Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема dhcpнови  
Авторas (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 11:52



Искам да попитам,значи имам dhcpd,след получаването на
адреса си клиентския комп отваря интернет експлорер.Има ли
начин от dhcp да се зададе автоматично отваряне на определен
сайт.






Тема Re: dhcpнови [re: as]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано05.10.06 13:14



/*
интернет експлорер
*/
maloumen kreten
slozi skapania si iexplore v startup foledra i mu setni homepage
i btw zasto pitas tupanarskite si vaprosi tuka ?

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: dhcpнови [re: DrFrancky]  
Авторas (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 13:27



Нека и аз да ти го върна "чокондур".
Клиентските компове ше са лаптопи, различни рабираш ли разни хора ше си "бучкат" кабелчетата, ше си получават по dhcp адресите и ще ползват нет.Целта на занятието е
след като доиде клиента X като си свърже лаптопчето и като си отвотри интернет експлорерчето да му се зареди примерно "home page" на фирмата.
Та да питам пак може ли или не може да стане такова нещо????



Тема Re: dhcpнови [re: DrFrancky]  
Авторroot (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 13:30



Не пиши повече в този форум, оттегли се, моля. Махай се.





Тема Ако ти разбирам правилно въпроса,нови [re: as]  
Автор MasklinМодератор (Ном)
Публикувано05.10.06 13:46



ти искаш ако аз да кажем дойда в твоята фирма и си свържа към мрежата ти, всеки път като си пусна IE да не се отваря насторения от мен gmail.com, а станицата на твоята фирма? Това няма как да стане, а и не трябва да може да се прави. DHCP раздава IP адреси на клиентите си, но не подменя настройките на браузъра, включително и неговата home страница.

Ако искаш обаче (примерно) на хора от някаква организация ходят по различните фирми от нея да се отварят страниците на съответните фирми, има поне два хака.

Първият е да използваш не-маршрутизируем IP адрес за home страница (например 192.168.1.2) като във всяка фирма, в която хоратa ходят това е страницата й. Това обаче предполага наличие на тази IP мрежа във всяка организация.

Другият е да използваш специална страница, която пренасочва към началната страница на конкретната фирма според IP адреса, от който се свързваш. Изисква се малко програмиране на съръва, обаче.

No violence, gentlemen -- no violence, I beg of you! Consider the furniture!


Тема Re: Ако ти разбирам правилно въпроса,нови [re: Masklin]  
Автор %esp (__me)
Публикувано05.10.06 13:56



ти искаш ако аз да кажем дойда в твоята фирма и си свържа към мрежата ти, всеки път като си пусна IE да не се отваря насторения от мен gmail.com, а станицата на твоята фирма? Това няма как да стане, а и не трябва да може да се прави.
Дотук с теорията. И аз така си мислех докато не го видях в действие: Отивам аз в един хотел, пъхам лаптопа в мрежата (конфигуриран за дхцп) и като пусна фирефох-а се зарежда една страница в която трябва да си въведеш номера на кредитната карта за да ползваш интернет. Значи всякакви хора ходят там, без да променят никаква настройка по компютъра и виждат точно определена страница. Е сега сте вие наред. Аз не съм админ и не знам как са го направили. Но явно има някакъв начин.



Тема Re: Ако ти разбирам правилно въпроса,нови [re: Masklin]  
Авторaha (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 13:59



Мерси Masklin, това исках да чуя :)



Тема Може бинови [re: %esp]  
Автор MasklinМодератор (Ном)
Публикувано05.10.06 14:09



се използва прозрачно прокси, работещо на router-а ... за това не се бях сетил. И аз не съм админ, а прозд програмист



No violence, gentlemen -- no violence, I beg of you! Consider the furniture!

Тема Re: dhcpнови [re: as]  
Автор Grok ()
Публикувано05.10.06 14:12



dhcp няма нищо общо. Теб те интересува първата заявка минала през гейтуея да се пренасочи към твой уеб сървър. Към дхцп-то заявката е само в началото, и по тази причина не може да ползваш него.
Не ми се рови как го правят хората, но поне се надявам да съм ти дал правилна насока на търсенето.

Такъв тип пренасочване правят повечето хотелски и безжични мрежи по света. Обикновено трябва да платиш по някакъв начин, за да може да се вържеш с външния свят. Как става сам ще намериш.



Тема Ето инфо за по-добро решениенови [re: aha]  
Автор MasklinМодератор (Ном)
Публикувано05.10.06 14:13



Прочети

, или направо си избери от . %esp ме подсети

No violence, gentlemen -- no violence, I beg of you! Consider the furniture!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.