ostanete si4ki s prast v usta



NAZDRAVE !



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: GentoOO]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано28.08.07 16:29



браво, санчо, браво



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: GentoOO]  
Автор Ocoгoвeц (~*~)
Публикувано28.08.07 16:49



Работя с Линукс от 1998, с всички видове системи от фамилията BSD - от 2001, от 2003 със Соларис, а съм ползвал IRIX, Minix, Unixware, OpenVMS, Plan9, и някои други като OS/2, BeOS и какво ли още не, много от което ти дори не си и чувал.

В същото време нямам предрасъдъци да харесвам Windows. Харесвам го и си признавам. А, ти Санчо, ламерче небесно, дори една кирилица нямаш на Линукс-а. Ха, сега, кажи, кой е с пръст в устата?


Все пак, ако някой ден стане тази смехория, както казваш, няма да ми е проблем да си върша работата на всичко останало.

Лек ден и пиши на кирилица.


-
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: Ocoгoвeц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.07 17:03



М не - не мога да кажа че обичам виндовс, аз само за майкрософт говорех :)
А виндовса си го държа - да си го имам, и не го ползвам много много, да не земе да се амортизира нещо.

Bеer? Mоre?




Тема Нищонови [re: bira_more]  
Автор Ocoгoвeц (~*~)
Публикувано28.08.07 17:06



Аз и Windows обичам.




-
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: Ocoгoвeц]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано28.08.07 18:58



Ползвал си Plan9 друг път, сигурно само си го инсталирал ;)

Plan9 е неизползваем от обикновените хора като нас, само боговете от Bell Labs (сега всички в Google :) могат да вършат някаква полезна работа с него :)

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: |]  
Автор Ocoгoвeц (~*~)
Публикувано28.08.07 19:39



Не съм казал, че съм вършил полезна работа с него. Той е неизползваем!




-
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: Ocoгoвeц]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано29.08.07 05:57



Според jmk, единствения от екипа все още в Bell Labs, Plan9 е съвсем използваем -- няма браузър нито каквито и да е програми, които да ти пречат да се концентрираш и да програмираш :)

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: GentoOO]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано29.08.07 08:45



В отговор на:


dokato nqkoi kompanii sprat da proizvejdat software za winDOS




муахаха, всички компании се засилиха да спират да пишат софтуер за winДОС
ти май си дебил? с друго не мога да си го обясня това ;)





Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: bira_more]  
Авторerte (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 09:04



Някой прочете ли изобщо статията?



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: erte]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.08.07 16:16



А ми аз например я прочетох - защо?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: bira_more]  
Авторxaxaxъxъxъ (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 18:27



ахахаххахаххахаха кой ще спре да пише програми за уиндоус ахахаха
същото е да се спре добиването на петрол .верно линуксаджиите са 80 процента с дебилни отклонения може ли черното да казваш .Ама няма значение губете си времето с линукс-а аре успехн



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: xaxaxъxъxъ]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано06.09.07 19:20



Я ме светни колко от суперкомпютрите в Top500 са с Windows? :)

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Oбичамнови [re: xaxaxъxъxъ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.09.07 21:34



да си "губя времето" и да ми плащат добре за това.
Бас държа че с линукс изкарвам повече от колкото ти с виндовс.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Oбичамнови [re: bira_more]  
Авторbai_hui (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 11:45



много сте зле пичове тука много сте зле аххахаххахаххахаххаха



Тема Re: Oбичамнови [re: bai_hui]  
Авторбaи_xyй (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 11:46



ама отчайващо зле как може да казвате на белия цвят розово само това не мога да си обясня



Тема Re: Oбичамнови [re: bira_more]  
Авторбaй_xyй (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 11:49



е аз парите си ги вадя не с компютрите намерил съм си друг начин но не това е важното
п.с. и кой си плаща за уиндоуса ми е много интересно като го има на 10000 места със сериалите и без тях със всички ъпдейти и подобни.само някоя институция или фирмите но те си вадят пари от тия неща





Тема Re: Oбичамнови [re: бaй_xyй]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.07 12:40



А ми аз понеже съм бунак, си имам платен от мен самия виндовс, макар и да съм го ползвал не повече от 3 - 4 пъти от как съм го купил.

Та - добре, зле сме, бунаци сме, а ти какво търсиш при нас?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Oбичамнови [re: bira_more]  
Автор 3aropka (ентусиаст)
Публикувано07.09.07 22:27



Остави го - няма елементарно възпитание!



Тема Re: Oбичамнови [re: 3aropka]  
Авторбaй_xyй (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 14:08



ми нищо опитвам се да върна поне някой от вас към действителността





Тема Re: Oбичамнови [re: бaй_xyй]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 20:40



бaй_xyй, смешен си човече. Предполагам, че не знаеш много за ГНУ/Линукса. Препоръчвам ти първо да пробваш, а след това да говориш. В този клуб има доста комплексари, но също така е вярно че ГНУ/Линукса не отстъпва по нищо на Бозата. Дори в много отношения я превъзхожда. Най малкото ти дава по-голяма стабилност и използва значително по-малко ресурси за да свърши същата работа като Виндовса. Няма вируси, няма спайове. Говоря за десктоп системи. За сървърите няма съмнение, че ГНУ е доста по-добра. Вярно е че от 10000 места можеш да си намериш пиратски Виндовс, но е вярно и че Линукс системите (по-голямата част от тях) и по-голямата част от софтуера и ъпдейтите за тях ти се дават безплатно съвсем легално. Може да ти се струва странно но така ГНУ/Линукс ти дава възможност да запазиш вътрешното си достойнство и честност (за пред самия теб). Когато използваш пиратски софруер, дори и подсъзнателно ти знаеш, че това не е много редно и така да се каже губиш от достойнството си в собствените си очи. Това са прекалено абстрактни въпроси, но все пак може да се замислиш върху тях.

Отново те съветвам, пробвай някое ГНУ/Линикс дистро (Убунту, опенСусе, Федора и т.н.). Научи основните неща, за работата с него и ще видиш, че е доста по-добро от бозата.



Тема Re: Oбичамнови [re: *]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано08.09.07 21:04



Като гледам какви глупости пишеш, очевидно си един от комплексарите...

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема М не - твоятанови [re: бaй_xyй]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.09.07 22:12



действителност за мен е като кошмар. Малко кинти, вируси идиотии.
С линукс и кинтите повече и вируси нема - направо сбъдната фантазия.
Живей си в кошмара, остави ме да си живея в сбъднатите фантазии.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: |]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано10.09.07 15:16



/*
Я ме светни колко от суперкомпютрите в Top500 са с Windows?
*/
2
ia ti me svetni kolko ot linux supercomputers sa s vanila kernel ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: DrFrancky]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано10.09.07 15:51



Какво имаш предвид под vanilа kernel? Обикновено имат по-нови драйвери за разпределената файлова система и интерконекта. Предполагам, че сам се сещаш, че производителите нямат кой знае колко голям интерес да пускат най-новите версии на файлови системи като Lustre или Panasas в стандартното ядро, защото се броят на пръсти ползвателите им. Същото важи и за драйверите за интерконекти като InfiniBand, Myranet, или (в краен случай, ако си много беден :) 10G Ethernet. Евентуално новите версии стигат до стандартния кърнъл. Ако си пращал патчове за ядрото вероятно знаеш колко време минава докато ги приемат.

Но при повечето останалите неща са си vanila. И тенденцията е да стават все по-ванила (ще оставя на теб да се сетиш защо).

