Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови  
АвторGuru (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 17:17



Здравейте :)
Първо да се извиня за усмивките, но те са вследствие на прекаляването с чата :)
Вече имаше подобна тема във Форума (може би даже теми), но никой така и не беше дал необходимите отговори :)
Предварително благодаря на всеки, който даде някаква полезна информация ...
Търся някаква готова безплатна (ае която мога да ползвам без плащам ;) програмка, която да върши работа за следния случай :
- Имаме щайга (Celeron @ 400Mhz, 64 MB SDRAM, 7.5 GB HDD, две мрежарки ...) с Linux (в момента е Slackware 8.1, но май ще се сложи 9.0 :). Може Линукса да е друг, стига да върши работа :)
- към едната мрежова карта е вързан Инет Доставчика (ISP-то :), към другата - локална мрежа
- подкарахме може да се каже успешно PoPToP VPN server (deamon)
- от тук натам идеята е да има
1. отчитане на трафика по IP-та, възможност за проверяването му през web(това може да е на по-късен етап) и спирането на нета, когато надвиши предварително зададено количество;
2. вариант с ограничаване на скоростта и неограничение в трафика (пример : в групо по 3 IP адреса със обща скорост 48kbps т.е. 3 IP-та да имат общо 12k и ако някой от тях не тегли да се разделя на останалите)
3. shape-ване по bg и външен трафик като се отчитат отделно
- имаме една прогрмка - ipac-ng, която върши подобна работа, но има проблеми с нея, не се компилира... :)
- видях в други форуми за ipacct, която обаче за съжаление не е безплатна, и никой не е намерил пиратско копие :)
Приемам всякакви предложения и много ви благодаря, ще се радвам да разискваме тоя проблем може и чрез е-mail : alrikabah@abv.bg
Чау !



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: Guru]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:28



samo ne razbrah, kakvo tochno iskash. Nqkoi da ti kaje kak da go napravish ili da si platish nqkoi da ti go napravi? Shtoto v pyrviq sluchai mai shte ti e "malko" trudno...



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: novak]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:33



ako iskash da ti go napravq pishi mi na slack@mail.bg



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: novak]  
АвторGuru (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:49



Здрасти :)
Не искам никой да ми го прави, искам идей насоки, ако може и готови програмки ...
Аз няма да взема никакви пари от цялата тази работа, и за това не мога да дам каквито и да било пари на някой, точно по тази причина :)
Не си запознат със ситуацията, но ако искаш може да ти разкажа, ако се интересуваш... дълго и широко е...
Ако искаш да помогнеш на доброволни начала, както правя и аз, ще и бъда много благодарен, както и всички други...
Чао :)



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: Guru]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 10:24



bih pomognal ako stava duma za hora v neravnostoino polojenie (invalidi, nezrqshti i t.n.)



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: novak]  
Авторsmile_nik (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 11:38



nemislq che ima gotovi free programi deto da pokrivat iziskvaniqta ti,
mojesh da se probash da kombinirash
CBQ ili HTB za shapera
netacct-mysql za otchitane na trafik
za shapera obache shte se izkylchish ako nesi bazikal linuxa povechko
otdavna sa napisani dosta scriptove deto tochno pokrivat iziskvaniqta ti - no horata deto sa gi pisali s tova si izkarvat $ i se samnqvam da sa fenove na free softare help.
taka che shte ti dam saveta deto postoqno mi davat na men :) - cheti povechko i shte nauchish ili beshe kato tyrsish shte namerish :)



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: Guru]  
Автор knight_ (минаващ)
Публикувано31.03.03 12:04



хм...
я погледни две-три страници назад във форума...
това за единия ти въпрос
за другия потърси netacct чувал съм че върши работа...

CONFIG_IP_NF_MATCH_STATE


Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: knight_]  
АвторGuru (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 03:24



Та намерихме едно софтуерче дето изглежда доста добре и сигурно ще свърши работа :) казва се :
netacct-mysql
някой ако го е подкарвал и работил с него, може да дане насоки ? :)
Мерси, чао за сега :)



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: Guru]  
АвторGuru (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 13:12



Zdraweite, pak sym az :)
Ta podkarah netacct-mysql -a, no neshto imam problem s PHP scriptowete na netstat-a, i niakoi ako mi dade ideika, kak da podkaram apache-to da raboti dobre s PHP, niakoi wajni nastroiki, i t.n.
Tria mi i malko info za iptables, ili iptables2, za routiraneto mejdu interface-ite na PPTP-to i internetskia, kato ima wyzmojnost za otdelno rutirane po BG i chujbina, (znam ot de da si nameria BG IP-tata, ne e towa problema) iskam da moga da spiram routiraneto samo kym chujbina da rechem, i da ima samo kym BG, ili neshto takowa... :)
Chao za sega !
P.S. Towa da stoish dwe sedmici bez da puskash IRC, ICQ i t.n. bilo mnogo polzotworno :) Preporychwam wi da go probwate, dosta neshta poprochetoh i weche si imam ideia ot towa deto triaa da se naprawi ;) Uspeh!



Тема Re: pptp vpn, traffic shaping & accauntingнови [re: Guru]  
Авторtapaka (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 14:00



ami zemi 4e q spodeli taq ideq, 4e i drugi ni e interesen problema:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.