Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Тема # shutdownнови  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 01:24



Iskam da popitam ne6to,koeto moje na mnozina da se stori dosta glupavo.Predi vreme biah sas AT zahranvane i sled izpulnenie na shutdown i priklu4vane sas vsi4ki procesi,izklu4vah ru4no sistemata,koeto ne mi prave6e vpe4atlenie,6toto i pod uindous stava6e taka.Oba4e...sled upgrade comp-a si visi taka vklu4en(s vsi4kite mu halt nadpis4eta),a za grubo izklu4vane triabva da zadarja izve6no vreme start butona na kutiata.Niama li niakakva primerna konfiguracia s koiato sistemata da se izklu4va softuerno.Iz4etoh kakvoto mojah da nameria po vaprosa za # shutdown,oba4e navsiakade se ograni4avat s komentara,4e komputara sled tova prosto se izklu4va.
Help me!



Тема Re: # shutdownнови [re: ...]  
Авторrado (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 03:08



ne6to ne mojah da razbera, sled upgreda si zamenil at s atx kutiq ili si ostanal s at kutiq. ako si s atx kutiq prosto trqbva da si zaredi6 atx modula i da go vku4i6 v nqkoi rc script za da ne go zarejda6 vseki pat ra4no.ako si s at kutiq prosto e neizbejno.



Тема Re: # shutdownнови [re: rado]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 04:22



S atx kutia sam.
Dai mi put,pls,do tozi modul i na4in za konfigurirane.
Mersy



Тема Re: # shutdownнови [re: ...]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано06.02.03 08:16



/sbin/modprobe apm
това може да го сложиш примерно в /etc/rc.d/rc.local
след това му казваш примерно shutdown -h 23:30 и ще се загаси в 23:30



Тема Re: # shutdownнови [re: ...]  
Автор Garo (Engineer)
Публикувано06.02.03 08:46



Пипни и в BIOS-a
Имаше в дискусиите, за APM, че пречи да се гаси захранването.
А за Windows-98 има пач, win98shutdown...q fm,dls m,f/.e;d=



Тема Re: # shutdown [re: ...]  
АвторMopт (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 10:23



Ако си прекомпилираш кернела с поддръжка за ACPI става много по добре. после трябва да си пуснеш acpid. Ако си компилирал с правилните опции, дори ще се усеща състемата като натиснеш бутона на кутията, както Виндовс 2000 и ХР .



Тема Re: # shutdownнови [re: ...]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 16:49



Goliamo blagodaria na vsi4ki.Shte probvam saveta na TV!000,a ako naistina vazniknat problemi,6te pipna i po BIOS-za i kadeto drugade triabva.Sega pone imam nasoki kakvo da tarsia v neta.




Тема NPнови [re: ...]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано06.02.03 17:13



Наистина някои дънни платки и техния BIOS прави проблеми, като не изключва машината с apm модула, както е говорено тук по въпроса. Това е най-лесния вариан обаче. А acpid е по-добър вариант, но може да се наложи прекомпилиране на ядрото. С коя дистрибуция си?



Тема Re: NPнови [re: TV!OOO]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 20:11



Mandrake 8.2




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.