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson

Редактирано от | на 10.09.07 16:01.



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: |]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано10.09.07 16:39



без да се заяждам да питам къде си видял да стават по-ванила? засега в няколкото дистрибуции, които следя и ползвам си вървят с пачовете.



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано10.09.07 17:33



На суперкомпютрите съм видял.

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Oбичамнови [re: *]  
Авторбaй_xyй (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 23:03



може и да съм смешен признавам го

но не това е въпроса виж може би не разбирате някои неща тука
както имате някой от вас де, да говорят че черното е лилаво и подобни неща.
аз примерно съм един нормален човек който компютъра му трябва да си свърши работата и толкоз .Не ми се иска да прекарвам ужасно много време пред машината научавайки неща който не ме интересуват като как да си пусна мишката,примерно.
Естествено че ще избера нелегалния но функционален интуативен уиндоус с който инсталирането на програма е няколко кликвания .
Това имам предвид .


п.с.
Пиша тука понеже се подразних че на много места в мрежата виждам как линукс потребители обиждат без абсолютно никой да ги е предизвикал уиндоус потребители,понеже първите били прекарали множество часове,седмици и години дори в усвояването на линукс ,а тия вторите са жалка картинка с уинбоза .
ето поради тази причина ви намерих тука и пиша



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: |]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано11.09.07 07:15



хмм, не бих ги нарекъл точно масови. а темата е за майкрософт,които правят масов софтуер.



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 07:28



Темата е защо използваме Линукс, след като Windows бил толкова велик. Една от причините да го използвам е, че 80% от суперкомпютрите вървят с него.



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: l]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано11.09.07 08:59



последният и клон беше за vanilla ядрата...



Тема Re: Oбичамнови [re: бaй_xyй]  
Автор Grok (минаващ)
Публикувано11.09.07 13:39



"Естествено че ще избера нелегалния но функционален интуативен уиндоус с който инсталирането на програма е няколко кликвания ."

Ти тук споменаваш двата основни проблеми на Уиндоус от гледна точка на много потребители.
1. Много е скъп, а не всеки като теб е навит (естесвено) да извършва криминално деяние и да нарушава авторските права на Майкрософт. Работили са си хората искат и трябва да си получат парите. Аз може да съм недоволен за сума ти неща от тях, и да се опитвам да минимизирам наследството от уиндоус в нашата фирма, но им платих като поп 53-4 хиляди евро миналия месец.

2. Това е практически най-големия проблем на уиндоус. Това че е много лесно за потребителя да инсталира какъвто и да е софтуер води до огромни загуби на обществото във време и пари, да се оправят скапани системи.
Когато някой приятел ми се нацупи, че от началото на годината отказвам да им помагам с уиндоуските инсталации, а им предлагам Убунту или Сусе, аз им казвам, че времето ми е ценно. Те са си избрали да го ползват това чудо - те да се оправят.

В последните няколко години вече има достатъчно избор по отношение на функционално заменими системи. Кеф ти уиндоус, кеф ти мак ос, кеф ти линукс, кеф ти някоя от по-малко популярните системи(опънсоларис, бсд, остатъците от беос и всякаквите комерсиални юникси), които обаче общо се използват от доста потребители. Всеки избира кой продукт да използва. Има няколко параметъра, по които се избира система и не е толкова трудно да прецениш, коя е най-подходящата за теб или твоята организация или как да ги омешиш.

Ако имаш интереси към линукс, то аз те призовавам да посещаваш този клуб. Ако ли не, то не си губи времето. Предполагам, че може да го използваш по много по-приятен начин.



Тема Браво!нови [re: бaй_xyй]  
Автор fla (непознат )
Публикувано11.09.07 13:46



-----------
може и да съм смешен признавам го но не това е въпроса виж може би не разбирате някои неща тука
както имате някой от вас де, да говорят че черното е лилаво и подобни неща.
аз примерно съм един нормален човек който компютъра му трябва да си свърши работата и толкоз .
-----------

- Ако знаеше малко повече щеше да видиш, че всъщност лилавото е лилаво, но го виждаш черно поради незнанието си. ...Помня още мой преподавател, казваше: "човек вижда това, което познава" :)
Относно второто изречение: еми и аз съм нормален човек. При това професията ми е далеч от компютърните науки. Затуй ми трябва система, с която да си върша работата. Не да си играя да рестартирам и преинсталирам - нямам време за това. (Време да науча обаче нещо ново - време имам :)



--------------
Не ми се иска да прекарвам ужасно много време пред машината научавайки неща който не ме интересуват като как да си пусна мишката,примерно.
---------------

- Разбирай, предпочитам да отделя време и да си подкарам мишката. След това да работи. Вместо да я направя да работи до следващия път. И после пак да се чудя коя книга с магии да отворя...


----------
Естествено че ще избера нелегалния но функционален интуативен уиндоус с който инсталирането на програма е няколко кликвания .
Това имам предвид .
----------

- Така, така, както вика един приятел за Уиндолс-а: "лесно, лесно, ама по много пъти" :}}}}}
За нелегалния - не се и съмнявам, че е такъв. Но за функционален и особено "интуитивен", ще трябва да си отвориш тълковния речник.
Интересното на Уиндолс потребителите е това, че изхождат от факта, че "Уиндоуз е най-лесен" и, че всички други, ползващи друго, се мъчат, но не си го признават :}}}}} Уверявам те, че дълбоко бъркаш, приятелю. За мен Уиндоуз е поне толкова труден, колкото и за теб Линукс. Това първо. Второ: аз доста време съм работил с Уиндоуз, за да изкажа подобно твърдение. (Макар и, верно, само 3-4 години с Линукс). Има един начин да ме разбереш - ако поне толкова време ползваш тези системи. Но тъй като това няма да се случи, предполагам, поне не продължавай да се напъваш с такива изказвания. Верно забавляват, като ги прочете човек, но... Верно, "може и да си смешен"...


---------
Пиша тука понеже се подразних че на много места в мрежата виждам как линукс потребители обиждат без абсолютно никой да ги е предизвикал уиндоус потребители,понеже първите били прекарали множество часове,седмици и години дори в усвояването на линукс ,а тия вторите са жалка картинка с уинбоза .
ето поради тази причина ви намерих тука и пиша
----------

- Герой! Голямо дразнене, голямо търсене, голямо нещо ;-P За щастие - уцелил си правилния форум - тук има здрав отбор фенове, които упорито пазят честта на Уиндоулс-а. Присъедини се! Бъдете единни за благото на тая любима, както каза, легална и неинтуитивна система! ;-PPP

Относно Линукс феновете и Уиндолс феновете: в повечето случаи има една съществена разлика: хората, които ползват Линукс са ползвали (често пъти доста време) и Уиндолс преди това или дори понастоящем ползват. Докато масата Уиндолс фенове не са ползвали Линукс, някои само са го виждали, а трети били чували, че "Линукс е труден" :}} В такъв случай не смяташ ли, че мнението на първите е по-меродавно от мнението на вторите? :)
Последно: ще намериш достатъчно много хора, които обиждат потребителите на Уиндолс, както и достатъчно много, които обиждат потребителите на Линукс. Аз лично намирам такова занимание за крайно безмислено и глупаво. ...Верно не харесвам Уиндоуз по много причини и си изразявам мнението. Но да засягам някой за това какво ползва - не намирам никак смислено.
Така или иначе, ако решиш да се заяждаш с хората, ползващи Линукс - да, тук е правилното място. В противен случай, ако решиш да разбереш защо всъщност хората предпочитат Линукс и свободен софтуер, има много лесни начини да си инсталираш такъв. Отдели време, почети, поработи, после отново сподели мнение. Конструктивно мнение кое "да" и "защо" и кое "не" и "защо". (И в много случаи, да повторя, определенията "лесно" и "трудно" са базирание почти изцяло на навиците на потребителя. В такъв случай "лесно" е всичко онова, с което досега са работили и продължават да ползват и "трудно" е всичко ново и разлино. Затова първите реплики на Уиндоуз потребителите, които започват с Линукс са: "не е като в Уиндоуз". И оттам нататък се класифицира в графата "трудно", без да опита да се научи да работи с продукта, за да реши, дали наистина е труден. А всъщност ГНУ/Линукс софтуерът съществува точно по тази причина - зада НЕ бъде като Уиндоуз. За да бъде лесен ЗА РАЗУчАВАНЕ И ПОЛЗВАНЕ, ЗА СПОДЕЛЯНЕ, за да бъде и потребителя СВОБОДЕН :)...



