Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ubuntuнови  
АвторDude (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 17:41



Izvinete za latinicata, oshte ne sym q donastroil sistemata ;)

Instalirah si Ubuntu, posledna versiq.Kak da instaliram ati-driver-installer-8.24.8-x86.run?



Тема Re: Ubuntuнови [re: Dude]  
Автор seo (шматка)
Публикувано13.05.06 20:07



sh ati-driver-installer-8.24.8-x86.run
:-)

the lord of destruction


Тема Re: Ubuntuнови [re: Dude]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано14.05.06 01:18



Пусна ли го и добре ли работи, защото аз го инсталирах (Дебиан Етч, Радеон 9000), но след рестарта екрана на монитора стана много светъл и неможе да се намали (достатъчно) от регулировката му. В менюто се появи един туул (ATI Control), но с прекалено скромни възможности - няколко чек-бокса (и то заради ТВ-аута) и три плъзгача (RGB), които май са само за далтонисти (без да обиждам никого) да си направят баланса на бялото така както те го виждат.

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: Ubuntuнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.05.06 10:21



баланса на R, G и B е важен за хора, който работят печатна рклама. можеш да се сетиш защо.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Ubuntuнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Авторteh (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 11:20



Точно тия хора не ги ли вълнува повече CMYK?



Тема Re: Ubuntuнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано14.05.06 12:16



Така де, съгласен съм с теб, просто това беше първото, което ми дойде наум, но проблема е не в наличието на тези регулировки, а в липсата на елементарни такива, като яркост, контраст, цветова наситеност ... все неща, които дори картите (по-точно драйверите им) от преди 3+ години поддържат

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Вълнува гинови [re: teh]  
Автор Ocoroвeц (alter ego)
Публикувано14.05.06 12:25



обаче без RGB не може, често се случва изображенията да са в RGB и за печат, естествено трябва да се превърнат в CMYK.
Освен това е важно да се използва и подходяща RGB матрица за монитора, за да не изглежда на компютъра едно, пък на печатката друго. Което често се случва.

Дорога невоздержанности и излишеств ведет к храму мудрости


Тема Re: Ubuntuнови [re: teh]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.05.06 12:46



мда. обаче моя монитор, например, си има настройки на RGB, яркост и контраст от копчетата на самия него и резултатът е по-читав от софтуерните настройки през видеокартата. не знам дали има монитори с настройване на CMYK и колко биха стрували.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Ubuntuнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.05.06 12:59



значи добре съм направил, че не съм си купил ATI. откакто направих грешка с един скенер на HP започнах да проучвам по-подробно преди да пазарувам каквото и да е. евентуалната причина да не ми се поддържа скенера е

.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: Ubuntu [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано14.05.06 13:12



kolko gotino .. super OS-a raboti dobre samo na 3 hardwareta ..
niama da si zemam po dobria hardware zastoto OS-a mi ne moze da raboti s nego .. puk i kato se zamislis za ko mi e hubav hardware kato OS-a mi kurti ?

DrFrancky




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.