Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Немски в Германия  
Автор Black (Духовник)
Публикувано23.03.07 14:21



Рекох си да ви питам тук дали знаете нещо по въпроса...

Искам да науча немския в Германия, ама всичко, което може да се изучи - beginner to proficient, за една университетска година. Знаете ли кои университети предлагат такива програми? (предпочитам университет, особено ако е безплатно. Най-вече в Южна и Западна Германия)

Също така да питам, кой е немският Кеймбридж/Оксфорд, тоест най-добрият там, и другите след него; да поразгледам там, щото по принцип мисля във Франция да уча, ама напоследък взех да се замислям...

... No words ...


Тема Re: Немски в Германиянови [re: Black]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 08:10



Не съм чувала университети да предлагат нещо подобно. По-скоро Гьоте Институт и разните частни училища, в които е всичко друго, но не и безплатно. В университет можеш да ходиш на курс само ако се явиш на изпита за допускане и не ти достига малко да го издържиш, като това е паралелно със следването ти.
Немски Кеймбридж или Оксфорд няма. В зависимост от специалността можеш да избираш между университети с различна репутация.



Тема Re: Немски в Германиянови [re: Black]  
Автор Murtagh (Личност невежа)
Публикувано29.03.07 13:22



До колкото знам нещата функционират така: кандидатстваш за квото кандидатстваш и ако те приемат трябва да държиш ДеЕсХа. И съответно при някои специалности има възможност да ти дадат 6 месеца до 1 година за да си го земеш. Това са два опита. А междувременно, се ползваш с някъв странен статут и учиш немски в унито/живееш в общежитие без да си студент. Не мога да бъда абсолютно сигурен за достоверността на детайлите. Имам много приятели, които точно така направиха (Тюбинген и Дармщат). Мисля че това си е практика в Германия, така че по-добре си избери специалност и директно питай по мейла какво може и какво не.





Тема Re: Немски в Германиянови [re: Murtagh]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано29.03.07 18:29



Работата е там че аз немски не знам - френски е езикът, който съм учил, не немски. Добре де, по другите държави го предлагат тва... В Австрия го намерих в един университет, ама много време взима - учи се час и половина на ден май в продължение на година и половина, нещо такова беше.

... No words ...


Тема Re: Немски в Германиянови [re: bhn]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано29.03.07 18:30



Еми аз за репутацията питам, право ще уча.

... No words ...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.