Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 03.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема startx ....... Caught signal 11. Server aborting.  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано22.10.01 23:48



Сложих най-после Slack 8 (с голяm зор - изнервящо бавно CD). Обаче хикса така и щя да тръгне. Прави там квото прави и хоп: Caught signal 11. Server aborting. А сега де!

Видео работите: Intel 740, KFC. Последния ред на лог-а е (**) I740(0) xxxx xxxx. Пробвах с няколко разделителни способности и depth-s - все тая.

И си викам, добре де, давай да изкомпилирам кърнъл 2.4.5, белким кротна малко и да гледам след това пак хикса. Сега обаче проблем с лило-то:
Kernel ... is too big. Пускам да го конфигурирам пак, орязах всичко, което ми се стори ненужно засега, компилирам си го. Същото. Прерових за проблем "kernel is too big" и единственото, което намерих беше, че трябва да се пуска make bzImage, a на лилото нищо специално не му трябвало! Ми аз нъл bzImage съм написал, бе мама ти стара!

ХЕЛП! Плийз!



Тема Re: startx ....... Caught signal 11. Server aborting.нови [re: Xypodilec]  
Авторddfd (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 00:30



Ами make bzImage или make bzlilo наистина би триабжало да ти решат проблема. Единственото друго за което се сещам е да си компилирал всичко като монолитна част от ядрото. Пробвай където може да компилираш частите като модули.



Тема Грешката с bzImage е вярна! Ostava X-aнови [re: ddfd]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано23.10.01 01:16



Понеже не не видях в arch/i386/ да има bzImage, не знам защо бях решил, че vmlinux е каквото трябва да е. Кой да се сети, че под arch/i386/ трябва да се разбира arch/i386/boot/ :))

Остава проблема с Xикс-а. Нямам идея защо не тръгва. Порових из мрежата, разни хора имат подобен проблем, но или е при конкретна X-програма, или няма отговор. Ili e na Nemski :((( Отивам да търся още.

Редактирано от Xypodilec на 23.10.01 01:34.



Тема Re: Грешката с bzImage е вярна! Ostava X-aнови [re: Xypodilec]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано23.10.01 02:01



edin adski tup vupros shte zadam ... kakuv e komputera? duno/cpu/ram?
imam osnovanie za pitane, vErvaite mi :)



Тема Re: Грешката с bzImage е вярна! Ostava X-aнови [re: Delwin-]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано23.10.01 02:24



Celeron 366, 128 RAM
Дъно i440BX (предполагам)

Допълнително инфо за грешката (най-долу):
XIO: Fatal IO error 104 (Connection reset by peer) on X server ":0.0"
after 0 requests (0 known processed) with 0 events remaining.



Тема Re: startx ....... Caught signal 11. Server aborting.нови [re: Xypodilec]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано23.10.01 03:23



извади i740_drv.o от xfree-4.0.3 и го сложи вместо сегашния
намира се в /usr/X11R6/lib/modules/drivers/ ,а в x-пакетите е в xfree86.tgz в същата директория
ако го нямаш,мога да ти го пратя
в x-4.1 има някаква грешка в този драйвер и затова не работи



Тема Re: startx ....... Caught signal 11. Server aborting.нови [re: Пeтъp_]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано23.10.01 03:36



Нямам го. xypodilec@abv.bg, a aко те затруднява изпращането и линк ще ми свърши работа. Мерси! Дано да тръгне!



Тема Re: startx ....... Caught signal 11. Server aborting.нови [re: Xypodilec]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано23.10.01 03:52



провери си пощата



Тема Супер! Тръгна! Мерси МНОГО!!!!нови [re: Пeтъp_]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано23.10.01 03:56







Тема Re: startx ....... Caught signal 11. Server aborting.нови [re: Пeтъp_]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано23.10.01 03:57



Вече го пуснах, и тук благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.