Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови  
Автор WlSP (тук)
Публикувано26.04.10 19:53



Вероятно всички сте забелязали, че "комплексар" е навлязло дълбоко в речника на сегашните тинейджъри като обида или обидно определение за някого. По-интересното е обаче, че повечето изобщо не знаят какво всъщност значи думата.
Мен обаче ме занимава друго - какъв смисъл влагат въпросните младежи, какво значи според тях? Колебая се между сбърканяк, сдуханяк, тъпанар, лузър и др. под., но все ми убягва какво си мислят...

Ето един пример от друг форум:

xXxtremeboy
Registered User

Регистриран от: Dec:2009
Адрес: Плевен
Мнения: 71
Нарушения: 1/1 (2)

Добре ве комплексари кефиш ли са че знайш как и съм на 17 !ти кат ползваш гугъл аз не мога ли да питам тука бахти куфтора

Избликът е резултат от забележка на друг участник, че въпросът е елементарен и за целта има Гугъл.



Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: WlSP]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано28.04.10 18:46



човек с компрекси.

и е навлязло в речника доста преди днешните тийнейджъри да станат такива.

в случая като гледам е просто такава обща обида, доста е несвързано мнението.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: Zo]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано29.04.10 11:00



Аз знам много добре какво значи думата и откога я има. Въпросът беше какво си мислят, че значи хлапетиите, защото я употребяват под път и над път, често без никаква връзка.



Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: WlSP]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано29.04.10 20:50



ти каква връзка търсиш? думата отдавна се употребява като обща обида, както е в примера дето си дал.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: Zo]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано30.04.10 10:31



Искаш да кажеш, нещо като "тъпак"? Не мисля. Има някакви ситуации, при които я употребяват, или пък някакъв определен смисъл. Дочувал съм случайно на улицата "Той па е е*а ти комплексара!" - момче говори за познат на свои приятели, но явно не става въпрос за това, че човекът има някакъв комплекс за малоценност, друг път "Пълна комплексарщина, ти казвам..." - момиче разказва на своя приятелка за някакъв купон.
Явно се влага нещо, но какво точно, не успявам да разбера май...

P.S. Може пък оттук да тръгва всичко:



Редактирано от WlSP на 30.04.10 10:42.



Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: WlSP]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано04.05.10 22:40



В отговор на:

"Той па е е*а ти комплексара!" - момче говори за познат на свои приятели, но явно не става въпрос за това, че човекът има някакъв комплекс за малоценност




Ами да, думата отдавна не се използва само само и единствено в буквалния си смисъл, както повечето обидни думи: лайнар, чикиджия, сдуханяк, тъпак, кретен, олигофрен, педал, манаф, измекярин, скорбут, шмихар... и така до безкрайност.

Нищо точно не се влага, което да не можеш да разбереш, в определени случаи назовава определен тип характер и тъпо държане, но може и да е много общо просто.

Аз ако чуя за купон, че е било "Пълна комплексарщина, ти казвам..." ще си помисля, че разни хора са се правили на интересни, на много важни, на такива каквито не са и такова некво подобно държане.

tettares zy8oi kwmis8entwn

Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: WlSP]  
Автор ZoМодератор (Troglodyt)
Публикувано04.05.10 22:47



Спокойно би могъл да замениш "комплексар" със "смешник" или "жалък тип" или нещо от сорта.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: WlSP]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.05.10 00:20



Тоя, който избива комплекси - ходи с калашник из Люлин, Младост, Дружба... и стреля наред по де когото свари...



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: StefanPan]  
Автор merteuil (coordinator)
Публикувано05.05.10 12:24



Голям виц т'ва!



Objects in mirror are closer than they appear.

Тема Re: Какво значи ВЕЧЕ думата "комплексар"?нови [re: Zo]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано05.05.10 18:46



Ми, аз си направих едно мое мини-изследване сред познати младежи и ето какво установих - изменянето на смисъла на думата комплексар в тийн-речника е минало през два етапа: първо питах 20 и 23-годишен. Те ми обясниха няколко основни значения, но всичките свързани с последствията от това да имаш комплекси - да си смотан, сдухан, или да си агресивен и нападателен към хората и др. подобни. После питах три познати деца, всичките под 20 (едното под 15) - всичките не знаеха точно, някаква обида за мизерник и дрисльо и ей такива общи приказки.
Така че, в края на краищата, и аз приемам, че за сегашните пубери "комплексар" е просто една от многото обиди и толкоз!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.