Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Напиши това, напиши онова???нови  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано17.09.02 06:50



Привет!
Отскоро се опитвам да се боря с Линукса. Като потърся помощ по Интернет, в повечето случай се казва - напиши това ...
Е хубаво, пиша го ама не става нищо.
Пробвах по разните терминали, влизах като "root", ползвал съм навремето DOS, имам представа от "path, attributes" и т.н.
Въпроса ми е като трябва някъде да се напише някоя команда, къде да е това и как да се направи?
Благодаря ви предварително!



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: 3gpacmu]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано17.09.02 07:48



e dobro nachalo,

Linux-a ne e kato MS-DOS ili Windows 95/98 - AUTOEXEC.BAT i CONFIG.SYS - mnogo poveche ima osven tova - i sigurno njama nuzhda da znaesh navsjakude...

osnvni neshta -
/etc/profile - system-wide BASH script settingite (neshto kato AUTOEXEC.BAT-a ti)
~/.bashrc - local functions so on (neshto kato localen per-user AUTOEXEC.BAT)
~/.bash_profile - local variables (pak AUTOEXEC.BAT localen - ama samo promenlivite da si hackash tam, i mai che aliasite)

tova kato za nachalo, sled tova idwa /etc/init.d, /etc/rc.d i t.n.tk...

tuj kato sum nachinaesht (i njamam w momenta Linux pod ruka) mozhe da sum dopusnal greshki - no obshto wzeto - namirash njakoi sait (LDP, linuxdoc i tn.kt.) ili tursish po google i zapocwash... Az lichno si kupih Red Hat 7.2 - ochakwajki njakakwa solidna dokumentazia po Linux - no uvi - samo deto dadoh naprazno $70-$80 dolara - wutre njaamshe koj znae kakvo - wse oshte ne sum si kupil njakoi Linux rukowodstwo - no sigurno shte e dobra idea...



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: 3gpacmu]  
АвторПpивeт-мpивeт (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 08:04



В отговор на:


Пробвах по разните терминали, влизах като "root", ползвал съм навремето DOS, имам представа от "path, attributes" и т.н.




Да беше пробвал да почетеш малко...



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: 3gpacmu]  
Автор c2h5oh (Heavy fuel)
Публикувано17.09.02 09:58



Въпроса ми е като трябва някъде да се напише някоя команда, къде да е това и как да се направи?

Това не е жълтата фанелка за месеца това е жълтия шлифер!!!
Все пак отговор: 1. Къде да пишем командите - там където трябва
2. Как да пишем командите - с клавиатурата и то на латиница



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: 3gpacmu]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 10:46



Kupisi knigata za Linux na Pitur Norton. Smjatam, 4e e naj-udobno za da razberesh idejata na Linux kato OS. Za mreji ne e mnogo iz4erpatelna, no ne ti i trjabva. Smjatam, 4e naj-lesno i to na bulgarski mojesh da polu4ish nujnata ti doza adrenalin za da se zanimavash po-natatuk s Linux.
A na tezi, koito ti kazvat, 4e trjabva da izpolzvash Windows,z ashtoto njama nujda da 4etesh, shte im kaja - 4ovek ne e prase za da jade i spi po cjal den. Toj trjabav da se u4i za da stava vse po-dobur. Taka, 4e nikoga ne e kusno da nau4ish neshto za kompjutrite nezavisimo, 4e ot Microsoft go objavajavat za vredno. Kolkoto po-gramoten e edin 4ovek, tolkova po-nezavisimo mislene moje da ima - sledovatelno po-trudno bi si kupil Windows.



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: 3gpacmu]  
Автор бeзxaбepниk (?!?)
Публикувано17.09.02 14:10



Това за жълтия шлифер ми хареса - точно беше
Ама все пак да поясня - ако се мъчиш да напишеш някава команда за графично приложение -трябва да си под Х все пак - иначе най-вероятно ще ти писне, че не може да отвори дисплея - може терминал под Х, ако е КДЕ - има Alt+F2 и ти отваря прозорец за команда - нещо като "Run" при windows - и най-точно - както
вече казаха хората - командите се пишат където трябва - за конкретните случаи е различно



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: malkia]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано17.09.02 19:51



Благодаря за информацията! Ще опитам съветите ти.
Чудно ми е защо даваш пари за BUG-WARE?
Такива неща не се купуват.
За тестване на "софтуера" трябва те да ни плащат.
Ако ти трябва нещо - пиши!
Може да го имам.



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: Пpивeт-мpивeт]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано17.09.02 19:54



Със всичко освен Линукса се справям добре и то без да съм чел. Мислех си че човек трябва да се съсредоточи в използването на компютъра,
не в пускането му:-)
Иначе докато го пуснеш и забравяш защо си го пуснал:-)



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: c2h5oh]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано17.09.02 19:55



Е това никога не бих се сетил!



Тема Re: Напиши това, напиши онова???нови [re: Oleg]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано17.09.02 20:01



Имам много "hardware". Шанса да пусна всичко да работи под Линукса не съществува защото не поддържа повечето неща.
За ученето си прав. Точно затова реших да го пробвам.
Просто ми изглежда странно да уча правилника за движението след като карам от 20 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.