Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема uchete makedonski  
АвторOtec Paisij (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 09:18



za da polesno razbirate bugarski.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec Paisij]  
Автор AvatarBG (root)
Публикувано30.11.02 15:36



Правилно – колкото повече български диалекти знаеш, толкова по-добре ще разбираш цялото богатство на българския език. Иначе темата за македонскиот јазик ми е болна и не искам да я подхващам.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: AvatarBG]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 06:55



pak si jadel neshto neizmieno, oblazeno ili slichno. koga kje razberesh deka makedonskiot ne e dijalekt tuku koren na bugarskiot mohebi nema da te boli jazikot.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec Paisij]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 11:20



много емоционално се гледа на въпроса. аз не виждам хубаво изразена граница между диалект и език. но дори и да имаше такава, то както казах въпросът е емоционален, а не лингвистичен. както казал бай ганьо на един сърбин "абе я ми кажи вие не сте ли българи? българи сте вие, ама се сърбеете!"
днес никой не поставя под съмнение сръбския език, но явно по времето на алеко е било модно...
абе както казах въпроса е емоционален. а за такива въпроси си има естествен природен метод за решаване. я да си спретнем една войничка, та да видим кой ще излезе отгоре, а? македончета! за два дена ще ви прегазим и после ще ми рецитирате "аз съм българче"!
но, споко! българинът за ваша радост е мекушав и не му стиска да накара ромчетата да си плащат тока, та камо ли да тръгне на война:))))



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: zaphod]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 21:33



абе не му обръщайте внимание на тоя.

не виждате ли, че само подхвърля евтини провокацийки, та да подразни уж някакво наше национално чувство и да стане скандалът!

аз не съм по силните патриотични чувства, затова само си седя и се прозявам



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: the_bomb]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 02:29



zoshto da ne be? nema ova vrska so patriotizam. toa e chista nauka.

ne e ova evtina provokacija tuku vistina. za da ja razberesh deneshnata sushtina na jazikot treba da trgnesh od korenot i da ja prosledish genezata do segashnava vi forma.

toa ti e isto kako da piesh voda od ustieto na Dunav a da nemash aber od kade taa voda doagja.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec P]  
Автор gazibara ()
Публикувано02.12.02 08:19



Е, анджък, нещо от той сорт - вие пиете вода от крайо на реката, ама не сакате да знаете отдека идва тая река. И нацията ви, и язикот ви съществуват от петдесет години, то ще рече че не сте ни река, ни рекичка, ами маленко поточе. И трудно ще да се отдели голема река от маленко поточе, по-скоро ще да е обратното. Ама нейсе, за да е мирно добросъседството ни, говорете на каковто язик си щете.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: gazibara]  
АвторOtec P (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 09:22



abe ti od jazici ne se razbirash ama ni hidrografijata ne ti e silna strana. povekjeto reki se mali potochinja na pochetokot.

kazhi mi samo shto jazik sme zboruvale pred 50 godini shtom si tolku vidovit.



Тема Re: uchete makedonskiнови [re: Otec P]  
Автор gazibara ()
Публикувано02.12.02 19:16



Ами попитай братя Миладинови на какъв език сте хортували преди 150 години. А после попитай и Климент Охридкси преди 1000 години за кой език е съставил кирилицата в Охрид, в сърцето на Вардарска Македония. Па тогава ще видим реката ли се отклонява от поточето или обратно.



Тема Няма такова животнонови [re: gazibara]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано02.12.02 21:55



Бравос
Такова животно като македонски език няма. Както няма тракийски, мизийски и добруджански. Македония е географска област и това е. Изкуствена държава, създадена по поръчка на комунистите. Присвоиха им и част от българската история. Че народ без история бива ли? Не бива. И понеже си няма, дайте да откраднем от съседите. Е, видя се, че е възможно за 50 години цял народ да забрави корените си. Това ни чака и нас българите. И като ми кажат, че съм македонка, щото съм родена в Гоце Делчев и кръвта ми завира, вадя двата ножа и кълцам наред.
И на мен ми е много болна тая тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.