Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ходих в нет клуб с Linux и...  
Авторsash (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 22:30



И се разочаровах тотално! Клуба е в кино Арена - твърдят, че бил най големия в bg. Седнах на компютър под Linux да видя и аз за какво става въпрос в последно време.

Оказа се че на кирилица под Linux не могло да се пише - нещо се било прецакало (пак) и да съм се бил преместел на комп с XP

Отказах се да пиша писма и реших да влеза в лафчето на дир.бг . Да ама не - натискам ентер на входа и... нищо не се случва. Просто не ще да влезе - просто нищо не се случва! Това с браузър Firefox или нещо от сорта. На всичкото от горе шрифтовете бяха чудовищно грозни и съвсем дребни - направо може да ви изтекат очите. Едва ли е от мониторите - те са течнокристални IBM, а и видях как изглежда същото на компютрите с XP

Поседях още няколко минути, и си тръгнах. Тотално съм разочарован - не е възможно да е толкова смотан LInux ?! Или пък тези в клуба нещо не знаят как да настроят. Но тогава пък какъв шанс имам аз в къщи да пусна подобно нещо , щом в най големия и скъп клуб не могат да се оправят с LInux ?

В никакъв случай не съм фен на windows или нещо от сорта - с удоволствие бих бил шута на Бил Гейтс и противната му фирма, но всъщност има ли алтернатива за нормални потребители като мен?



Тема Re: Ходих в нет клуб с Linux и...нови [re: sash]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.12.04 22:58



Ами и аз бях с близки мисли преди 2 месеца, но сега мога да ти кажа - не, не е смотан; много си е добре. Изглежда, подчертавам изглежда, че е доста труден, но бих ти цитирал по смисъл какво ми каза един от участниците тук - фла "Труден е защото се мъчиш да го разбереш от гледна точка на Уин".
Вслушах се и, образно казано, затворих очи и почнах на чисто. Съвсем скоро се оказа, че е много по-изчистен, по-смислен и по-ясно изграден от Уин.
Така че много бъркаш за това, че нямаш шанс. Но в началото наистина ще трябва да прочетеш малко, макар, че не винаги ще разбираш какво точно четеш




Тема Re: Ходих в нет клуб с Linux и...нови [re: Cтepн™]  
Автор ((moon!)) (!)
Публикувано04.12.04 00:50



А... Стерн, недей така, че ще изплашиш човека...

Виж сега, sash, първо линукс съвсем не е като уиндоус. Има много вариянти - наричат ги "дистрибуции". Те са какви ли не - съвсем различни една от друга, и разликите не са като между 98 и екс пи. Това, че в клуба не са си настроили компютрите, не значи нищо. Какво като е голям - хората вътре се едно си нямат друга работа, та с компютри ще се занимават. Линукс е много по-лесен за инсталиране и използване от уин. След това не се преинсталира, и освен това може да се инсталира навсякъде по хард диска. Ferefox е грозна пръчка (лично мнение!), също като другата мозила. Кирилицата е проблем при уиндоус. В линукс си има и dbs, и фонетична клавиатура за бг, така че споко. Якото е, че след като инсталираш, имаш всичко - офис, "фотошоп", плейъри, месинджъри, ай ер си клиенти и какво ли още не.
Ако си навит, избери си някоя дистрибуция, примерно SuSE (последната е 9.2, аз съм с 9.1) или Mandrake (последната е 10.1). Инсталира се за половин час, в графичен режим, на български. Лесно е. Само че ако инсталираш SuSE не можеш да си гледаш филми. Трябва да инсталираш някви неща, а това ще ти се стори доста трудно.
И споко - не е задължително да четеш, ако искаш линукс просто като алтернатива на уин, за да си гледаш филми, да си слушаш музика и т.н., без да трепериш дали скапания интернет експлорър ще стартира някое exe, което ще ти изяде хард-диска.
Понеже и аз се чудих какво да правя, когато реших, че просто не искам уиндоус, ако искаш да питаш нещо, ICQ 325227481, влез и ще ти кажа каквото мога

... Just wipe your own ass and shut your mouth! ...


Тема Re: Ходих в нет клуб с Linux и...нови [re: sash]  
Автор m.a.x. ()
Публикувано04.12.04 10:12



Със сигурност е от поддръжката. Аз имам клуб под линукс и няма проблеми с такива работи.

п.с.
Аkо искаш дистрибуция с перфектна кирилица и шрифтове без да си мърдаш пръста = Mandrake.
Ако искаш да нямаш проблеми със сайтовете=След като си сложиш мозилата, не забравяй да сложиш и plug-ins за flash и java.

==============


Българският Warcraft Портал




Тема Re: Ходих в нет клуб с Linux и...нови [re: m.a.x.]  
Автор ((moon!)) (!)
Публикувано04.12.04 11:31



Conqueror-а си има всичко и не е "слага".

... Just wipe your own ass and shut your mouth! ...


Тема Re: Ходих в нет клуб с Linux и...нови [re: ((moon!))]  
Автор m.a.x. ()
Публикувано04.12.04 12:05



мечтиии :)

==============


Българският Warcraft Портал




Тема Re: Ходих в нет клуб с Linux и...нови [re: ((moon!))]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.12.04 13:23



"Всичко" си има само ИЕ. Благодарско на М$, но мерси, нямаше нужда




Тема Re: Ходих в нет клуб с Linux и...нови [re: Cтepн™]  
Автор ((moon!)) (!)
Публикувано04.12.04 16:49



Стерн, недей така, че ще изплашиш човека

... Just wipe your own ass and shut your mouth! ...


Тема Re: положението е ясно..нови [re: sash]  
Автор Valentin ()
Публикувано05.12.04 16:03



Или са много мързеливи, или са им платили да правят антиреклама на Linux дистрибуциите и на Linux в частност.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.