Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Тема RedHat 7.2 - malko wuprosi ot nachinaeshtнови  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано14.04.02 01:41



Yo,

Wchera za purwi put si instalirah Linux ot dosta godini nasam. Poslednia put mi beshe 96 - kogato za tri mesetza chovurkah Slackwareto ot lubopitstwo...

No predi izwestno wreme twurdo reshih da si wzema RedHat 7.2 i go napravih....

Kato instalatzia wsichko premina mnogo lesno - weche sme w grafika kogato instalirame - izbrah dve tri neshta - i hop gotov sum... Misleh si che shte mi trjabwat muki za da mi trugne kabelnia modem (de da znam) - no ostavih DHCP-to opciata wkljuchena i sega sichko mi e nared (kakto peeshe onzi - Vasko krupk... aa... ketza de 11:))

Wse pak imam njakolko malki problemcheta:

1. Kakvo e Enterprise, UP, SMP - njakude vidjah UP (uni-processor) - SMP verojatno e - Symmetric Processors (Dual Pentium naprimer?) - kakvo e Enterprise togava (poveche ot 2/4 ne ednakvi procesora?). Uspjah da naburkam GRUB konfiguratziata da mi e default purwata.... No s textovite redaktori oshte ne sum sviknal - kato che li KATE ili KEDIT sa dobri - edno vreme polzwah JOE - no javno sum zabravil tija negovite borlandopodobni (turbo pascal 3.0) ^K^ombinatzii.

2. Kak moga da cut+pastwam wuw KConsole prozoretza (CTRL+V si e neshto drugo) - naprimer widjal sum link ot njakoja stranitza iskam da si go copy+pastnat i sus wget da si go downloadna? Kak stava tova?

3. Konfiguratzi na videokartata - napravih mi se struva wsichko pravilno i raboti - downloadnah si ot nvidia.com neshtata - sledvah instrukciite - no me pritesnjawashe malko fakta che direktno trjabwa da naburkwam X86FreeConfig-4 (ili tam kakto mu beshe imeto na tozi textov fail) - tova za normalen user - malko e trudno.... mi se struva?

4. Kazhete mi za dvete versii na WINE - i wuobshte kak da go pusna - instaliram... Razbrah edin aver ot Gurcia si e instaliral novia Heroes4 i wurwi - az imam originalnite CD-ROM-ove na igrata - i clickah na EXE faila (predpolagajki che WINE-e) shte trugne - ama neise.... Napravih find na *wine* i nameri dosta failove - GnoRPM-to nameri i WINE-2001xxxxx instaliran - no neshto mi lispwa - predpolagam che ednata versia na WINE izpolzwa originalnite Windows DLL-ta - dokato pri drugata te sa napisani wutreshno.... Wsushnost ideata mi e da si legaliziram izcjalo komputara i neshtata koito polzwam - i oshte ne sum si kupil Windows XP - i njamam zakupen Windows 98.... i se chudih... de

5. Ima li wuzmozhsnost da se mountne NTFS za chetene (sigurno ne - no wse pak njakoi hacker mozhe da e napisal neshto de) - imam 40GB hard-disk kojto pochti si otide i e NTFS i iskam da si prehwurlja neshtata ot tam na novata sistema...

Inache za sled 6 godini ... E dosta e dobre sredata - oshte lipswa - ANTIALIASWANE na shriftove - moja monitor e HP FX70 Flat/LCD - i pod Windows shrifta izglezhda dosta po-dobre (toj tip na

beshe pisal neshto po wuprosa za antialiaswaneto na shriftove pod LCD monitori) - ... no tuka pod GNOME-to ili KDE-to (ili tam kakvoto rendwa) - njamam wse oshte antialiaswane - trjabwa li da si instaliram neshto novo ili ne?

oops... i molja bez - zashto ne si instalira SlackWare, S.U.S.E, Mandrake, Power, Turbo, Murbo ili kakvato i da e tam druga distributzia... :)

Um tzaruwa, Um robuwa, Um belia delfin

Тема Re: RedHat 7.2 - malko wuprosi ot nachinaeshtнови [re: malkia]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано14.04.02 08:56



Значи за paste на конзола. С CTRL+C си копираш, и после paste в конзолата би трябвало да е както е в обикновен конзолен режим - със среден бутон на мишката (ако е трибутонна) или с едновременно натискане на двата бутона (при 2-бутонните).
По въпроса за NTFS. Има възможност да четеш такава файлова система, дори с известни условности, след прекомпилиране на ядрото да пишеш там.
Ако mount -t ntfs не ти сработи пробвай да инсталираш модул ntfs



Тема Re: RedHat 7.2 - malko wuprosi ot nachinaesht [re: TV!OOO]  
Автор Luciuz ({....../})
Публикувано14.04.02 12:02



....... а за wine - пробвай този на Codeweavers -





Тема Re: RedHat 7.2 - malko wuprosi ot nachinaeshtнови [re: Luciuz]  
АвторMuff Daddy (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 13:48



A za anialaising -- smeni sriftowete.... ima veche dosta sriftove koito izglezdsat
mnogo dobre (vkl. i na lcd display)



Тема Re: RedHat 7.2 - malko wuprosi ot nachinaeshtнови [re: Muff Daddy]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано14.04.02 14:18



wow!

okay - shte probvam utre - w momenta sum oshte pijan ot Fro-bar-a (e pone i w USA mozhe da se namerjat svestni barove s jaka muzika... hard-core!! hard-core! rave de)....

Za shiriftovete... hum.. to tam widjah sega che pishe antialiasing - ama njamashe nikakuv effekt - shte probvam s razlichni shriftove da vidja...

Za shortcutite w konsole - wuw GNOME-consolata - tam si ima pone ot menu-to da pastnesh - i maj che i kontrolna kombinatzia... no GNOME-to mu lipswat mnogo drugi neshta (sortirane na listbox po elementite - izbirane na wsichki elementi w listbox - i njakoi drugi neshta)...

Za ntfs-a - wsushnost imah mp3-ta no sushto imam i CompactFlash 1GB microdrive kojto mi doide sus mp3-playera - i se chudih dali tova lesno shte stane - no sega sum pil malko - i utre... che probvam.... bi treelo mozhe se poddurzha... si mislja de



Um tzaruwa, Um robuwa, Um belia delfin


Тема Antialiasingнови [re: malkia]  
Автор c2h5oh (Heavy fuel)
Публикувано15.04.02 09:55



KDE-то се справя отлично с antialiasing-а При мен: KDE 2.2.2 с mosfet liquid и TTF шрифтове от Windows С KDE 3.0 не съм пробвал Ximian Gnome 1.4 обаче не се справя добре с кирилските TTF и antialiasinga Чакам 2.0 Ако искаш подробности драсни два реда



Тема Re: Antialiasingнови [re: c2h5oh]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано15.04.02 13:00



az pa kakva glupost napravih - zasrah si kirilskite shriftove - dadoh na Red Hat-a da mi updatetne sistemata i izbrah sichko (400MB) i toj kat pochna....

i sega mi se eba kirlitza :(

Um tzaruwa, Um robuwa, Um belia delfin


Тема Tctctctctct leleleleнови [re: malkia]  
Автор Mr.Wizard (непознат )
Публикувано17.04.02 16:37



abe linux - dobre ama to4no pa redhat(po to4no:to4no pa redhat vmesto slackware).NE.ina4e si4ko e OK.samo tova.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.