Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нова олигофрения:нови  
Автор masterix (от Лутеция)
Публикувано14.03.09 08:45







Тема аз пк прдлгм избщо д мхнем глвнтенови [re: masterix]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 10:01



бкви. и глснте бкви са излшни. ш ги пшм тук-тме.



Тема Re: Нова олигофрения: [re: masterix]  
Автор И. Ивaнoв ((експерт))
Публикувано14.03.09 10:24



Не е олигофрения, а много добре пресметнат ход за постепенен преход от азбуката на Светите братя към латиница:

- като махнем "излишните" ченгелчета от ръкописното Ч, ще получим ръкописното латинско r;

- като махнем "излишните" ченгелчета от ръкописното Д, ще получим ръкописното латинско q.

И така... Лека-полека... След десетина-петнайсет години приликите между "модернизираната, изчистена кирилица" и латиницата ще станат толкова естествени и очевАдни, че просто няма да има смисъл повече да четем и да пишем на родния си език.

О, неразумни и юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш на своя език?


Тема Re: аз пк прдлгм избщо д мхнем глвнтенови [re: comprehension]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.03.09 10:37




Говориш ти, ма е факт, че не срещнах никакво затруднение при четенето на текста ти.
Да се изкажат учените с обяснение, мисля имаше някакво.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема кто учнк в гмнзият нмх нкви ползни знмниянови [re: StefanPan]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 15:18



нмше кмптри нмше кблни тлвзии и се чудех какво да си правя свободното време.

Ходех на курс по радиотелеграфия, изучих морзовата азбука, станах радиолюбител, ама бързо ми омръзна.

Есперанто ли не беше, Идо ли...

Кви ли още не щуротии пробвах.

Накрая взех, та взех от библиотеката учебник по стенография. Система Габелсбергер-Безеншек. Габелсбергер е германец, който събрал всички съществуващи из Германия системи и ги обединил в едно цяло, а чехът Безеншек взел да я преработва за славянските езици.

Таа, в стенографията си има знак за всяка буква, вкл. гласните, ама гласните рядко се пишат със знака си. Много чсто избщо н с пшт ил ак с нлга се изобразават чрез разни хватки, ама няма как да ти обясня тук.







Редактирано от comprehension на 14.03.09 15:21.



Тема Прав си! Удивително прав си! Петър Стоянов,нови [re: И. Ивaнoв]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 15:46



Президент на България (продажник, както и явлението Ф. Д.), навръх 24-ти май 2000-ната година направи изявление по Националното радио послучай празника и междудругото вметна, че трябвало да се помисли, предвид предстоящото ни влизане в ЕС, дали да не се преразгледа азбуката ни и да минем на латиница!?

ВНИМАНИЕ !

Тази негова простащина я излъчиха в 14:00 след поредните тъпи новини!

Хитро, нали??? Излъчиха го по време, когато народа е позадрямал или направо заспал. Кой чул - чул!



Баси! Пробва почвата. Пооосле се разбра, че му поръчали от ЕС да махаме кирилицата за да влезем в ЕС.

Разбеснях се! На другия ден го наругах; не помня в кой клуб... Много българи се съгласиха с мен. Добре, че се намериха хора да го озаптят...

Сега ще правят реформа в ръкописа, умниците от СУ !!!

Хм, някой ще да е написал дисертация по въпроса и ще да е станал д.ф.н.



Тема Re: Нова олигофрения:нови [re: masterix]  
Автор avataar (root)
Публикувано14.03.09 15:55



Стига бе, оревахте орталъка за глупости. Нормално е да се правят промени в ръкописа с цел по-лесно и по-удобно и/или по-красиво изписване. Ако не вярвате вижте как са писали бабите ви и го сравнете с ченгелчетата, дето сте учили в училище. Сега си помислете колко хора познавате, които все още пишат с такива ченгелчета. Нормално е едно ръкописно т да може да се пише с две чертички (например като ръкописното гръцко т), вместо сегашните четири!

--
—Това куче защо е зелено?
—То е коркодилче.


Тема Ето ви още олигофрении. Нова фонетична подредбанови [re: masterix]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 16:15



"ш" приличало на "w", "ч" приличало на "q"

Баси мамата! Кой взима пари за тия идиотизми, веее???






Тема Ми, да пишат с печатни букви, бе!!! Какво толкованови [re: avataar]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 16:23



умуват??? Министри, комисии, дисертации, аспирантури, докторантури, професури...

Умници. Да пишем ръкописно с главни печатни букви!

Апропо, аз така си и пиша ръкописно... Миналата година ми се наложе да пиша ръкописна пет пъти, тази - засега само един път.



Тема Особено внимание в тази клавиатуранови [re: comprehension]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 16:38



обърнали на "и" с ударение. Цял бутон му посветили!!! Хм. Баси престараването. При положение, че се използва много рядко и мога да си го чукна като ASCII код. Ей ги! Има и още. Преспокойно могат да се напечатат на табличка и да не правят простотии и да творят идиотски клавиатури, слон да им го тури!



ASCII
код

0384 €
0386 ‚
0388 „
0389 …
0390 †
0391 ‡
0393 ‰
0395 ‹
0401 ‘
0402 ’
0403 “
0404 ”
0405 •
0406 –
0407 —
0409 ™
0411 ›
0420 ¤
0422 ¦
0423 §
0425 ©
0427 «
0428 ¬
0429 ­
0430 ®
0432 °
0433 ±
0437 µ
0438 ¶
0443 »




Редактирано от comprehension на 14.03.09 17:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.