Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Защо хората мразят Линукс?нови  
Автор Osogovetz (Serpens)
Публикувано30.11.01 06:40



Защо го мразят толкова? Аз вчера срещам едни приятели, от месеци дето не съм ги виждал и ме питат сега с какво се занимавам. Аз ом казвам, че изучавам Линукс, а те прихват да се смеят и да се подиграват...
Доцента по информатика като му казах къде ми са интересите, и той каза, че това нямало бъдеще ( Линукс). Програми не се пишели, щото никой не плащал на бедните мизерници... Точно така каза...
Колегите не знаят какво всъщност е Линукс - плюят ме, че се занимавам с глупости. Плюят Тукс...
Един вика, че не можело да се играе под Линукс, можело само да се пингва...

И мисля си, защо толкова го мразят, бе? Какво им е направил?
И само в тоя клуб ли има поддръжници на Линукс? Защото мен не ме притеснява, че го плюят, притеснява ме, че може да сме малко...

Fiat Lux!


P.S. ...А мама като се прибере и не може да си пусне пасианса, удря мишката в масата и крещи: "Линукс, смотана система, бъгава, смотана, смотана"

Редактирано от Osogovetz на 30.11.01 06:43.



Тема Re: Защо хората мразят Линукс?нови [re: Osogovetz]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано30.11.01 09:42



mi ti sam si otgovariash. osnovno ot neznanie. ima i nesto drugo - m$ se prepodavat navsiakade. kato pochnesh ot uchiliste, minesh prez raznite mu 'kursove po komp gramotnost', kadeto pod gramotnost se razbira da mojesh da cukash s mishkata po word-a - navsiakade e windows+office. i linux ostava ekzotika niakakva. i estestveno preobladava mnenieto che komputrite sa pc-ta, a pc-tata sa za windows. vsicko drugo (stoto horata v obstia sluchai mraziat da misliat) veche e smeshno, idiotsko i t.n.

ps a vij tova za docenta e veche jalko. toi pone bi triabvalo da e s po-shiroko mislene

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch

Редактирано от onzi на 30.11.01 09:44.



Тема Re: Защо хората мразят Линукс?нови [re: Osogovetz]  
АвторManqk (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 10:27



Az pyk ne moga da razbera kvo tolkova im se vryzvash. Kaji im na tvoite priqtei che az se zanimavam pochti izcqlo samo s Linux i syshto im obqsni che zimam po debela zaplata ot 90% ot programistite tochno shtoto se zanimavam s linux



Тема Re: Защо хората мразят Линукс?нови [re: Manqk]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано30.11.01 10:58



Naistina kakvo im se vrazvash. Neka si govoriat kakvoto si iskat. Naistina, Linux vse oshte ne e tolkova "user friendly", no se razviva shtrashno barzo. S Linux se zanimavam ot 1997 godina (predi tova sam imal dostap obache na UNIX i VMS mashini). Zapochnah s edid RH 5, ot knizhkata "da nauchim Linux za 24 chasa). Za tezi niakolko godini se poyavi KDE, sled tova GNOME. Izlezna StarOffice, Kylyx i t.n. Dosta neshta se napraviha i za ekzotichnia harduer i plug-and-play ustrojstva. Za tova i distribucii se izdavat prez 6 meseca, dori i niakoi na 4.
Kato poglednesh ot druga strana MS Windows i office, osven kozmetichni problemi i bug-ove, niama razvitie.
Za docenta - shte se vazdarzha ot mnenie, no poznavam dosta zabludeni lichnosti ot academichnata obshnost.
A na men mi ostava udovletvorenieto, che 4-5 choveka okolo men sam gi zapalil za kauzata LINUX.



Тема Re: Защо хората мразят Линукс?нови [re: TV!OOO]  
Автор Luciuz ({....../})
Публикувано30.11.01 14:17



.....а на майка ти инсталирай всички игри на карти, пасианси, сокобани и каквото още там върви с KDE и Gnome (сигурно са над 50) и ти гарантирам че повече нямa да пожелае M$ Win......../:)......>



Тема Re: Защо хората мразят Линукс?нови [re: Osogovetz]  
Авторedmon (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 19:21



a be nedei slusha kyde revat magareteata:)



Тема Re: Защо хората мразят висша математика?нови [re: edmon]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано30.11.01 20:09



Редактирано от Delwin- на 30.11.01 20:09.



Тема Пак в тоз дух на мисли....нови [re: Delwin-]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано30.11.01 20:18



абе защо хората мразят БСП?

Защото имат емоционални аргументи.

...пазете дърветата, не са ваши...


Тема Re: Пак в тоз дух на мисли....нови [re: Яceн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано30.11.01 20:23



освен ако не става дума за любофф .. емоционалните аргументи .. знаеш :)



Тема Re: Защо хората мразят Линукс?нови [re: Osogovetz]  
Авторlatcho (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 22:11



Eлементарно Ватсон!
Просто много хора НЕ искат да са свободни. Тях всякакво творчество ги плаши.
Ми на последните избори гласуваха цели 55%.
Четох, че някой правил опит с мишки-пушачи. Процента на пристрастилите се бил колкото при хората. Та това май са генетични дадености /синдром на генетичен антилинуксчия/.
Абе ти кво задаваш такива въпроси? Падна сняг, отиди на ски. Те това е индивидуализъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.