Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 03.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Tреперетенови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.07 23:36



Вече в USA като част от наказателната система се ползва принудителна употреба на Виндовс
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=41896

Bеer? Mоre?




Тема Re: Tреперетенови [re: bira_more]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано25.08.07 14:51



/*
Unfortunately the Government does not have any monitoring software which is not Windows based.
*/
zvuchi mi kato che linux niama nuznite tools.. prosto oste edno dokazatelstvo che linux ne e dostatuchno razvit za da se polzva v corporate sredi.
sledeneto na PC-to e dosta polzvano v corporaciite i firmi.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Tреперетенови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано25.08.07 18:03



А-а-а-а-а, чак сека ми стана ясно защо бил добър Уиндоузът - защото можел да бъде следен. Благодаря Франки

!


А на мен пък ми звучи, като недоволство от това, че не могат да следят компютри не използващи Windows based ОС. Това сигурно е заради калпавия ми англииски , знам ли


Още малко толерантност никога не е излишна

Редактирано от мeтълДжyмa на 25.08.07 18:09.



Тема Re: Tреперетенови [re: DrFrancky]  
Авторdebilan (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 18:17



mnogo mi e interesno kak shte mi slediat kompa, kato imam fizicheski dostap do nego. Abe Franki ako shte sledish niakogo - sledi mu trafika v mrejata. Ako bootna ot drugade- ne ot windowsa, shte sledish chushki.



Тема Re: Tреперетенови [re: debilan]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 14:10



ами за виндовс имало официална програмка която се ползва от спец. служби за достъп до интересуващи ги компютри, пък ти пак си имай физически достъп





Тема Re: Tреперетенови [re: aз]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.07 20:59



Не знам за вас, но аз лично съм чувал чe съществуват едни неща наречени LiveCD.
Имало и компютри, които можели да стартират от USB drive.
Сигурно са някакви градски легенди - не знам.

Мисля си също че има тук таме системни администратори които имат идея как да следят трафика. Ама може би бъркам.
Все пак аз съм само лекар.
ПП
Може пък в USA да няма системни администратори които да знаят как се следи трафик, или да не са чуали за LiveCD.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Tреперетенови [re: мeтълДжyмa]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.08.07 22:32



/*
защото можел да бъде следен.
*/
da tochno. sleden i darzan iskuso. tova e nesto koeto triabva na corporate user. control bez mnogo effort. i e kraino vreme da razberete che sveta ne e vaste garazni komputri. ne te praviat tazi industria da se razviva. corporate users praviat tova.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема На мен лично...нови [re: DrFrancky]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано26.08.07 23:48



ми звучи като некадърност на government-а да си напише софтуер за друга OS и понеже e government - решава проблема със секирата. Нема значение дали е линукс - най-вероятно немат и за OS/X...



В оригиналната статия пише още и че той требе и да си закупи Windows-а който му налагат... Кеф

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Редактирано от KoтapakътнaШpьoдинrep на 26.08.07 23:55.



Тема Забравяш...нови [re: bira_more]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано26.08.07 23:50



че е в probation = я си пуснал live CD, я ходиш да изтърваш сапуна.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Чудя се самонови [re: DrFrancky]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.08.07 01:17



коя версия на виндовс ползвате за рутерите които разработвате (или сте разработили вече).
И още нещо се чудя - защо за поредно пренебрегваш мисленето?
Има ли някакъв проблем corporate users да работят на Линукс машини, които са точно и ясно конфигурирани, проследими и проследяеми?
Така де - за теб може и да има - но имаше една статия на времето - фирма избира Линукс, именно защото може да контролира в максимална степен инсталирания при служителите софтуер.
Та - към кои се причисляваш - към corporate или другите?

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.