Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Браво, бе! И Linux-а изпиратствахте!  
АвторJeSuS_FrEaK (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 13:49



Поздравления!

И SuSE 9.1 Professional успяхте да изпиратствате!

Пичове, той по принцип се продава... За свободно сваляне не го дават (поне не и законно)

Направо ми е жал за вас!





Тема Газ на флейманови [re: JeSuS_FrEaK]  
Автор MasklinМодератор (Ном)
Публикувано21.05.04 14:05



Ринг свободен.

П.П. Лично мнение - да се пиратства е лошо. Когато можем, трябва да избягваме, а когато го правим, поне да се чувстваме виновни и да се опитаме да поправим неправдата. Аз, например, убедих шефа да купи SuSE v9.1 Pro и честно казано съм с по-спокойна съвест



Тема Евала!нови [re: Masklin]  
АвторjEsUs_FrEaK (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 14:32



Направо ми напълни душата!!!

Малко хора са готови да се чувстват виновни, а да не говорим и за поправяне на грешката...

Чудно ми е колко от open-source "феновете" ще кажат нещо по въпроса...

Нека Бог ви благославя в този ден с мъдрост и любов!



Тема Re: Евала!нови [re: jEsUs_FrEaK]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 16:30



Моето мнение съм го казвал достатъчно често -- ако искаме някой да уважава нашите лицензи, трябва и ние да правим същото за техните. Оправдания "нямаме пари", "няма да плащам на мръсника Бил Гейтс защото ..." и други такива са несериозни.

Аз лично не използвам пиратски софтуер нито в Линукс, нито в Windows. На личният ми лаптоп имам купени XP и Office 2003, останалите програми които използвам за работа са лицензирани от работодателя ми за използване и на личните компютри на служителите.

Под Линукс не използвам комерсиален софтуер.

П.П. Всъщност излъгах... В момента на Zaurus-a си играя на версията на Warcraft2 за Линукс (Stratagus), а тя използва копие на оригиналното CD на Warcraft2, за което нямам лиценз. Ако някой знае откъде мога да го купя, да се обади.



Тема Има надежда!нови [re: l]  
АвторjEsUs_FrEaK (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 16:50



ето! изглежда все повече и повече хора се пробуждат...

браво!

като ги чуя тия оправдания направо ми иде да повърна. радвам се, че не съм единствен!

Бъдете легални! Бъдете чисти!





Тема не се получава никакъв флейм -нови [re: Masklin]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано21.05.04 17:18



аз съм лицензно чист и на работа, и у дома. Постепенно приучавам съквартиранта, брата, приятели и приятелки към употреба на openoffice, като начало, и KDE/Linux като за по-напреднали, като им обяснявам че кражбата си е кражба, независимо че засегнатият е Бил Гейтс.

Помагам на хората да свикнат с чистата съвест - изглежда, че за българина това е нещо като абстиненция, но постепенно всички около мен узряват, и то не само благодарение на мен.

remember, there is no fork()


Тема Re: Има надежда!нови [re: jEsUs_FrEaK]  
Автор Glangor (butor)
Публикувано21.05.04 17:53



Като става въпрос за легалност и чистота нека не се забравя, че в Австрия съдът оправда един българин, обвинен в пиратство, защото обвинението така и не е могло да докаже, че с инсталирания пиратски софтуер той е правил пари. Според него той си е инталирал програмите за да "ги разгледа"..

Както и да е, какво е правил с пиратския софтуер не е важно, но важното е, че всеки има право да си инсталира каквото иска, при условие, че може да си го намери. И сам да реши после дали да си купува лиценз или не. За което и да си носи отговорност...

Друг е въпросът доколко авторското право е "право" и т.н. и доколко последната мода в лицензите софтуерът да се дава под наем, а не да се продава не е малко "криво".

България е ковачница на кадри, в която останаха само чуковете..


Тема Право си енови [re: Glangor]  
Автор MasklinМодератор (Ном)
Публикувано21.05.04 18:39



Когато софтуерът е собственост на някой, този някой дори морално има правото да ти каже при какви условия да го използваш. Ако не ти харесват тези условия - не използвай; намери си алтернатива или ако няма, сам си напиши.

Неморалното и нещото, срещу което аз лично много ритам е след като някой е направил нещо пръв да има правото законно да забрани на останалите да създадат своя алтернатива - така наречените софтуерни патенти.

Защото да, ти си го измислил и искаш да спечелиш нещо за труда си, разбираемо е. Но ако си наистина толкова печен и напред в материала, ще продължиш да измисляш, твоята реализация ще е най-добра и хората ще купуват от теб, независимо че други се опитват да ти подражават. Но ако идеята е на повърхността и ако не си бил ти, утре друг е щял да го направи, откъде накъде ти ще му пречиш?

Признавам, материята е хлъзгава... и все пак, струва ми се че е по-добре в определени случаи да ощетиш някого, който не знае как да се възползва най-добре от идеята си, отколкото да дадеш в ръцете на хората толкова мощен инструмент да спъват развитието на нещата, за да могат да изцоцат колкото могат повече от идеята си.



Тема защо решихте, че да крадеш е лошо?нови [re: Masklin]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.05.04 19:38



няма абсолютен морал, морала е нещо относително =>

съществувате морални системи в които кражбата не е нещо лошо, а даже и такива в които тя е добро =>

хората които се придържат към горните морални принципи, живеят с абсолютно чиста съвест по отношение на кражбата (по чиста от тази на най-примерния от вас, щото все по нещо незначително сте чопнали :-) ) =>

това дали ще спиш спокойно е въпрос на подбор на правилните принципи =>

който го ядат морални скрупули не е уред, виж да се притесняваш че ще те хванат... (е ако те хванат значи си бил глупак, ама това е в страни от морала).



Тема Re: Браво, бе! И Linux-а изпиратствахте!нови [re: JeSuS_FrEaK]  
Авторmikis (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 20:00



Само не разбрах защо трябва да се "пиратсва" СуСЕ 9.1? Той трола надали може да ми обясни, затова питам останалите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.