Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема XF86...  
АвторRet (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 12:37



Здравейте отново,
благодаря на тези които се отзоваха на първото ми питане. След като буутнах сата-ядрото инсталацията тръгна безпроблемно и сега съм вече със Слакуеър.
Знам че я имам вече от няколко дни на компютъра но все пак искам да изкажа едно мнение. Слагал съм си и други дистрибуции но досега не бях попадал на толкова стабилна като тази. Просто съм супер ентусиазиран, ето тва е истински Линукс!
Сега пак да попитам нещо, значи имах проблеми със звука но го оправих и сега единственото което не ми е наред е монитора! Работи на 61 херца и е ужасно. Доколкото знам мога да конфигурирам нещата с xf86config или XF86Setup, проблема е обаче че нямам точно тези пакети които трябват, но както и да е тях ще ги намеря. Просто бих се радвал на всякаква помощ по проблема с монитора. Как да го оправя? Поне някаква насока!?
Между другото монитора ми е Самсунг 795df, видеото GeForce FX 5500.
Благодаря!!!



Тема Re: XF86...нови [re: Ret]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано11.11.05 12:53



xorgconfig

"It's called 'reading'. It's how people install new software into their brains."


Тема Re: XF86...нови [re: Ret]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано11.11.05 13:36



xorgsetup

детектва автоматично каквото може. след което прегледай какво е сложило в /etc/X11/xorg.conf и, евентуално, сложи каквото прецениш от предния файл (който вече е xorg.conf.backup).



Тема Re: XF86...нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторRet (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 10:58



OK mersi !!!



Тема O6te ne6toнови [re: Ret]  
АвторRet (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 11:31



Трябва ли да инсталирам някакви други пакети за да можа да стартирам xorgsetup? Дали го има инсталиран вече със дистрибуцията или трябва да го намеря отделно!? И ако трябва моля кажете ми къде да ги намеря понеже ми отне доста време докато търсех други два пакета за Слак-а! Мерси!



Тема Re: O6te ne6toнови [re: Ret]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.11.05 11:55



и xorgconfig, и xorgsetup са си там. стартираш ги в конзолата. няма да е зле да си root и също така X-a да не е стартиран.





Тема Грешен Х?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Авторfla (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 12:10



Както го пишеш, да не би да си с XFree86, а пък хората ти казват за Xorg? Виж с кой графичен сървър си. Ако си с XFree86 бих те посъветвал да го замениш с Xorg и да следваш съветите, които са ти дали преди мен. Ако си с XFree86 и държиш да останеш с него, мисля командата беше:

xf86config



Тема Re: Грешен Х?нови [re: fla]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано14.11.05 14:47



Ще те помоля, малко по-внимателно чети и до края.
Освен това, Слакуер от няколко версии насам е с xorg.

"It's called 'reading'. It's how people install new software into their brains."


Тема Re: Грешен Х?нови [re: lmBlack]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано14.11.05 17:15



ti pa nameri koi da karas da chete vnimatelno

DrFrancky



Тема Re: Грешен Х?нови [re: DrFrancky]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано14.11.05 21:54



Някак не беше уместно да те цитирам, макар да ми хрумваха подобни иидеи .

"It's called 'reading'. It's how people install new software into their brains."



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.