Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Старогръцки - БФ  
АвторДaнтe (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 00:06



Имам един въпрос - преподава ли се старогръцки "на ниво" в специалността "Българска филология" в СУ, или е сложен просто за "обща култура", ако мога така да се изразя? Т.е има ли някакъв шанс от там да го науча или най-добре ще бъде да му обърна внимание отделно?
Благодаря!



Тема Re: Старогръцки - БФнови [re: Дaнтe]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано15.06.05 09:39



имам много добър личен опит с преподаването на старогръцки в БФ.

мога да ти кажа, че не знам за какво е сложен този предмет там точно в първия семестър на първи курс, и то по новата съкратена програма само за един семестър, а не за два.

няма никакъв шанс да научиш каквото и да било сериозно.

my soul swims gently in her pool


Тема Оффтопик: А старобългарски?нови [re: Дaнтe]  
АвторДaнтe (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 10:11



Е - то е малко офф-топик, но аз все пак реших да се поинтересувам - а за старобългарския? За него поне би трябвало да се обръща достатъчно внимание, или? Е, може би бих се отдал на старобългаристиката, защото там има почва за изследвания... Благодаря!



Тема Re: Оффтопик: А старобългарски?нови [re: Дaнтe]  
Авторбr (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 03:40



Старобългарски - най-доброто място, където би могъл да започнеш с изучаването му - СУ, БФ. ТОЧКА.



Тема Re: Оффтопик: А старобългарски?нови [re: бr]  
АвторДaнтe (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 10:07



Така си и знаех. А сега - смятате ли, че има почва за изследвания в старобългаристиката или западноевропейската литература и новата българска (да речем) ще бъдат по-добрият избор... А възможно ли е и в трите да се правят изследвания или ще бъде непосилно за един `литературовед`?



Тема Re: Старогръцки - БФнови [re: Дaнтe]  
Автор H. Aнтoнoв (хакер)
Публикувано17.06.05 12:57



Проблемът с преподаването на старогръцкия в специалностите, различни от класическа филология, навсякъде е еднакъв: преподавателите са на ниво, но колкото и способни да са, в рамките на един семестър не могат да постигнат нищо повече от това студентите да научат азбуката, да спрягат глагола paideuo в сегашно време, изявително наклонение и да скланят имена от първо склонение.

Редактирано от H. Aнтoнoв на 17.06.05 12:59.



Тема Re: Старогръцки - БФнови [re: H. Aнтoнoв]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано17.06.05 18:16



paideuo за напреднали.

преди това половин семестър си обясняваме както е това "падеж" и как се слагат ударения...

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Старогръцки - БФнови [re: the_bomb]  
Автор H. Aнтoнoв (хакер)
Публикувано18.06.05 12:06



Значи и аз съм изпаднал във възторжен оптимизъм. Явно нещата са много по-трагични:(

- Богословие и философия на религията

Тема Re: Старогръцки - БФнови [re: the_bomb]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано18.06.05 21:59



а 'лио' ли е за начинаещите!?



Тема Re: Старогръцки - БФнови [re: the_bomb]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано18.06.05 22:06



апропо, класическа филология в СУ включва ли старобългарски??
не знам що но мене ми се струва, че има повече хора, които знаят старогръцки и латински от тези които знаят старобългарски.

имам впечатлението, че не е много популярен старобг.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.