Успех



Тема Re: Oбичамнови [re: бaй_xyй]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.09.07 14:03



Е на мен ми е писнало да ми плачат - ама не мога да си почистя диска.....
Дори само възможността да кажа - съжелявам, не ползвам виндовс от 2 години и не мога да ви помогна, е достатъчна причина.
Сега губя време да подкарам неща които си тръгват директно под Виндовс - например един USB принтер, но спестявам време:
1. Има неща които тръгват под Линукс без нужда от инсталационни дискове - например USB->RS232
2. Бягам по тъч линията когато някой ме пита - не мога да си почистя диска....
В крайна сметка - загубих време за да науча някои неща, сега спестявам много време.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Браво!нови [re: fla]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано11.09.07 14:04



мдаа. и какво каза ако не тайна сега?
"А всъщност ГНУ/Линукс софтуерът съществува точно по тази причина - зада НЕ бъде като Уиндоуз. "
бас държа, че е точно така.



Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано11.09.07 15:43



Последния и клон беше з vanilla kernels на top500 машини.

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Oбичамнови [re: bira_more]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано11.09.07 17:16



аз изумях от поддръжката на синзъб под уиндоус
слагам джаджата в усб порта и ми иска диск с драйвър
хубаво слагам го
копира си го
не работи
гледам тъпо, нали уж трябваше да е лесно
да не бил сертифициран драйвъра, но то на синитезъби не им ги сертифицирали изобщо (та и за това сигурно с тая джаджа включена не ще да хибернейтва), та немало проблеми
сещам се да погледна какво друго има на диска
има сетъп.ехе, пускам и инсталира камара неща, драйвъри и за шина и за мрежа и за още сто неща

трепач просто :)



Тема Re: Oбичамнови [re: бaй_xyй]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано11.09.07 21:19



В отговор на:

аз примерно съм един нормален човек ...
Естествено че ще избера нелегалния ...



Това вече е новина. Нормалните хора избират нелегалното и това е естествено?!?

Между другото искам да те светна за нещо. Това, че пишеш нерегистриран не ти гарантира, че самоличността ти няма да бъде разкрита, ако съответните органи решат да ти спретнат една проверчица за използване на нелегални нещица като джамче, игрички, офисчета, фотошопчета и др.

Това първо. Второ не е лошо да се четат датите по форумите. Проблемът с мишките в най-популярните линукс дистрибуции е решен много отдавна. И ако трябва да си ги мерим, не ти ли си се струва нелепо при първоначална инсталация на Windows да се иска да пъхнеш дискета!!! във флопито!!!, като от доста време насам флопитата са екстра даже и при настолните системи.

Трето - идеална ОС няма и никога няма да има! Така, че всякакви спорове коя е по-добра са безсмислени. Всеки да ползва това, което му върши работа, като спазва законите на страната, в която живее.

И накрая - четвърто - надявам се, че след 15 септември безделниците по форумите ще намалеят. Много са им дълги ваканциите на тия деца, бе...

Windows found - Remove? (Y)es (S)ure (F)ine (O)K (M)ake it so

Тема Re: Oбичамнови [re: mdk_bg]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано11.09.07 21:57



за първи път от теб чувам, че уиндолз искал да пъхнеш флопи диск там в оная дупка...
я конкретизирай малко ?





Тема И той...нови [re: C.Capъeв]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано11.09.07 22:10



не чете датите



There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема На мен дори днес не ми се наложинови [re: C.Capъeв]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано11.09.07 22:35



Да слагам разни дискети като се занимавах с:

GET / HTTP/1.0" 403 - "-" "xChaos_Arachne/4.1.90J1-387 (DOS x86;WATTCP/1.05; 800x600,HiColor; www.arachne.cz)"

GET / HTTP/1.0" 403 - "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 3.1; Tucows)"



Тема Re: Oбичамнови [re: Tony Stewart]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано12.09.07 08:57



по това си личи истинският санчо - ползва странни преводи за всичко - примерно синзъб. а защо си писал усб вместо усш и хибернейт вместо хибернира.



Тема Re: На мен дори днес не ми се наложинови [re: Ocoгoвeц]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано12.09.07 09:34



ами на някои хора явно деня им е бил каръшки, та за всичко е трябвало да пъхат дискети

е, нищо, поне е забавно





Тема Re: Oбичамнови [re: C.Capъeв]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано12.09.07 10:57



Вероятно не ти се е налагало да инсталираш "уиндолз" върху SATA диск, иначе шеше да знаеш, че XP SP2 иска дискета с драйвер за SATA по време на инсталация. В противен случай не намира твърдия диск. Това, върху което се опитвам да акцентирам е, че иска именно дискета, а не какво и да е устройство - CD примерно.

Windows found - Remove? (Y)es (S)ure (F)ine (O)K (M)ake it so


Тема Re: Oбичамнови [re: mdk_bg]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.09.07 12:00



стига бе! аз как го инсталирах на SATA без дискети?

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: Oбичамнови [re: Tony Stewart]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано12.09.07 14:50



i zashto reshi che tova e problem na windows a ne na proizvoditelia/pisacha na driverite za skapanoto ti USB ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Oбичамнови [re: mdk_bg]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано12.09.07 14:55



koia godina beshe windows XP ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Oбичамнови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано12.09.07 15:01



брей как пък от една дума ми лепна етикет - истински админ, браво



Тема Re: Oбичамнови [re: DrFrancky]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано12.09.07 15:26



щото windows е виновен по подразбиране.



Тема Кефя се безумнонови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.07 15:44



Начи ако има устройство което прави проблем под Виндовс - скапания производител на скапаното устройство е виновен.
Ако има устройство което прави проблем под Линукс - скапания Линукс е виновен.
Кеффффффф

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кефя се безумнонови [re: bira_more]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано12.09.07 15:48



ммне е ли по-точно да се каже, че операционната система не е виновна и двата случая?



Тема Re: Кефя се безумнонови [re: bira_more]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано12.09.07 16:09



или пък потребителя става санчо :)



Тема Re: Кефя се безумнонови [re: Tony Stewart]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано12.09.07 16:33



също става





Тема Re: Кефя се безумнонови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.07 16:41



Не ме интересува кой е виновен.
Интересува ме какво аз мога да направя.
И тъй като с Линукс мога да изкарвам повече кинти, за мен Линукс е по добрата система.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кефя се безумнонови [re: bira_more]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано12.09.07 16:58



т.е. ако беше комбайнер щеше да ходиш с комбайна до метро и по дискотеките?



