Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема логване на посетените страницинови  
Авторbeaubourg (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 13:00



здравейте,
знаете ли някоя програма или начин за логване на посетените страници.
Ситуацията е следната: Linux рутер с NAT, мисля в случая не е важна дистрибуцията, но все пак - Slackware 10.
Идеята е да се записва и съответно преглежда ( по възможност лесно :) поведението в Интернет на НАТ-натите машини.
Ако може просто някои насоки, пък четенето си остава за мен.



Тема Re: логване на посетените страницинови [re: beaubourg]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано29.11.05 13:12



transparent proxy ( squid + iptables primerno )
nekuf log analizator za squid

DrFrancky



Тема Re: логване на посетените страницинови [re: beaubourg]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 14:57



Ето по тази причина мразя гадните квартални ЛАН мрежички, където администратор е някой дребен тЕрикат, решил да прави бизнес.

Rule 8: Respect other people's privacy



Тема Re: логване на посетените страницинови [re: Milena]  
АвторVladSun (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 16:14



Миленче, по същата логика трябва да мразиш и доста български, международни и чуждестранни, правителствени и създаващи законите организации и институции.
Аз доколкото знам и в България има изискване за пазене (!!! не само за създаване) на споменатите логове за някакъв период от време (мисля, че беше от порядъка на 1-3 години).



Тема Re: логване на посетените страницинови [re: VladSun]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 21:58



тогава нека пристъпим към Rule 9, което гласи:

Don't abuse your power

Едно е да пазиш информацията, друго да те интересува какви адреси посещават юзърите ти. Ако зора на човека беше да забрани достъпа до Интернет, но да разреши няколко сайта, като абв.бг, яху, хотмейл, например, може лесно да го направи с iptables. Ще се мине някой друг ден, ще четем и въпроси как може да се наснифи разговор по icq



Тема Re: логване на посетените страницинови [re: ^]]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано29.11.05 22:29



s dobur disclamer iasno napisan i sichki useri zapoznati s nego moga da pravia kakfoto si iskam ... da snifia , da pazia , da cheta , da smeniam , kfoto si poiskam.
fakt .. niama reglament

DrFrancky



Тема Re: логване на посетените страницинови [re: ^]]  
АвторVladSun (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 00:01



Може да няма, ама:
"... Имам пресен случай: следователи от н-то районно се изсипаха при мен да търсят мой потребител. Донесоха ми на листче НАТ ип зад което са над 200 юзера. С много мъки споделиха че ип-то го имат от български IRC сървър. И съответно ми се наложи да прекарам няколко безсънни нощи да дъмпя целия трафик докато засека комбинацията ип на irc сървъра + ника на юзера. Изключително неприятна случка въпреки че ставаше въпрос за не особено сериозен случай, хлапетата се скарали в irc-то, срещнали се в някой интенет клуб и си раздали по няколко шамара. Съвсем реално следващия път може причината да търсят някого може да е много по-сериозна... "
от форума на linux-bg.org



Тема Re: логване на посетените страници [re: VladSun]  
Автор Ba3 (SlackWare)
Публикувано30.11.05 00:45



за такива неща си има ngrep :) не е нужно да дъмпиш целия трафик

The complicated problems have simple and easy for understanding bad answers.


Тема Re: логване на посетените страницинови [re: Ba3]  
АвторVladSun (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 01:35



Сигурен съм, че човекът писал този пост е знаел много добре какво прави (по-добре от мене и тебе) - ако е трябвало е ползвал ngrep (макар и ngrep да е доста по-слабичко от tcpdump напр.)
Но не това е темата - възмущението на Милена е подкрепено от мен напълно, НО ... в БГ (а и не само - целият свят е обхванат от "антитерористичната" мания) ....



Тема Re: логване на посетените страницинови [re: VladSun]  
Авторbeaubourg (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 17:23



кхъ, кхъ, ако разрешите ...
интересно колко морални аспекти имало около поставения от мен въпрос,
обаче единствения отговор реално беше на д-р франки, но все пак ми се искаше да науча и друг начин (ако има) освен squid-а.

иначе много ми хареса правило н-р 8, мисля утре да предложа да махнем GPS-ите от колите, и да се отпуска гориво безлимитно. Ако има и други такива правила, давайте насам, че и тоя номер с работното време не ми харесва ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.