Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема offtopic - Ханс Райзер е арестуваннови  
Автор Masklin (ном)
Публикувано18.10.06 02:04



Темата хем е свързана с Linux, хем не е. За мен лично развръзката е важна, защото се интересувам от бъдещето на



Накратко, създателят на reiserfs e преди за предполагаемото убийство на жена си. Освен него има арестувани още двама човека, но полицията смята, че виновен е именно Ханс Райзер, понеже има сериозни .

Останалата част от екипа, създаващ Reiser4 ще продължат да работят по него, доколкото разбирам, но едва ли ще е същото. Междувременно, Novell от използването на reiserfs като файлова система по подразбиране в SuSE Linux Enterprise.

question = ( to ) ? be : ! be; // -- Wm. Shakespeare

Редактирано от Masklin на 18.10.06 02:15.



Тема Re: offtopic - Ханс Райзер е арестуваннови [re: Masklin]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано18.10.06 08:49



<oftopic>
tova veche ne e novina
az kato ia pusnah Osi ot nerazbirane pochna da me psuva a moderatora me istri :-))
dano tfoita da ostane :-))
</oftopic>

/*
Останалата част от екипа, създаващ Reiser4 ще продължат да работят по него, доколкото разбирам, но едва ли ще е същото. Междувременно, Novell се отказва от използването на reiserfs като файлова система по подразбиране в SuSE Linux Enterprise.
*/

Tova pokazava edin (prenebregvan) problem pri OSS a i ne samo tam . Ako head developera se mahne po niakakva prichina i proekta zamira. Drugia variant e da se fork-ne milion puti i pak da zamre.
Dоkazano e che ako ima obosoben managemen staff po lesno moze da se zameni koito i da e ot ekipa. edin proekt ne triabva da spira nezavisimo che edin chovek ot ekipa e "zamenen". niama ne zamenimi hora. postaviat se celi i choveshkia resurs pochva da gi postiga nezavisimo che chast ot horata otpadat po vreme na proekta.
/*
но едва ли ще е същото.
*/
a triabva da e sustoto.

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: offtopic - Ханс Райзер е арестуваннови [re: Masklin]  
Автор Grok (непознат )
Публикувано18.10.06 10:42



Всичкото хубаво, но защо намесваш Новел, които са решили преди доста време и обявили преди месец, че ще сменят файловата система по подразбиране?

Иначе всичко си е бизнес по старому. Шефът на една малка фирма арестуван. Ако влезе в панделата най-вероятно фирмата ще загине, а с нея и продуктите и. Щеше да е интересно да се види, ако го нямаше вече това решение от Новел, дали те щяха да поемат разработката, като единствената голяма дистрибуция използаща райзерфс по подразбиране.



Тема Re: offtopic - Ханс Райзер е арестуваннови [re: DrFrancky]  
Автор Grok (непознат )
Публикувано18.10.06 10:52



Франки, проблемът е с размерите на фирмата и собствеността и, а не дали е опън или друг вид сорс. Аз съм работил в малки софтуерни фирми и в една един проект наистина умря, когато аз напуснах. Специфичното при OSS е, че се случва наистина малки екипи да създадат много известни проекти. Това в повечето случаи в търговската област не е възможно.

Когато микрософт откраднаха десетина от най-важните разработчици на Борланд, включително най-важния, Борланд аха да спре дейност по нови продукти. Хем е фирма с 300 души към тогавашния момент и към 200 милиона в банката. Аз така и не знам при какъв размер на организацията е лесно и възможно да се продължи безпрепятствано работата при загуба на основен/и разработчик/ци. От опита си предполагам над 30-40 и ако фирмата има поне 2 продукта, които и носят приходи, за да не изпадне в резки финансови затруднения, ако единия замре временно.



Тема Именнонови [re: Grok]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано18.10.06 11:44



Ако Novell не се бяха отказали, бъдещето на Reiser4 щеше да бъде много по-сигурно.

Можем да спекулираме за причините, поради които Novell са избрали ext3. На мен лично, без да съм твърде навътре в нещата ми изглежда несериозно твърдението, че производителността на ext3 щяла скоро да настигне тази на reiserfs. Нека я настигне и тогава обявявайте решението си, защо сега?



Освен това, дори за v3 да е вярно, никак не ми се вярва че същото се отнася за Reiser4. Предполагам, че основното, което ги притеснява са радикално новите идеи в Reiser4 и от чисто бизнес гледна точка се притесняват колко време ще отнеме докато новата ФС се стабилизира, а и дали изобщо ще бъде приета в mainstream ядрото.

И понеже Ханс Райзер е основният двигател на идеите зад Reiser4, арестуването му си е сериозен проблем (пояснявам основната си теза). Макар че ФС като основа е завършена, има още много работа да се свърши - както с изчистването на бъгове, така и с интегрирането с визията на останалите разработчици на ядрото.

question = ( to ) ? be : ! be; // -- Wm. Shakespeare

Тема Re: offtopic - Ханс Райзер е арестуваннови [re: Masklin]  
АвторБaй Bълчo (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 15:51



Като прочетох "Ханс Райзер е арестуван", първо си помислих, че някой го е набарал за патенти. А то било по-лошо... Не съм виждал ReiserFS 4 в действие, но се надявам да не спрат проекта, ще бъде жалко.



Тема Re: Именно [re: Masklin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 16:17



Доколкото разбрах (от изключително достоверния /. :) основната причина за промяната е, че Ханс не е искал да прави никаква поддръжка на reiser3. В един момент на човек му писва да се занимава с бозите, от които дори създателя им е вдигнал ръце и започва да използва нещо друго :)

Никога не съм използвал reiserfs, така че ми е безразлично бъдещето и. Не бих поверил данните си на подобна система -- много е сложна, а когато нещо е сложно, то винаги има бъгове.

Интересно ми е дали някой освен руските роби^H^H^H^Hработници на Ханс работи по reiser4.



Тема Re: Именнонови [re: l]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано22.10.06 01:48



Ако имаш да речем едно средно натоварено прокси, ще те видим каква файлова система ще си избереш ...
Между другото да чукам на дърво до сега райзер не ме е издънвал :-)



Тема Re: Именнонови [re: O!Sag]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 03:10



Да, за прокси става, там и да се изгуби нещо на никой не би му пукало. Но за мое щастие не съм сисадмин и такива неща не ме интересуват :)



Тема Re: Именнонови [re: l]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (непознат)
Публикувано22.10.06 13:07



reiserfs вече от доста години се ползва и не съм чувал на някого да му се е губило нещо. Нито на мене ми се е случвало, а я ползвам на доста места.(не за прокси

) За reiserfs 4 съм чел, че имало такива проблеми, ама все пак не е в завършен стадий.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.