Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Linux & Microsoft Terminal Server?  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано26.08.05 21:23



Попаднах на ето

. И въпроса ми е - какво представлява? Нещо не мога да схвана идеята. Дайте инфо, ако някой го е пробвал, до колко машини едновременно може да се включат към един "Сървър". През това време, докато работят "старите компютри", на самия сървър може ли да се работи? Ползвал съм Remote Desktop на Windows-а, но през него едновременно работи само един потребител.

Дано не ви нервя с въпроси, които касаят и Windows, но такъв е живота... ;о)


Щирлиц

Тема Re: Linux & Microsoft Terminal Server?нови [re: Щиpлиц]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.08.05 21:30



това е клиент

terminal services на сървърните windows-и 2000; 2003 позволяват свързването на повече клиенти, зависи от лиценза, в xp не позволява повече от един.



Тема Re: Linux & Microsoft Terminal Server?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано26.08.05 21:57



Мдаааа, важна подробност. Аз съм с ХР про.

Май още не съм дорасъл за Линукс. Преди време пак питах по друг въпрос... Уффф, живота е гаден. ;о((


Щирлиц

Тема Re: Linux & Microsoft Terminal Server?нови [re: Щиpлиц]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.08.05 22:06



в xp pro; като се логнеш, изритва всички останали.
в home, въобще го няма



Тема Re: Linux & Microsoft Terminal Server?нови [re: Щиpлиц]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 02:41



Малко история или предистория.
Виндоус НТ първоначално следва един модел на ОС който не е Юникс а ВМС ... е за тия които са забравили ВМС е операционна система на ДИЖИТАЛ ( тая ве прословута фирма дето беше направила най бързия процесор (риск) в света - ДЕК АЛФА :-) та хората които са направили ВМС правят и първия Виндоус НТ версиите са 3.1 после 3.5 и 3.51 ( номерацията е по аналогия на съществуващата в момента верися на Уиндоус версия 3.1 и 3.11). От версия 4 на НТ екипа е освободен и Майкросот започват сами да си правят ОС-а. Макар че майкрософт е собственик на Юникс ОС а това е Ксеникс (клонинг на Юникс) Майкрософт се отказва от по натататъчни разработки. Но тка или инъче Юникс има една интересна за потребителите "възможност" а именно терминалните клиенти (това са терминални станции с монитор и клавиатура без собствена ОС които използват ресурси на централен сървър - памет, дисково пространство и приложения които се изпълняват на самия сървър). И се случва нещо което никога не е било в историята на разработка на ОС и може би никога няма да се случи. Майкрософт предоставят на световно неизвестната американска компания Ситрикс или Сайтрикс изходните кодове на операционната система Уиндовс НТ 3.51 за да разработят терминален клиент софтуер който да работи на виндовс 95, 98 и на НТ4 върк стейшън макар че вече има работеща версия на сървър НТ4. след разработката и внедряването на Сайтрикс клиентите майкрософт използват технологията на терминал сървър клиентите за да я импелемтират във виндоус 2000 като оставят лицензите на Сайтрикс и правото да разработват технологията. Разработената технология се разпространява във интернет и се получават имплементации за Линукс. Технологията се разпространява под името Ремут Десктоп Протокол (РДП), като по своята същност представлява начин на пренос на графичната информация от виртуален екран на виртуална машина на сървъра + клавиатура и мишка и хардуени портове (принтер, компорт и др.) през мрежа(ВАН или ЛАН) отразяващо работата на виртуална машина на отдалечения сървър. ( т.е същото което съществува в юникс системите само че за уиндоус). Протокола който работи през мрежата е енкриптнат за разлика от ВНСи да речем или по аналогия в линукс все едно че имате Хис експорт през ССХ. За момента импрементацията на РДП под линукс работи безпроблемно към 2000 сървъри на майкрософт ... но това не е така към 2003 сървъри ... което предполагам и съм уверен че в най близко бъдеще ще се оправи :-)

е надявам се да съм бил полезен ... :-) макар и на някои места неточен :-)



Тема Re: Linux & Microsoft Terminal Server?нови [re: ....]  
Авторcfdp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 10:43



Ползвам rdesktop към 2003 server от около година и не съм забелязал проблеми някакви



Тема "Мдаааа, важна подробност. Аз съм с ХР про"нови [re: Щиpлиц]  
Авторfla (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 21:27



"Май още не съм дорасъл за Линукс. Преди време пак питах по друг въпрос... Уффф, живота е гаден. ;о(("

Животът е такъв, какъвто си го направиш ;)
Какво значи 'не си дорасъл"? Кога за последен път си пробвал някое съвременно ЛИНУКС дистро? Макар и от LiveCD? (ЛИНУКС от много време вече се ползва и от простосмъртни люде ;)
Бих те посъветвал да погледнеш Убунту:

www.ubuntu.com
www.ubuntu.org

Ето пряка връзка към сваляне на LiveCD или InstallCD за различни архитектури:

http://se.releases.ubuntu.com/5.04/

(Убунту можеш да поръчаш и да ти докарат напълно безплатно от същите сайтове. А ако си от Пловдив или наблизо мога и аз да те снабдя с оригинални дискове на Убунту ;)

Ще помагаме с каквото можем :)


P.S.
Да поблагодаря пак и аз за помощта ;-D




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.