Тема Re: Кефя се безумнонови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.07 18:25



Не съм комбайнер - не знам какво правят комбайнерите.

Bеer? Mоre?




Тема Етикетинови [re: bira_more]  
Автор fla (непознат )
Публикувано13.09.07 02:50



Гледам пак защитата се в включила здраво. И като опре до липсата на аргументи, почва да лепи етикети.
За да има баланс обаче, отборът на вратарите получава червен етикет "Дон Кихот". Смятам че пасва добре на извисените им изказвания, които не правят много смисъл и второ: на борбата с химерни противници (не съществува такава свободна, стабилна и удобна за работа система като ГНУ/Линукс; нали? :) ...Трето... Може би, за да се отличим - ние, които с прости санчовски средства си вършим прекрасно работата, гледаме реално на света и се чудим на възгледите на господаря Кихот... :)



Тема Re: Oбичамнови [re: DrFrancky]  
Авторdebilan (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 05:32



a tova nedorazumenie vista OS li go narichash. Zemi malko svali MS ochilata che si smeshen.



Тема Re: Етикетинови [re: fla]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано13.09.07 08:54



абе ти нали се беше затрил някъде с благородно презрение. я си тръгвай обратно ,другарю политрук.



Тема Re: Етикетинови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано13.09.07 15:09



Ей, fla, 'айде вземи и се засрами малко!?! Бива ли така, да им разваляш хубавия форум!!! Тъкмо си бяха повярвали, колко са велики (те и тяхната любима ОС) и ти да им развалиш кефа

. Пък на това отгоре и донКихотовци ги наричаш! Боже, боже, боже-е-е-е, ти срама нямаш ли... ?!?

Още малко толерантност никога не е излишна

Тема Re: Oбичамнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано13.09.07 15:21



Явно зависи от чипсета (или от нещо друго, е*а ли му м*м*та). При мен също не ми е искал, но един приятел не мина без дискета.

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Етикетинови [re: мeтълДжyмa]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано13.09.07 15:25



Я си кажи, аз включвам ли се в тази графа, на ония, дето си би ли пвярвали? Щото, ако се включвам, да споделиш коя ми е любимата ОС, много искам да науча.





Тема Re: Етикетинови [re: мeтълДжyмa]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано13.09.07 15:26



все се чудех какво съединява санчовците, то било убитото им чувство за хумор.



Тема Re: Етикетинови [re: мeтълДжyмa]  
Автор fla (непознат )
Публикувано13.09.07 15:36



Към метълДжума: ами, като гледам, че само ти (сигурно и много малко други) сте останали в помощ на търсещите помощ, и, bira_more да юрка вратарите да гонят топката (;-P), реших и аз да се включа за малко... ;-D

Към брЪщоли конпруч: не съм си тръгвал с презрение. Със съжаление, обаче. Останаха такива като тебе, дето обичат да си сменят прякорите и да пишат глупости (и останалите от отбора). Затова предочитам да пиша във форума на linux-bg, когато се нуждая от помощ.
Второ: бях достатъчно зает, за да мога да посещавам редовно форуми. И скоро пак ще бъда, така че ще си продължите безмислените дискусии и обидите по адрес на новаците (и не само)...



Тема Re: Етикетинови [re: fla]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано13.09.07 15:44



тц - не съм си сменял прякора. следя клуба от години, но пиша от скоро. а във форума на линукс-бг си е мирова скръб. последната дискусия от тая сутрин беше за чорапите на столман...



Тема Re: Oбичамнови [re: Tony Stewart]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано13.09.07 15:48



Де да беше само това! И аз се борих да подкарам 1 принтер (HP PSC 1410) под Уин да печата на CUPS сървър, ама нъц. 4 компа под Линукс печатат та се късат (за 1-ия е локален, но за останалите е отдалечен), но Уина не иска да го инсталира. На CUPS сървъра има пусната самба, машината и принтера се виждат от Уина, но казва че няма драйвери. Пъхам оригиналния диск и ми иска файл, който не съществува на CD-то (а ми казва "Сложете диска отбелязан като "hp..." и посочете пътя до файла... (някакъв .dll беше, но не го помня). Намерих го в интернет, дадох му го и той ми поиска друг... И това ми била перфектно лесната инсталация. Пиша това заради бай_хуй и подобните, дето осмърдяха нета с изказвания от типа "В Линукс всичко се инсталира трудно (твърдения от времето на прабаба ми - в ПОВЕЧЕТО случаи е дори по-лесно), а в Уин - с 2-3 клика (затова ме кара да търся библиотеки в интернет). Едностранчивото представяне на нещата (за моето, само хубаво, за врага - лошото, па дори и отдавна да не е актуално) не помага на никой

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Етикетинови [re: Ocoгoвeц]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано13.09.07 15:57



Ти пък къде се слагаш в "А" група

, та ти пишеш по-рядко и от мен, но почти винаги заядици с хвалещите Линукса и никога с бозаджиите . Няма да открия топлата вода, като кажа, че няма нищо съвършено, но когато заемаш позицията - змии и гущери срещу едното и нищо срещу другото, кажи ми по какво се различаваш от Франки и кики? Май само по изразните средства...

Още малко толерантност никога не е излишна

Тема Ми ти си го казанови [re: Ocoгoвeц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.09.07 18:43



твоята любима система е виндовс.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми ти си го казанови [re: bira_more]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано13.09.07 18:51



Любима система за какво? Защото например моята любима система за десктоп е различна от любимата ми система за сървър.

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Ми ти си го казанови [re: |]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.09.07 18:58



Прав си.
Не го съобразих.
При мен разлика няма, но не е задължително при всички да е така.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми ти си го казанови [re: bira_more]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано13.09.07 19:15



Освен това в момента на бюрото си имам четири работещи компютъра, три са с Линукс, на които си програмирам (не питай защо два) и един с MacOSX, на който върша всички останали неща като четене на мейл, браузване, печатане и т.н. Един от "компютрите" е Playstation 3.

Ако някой ме пита какво използвам за десктоп бих отговорил MacOSX.

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Кефя се безумнонови [re: bira_more]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано13.09.07 19:54



ako driverite sa certified ot MS .. da windows e vinoven.
ako driverite sa v kernela na linux ... da linux e vinoven.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Oбичамнови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано13.09.07 20:00



a sustoto tova printerche kak se instalira ako printer servera ne e cups/linux ami windows ? .....

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Етикетинови [re: fla]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано13.09.07 20:04



ne ti haresva foruma, ne ti haresvame nie, nie ne te haresvame ... ti niakakuv debil li si che produlzavas da pishesh tuka ? nali si imashe forum v koito si pisesh i si haresvas ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Oбичамнови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано13.09.07 20:18



Ако е локален принтер (на Уин XP SP2) му слагаш CD-то, стартира се autorin програма, която не те пита нищо (но и нищо не ти казва) и освен драйверите ти инсталира и един куп програми на HP

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Ми ти си го казанови [re: |]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано13.09.07 20:39



MacOSX има ли нещо от типа на trial ползване? една седмица би била достатъчна.

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: Oбичамнови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано13.09.07 20:39



pitah ako e network printer na windows kak se instalira .. dali ima sustia problem.

takuv problem se poluchava pri polozenie che si na BG regional setings niakoi put...

