Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 05.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Дефиниция на "обикновен потребител"нови  
Автор ДъpвeнФилocoф (новак)
Публикувано05.01.07 19:50



Добре бе, хора, като се карате кое от кое е по-хубаво и казвате "за обикновения потребител едикое си е трудно/лесно" какво имате предвид?

За мен обикновен потребител е този, който сяда, натиска голямото копче на кутията на компютъра, евентуално пише име и парола и почва работа/забавление/КаквотоТамСиИска. Той не инсталира игри и софтуер, не инсталира операционна система, не търси и инсталира драйвъри, не настройва връзка с интернет или локална мрежа, не компилира ядро и т. н. Ако сам си правиш всички тези неща не бива да пропищяваш форумите с няколкото стъпки повече при инсталацията на някакво програмче например.

Това, че в България сме бедни майстори по всичко или се правим на хакери и сами си поправяме електрическата печка и повредите на колата и сами си инсталираме всичко на компютъра е друга работа - ние сме "необикновени".

Та в общи линии това искам да ви питам - къде е границата между двата типа потребители?



Тема Re: Дефиниция на "обикновен потребител"нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано05.01.07 19:56



Обикновения потребител купува и инсталира игри и софтуер. Но обикновения потребител не иска да губи никакво време с "поправяне" на компютъра си, нито в оптимизации и други такива глупости.



Тема Re: Дефиниция на "обикновен потребител"нови [re: |]  
Автор tonitochev (новак)
Публикувано05.01.07 21:30



По тая логика обикновения потребител не спира ненужните услуги в Уиндос,не рови в интернет за некакъв драйвер на звукова карта(аз така и не намерих на старата ми щайга-IBM и уин98 си ми беше ням),не преинсталира системата,не оревава форумите с молби за помощ за някоя супер яка антивирусна,не търси кодеци,не си настройва клавиатурни подредби,защитни стени,разни други неща.Отделно самия софтуер не изисква ли некво обучение?Или сам си върши работата и ти само гледаш отстрани?
Примерно да се научиш да правиш неща с 3Д графични програми(от много скъпите) не е ли много по-трудно,отколкото да се справиш с един Линукс?
Или да научиш един HTML по лесно ли е ?Да не говорим за Драмуавъра примерно.Е значи усилията за усвояване на една програма не ги броим,а малко четене за Линукс са огромен проблем.
Според мен човек,свикнал да си решава проблемите в живота сам,няма да прави такава разлика,а ще си постъпи съвсем нормално.Има проблем-мисли как да го разреши-прави каквото трябва.Нова програма(или Линукс )-учене-усвояване.
За мен обикновения потребител е човека,дето си ползва домашния компютър за собствено удоволствие,а не върши някаква работа.Тея дето вършат работа са друга категория-специалисти в някаква област.
Даже секретарките са специалисти-в бързо набиране на текст и работа с текстовия редактор.За тях примерно е без значение дали ще пишат на компютър или на пишеща машина.
Е вече обикновените потребители може да се разделят на някакви категории,но това в случая с Линукс са геймъри и не геймъри.



Тема Re: Дефиниция на "обикновен потребител"нови [re: tonitochev]  
Автор Goose ()
Публикувано05.01.07 23:48



При положение, че моята работа е да създавам 3Д образи за чии Х ( да се чете хикс :-Р) ми е да се оправям с линукс? Просто искам да си имам средата, подготвена от някой друг и да не губя работното си време със странични за мен неща.



Тема Относително е...нови [re: tonitochev]  
Автор Ocoroвeц (~*~)
Публикувано06.01.07 07:20



Хората са твърде различни. Със сигурност на някои им е по-лесно да творят 3D и графики, отколкото да учат Linux.
Примерът с HTML според мен също не е удачен - всеки идиот може да го научи за нула време....
...И да го напише после с notepad или vi, за какво ти е тоя Dreamweaver.




~*~
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Относително е...нови [re: Ocoroвeц]  
Автор tonitochev (новак)
Публикувано06.01.07 07:57



Поне според мен HTML и LInux са на едно ниво на трудност.
Еми и за двете хващаш по една е книга и четеш.И двете искат постоянство и опит.Хубав сайт или нормално администриране искат просто малко опит.
А 3Д графика може да се прави и под Линукс.А това че имаш навици в Уин среда и не ти се занимава с друга среда си е твое решение.



Тема Чакай сега...нови [re: tonitochev]  
Автор Ocoroвeц (~*~)
Публикувано06.01.07 08:09



говорехме за трудност, а не къде и как може да се прави.


Иначе за другото - със сигурност един професионалист няма да избере Линукс, за да прави сериозни графични проекти, смешно е, осъзнаваш ли?


~*~
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Чакай сега... [re: Ocoroвeц]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано06.01.07 08:13



донякъде си прав, но понякога се намират и достатъчно луди да опитват





Тема Re: Чакай сега... [re: TonyStewart]  
Автор Ocoroвeц (~*~)
Публикувано06.01.07 08:19



Несъмнено. Луди винаги има.

Нищо лошо...


~*~
In Neci Renascor Integer

Тема Ъ, що? [re: Ocoroвeц]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано06.01.07 09:12



Какво в Linux пречи на сериозните графични проекти? Maya има, примвено.

I like work. It fascinates me. I can sit and look at it for hours.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.