Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Тема DHCP проблем под Slackwareнови  
Автор dream3r ()
Публикувано18.01.04 22:40



Преди няколко дни си инсталирах slack 9.0, но в момента имам много неприятен проблем с него. Линукс разпознава мержовата ми карта, но след като изпрати DHCP request ми връща, че няма response от сървъра. До преди седмица ползвах Red Hat 9.0 и нямах подобен проблем. Изчетох доста по темата, но нищо от това не помогна. Ако сте минавали през това или пък можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: DHCP проблем под Slackware [re: dream3r]  
Автор Valentin ()
Публикувано18.01.04 22:54



Може просто в момента да не работи DHCP сървъра на интернет доставчика ти.



Тема Re: DHCP проблем под Slackwareнови [re: Valentin]  
Авторsss (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 23:58



zadai si adresa ruchno



Тема Re: DHCP проблем под Slackwareнови [re: sss]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано19.01.04 22:58



Да не си през Евротур, че в събота и неделя и при мен нещо ми се цупеше DHCP-то на Netissat?



Тема Re: DHCP проблем под Slackwareнови [re: dream3r]  
Автор peio (one of my turns)
Публикувано20.01.04 09:25



а слак единствената операционна система на компютъра ли ти е ?
има ли възможност dhcp клиента на другата OS, която ползваш да не връща даденото ти IP (т.нар. lease) и затова правилно dhcp сървъра да не ти дава ново след като вече си имаш едно според него?
за да си напълно сигурен, че проблема е в отношенията ти с dhcp сървъра виж дали имаш достъп до мрежата. това можеш да направиш като от една конзола стартираш клиента: dhcpcd eth(0|1|2) , а от друга слушаш какво става на този интерфейс : tcpdump -i eth(0|1|2)

ако това се окаже проблема - можеш да си върнеш lease-сa насила или просто да си изключиш модема за минута-две и той сам ще ти изтече

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: DHCP проблем под Slackwareнови [re: peio]  
Автор dream3r ()
Публикувано20.01.04 23:31



Не. Освен slack имам и Windows. От там ви и пиша. И с Windows или пък до преди няколко дни с Red Hat нямах никакъв проблем с dhcp-то.
Интернета ми е по LAN и затова няма как и да изключвам какъвто и да е модем, но след рестартиране или пък след изключване на комютъра няма как dhcp сървъра да си мисли, че още има връзка.
Колкото до ръчната настройка. Пробвах и това, но може би съм объркал нещо, понеже не тръгна. А колкото само да си задам IP-то ръчно. Не помага. Тотално съм объркан.

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: DHCP проблем под Slackwareнови [re: dream3r]  
Автор peio (one of my turns)
Публикувано21.01.04 00:55



добре, дай информацията от tcpdump , която съм ти дал горе
кажи и какво се случва когато изпълниш :
dhcpcd -S eth0 (нали си знаеш коя карта ползваш за входящия трафик ?)
ако не тръгва , направи и дебъг и го постни тук.
за да направиш дебъг:
провери дали имаш следния ред в /etc/syslog.conf
# DHCP interface
local0.* /var/log/dhcpcd.log
и ако нямаш го добави и изпълни
kill -1 `cat /var/run/syslogd.pid`

после стартирай
dhcpcd -S -d eth0
и постни съдържанието на /var/log/dhcpcd.log

по този начин ще имаме достатъчно информация и може би ще разберем какво се случва

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: DHCP проблем под Slackwareнови [re: peio]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано21.01.04 11:07



Каква ти е мрежовата карта и дали имаш зареден модул за нея?
виж с lsmod дали има зареден модул или с dmesg да видиш дали я инициализира при първоначалното зареждане?
какво ти показва ifconfig ?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.