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Етикетинови [re: DrFrancky]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано13.09.07 20:41



тва ми напомня на оня виц за първата брачна нощ на садо-мазо двойка :)

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: Oбичамнови [re: DrFrancky]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано13.09.07 20:48



аз съм с мрежов принтер, който работи без трудности и от windows, и от linux. а че HP са идиоти е съвсем отделен въпрос.

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: Oбичамнови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано13.09.07 21:04



Ако под "мрежов принтер" имаш предвид такъв, който се свързва с RJ-45 конектор - не е такъв - USB е

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Е на служебното ми бюронови [re: |]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.09.07 23:18



имам 2 компютъра. Лаптоп и виндовс машина. Лаптопа с линукс, а виндовса на последък не го поглеждам. Някога направих няколко програми на него, работят си и толкоз. На практика бачка като сървър.
Под бюрото се мъдрят още 2 линукс машини.
Не знам дали се брои и един ARM board - с embeded linux.
Все пак зад това бюро стоя само на "работа". До колкото проекта вече привършва - няма да стоя там още дълго.
В нас - само лаптоп.
Така де - на лаптопа има и виндовс, ама не се ползва.

Bеer? Mоre?


Редактирано от bira_more на 13.09.07 23:19.



Тема Re: Е на служебното ми бюронови [re: bira_more]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано14.09.07 00:26



Имам 3 компа и 1 лаптоп - всичките с Джентуу. Лаптопа има и ХР (дуал буут), а 2 от комповете - Дебиан (моя) и ХР (на дъщерята - заради училището, но тя каза, че там и е предостатъчен, за да го търпи и тук и не го е пускала) на виртуални машини. Последният е рутер, купс и нфс сървър, телевизор и радио

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Е на служебното ми бюронови [re: bira_more]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано14.09.07 01:07



Е, сега, ако взема да броя всички машини на бюрото ми, работещи или не, ще излязат повече от 20 ;) Имам само 18 невключени gumsitx от които се каня да правя клъстър вече 6 месеца...

Windows компютри нямам, не се оправям добре с Windows.

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Ми ти си го казанови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано14.09.07 01:09



Теоретично MacOSX работи само на хардуер на Apple. На практика май има разни хакнати версии, които работят на всичко, но честно казано не ме интересуват. Компютрите на Apple вече са с достатъчно разумни цени.

If you want to go somewhere, goto is the best way to get there - Ken Thompson


Тема Re: Ми ти си го казанови [re: |]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.09.07 08:24



аха. кофти, защото не ми се купува цял компютър само заради пробването. ще чакам да дойде време за смяна :)

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: Ми ти си го казанови [re: bira_more]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано14.09.07 11:00



Не помня някъде да съм го казвал.





Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Ocoгoвeц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.09.07 11:03



Имаше едно твое мнение, в което описваше какъв опит имаш, и че все пак предпочиташ МС, но пък може и да бъркам де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми ти си го казанови [re: bira_more]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано14.09.07 11:10



Казах само, че харесвам Windows и не се срамувам от това. Аз обаче харесвам много неща - например мулатки, абсент, пури, разни други.

Това значи ли, че ги предпочитам?



Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Ocoгoвeц]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано14.09.07 11:29



"Аз обаче харесвам много неща - например мулатки, абсент, пури, разни други. Това значи ли, че ги предпочитам?" - ми да, пред други, които не харесваш



Още малко толерантност никога не е излишна

Тема Re: Ми ти си го казанови [re: мeтълДжyмa]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано14.09.07 11:34



Не, не значи нищо. Това, че харесвам мулатки, не ме кара да ги предпочитам пред бели брюнетки примерно. Или пиенето на абсент, пред червено вино. Виж си сигнатурата и ще ме разбереш донякъде.



Тема Re: Oбичамнови [re: мeтълДжyмa]  
Автор Grok (минаващ)
Публикувано14.09.07 11:54



В случая педерастията е на HP, а не на чички Бил.
Голям зор е да инсталираш само драйверите за принтера, без да инсталираш половин гиг бози от диска им в уиндовс. Виндовс не е виновен.
Същите тези пишат драйверите за Линукс, които са в пъти по-добри. Мащабиране, печатане на повече страници на един лист и т.н.



Тема Re: Ми ти си го казанови [re: мeтълДжyмa]  
Автор Grok (минаващ)
Публикувано14.09.07 11:57



А пък аз харесвам и руси и тъмни. Нямам предпочитания.



Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Grok]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано14.09.07 11:59



Нещо такова се опитвах и аз да кажа.





Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Ocoгoвeц]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.09.07 12:31



а пък аз харесвам Slayer, Megadeth, Destruction и жени с малки цици.



а девки выебли попа - так емy и надо...

Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Ocoгoвeц]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано14.09.07 13:14



Нещо ми четеш поста между редовете

, ама карай, нали и без това беше майтап

Още малко толерантност никога не е излишна

Тема Re: Ми ти си го казанови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано14.09.07 13:57



И аз! За малките цици.





Тема Offtopicнови [re: Ocoгoвeц]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.09.07 16:09



Не че другото не е ама...
Като споменахте цици та се сетих - няк'во негро комик, обесняваше за циците. Обичам цици. Обичам малки цици, обичам и големи цици. А бе стига да има някаква подплънка под зърната - обичам.
Та и аз така. Цици да са....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Offtopicнови [re: bira_more]  
Автор Ocoгoвeц ()
Публикувано14.09.07 16:34



Ми, не, аз по принцип мразя цици. Затова ги обичам малки. Но любя големи дупета.





Тема Re: Oбичамнови [re: Grok]  
АвтормeтълДжyмa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 18:15



Въпросът не е в инсталацията на излишния софт (нищо неми пречи да го деинсталирам (и да му почистя ла*ната в регистрите след това), а в това, че като дам Control Panel/Printers and Faxes/Add a printer/A network printer, or a printer attached to another computer/Browse for a printer ми дава cups-сървъра (к6-2) и принтера към него (HP_PSC_1400_series_USB_1) и като го избера ми дава

. Разглеждайте снимките по ред на номерата. Ако някой има идея, да казва, че не е особено удобно да бъркам зад компа и да включвам/изключвам принтера всеки път когато искам да печатам от лаптопа (под Уин)



Тема Re: Oбичамнови [re: мeтълДжyмa]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано14.09.07 18:20



горното го писах аз, но докато го проиграя, направя снимките и да ги кача и дир-а ме е изхвърлил

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Oбичамнови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано15.09.07 13:50



http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?dlc=en&lc=en&product=305947&lang=en&cc=us&docname=c00016441

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Браво!нови [re: fla]  
Авторбaй_xxx (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 10:55



цензурирам си ника
опитах се да вникна в мислите ти и благодаря че си ми отделил толкова време.Някой е написал че след 15-ти ще намалеят мненията,не ходя на училище от известно време,няма да намалеят

.Пак ще се опитам да повторя и ще гледам да не дразня повече никой тук,от гледна точка на комфортната анонимност в интернет,въпреки че никой не е анонимен това го знаем всички всеки може да бъде намерен.

Малко неясно го казах по горното не се крия просто не ми се регистрира.

