Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 04.05.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Невъзможно е да се забранят песните на Лили  
Автор kora2 (zriala)
Публикувано08.04.10 23:40



Днес разговарях с компетентни хора по повод забраната на Лили да се излъчват песните, които е посочила. По закона за авторските права, забрана могат да наложат само авторите, композиторите и текстописците.. А песните, които са посочени, са собственост на Балкантон и на Българско национално радио. Визират се годините до 90 г. Тогава БНР и Балкантон са заплащали на авторите и на изпълнителите, хонорари. В сегашните условия за издаване на аудио записи на носители, за тези песни се подават декларации в които изрично се упоменава кой е продуцента, в случая горепосочените институции. По всяка вероятност, някои юридически лица е възможно от незнание и некомпетенстност да са въвели Лили в заблуда. Преди години подобна забрана имаше за песни на Георги Христов, и то точно заради авторски права. И подобен случай, когато Камелия Тодорова "избяга" зад граница. Тогава нейните песни бяха "арестувани" и не се излъчваха. След 90 години бяха възстановени и забраната беше вдигната. Сега остава да следим, как ще се развият събитията.



Тема Re: Невъзможно е да се забранят песните на Лилинови [re: kora2]  
Автор revolver ()
Публикувано09.04.10 06:35



Радвам се, че поне един от феновете е наясно как стоят нещата с авторските права. Дано тези "компетентни" адвокатчета(имитации) скоро отидат в забвението.

В момента на "I tunes" освен последните няколко компилации от Стефкос мюзик се продават записите и на албумите Вечност, Камино и незнайно защо сингъл от 64та година "Да имах чук". Като издател е оповестен разбира се Балкантон. Но интересно е кой всъщност се е заел с дигитализирането и разпространяването на тези записи, не толкова качествени, които са качени от плочи и впоследствие чистени от шум.

Друг важен въпрос след тези забрани е каква ще бъде съдбата на дисковете от последните 10 години, които са пълни с песни на Щерев и Гаргов? Ше остане ли и един албум в наличност на пазара?

Искрено се надявам, че всички тези задкулисни разправии изчезнат от медийното пространство и се разрешат без да се усложняват от негодуващата публика.

Така или иначе е време за СЕРИОЗНА РЕКЛАМНА КАМПАНИЯ за излизането на новият 25ти студиен албум само с нова продукция. Мисля, че от Стефкос мюзик закъсняват... След 7 годишна пауза (Илюзия любов'2003) е време Лили Иванова да припомни на всички, че всеки неин нов албум винаги се превръща в събитието на годината!

Редактирано от revolver на 09.04.10 08:40.



Тема Лили Иванова: "Аз не забранявам ..."нови [re: revolver]  
Автор vaciba ()
Публикувано09.04.10 07:14



Мнението на примата от печата:
"Аз не забранявам. Само съм оттеглила пълномощията, които съм предоставила на ПРОФОН, който ме представя пред ползвателите - радиа, интернет, дискотеки... Не забранявам, а само упражнявам правата си, предоставени ми от закона", каза Лили Иванова.



Тема Re: Лили Иванова: "Аз не забранявам ..."нови [re: vaciba]  
Автор kora2 (zriala)
Публикувано09.04.10 08:33



Васко, това не е стока пълна с ГМО. Можеш да "Отеглиш"вредни за здравето продукти, не че всичко това, което се случва в публичното пространство, не вреди на Лили. За съжаление, това се отразява на всички, най вече на почитателите на Лили. За щастие, тези вредители на Лили, не могат да навредят на нас. Не можеш с една или сто забрани, да забраниш нещо, което се е наложило и ще остане в сърцата ни. Ние слава богу си имаме записите, и ако те не се продават, или не звучат, няма да ни попречи да си ги пускаме. Цалата тази дандания е за шум, който ще отшуми. Ще остане само горчилката от лошите думи и действията. Не зная, колко се интересува българската публика от тези скандали, но със сигурност трябва да има рикошет, който да се стовари с тройна сила върху тези, които забравиха, че именно Лили ги направи известни. На хората обичащи песните на Лили никой не може да им забрани. Това е като историята. Не можеш да я промениш. Всичко, което се е случило - остава.



Тема това е истинатанови [re: kora2]  
Автор vaciba ()
Публикувано09.04.10 09:26



kora2, ти написа:
"На хората обичащи песните на Лили никой не може да им забрани." Това е истината





Тема Re: това е истинатанови [re: vaciba]  
Автор chancce ()
Публикувано09.04.10 21:09



Не знам кой така ви въвежда в заблуждение. В Закона за авторското право ясно пише кой върху какво има право. Авторите на музиката и текста имат право върху това, което са сътворили, включително и да забраняват някой да им изпълнява произведенията. Върху записите обаче правата се поделят и с изпълнителя. Става въпрос само за записите, които Лили забранява да се излъчват. По същия начин както те й забраняват да пее тези песни на концерт, тя пък забранява да се излъчват по радиа и телевизии.
Друг е въпросът дали и доколко е права Лили в случая. Според мен тя просто в момента изпълнява на дело заканата си да прати някои хора в забвение. Защото няма нужда лисицата Ана-Мария Тонкова да пуска по 5-6 пъти на ден "Осъдени души" и "Стари мой приятелю" с цел да докаже, че тези песни са върхът за Лили Иванова. И после от това да се облажва Митко Щерев, който "продава" за енти път тези песни на разни млади изпълнители.
Може да е малко сурова тази мярка, но те започнаха първи.



Тема Re: това е истинатанови [re: chancce]  
Автор ss12 (непознат )
Публикувано09.04.10 22:51



По отношения на мненията ми хрумна следната гениална/ глупава идея.

Аз съм никой, но имам права като на Лили, Митя, Гаргя и другите там, по закон. Как да интерпретираме правно, дал съм пари някога за тези мелодии и забранявам на Лили да забранява да не ги чувам. Доста е досадно, също и нелепо, но да помислим и по тази правна възможност? И ако разполагам с известни финанси, не си си струва да ги давам за щурави разправи, нали?



Тема Re: Невъзможно е да се забранят песните на Лилинови [re: kora2]  
Автор ZLATlN (минаващ)
Публикувано11.04.10 23:42



Аз мога да ви препоръчам, макар и да не съм "юридическо лице", да не мислите и пишете глупости, ами да се подготвяте за новия албум и за предстоящата му промоция.



Тема ПРОМЯНА В ЗАБРАНАТАнови [re: kora2]  
Автор revolver ()
Публикувано12.04.10 19:51



В интервю Иван Салчев пояснява, че забраната не важи за българските радиостанции, "защото иначе песните ще бъдат забравени тотално".



Поздравления!

Редактирано от revolver на 12.04.10 20:01.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.