Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема vuprosнови  
Авторpaul (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 18:41



Ot skoro se zakachih kum edno kvartalno LAN-che, znaete, ot onezi deto gi ima po kvartalite na golemite gradove. Za nqma i edin den XP-to lepna virus. Dori i ne usetih kak e stanalo. Gledah edin film online direktno ot servera i bam ...Sega polzvam linux. Moje li da mi kajete kak da se pazq ot podobni gadosti dokato rabotq pod Linux ?



Тема Re: vuprosнови [re: paul]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано08.10.04 19:35



Направи си непривилегирован юзър и работи като него. В никакъв случай като root.



Тема Re: vuprosнови [re: mn_t]  
Авторpaul (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 20:28



tva e qsno. nqkakvi drugi prevantivni merki za da e vsichko sigurno i da ne se lepqt virusi ? uj firewalla filtrira obshto vzeto vsichko na dadeni ports, no znam li ..



Тема Абе ...нови [re: paul]  
Автор MasklinМодератор (Ном)
Публикувано08.10.04 20:42



то всичко е ясно уж :

- да се правят редовни обновявания
- да следиш изходящия трафик за подозрителни адреси
- да си четеш логовете
- ако си параноик да си направиш md5 суми на файловете в /opt, /usr, /bin и /sbin (и дори /etc), записани на CD и отвреме на време да проверяваш дали някой не се е наместил като зареждаш от гарантирано чист носител
- можеш дори да използваш инструментите на дистрибуцията вместо горната точка (но аз като виден мързел само съм прочел, че ги има, кимнал съм одобрително и дотам)
- да се абонираш за някоя от security листите и да я четеш

... но 100% гаранция няма никога. От друга страна, пълна гаранция няма за нищо, така че сам си прецени колко време си струва да отделяш за сигурността си. От изброеното по-горе аз го карам само с редовни update-и и досега май още нищо не съм лепнал ...

Понякога седя и си мисля, а понякога само си седя ...


Тема Re: vuprosнови [re: paul]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано08.10.04 20:44



Ами според дистрибуцията ти се абонираш за пощенски списък с проблеми за сигурността и гледаш какви пробойни са открити, ъпдейтваш често и така.
А вирус хич и не съм виждал откак съм с Linux (99-а).



Тема Googleнови [re: paul]  
Автор MasklinМодератор (Ном)
Публикувано08.10.04 20:46



виж какво намери дзверо:

. От изброените в моята дистрибуция съм виждал май само AIDE, но като гледам и другите ги бива

Понякога седя и си мисля, а понякога само си седя ...

Тема Re: Googleнови [re: Masklin]  
Авторpaul (Нерегистриран)
Публикувано09.10.04 00:32



e to hubavo da pravia updates, no vse pak loshoto e, che ako sluchaino se lepne neshto (nikoga ne se znae) ne moga da proverq, zashtoto mi lipsva dobra antivirusna. Imam tuk nqkakva, no ima greshka v kompiliraneto i, taka, che da q otpishem. Puk do takiva paranoichni neshta s md5 sumi ne mi se stiga, shtoto na purvata sedmica shte me gledate da se podavam ot prozoreca na ludnicata.



Тема Re: Googleнови [re: paul]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано09.10.04 09:38



Щом толкова държиш да имаш антивирусна -



Но според мен има много по-голяма вероятност някой да ти рутне машината, отколкото да хванеш вирус.



Тема Re: Googleнови [re: mn_t]  
Авторpaul (Нерегистриран)
Публикувано09.10.04 13:13



parolite mi sa nad 9 smeseni simvola, ne polzvam root za X. Bi li kazal kak da se predpazq ot r00tvane na mashinata mi



Тема Re: Google [re: mn_t]  
Автор lune ((moon!))
Публикувано09.10.04 15:15



Как така някой да му руутне машината ?


_


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.