Чисто и просто НЯКОИ от потербителите на Линукс ,това ми се случва напоследък много често в специализирани форуми,чат виждам подигравателното отношение към нас уинодус потребителите и това ме подразни и то доста .Видиш ли тея леймъри смотани никога няма да достигнат нашето ниво.А пък аз никога не съм си и помислял че линуксаджиите са нещо по-надолу от мене,а някакви дето наистина на 15 почват даскало се опитват да ме убедят че нищо не разбирам и че истината е една ЛИнукс и че идва края на чичо Бил понеже всички спирали да пишат програми за Уиндоус на това ако не му казваш на черното бяло не знам на кое.
Е да ама не истината е някаде по средата.
Ще си допиша но сега не мога.


успех



Тема Ето ти още еднанови [re: бaй_xxx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.09.07 14:39



гледна точка.
Сигурно има 800 - 900 млн потребители на Виндовс. От тях 99% са абсолютни ламери. Може процента да е по висок - не знам.
Има 2 - 3 ммлн линуксаджии. Е да ама абсолютните ламери сред тях са много малко.
Казано с други думи - средното ниво на линуксаджиите (като обща компютърна грамотност) е много по високо от средното ниво на виндовсаджиите.
На практика виндовсаджиите с добра компютърна грамотност се вмъкват в рамките на статистическата грешка.
Е малката подробност че най-вероятно като брой са в пъти повече от всички линуксаджии - е просто подробност



Bеer? Mоre?



Тема Re: Ми ти си го казанови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Dilithium (новак)
Публикувано25.09.07 17:30



На пиратебей.орг имаше торент на ОС Х за ИНтел (бях си го сложил на ПЦ лаптопа)

Позна ми хардуера, но не ми беше интуитивен за работа, едвам намерих шела и като минимизирам нещата, те като че ли изчезват, а не са затворени, всичко е наотворено но скрито и трябва да навигейтваш за да го пуснеш обратно.
Не ми хареса, но your mileage may vary дет'се вика по тукашните земи.
Ако не може да намериш линка към торента кажи.



Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Dilithium]  
Автор Ocoгoвeц (alter ego)
Публикувано25.09.07 19:58



Не ти ли хареса?

Her love rains down on me easy as the breeze


Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Dilithium]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано26.09.07 00:26



> и като минимизирам нещата, те като че ли изчезват, а не са затворени,

Искаш да кажеш като затвориш предполагам, а не като минимизираш. Като минимизираш нещо, то се появява в dock-a. Ако затвориш прозореца не е задължително програмата спре да работи, но това пак се вижда много лесно в dock-a. Работещите програми имат черно триъгълниче отдясно. Иначе MacOSX има разни бързи клавиши, които показват всички прозорци или десктопа и разни други подобни, които аз не използвам понеже имам виртуални екрани. Но често използвам dashboard-a в който имам калкулатор, unit converter, прогнозата за времето и разни други аплетчета.

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Ми ти си го казанови [re: Dilithium]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано26.09.07 10:22



пуснах го, ще видим дали ще тръгне.

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема и що им сенови [re: бaй_xxx]  
Авторxex (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 14:15



връзваш на тия потребители? и те са ламери, само дето не го знаят.


пубертетчета некви - игнорираш ги и готово.



Тема Какво обичам аз?нови [re: bira_more]  
АвторKirinlchiban (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 01:08






Всичко друго, издиша !!!



Тема Re: Какво обичам аз?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано11.10.07 17:33



Тия не са ли фалирали още? Имаме няколко техни клъстъри тук, а както казва един колега, всички които са правили суперкомпютри са нас, са банкрутирали :)

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Какво обичам аз?нови [re: |]  
АвторKirinlchiban (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 23:48



Очевидно не са, макар че в момента Cray обират всички поръчки за големи суперкомпютри.



Тема Re: Какво обичам аз?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано13.10.07 00:16



Е, хайде сега, къде забрави за IBM? Поне два от големите суперкомпютри ги правят те -- RoadRunner за LANL и BG/P за Argonne и не помня къде другаде...

Иначе бившия ми шеф си купи малък XT4, като го видя в Рино на SC07 ще го питам дали му хареса.

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich

Редактирано от | на 13.10.07 00:50.



Тема Re: Какво обичам аз?нови [re: |]  
АвторKirinlchiban (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 05:39



Да, знам ги.
Догодина по-това време, ORNL ще разполага с пета-скейл ХТ4 - Compute Node Linux. Отделно, в Бъркли ще заработи още един голям XT4, който вече работи с Compute Node Linux.

Знам, че IBM също се стреми към пета-скейл. Общо взето, положението май ще 50:50.



Тема п.п.нови [re: |]  
АвторKirinlchiban (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 05:44



Забравих да спомена на за XT4 RedStorm в Сандия, обаче за него не съм наясно, какво се планира като упдейт:)



Тема Re: Какво обичам аз?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано26.11.07 02:01



Мдаа, както и предполагах Linux Networks са на искуствено дишане. Не само нямаха щанд на SC07, но и нямаше нито един техен работник там. Но пък имаше доста техни бивши работници :)

Being really good at C++ is like being really good at using rocks to sharpen sticks


Тема Re: Oбичамнови [re: бaй_xyй]  
Автор stonewall (новак)
Публикувано28.11.07 20:45



Разбирам предразсъдъците ти, защото и аз преди известно време страдах от подобни, след като се борихме вкъщи с едно сусе и не можахме да пуснем нета

Не, че сега сме по-малки ламери де. Както и да е, наскоро един френд ни светна за PCLinuxOS и Ubuntu. Доста се мислихме в началото дали да се захващаме и какво може да се случи на "златния виндус" (даже си купихме външен диск да не прецакаме нещо )
Трябва да ти кажа, че и двете дистрибуции са супер - инсталират се без проблем и бързо, много бързо се ориентираш кое къде (или четеш форуми на различните Линукс дистрибуции, където всичко е описано - ако ти трябв нещо специално), всичко ти тръгва, не забива, не дропи нет и т.н.
Честно казано смятам да си купя Ubuntu, защото да дам няколко долара е най-малкото, което мога да направя за труда и каузата на тези хора.

"Happiness is an option...."

Тема Re: Oбичамнови [re: stonewall]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано29.11.07 08:25



ако искаш да направиш нещо за труда и каузата на тия хора, донейтвай по техни проекти.
не си купувай ЦД с убунту, защото така няма да помогнеш на каузата ;)





Тема Re: Oбичам Microsoftнови [re: bira_more]  
АвторBil (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 11:44



И аз нямам никакви проблеми с уиндоса. Просто не го ползвам, лол



Тема насладете му сенови [re: GentoOO]  
Авторчykчa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 07:01



на типичния линух фен





Тема Re: Oбичамнови [re: *]  
АвторЧykчa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 07:52



Та кое казваш било по-стабилно и искало по-малко ресурси?
Gnome, KDE

.
Или говориш за голата конзола, супер потребителски ориентирана е, нема що .



Тема fla, ти си идиотнови [re: fla]  
АвторЧykчa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 08:02



В момента ти пиша от Windows, който е инсталиран за послено през 2001 година, тогава излезе XP.

Антивирусната ми не работи в background, но когато я пусна, веднъж на половин година ...... изненадаааа, няма вируси. За протокола, преди да я пусна я онновявам.

Мишката ми спира да работи "по много", като и свършат батериите. Същото се отнася и за клавиатурата.



Тема Re: и що им сенови [re: xex]  
АвторЧykчa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 08:10



Всъщност според руската класификация ТЕ са ламерите.
Ламерите, които знаят, че са ламери са чайници.



