Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Тема Уикипедия - ако е дискутирано ...нови  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано04.04.04 20:53



... моля, модератора да изтрие темата.

Значи, ровчейки по интернет мернах едно място, наричащо себе си "отворена енциклопедия" или нещо от сорта. Адреса е


Като полуакадемичен човек не се примирявам с наличието на един избор, спомних си, че някъде в Клуб "Информатика" някой рекламираше подобен сайт и го открих в архивите - .

Та мисълта ми е да ви обърна внимание на двете места и ако сте любители на този тип творчество, да си харесате едното, да напишете нещо там, да му хвърляте по едно око от време на време, дали някой не го е развалил и да пращате там новобранците, пък и не само, задаващи едни и същи принципни въпроси. Егати дългото изречение дето стана :)))

Признавам, аз самия съм умерен (...) привърженик на такива места.

ПП: Ще пусна този текст почти без промени в няколко клуба, за което се извинявам предварително. Ако там където има модератор, или евентуално някой администратор на останалите места, прецени, че е за триене - моля. На негово/нейно място аз също бих се замислил.



Тема Re: Уикипедия - ако е дискутирано ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Valentin ()
Публикувано05.04.04 20:22



Благодаря за линковете, сега разбирам за тези енциклопедии.

Видях и двата сайта, и това което ми направи впечатление е, че на e-psylon.bg/dot/ не пише на видно място нещо за авторските права (освен кои са авторите). В Уикипедия, свободата е гарантирана с GNU FDL. Преди време бях писал разни работи за комплексните числа и множеството на Манделброт (http://mand.hit.bg), някой ден може да се хвана да преработя материала и да го публикувам в Уикипедия... Ако някой има желание да го направи вместо мен нямам нищо против, но нека все пак да ми пише за да не правим едно и също нещо...



Тема Re: Уикипедия - ако е дискутирано ... [re: Valentin]  
Автор _Бopиcлaв_ ()
Публикувано15.04.04 17:40



Чудесно е, че желаеш да публикуваш своите материали в Уикипедия. С удоволствие бих им хвърлил едно око, но за съжаление нямам достъп до тях от чужбина. И аз не мога да разбера кога сайтовете на хит.бг се отварят от чужбина и кога не. Да не би да са на различни сървъри и при някои да има проблеми?!

Но ако искаш, можеш да ми пратиш (

) каквото имаш. Аз ще го обработя и ще го публикувам. А пък ако искаш, може да ти върна готовите неща и ти да ги пуснеш, след като се регистрираш. Така ще си запазиш авторските права.

----
- сподели знанията си...

Тема Re: Уикипедия - ако е дискутирано ...нови [re: _Бopиcлaв_]  
Автор Valentin ()
Публикувано15.04.04 18:27



Има огледало на

ама нещо не мога да го отворя

За авторските права: текста и картинките в страницата (без някои банери които не са мои) можете да разпространявате под GNU FDL лиценз. Програмите съм ги писал аз, но може да има няколко реда код (C) на Borland (примерен код от хелпа) (ползвал съм Turbo Pascal 7.0) и драйвера EGAVGA (може и да не е точно драйвер, не знам) е техен. Така че за лиценз на целите програми не мога да говоря, но модифицирани версии на тези програми (ако не съдържат код на Borland) могат да се разпространяват само под GNU GPL лиценз.

На страницата не пише нищо за авторските права, защото тогава когато я писах не бях запознат с философията на свободния софтуер, а сорс кода бях предоставил, защото ми се струваше неестесвено да не го правя



Тема Re: Уикипедия - ако е дискутирано ...нови [re: Valentin]  
Автор _Бopиcлaв_ ()
Публикувано15.04.04 22:17



Благодаря ти за препратката.

----

- сподели знанията си...

Тема Re: Уикипедия - ако е дискутирано ...нови [re: Valentin]  
Автор matematic (lud)
Публикувано19.04.04 01:49



Нещо немога да сваля архива със сорс кода. Исках да го пренапиша за Х, но ми дава broken link. Ако го имаш някъде другаде дай линк и като ми остане пак свободно време ще го пренапиша за Х. Ако не си заинтересован игнорирай постинга ми.



Тема Re: Уикипедия - ако е дискутирано ...нови [re: matematic]  
Автор Valentin ()
Публикувано19.04.04 21:37



Защо ще пренаписваш програмата ми за X? Вече има поне една такава програма, написана за X

В моя алгоритъм за определяне дали дадено число е от множеството на Манделброт, има една особеност - вместо да се проверяват n числа от редицата дали са в окръжност с някакъв радиус, се проверява дали са в квадрат. Последното ми се струва, че отнема по-малко процесорно време, затова съм го направил.

Ако искаш, кажи си e-mail адреса и ще ти пратя програмите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.