Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Mac vs Vista commercialsнови  
Автор TpakийckиKoнниk (непознат)
Публикувано07.03.07 21:25



http://www.apple.com/getamac/

http://www.apple.com/getamac/ads/

Apple отново скачат високо, докато Линукс компаниите спят или правят съюзи с Микрософт...

Редактирано от TpakийckиKoнниk на 07.03.07 21:27.



Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: TpakийckиKoнниk]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.03.07 22:01



Ми те винаги са рипали на високо, ама по съвсем ясни причини, в момента пазарния им дял е ултра скромен.
Ако напраят нещо - ще е с iPod.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: TpakийckиKoнниk]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано07.03.07 22:05



Apple имат какво да предложат като алтернатива на Windows на десктопа. Никоя Линукс компания няма подобен продукт.



Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: bira_more]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано07.03.07 22:07



Ако влезеш в някое кафене с безплатен Интернет и преброиш лаптопите на Apple и останалите, може да се изненадаш :)

Не е важно какъв точно им е пазарния дял, но и кой използва компютрите им :) Аз лично се надявам пазарния им дял да не нараства над 10%.



Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: |]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.03.07 23:10



Ми не знам. Моя опит с Мак е от преди 10 - 12 години - не ми хареса, ама си е въпрос на вкус.

Аз в общи линии съм си увреден. За разлика от нормалните люде аз ползвам компютрите за бачкане. А забавлението - най вече заядки по форуми.
И разбира се за тези цели Мак'а не е особено подходящ. Най малкото щото е по скъп, а не предлага нищо в повече (за посочените цели).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: bira_more]  
Автор horror ()
Публикувано08.03.07 10:07



Mac-а, не е чак толкова скъп колкото беше някога.

Error 113: Illegal operation. Brain not found. Process terminated.


Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: horror]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.03.07 11:07



Мака е струвал винаги малко по скъпо от марковите компютри.
Въпроса е в друго:
Аз си купих лаптоп - 1800 кинта, 17 инчов дисплей, АМД 3100 + (1800).
За подобни пари едва ли мога да си купя Мак.
А да не забравя - включва XP home.
И сега имам на машината XP (лицензирано) и няколко линукса. И мога да си върша работата, и да се забавлявам (заяждам в клубовете).
Та - мога ли за 1800 лв да си купя Мак със 17 инчов дисплей? Големия дисплей ми трябва за по ефективна работа. А и трябва да мога да стартирам Виндовс програми (рядко ама се налага), и да мога да инсталирам Линукс - основно с него си изкарвам парите.
Забавлението - ми то става всякак - достъпа до клубовете не изисква специални браузери

Bеer? Mоre?




Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: TpakийckиKoнниk]  
Автор TpakийckиKoнниk (непознат)
Публикувано08.03.07 11:37



Идеята беше, че Apple хващат много добре момента за ъпгрейд (Vista предполага нов компютър за нормална работа) и със сигурност ще продадат много повече Mac-ове след тази кампания. Маркенгинговите отдели на Novell и Canonical можеха също да се сетят за този момент, адресирайки корпоративните потребители примерно...



Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: bira_more]  
Автор horror ()
Публикувано08.03.07 11:40



17" - не. По-скоро 12". Моя е точно такъв и ми върши перфектна работа. Пробвал съм го с убунту на него - брррр, опредлено не ми хареса. ;)

Error 113: Illegal operation. Brain not found. Process terminated.


Тема Re: Mac vs Vista commercialsнови [re: TpakийckиKoнниk]  
Автор Grok (новак)
Публикувано08.03.07 11:53



Корпоративните потребители почти няма начин как да превключат на Мак. Проблемите са същите като с Линукс, но за много повече пари.
Ти за колко пари мислиш, че си купуваме ние компютрите в средна по големина фирма в Германия?
Всички "плюсове" на мака, което според рекламите им е някакво програмче за фото албуми и някакви музикални неща са абсолютно ненужни в офиса.

Ако епъл пуснат добър заместител на иксчейндж, аутлук и аксес, то може и да имат шанс. Поне в малките и средни фирми. Те така или иначе никога не са се целили епълци в "големи" решения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.