Тема Re: и що им сенови [re: Чykчa]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано08.12.07 11:32



А според моята класификация, ти си един обикновен заядливко, който идва тук и пише в една ОЧЕВАДНО изчерпана тема, в която не е писано вече 2 седмици. Не съм посещавал клуб Уиндоуз никога, но невярвам да се намери там пост, в който да се плюе по Уина и да се хвали Линукса. А тука - бол. Защо? Отговори си сам на този въпрос, аз отговора го знам. След като нямаш интерес към тази ОС, какво правиш тука?!? Казваш, не си си преинсталирал Уина от 2001 - ОК, а колко пъти чисти регистрите, дефрагментира диска? Колко пари даде (или най-вероятно трябваше да дадеш)? А случвало ли ти се е да намалиш системния дял, без да си дефрагментирал скоро? Ако не, направи го - резултатите са доста забавни.
И стига вече с тази мишка - цитираш ми като папагал постове писани края на миналия век. Повечето постове с елементарни проблеми са пуснати от 10-12 годишни хлапета свикнали да получават всичко наготово. + това, ако не знаеш, в Линукс има много (като количество и качество) нестабилен софтуер пуснат с цел тестване и по-бързо изчистване на бъговете (но същият го има и стабилен във формата на по-стара версия), има също цели дистрибуции с тази цел - най-масовите Убунту, Федора и ОупънСузи какво са? Първата поизлиза от Дебиан ънстейбъл (Клоновете в Дебиана са 3 - стейбъл, тестинг и ънстейбъл), втората е тестинг версията на РедХат, а третата - на Сузи. Като ще сравняваш Уиндоус и Линукс, прави го с някоя стейбъл дистрибуция!
Колкото до липсата ти на вируси - за това трябва да благодариш на ISP-то си, а не на M$. Ресурсите - ами инсталирай Виста на к6-2/500/128 и тогава ще говорим. На тази "машина" върви Джентуу, а тя е versionless дистрибуция, т.е. винаги с актуален софт.
С всичко това не искам да кажа, че Линукса е безпроблемен, напротив, и той си има своите, като например недобрата (меко казано) обратна съвместимост в съчетание с прекалено динамичното му развитие и както казах по-горе нестабилния характер на най-масовите дистрибуции водят до 90% от всички проблеми, които толкова много обичате на ни навирате в очите. Всеки е направил своя избор и не е нужно да го натрапва на другите. Причините за него са най-различни, а моята е: по ми допада и е по-малкото зло. Не трябва да се пропуска и фактът, че притежавам всичко легално, без да съм дал и стотинка (ако не включваме разходите за интернет и времето отделено за изучаването му (което не е повече от това за Уина - както казах, по ми допада, следователно по-бързо съм го усвоил)) и без да съм крадец.

Още малко толерантност никога не е излишна

Редактирано от мeтълДжyмa на 08.12.07 11:37.



Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.12.07 12:14



/*
а колко пъти чисти регистрите, дефрагментира диска
*/
aide spri s govoreneto na prostotii .. ne vednuz sam obiasniaval kolko glupavo zvuchi tova.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: и що им сенови [re: DrFrancky]  
Авторpor4e2 (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 12:34



Въпрос> Колко често преинсталираш уин-а?



Тема Re: и що им сенови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано08.12.07 17:19



"aide spri s govoreneto na prostotii .. ne vednuz sam obiasniaval kolko glupavo zvuchi tova." - А аз колко пъти съм ти обяснявал, че когато твърдиш че някой не е прав трябва да го доказваш с факти. Иначе само правиш вятър, т.е. трошиш клавиатурата.

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
АвторЧykчa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 18:40



Явно и ти си от групата на fla-оидите. Не съм чистил регистрито и съм дефрагментирал 2, 3 пъти щото съм си нямал работа, не щото се е налагало.

Щом искаш, върви в клуб Windows и го плюй. Само че едва ли ще ти обърнат внимание. Там не са фанатици и не им пука какво си мислят хората за Windows-а



Тема Re: и що им сенови [re: Чykчa]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано08.12.07 19:49



"Щом искаш, върви в клуб Windows и го плюй" - къде видя, че искам?!? Също толкова искам и да идвате тук и да плюете. Защо вместо да си създаваме постоянно дразги, не си живеем живота всеки по своя си начин? Толкова ли ни е безпроблемен живота, че си създаваме сами ненужни такива?!?

Още малко толерантност никога не е излишна

Редактирано от мeтълДжyмa на 08.12.07 19:50.



Тема Re: и що им сенови [re: por4e2]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.12.07 22:12



ne preinstaliram.
ima problemi - reshavam gi. taka znam kak tochno sa se porodili i sledvastia put ne gi dopuskam.
kogato navodnis kustata - otvodniavas a ne butas kustata i strois na novo.. prosto si zapomnias che ne e hubavo da ostavias mivkata pusnata.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.12.07 22:33



dokazal sam go s fakti .. v predisni temi.
ako poznavas NTFS ste znaes che edinstvenoto nesto koeto teoritichno moze da se fragmentira e MFT i to samo ako imas prekaleno mnogo intenzivno pisane/triene kogato miastoto na partition-a ti e pod 5%. za tova windows ti izdava i suobstenie che imas malko miasto na diska.

windows registry si e na praktika database. teoritichno edna database moze da se fragmentira no na praktika operaciite koito se izvursvat s konkretnata takava ne mogat da ia fragmentirat. susto taka edna database zavisi i ot failovata sistema na koiato e kachena .. no .. viz po gore chastta za NTFS.
drug e vaprosa s NT 4 kadeto postoiannoto rabotene (poradi strukturata na registryto) moze da dovede do ovilichavane na razmera na samoto registry i da te udari limita za golemina na hive. reshenieto e prosto .. ovilichavas Registry Size Limit (RSL).


vsichko kazano po gore vazi za windows 2000 i UP ako ne e okazano drugo.

kakto i da e .. tuk ne e klub windows .. puk i ti ne si chovek koito ste razbere kakvo mu kazvam

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.12.07 22:35



mi vie sami si gi sazdavate.
az ne hvalia windows .... prosto pokazvam kade greshis.
ne sam pochnal az tema v koiato da pisha windows e super. az otgovariam kogato nekoi se izcepi nepodgotven.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: и що им сенови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано08.12.07 23:12



Може и да си прав, не съм на ти с ФС, но практиката показва друго - само работа с Ексел, без каквито и да било инсталации/деинсталациии след 1 месец работа и дефрагментатора предлага да се включи в деиствие - ФС NTFS. Защо, не знам. Но факт - дефрагментира се -



"az ne hvalia windows .... prosto pokazvam kade greshis" - и затова ли препоръча на паип-а да ползва 2003 клъстер. Това, че има някакво Уиндоуз решение аналогично на някакво Линукс такова не означава непременно, че Редмъндското е по-добро, нали? Както и обратното. Превъзходството на пазара на Линукс решението категорично показва неговото предимства, докато обратното не е гарантирано - тук се включва и инерцията.

Още малко толерантност никога не е излишна

Редактирано от мeтълДжyмa на 08.12.07 23:25.



Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано09.12.07 08:59



В отговор на:


Превъзходството на пазара на Линукс решението категорично показва неговото предимства, докато обратното не е гарантирано - тук се включва и инерцията



не бива да теоретизираш така, особено ако си запален opensource фен, защото в случая някой би ти казал, че превъзходството на уиндовс на десктоп пазара категорично показва неговите предимства ;)





Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано09.12.07 13:50



/*
не съм на ти с ФС
*/
togava ne komentirai.
/*
1 месец работа и дефрагментатора предлага да се включи в деиствие - ФС NTFS. Защо, не знам. Но факт - дефрагментира се
*/
fakt e che se prodavat i homeopatichni lekrstva, i mineralna voda... biznes sazdaden v erata na win9x i FAT niama da umre tolkova lesno.

