Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 09.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: помощ, че закъсах УЖАСНОнови [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано16.09.06 22:40



дялът ти е там. не виждам защо да не можеш да го монтираш в линукса и да се пробваш да го попреточиш

пробвай се от repair конзолата да сменяш папки и да видиш файловете ти дали изглеждат нормално - дати, размери и т.н.

а ако успееш да разбереш какво толкова иска check disk-а - ехаааа

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Последно от меннови [re: fla]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано16.09.06 23:11



РАботата стана наистина забавна. Познат ме посъветва в Рипеър конзолата на СД-то на Уиндоус да изпълня fixmbr. Е, така го фиксна мастър буут рекорда, че вече и в Дебиана не може да влезе: Виндовса го е оплескал, предполагам, та сега си бацам от ЛайвСД-то на Кнопикса и така. Чудя се накъде още по-зле може да стане. Мерси на всички де.Ще се обадя ако нещо направя.



Тема Re: помощ, че закъсах УЖАСНОнови [re: onzi]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано16.09.06 23:14



Ами не може да се маунтне, защото при команда mount -t ntfs /mnt/hda1 ми дава съобщение:

Could not mount device.
The reported error was:
mount: I could not determine the filesystem type, and none was specified



Тема Re: Последно от меннови [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано17.09.06 00:30



начи ако не знаеш какво правиш - не го прави...

[edit] ми то като е фалшив виндовса няма да ти даде да правиш квото и да е, затова слагай диска на друг комп и преписвай данните. след това ше трябва да преинсталираш и да го ъпдейтваш алтернативно [/edit]

имаш няколко варианта:
закачаш диска на друг комп и сваляш квото можеш. след това по бабешкия начин форматираш, преинсталираш и дрън дрън

както си фикснал МБР правиш рипеър, ама ако знаеш как, и като оправиш мазалото си оправяш и линукса

фащаш някой който знае кво прави с виндовса. не вярвай на виндовски съвети в линукс форум, особено на фла - той отдавна си е признал че не разбира нищо

и сега, макар че не е за тоя форум, като фиксна МБР какво стана? какъв е резултата? какво пише на екрана?

опитай fixmbr и fixboot и кажи какви са резултатите

форматирай дискета на компютър който е с ХР твоята весия и на дискетата препиши файловете ntdetect.com, ntldr i boot.ini. boot.ini го редактирай така че да показва правилния партишън на който е твоя виндовс. пиши кво става, кви съобщения ти дава

а, и на другия въпрос - като ходиш да ъпдейтваш от МС задължително ти ръгат еднин актив-екс - той проверява дали ти е легален виндовса и без него не можеш да ъпдейтваш. има autopatcher или нещо подобо - питай в другия форум

Успех


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.

Редактирано от KимoнГeoprиeв на 17.09.06 00:37.



Тема Сега докъде си?нови [re: aтaнacшиниkoв]  
Авторfla (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 12:51



Какво е сегашното състояние на компа?

Относно буут мениджъра: аз лично не бих се плескал повече с тая recovery конзола.
Стартирай еднo LiveCD. Направи си директория вътре, примерно:

/mnt/debian

монтирай си там Дебиан-а:

mount /dev/hda5 /mnt/debian

Или който номер ти е съответно дяла.
Стани руут в Дебиан-а:

chroot /mnt/debian
/изпълнено като руут или със sudo/

След това си инсталирай наново GRUB-а:

grub-install

Ако я нямаш командата - apt-get.

Добре е преди това да си запазиш някъде файла от /boot/grub директорията - menu.lst. Имам предвид, ПРЕДИ да преинсталираш GRUB-а.
След като го преинсталираш, ако виждаш само Дебиан-а, копирай стария menu.lst върху новия. И ще си в старото положение :)


Пробва ли:

cfdisk -a
/като руут/
Какво казва?

Пробвай пак да си монтираш дяла така:

mount -t ntfs /dev/hda1 /mnt/hda1


И накрая: Кимоне, няма нужда да се заяждаш. Да помогнем на човека, ако можем. А що се отнася до Уиндоуз-а - да, наистина ми е много по-трудно да работя с него, отколкото с една Линукс система. Но, когато съветвам някой да си оправи проблема, изхождам от собствен опит - това, което съм правил съм Уиндоуз-а.



Тема Re: Последно от мен [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано17.09.06 13:38



Закачих го на друг комп с Виндовс, но ми дава: This voilume is not formatted, shall windows format it now? Не, разбира се...
А иначе, като се "оправи" МБР-то, просто при опит да се стартира квато и да е система от харда, излиза многозначителен черен екран с надпис "Оперейшън систъм мисинг" или "Кеннот лоуд оперейтинг сестим", нещо такова.



Тема Re: Последно от мен [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано17.09.06 13:57



А, да. И друго нещо: на компа с Виндовс, на който съм закачил стария си диск, уж за да го преточа, на дивайс мениджъра показва харда със следното инфо:

Disk: Disk 1
Type: Basic
Status: Online
Partition style: Master Boot Record
Capacity: 38178 MB
Unallocated space: 0

Reserved space: 0 MB

Volumes - това излиза, след като натисна Populate:

- един без буква отпред: 7138 МБ - ок, това е линуксовския
-(Н:) - 31040 МБ - ок, това е виндовския.



Тема Re: Последно от мен [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано17.09.06 16:19



хммм, това означава че ти остава едно единствено нещо - закачаш диска на друг компютър с достатъчно свободно място на което да се опиташ да възстановиш данните от скапания диск с помощта на get data back или подобна програма

какво ти показва в диск мениджъра? дивайс мениджъра не е интересен

ква ти е фс - нтфс? пишеш ли по нея от линукс?

/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Сега докъде си? [re: fla]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано17.09.06 16:26



начи престани да се обаждаш със съвети за виндовс от който, както сам си призна преди време, не отбираш нищо. колкото и да ти е странно, темата е за виндовс, макар и в линукс клуба. целта е да се спаси квото е останало от данните, а не да се маунтне дебиана, това ше се прави по-късно.
да си ме чувал да давам съвети за линукс? я си помисли защо, опитай се да си отговориш и дано разбереш защо ти казвам да не се обаждаш


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Последно от мен [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано17.09.06 16:44



Значи, вече се върнах от човека с ЕксПи-то, при който правех неуспешните опити, тоест, вече не мога да видя какво показва в диск-мениджъра на Виндовс.
Файловата система на Уиндоуския дял беше нтфс, на която не можеше да се пише от линукс: преди време бях пуснал тема за това тук в клуба, всички ме посъветваха да не се опитвам. От линукс си беше само рийд онли.
Така като чета, май без специалист човек няма да мине. Значи и ще отнеме няколко дни, а на мене времето ми е кът...

А, между другото, само за куриоз: сега установих, че това ПС със злощастния хард, от който пиша сега, върви от Лайв СД с Кнопикс без хард. Ноу хард, ноу проблъмс.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.