Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 05.10.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванова  
Автор aero11 (непознат )
Публикувано02.04.11 12:22



Оказа се, чe Лили Иванова не е плащала данъци. Как ще коментираш това?


“Музикаутор” твърдят, че е платила авторско право за три концерта и едно турне за 15 години! Хайде, холан! Ако хиляда пъти пуснат една песен по радиото в рамките на една година - имаме 30 ст. на автор. Това са 3000 лв. – сериозни пари.

Кои български изпълнители според теб най-много се притесняват от данъчните?


Мисля, че 90 процента от българските певци трябва да се притесняват от данъчните. Аз съм плащал глоби за това, че представям фалшиви фактури. Идва данъчна проверка във фирмата ми. Проверяват и казват: фактурите на тези и тези фирми са фалшиви. Фирмите са закрити. Оказва се, че съм длъжен да проверявам всички фирми, на които приемам фактурите. Събират ми се примерно 10 такива фактури и плащам глоби. Не ми признават плоския данък върху 10 000 лв., което се смята за печалба. А това са 1000 лв. И аз ги плащам. Но съм плащал и много по-големи глоби. Сега вече няма такъв случай, в който да взема една фактура от някого и да не се обадя в счетоводството и да кажа да проверят фактурите.

Съвсем наскоро ми дадоха фактура. Аз я проверих. Колежката казва: фирмата е изрядна. А фактурата по ДДС ли е, питам. Не, не е. Опростена е. И се оказва, че отново стигаме до тази финансова непросветеност.

Защо Митко Щерев плаща като луд? Аз по-перфектен човек от него не познавам. Работя с него и знам. Издаваме му документ – да речем, хонорарна сметка, Той казва: дайте договора, дайте хонорарната сметка, дайте ми служебна бележка. Преди края на март той се обажда по телефона и казва: да направим справка. Примерно – аз от вас съм получил 5000 лв., от тях вадя 40 процента, които държавата ми признава като разходи, а останалото трябва да го обявя и върху него да платя 10 процента. Перфектен е. Преди 5-6 години той се отказа от Лили Иванова, защото видя, че няма да се разберат, и забрани тя да му пее песните. Той каза – искам млади хора да ми изпълняват песните. И сега те са около него. По закон никой няма право да запише нов аранжимент на стара песен, без да пита композитора. А такива случаи има много. Включително и с Лили. Те затова с Митко имат проблем.

Защото, ако прави нов аранжимент на негова песен, тя трябва да извика композитора и да иска одобрението му. А тя как постъпва? Прави аранжимента и си пуска песните. Така постъпва не само тя. Просветеният изпълнител ще каже: Митко, правя нов аранжимент на твоя песен. Не можеш да не питаш автора – има закон за авторското право. Да изключим Митко Щерев – ами Тончо Русев, Александър Кипров, Сашо Петров…

Работил си дълги години с Лили Иванова. Асен Гаргов каза за “ШОУ”, че тя се е променила много през годините. На промяната в характера ли се дължат нейните обидни квалификации по адрес на композиторите, с които е работила?



Според мен й дойде в повече. Говоря за нещата, които й се случиха – издаването на книгата й “Истината”, излизането на още книги за нея... След пускането на “Истината” половината от творците се отказаха от нея. Казаха, че истината в “Истината” изобщо не е истина.


Вярваш ли, че Лили е на 72 години?


Нямам представа за точната й възраст. Имам обаче нейни документи – лична карта. В нея годината на раждане е 1939-а. Откъде имам личната й карта? Нали съм плащал с нея. Тук спорът не е дали тази година е 1939-а. Спорът е дали годината на раждане на Лили не е 1937-а и по-надолу. Аз ще ти дам пример с моята учителка. Това не е Лили, а Бригита Чолакова. Тя и майка ми са родена на една дата – 12 октомври 1933 г. Бригита казва: при смяната на документите ми предложиха да напишат по-късна година на раждане.

Попитаха ме колко по-млада искат да ме направят и дали това ме устройва. Значи, в онези години са се случвали подобни неща. Бригита разказа това, без да подозира, че Лили Иванова ще има същия проблем. Не е трудно един човек да бъде поблазнен с това да го направят по-млад. Но Бригита е отказала: каквото и да пишете, аз знам на колко години съм и на колко изглеждам. Тя пушеше до последно, но изглеждаше фантастично.

Сьс ськращения.



Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванованови [re: aero11]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано02.04.11 13:58



aero11, здравей!
Много си личи, че си бивш фен на примата, но доста те е разочаровала.
Интересно интревю и доста странно. Не бях чувал отдвна нищо за Иван Иванов - Дядо. През лятото на 1999 г. (тогава работех като тв оператор) чакахме Лили Иванова за интервю в един любим нейн варненски ресторант. Тогава Лили дойде с Исак Гозес и се държаха така като най-големите приятели, Лили сподели, че Исак ще пишел книга за нея и бил страхотен приятел - истински. След известно време пристигна и Иван Иванов- Дядо, разпрегръща и разцелува Лили. То бяха взаимни хвалби един за друг, че няма що. Чак ми направи впечатление, че доста преиграват. По това време и групата "Момчешки свят" се въртяха около Лили Иванова... В този период Лили изглеждаше на външен вид и за годините си ( 60 г.) просто перфектно.





Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванова [re: aero11]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано04.04.11 00:17



Доста от тия които са се подмазвали на Лили,старали са се да са и близки приятели,тя ги е отстранила,
и ето го резултата.
Какво не плащала,с кого се е скарала,на колко години е ,и други такива долни клюки.
Е как Лили да ви е приятелка и да ви оважава?
И оня дето се скъса да и чувърка биографията,и той е един от тях.Сега друг се появи.
На кого е нужна тая информация?
Вие не разбрахте ли,че Лили е това което е на сцената,
а всичко друго не е бизнес на никого.
Не,вие може да пишете всичко,никой не може да ви забрани,но
и каквото и да напишете,то са празни приказки.
Обеснете ни,защо ги пишете тия информации?Какво се е случило между вас и Лили?
Какво в личен план ви накара да напишете това?
Какво е взаимноотношението между вас и Лили,тя познава ли ви?
И ако сте били приятели,каква е била причината,сега да не си говорите,примерно,и от каква позиция си разрешавате да ни информирате относно финансовите и други подробности относно личен характер.



Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванованови [re: redjeep]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано04.04.11 09:28



С действията си и сегашното си поведение, другарите, за които говориш, само потвърждават колко права и прозорлива е била Лили, като ги е разкарала от обкръжението си.



Любими са ми ония образи, дето обичат да казват "Тя много ме разочарова!"

А, бе, я зут коте, под масата!

Какво идвате тук да ни занимавате с преживяванията си в личен психологически план?!

Все си мисля, че дали ще се очаровам, или разочаровам от някого - това си е мой личен проблем.



Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванова [re: stoyanov]  
Автор Dynamix (минаващ)
Публикувано04.04.11 11:45



stoyanov! И ти си писал тук...

Много си ми сладичък и хубавичък!
Ама ти си знаеш, че си такъв!



Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванованови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор Dynamix (минаващ)
Публикувано04.04.11 11:51



Ей, стара моме... Вземи си намери един момък, а не защитавай прабаба си с празни и необосновани приказки.

А, бе, я зут коте, под масата!

Добре си го написала, но помисли за твоето коте!

Любими са ми ония образи, дето обичат да казват "Тя много ме разочарова!"

Отговори си на въпроса ЗАЩО много, ама много се разочароват от Лили?

Значи причината е в нея самата, а не във феновете! А?

Или по твойта логика, стара моме - само във феновете е вината! Нима?!



Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванова [re: Dynamix]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано04.04.11 12:48



Вече уредихте живота на Лили... сега и на феновете започнахте...

.. и защо само с един момък трябва да се ограничавам...?

За мен не бери грижа - не съм я закъсала до там.

Не ми задавай въпроси, чиито отговори не си прочел.

По мои наблюдения от концертите - феновете на Лили не са намалели.

Наричай ме стара мома колкото и когато пожелаеш - не ми пречи - то е показателно за отношението ти към жените. А и към хората... въобще.



Тема А ха... [re: Dynamix]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано04.04.11 15:48



значи ли,че ти си един от бившите и 'приятели"?
Разкажи ни историята,каква е причината.Бъди смел,изплюй камъчето.



Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванова [re: Dynamix]  
Автор katorno_kardona (минаващ)
Публикувано04.04.11 16:31



Млади господине, като по зрял мъж ще ти кажа: Истинският мъж никога не засяга на възраст жена!

Редактирано от katorno_kardona на 04.04.11 18:49.



Тема Re: Шоуменът Иван Иванов-Дядо за Лили Иванова [re: aero11]  
Автор chancce ()
Публикувано04.04.11 21:16



Ама и тоя "дядо" е един шебек... Питам я "по ДДС ли е фактурата?". Абе човече - какво има да я питаш, то си пише на фактурата дали е по ДДС или е опростена! Май не трябва да говориш за "просветеност", а за обикновена грамотност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.