/*
и затова ли препоръча на паип-а да ползва 2003 клъстер
*/
pipe kaza che za clusteri se pishe samo na linux .. az mu pokazvam alternativa. ne sam kazal nikade dali e po dobra ili po losho.. prosto ia pokazvam.

/*
Превъзходството на пазара на Линукс решението категорично показва неговото предимства, докато обратното не е гарантирано - тук се включва и инерцията.
*/
mi dai znachi togava da ostavim linux samo za compute clusteri .. desktop i servers da gi zabravim ? zastoto tam linux sas sigurnost ne e lider.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: и що им сенови [re: C.Capъeв]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано09.12.07 13:53



kazah mu go :-)) predi da te procheta :-))

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: и що им сенови [re: C.Capъeв]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано09.12.07 19:08



Започвам да се замислям вече, толково ли неясно се изразявам?!? Това, че доктора не ме е разбрал не ме изненадва, той чете като дявол евангелието, но ти...
"...докато обратното не е гарантирано - тук се включва и инерцията" - т.е. превъзходството на пазара на Уиндоуз не е задължително да е зарадо по-добро качество - много хора го ползват по инерция, или страх от новото, нежелание да учат друго, незнание...

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: и що им сенови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано09.12.07 19:26



"fakt e che se prodavat i homeopatichni lekrstva, i mineralna voda... biznes sazdaden v erata na win9x i FAT niama da umre tolkova lesno. " - и какво печелят M$ от деграгментатора, който е част от ОС-а? Напротив, премахвайки го (след като е ненужен) ще освободят ресурс. Само не ми казвай, че не хо премахват, защото че трябва да намалят цената!!!
"togava ne komentirai." - не коментирам. Правя си изводи (и ги съобщавам

) на базата на резултати дадени от програма, която е писана от производителите на тази ФС. На тях вярвам повече от на теб - който каквото си надроби,такова ще сърба. Щом и на най-големите лъжци, мошенници и некадърници може да се вярва повече от на теб...
"...homeopatichni lekrstva..." - целта им е като вярата в бог (само че в една определена област) да вярваш, че ще се оправиш, дори когато разумът ти казва друго. От там нататък организма си знае работата.

Още малко толерантност никога не е излишна

Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано09.12.07 19:46



съгласен съм, но това не доказва автоматически, че превъзходството на едни други работи на един друг пазар е заради качество
не ме разбирай погрешно, въобще не твърдя, че "онова другото нещо" не е по-качествено от microsoft незнамквоси.. но в общия ход на мислите ти..

разбираш какво искам да ти кажа ;)





Тема Re: и що им сенови [re: C.Capъeв]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано09.12.07 22:18



Е нали и бъзик трябва да става, поне от време на време, иначе живота ще е адски сухарски. И кой е по-подходящ за ебаване от този дето се ебава с нас постоянно

?

Още малко толерантност никога не е излишна

Тема Както казва човека...нови [re: мeтълДжyмa]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано09.12.07 22:36



абе не е точно така...



There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано09.12.07 22:41



navremeto imashe edno poniatie "interleave factor" dosta vreme mina dokato go premahnat izcialo i horata spriaha da go izpolzvat.. a kolkoto do defragmentatora na MS .. suzdaden e za FAT .. no takiva kato tebe karat firmata da go poddurza oste. mahaneto izvednuz na tozi tool ste nakara hiliadi useri (kato tebe) da izrevat.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Както казва човека...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано09.12.07 22:57



Аз говорех за вградения в Уиндоуза дефрагментатор, а иначе ми е безпределно ясно, че други компании изкарващи пари от продажба на дефрагментатори ще манипулират хората.

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Всъщност разбра ли...нови [re: мeтълДжyмa]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано09.12.07 23:05



за какво говоря?

Това че няма нужда от дефрагментиране на NTFS е мит... Друг е въпроса дали имаш кяр от него, понеже производителността на NTFS сравнително се запазва при силна фрагментация. Зле става само когато се понапълни диска, щото тогава MFT се смалява, за да освободи място за файлове, но това може да попречи на дефрагментацията.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: и що им сенови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано09.12.07 23:10



"mahaneto izvednuz na tozi tool ste nakara hiliadi useri (kato tebe) da izrevat." - не, нама да изрева, колкото и невероятно да ти звучи! Като видя, че любимия ми

дефрагментатор го няма, ще отида на сайта на М$ и ще попитам търсачката му за defragment. Ако тя ми изкара съобщение, че е премахнат поради отпадане на необходимостта от ползването му ще си спя спокойно и никога повече няма да се сетя за него. Ако преценят, че много малко хора ще постъпят така, може да направят друго: В System Tools си стои надписа дефрагментатор, но като кликнеш на него, вместо да ти се отваря програмата да ти излиза съобщението. Готово. Просто и ясно. Но не са го махнали и дори плащат на хора да го поддържат и развиват. Изводите?!?

Още малко толерантност никога не е излишна

Тема Re: Всъщност разбра ли...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано09.12.07 23:17



А ми честно казано - не го четох

(английския не ми е силата), просто видях предложение за продажба на дефрагментатори и предположих това, което написах. Явно не съм уцелил

П.С. Докторе, така се обяснява!!! Нали правиш разлика между твоето твърдение (че NTFS не се дефрагментира) и това на котарака?

Още малко толерантност никога не е излишна

Редактирано от мeтълДжyмa на 09.12.07 23:25.



Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.12.07 23:31



В случая с клъстърите Линукс е монополист и по никакъв начин превъзходството му не доказва някакви предимства.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9


Тема Re: Всъщност разбра ли...нови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано10.12.07 01:12



/*
А ми честно казано - не го четох
*/
/*
Докторе, така се обяснява!!!
*/
kak da ne ti se radva chovek... ne si prochel kakvo e napisal no zastavas zad nego samo zastoto si mislis che e protiv men i dokazva che az gresha ...
aide sega i dvamata da prochetete moite dumi otnosno fragmentacia na NTFS.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: и що им сенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано10.12.07 01:17



/*
Изводите?!?
*/
che si niamas i idea za opredeleni biznes procesi... kakto i da e .. ne sam tuk za da nalivam osnovni nesta v tupata ti glava.
ne mi puka kolko blazenno zabluden si .. pulno e s takiva kato tebe po ulicite..prosto si porednia

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Нема нужда да го правя пак...нови [re: DrFrancky]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано10.12.07 01:58



Когато ти свърши мястото на диска се фрагментира не само MFT.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: и що им сенови [re: Чykчa]  
Автор Grok (член)
Публикувано10.12.07 15:12



Пич, няма нито един специалист в клуб уиндоус и ти го знаеш. Там се задават въпроси от рода "защо се отваря едно малко сиво прозорче, ако случайно натисна другия бутон на мишката?"
Което няма нищо общо с операционната система.



Тема Re: и що им сенови [re: Grok]  
АвторCпeциaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 16:33



Специалистите сме в един друг клуб, но ни писна от тъпи въпроси.



Тема Re: Какво обичам аз?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано15.02.08 16:56



ти ги LinuxNetworx. :) Фирма, която фалирахме преди десетина години, купува фирма, която фалирахме наскоро :) Не е случайно, че единствените желаещи да се занимават с нас сега са IBM :)

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.