Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 23.05.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Триумф на Лили Иванова в "Магнито гранде"  
Автор vaciba ()
Публикувано20.03.10 11:42



Като триумф, мога да определя, това което чухме в "Магнито гранде" снощи.
На пук на всички забрани и измишльотини опитващи се да омаловажат труда и таланта на певицата, тя изнесе близо 3 часа концерт.
НЕПОВТОРИМИ ВОКАЛИ! СИЛЕН ГЛАС! ВИРТУОЗНИ МУЗИКАНТИ!

Този път не записвахме броя и реда на песните.
Концертът започна със "Стрелките".

Чухме и съвсем нова песен в стил ритъм енд блус.
В рефрена Лили пее :" ...страстта ни води към борба.. "

След близо два часа динамика, Лили сподели:

"Имам много нови песни, които няма да чуете сега.
Имам 12 нови песни. 6 кавъра. Имам и две нови песни от Тончо Русев. Сега ми пише и трета. Тончо е умен и не прави забрани. "

За забраните Лили отсече " ХИЧ НЕ МИ ПУКА! "

Всички за сетен път се убедихме, че срещу таланта и труда на Лили Иванова никой не може да се противопостави.

В края на април ще излезе дълго очаквания диск.

Аплодирахме певицата и музикантите и през целия концерт, а в края след няколко биса чухме и "Ти сън ли си".


Редактирано от vaciba на 20.03.10 12:00.



Тема Re: Триумф на Лили Иванова в "Магнито гранде"нови [re: vaciba]  
Автор chancce ()
Публикувано20.03.10 20:14



От друг пост, пуснат в клуба по повод скорошен концерт на Лили в Монтана, разбирам, че на хората там им направило впечатление, че Лили вече има цяло художествено осветление на концертите си. На мен снощи също ми направи впечатление, че нямаше просто обичайните димки и един следач, а цяла система и всичко бе изпипано. В смисъл, че за всяка песен сцената бе осветявана в съответния цвят и всичко бе подчинено и на ритъма, и на характера на песента. Такова сценично осветление не се прави от днес за утре и подозирам, че Лили се е снабдила с цяла техника. Ако е така, това е хубаво - допреди две години имаше само собствен прожектор-следач.
Новата песен, за която Васко споменава, се казва "Дуел" и е на Кипров. Доста хубава, но трябва да я чуя още два-три пъти, за да кажа нещо по-определено.
Почвам да свиквам с това, че по време на цял концерт не чуваме нито един хит от прехвалените незаменими композитори, като изключим "Камино" и "Ти сън ли си". Всичко са нови парчета и тук-там по някой кавър като "Една любов" или "Какво си ти". Така програмата пак звучи единно, а и публиката като че ли повече се концентрира в изпълнението. Снощната като че ли беше някак си доста интелигентна и оцени по достойнство всичко, което си струваше. И към края доста се разпали. Лили е в прекрасна гласова форма, донякъде може би и заради това, че новите песни й "лежат" добре. Всъщност в това е и смисълът да изхвърлиш всички стари песни от репертоара си - защото те вечно карат някои хора да сравняват изпълнението сега, с това преди 20 или 40 години.
И още една новина - промоцията на новия албум се готви за 25 април. Собственикът на Магнито каза, че щяла да бъде при него, ама не е съвсем сигурно.



Тема в допълнение...нови [re: chancce]  
Автор Shape ()
Публикувано20.03.10 22:06



направи впечатление, че лили е направила промени в изпяването на някои песни като "този свят е жена" /финала/ и "няма бряг" мисля, подобно на промените в " какво си ти" /последния припев след солото/. звучаха много свежо, а и доста по–мощно – някой маже би очаква лили да ограничи диапазона и силовото пеене, но не - тя показва че все още го може!

една любов...


Тема Re: в допълнение...нови [re: Shape]  
Автор chancce ()
Публикувано21.03.10 00:36



Да, и аз забелязах, че в тези песни Лили е направо "бясна".



Тема Re: в допълнение...нови [re: chancce]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано21.03.10 18:02



тя направи цял "бесен" концерт в Монтана - толкова надъхана отдавна не съм я виждала... очертава се да черпим МЩ и гаргарон..., ако те са причината, де!



"Дори да ни делят различни истини, не сме ли все е едни и същи хора..."

Тема Re: в допълнение...нови [re: rstch]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано21.03.10 18:13



Тъй като не успях да открия темата "Бисерите на Лили" никъде, се налага да разкажа тук какво каза в Монтана...
Още в началото на концерта изръси: "Надявам се, че сте тук да ви пея, не да ви чета ноти?!"
Когато представяше Бисер Иванов, каза:
"И представяте ли си такъв талант да се появи съвсем близо до Монтана - в Бяла Слатина?! Той добре е от там, ама защо не ни канят на концерт в Бяла Слатина???", бисер се обажда: "Няма пари, пълнят дупки", на коета Лили отговаря: "Ами да спретнем една бригада, да им запълним всички дупки!" и се залива от смях...



"Дори да ни делят различни истини, не сме ли все е едни и същи хора..."

Тема Re: Триумф на Лили Иванова в "Магнито гранде"нови [re: chancce]  
Автор mimko 75 ()
Публикувано21.03.10 18:38



Песента "Дуел" е наистина мн. хубава, имах шанса да чуя студийния запис, с много цигулка и хубав текст.




Тема "Агент под прикритие" в "Магнито гранде" !?нови [re: mimko 75]  
Автор vaciba ()
Публикувано22.03.10 21:15



"Агент под прикритие"



Концертът неусетно беше превзел и втория час . Някъде там в антракт от 3 - 4 минути Лили Иванова сподели някой неща с публиката.Няма да навлизам в подробности ! Когато започна да говори , от една стая със стъклени матови врати,намираща се до входа изкочи един господин. Дребен на ръст, пълничък.
Тази стая беше осветена през цялото време. Явно тя имаше и вход от страната от която се влиза в „Магнито гранде“ и друга врата към залата. Та изкочи той от тази стая, изкачи двете стъпала и се заслуша. „Пакетиран“ в костюм, но с разхлабена вратовръзка и разкопчана риза около врата с видимо кисела физиономия . Облегна се на стената и наостри уши да чуе какво говори Лили Иванова. В този момент от вътре се отвори отново стъклената врата и мъж от персонала му махна с ръка и вика нещо от рода на „ Влез тук, чува се добре, ще те видят!“ Това, че се чува зад стъклата е ясно за всички посещавали „Магнито гранде“
Все пак „Агент под прикритие“ , остана заслушан до края на словата изречени от Лили, и веднага след това се прибра обратно в скривалището си, сърдит и навъсен.
Огледах се да видя лицата на почитателите в залата. Млади и стари. Грейнали лица с щастливи очи и усмивка. През цялото време на концерта в залата имаше танцуващи.
Само особата от малката стайчка остана сърдита в минутите през, които се показа.
Какво беше това? Мюзикатор ли? Щеро-гарговищина ли? Данъчни ли?
Не знам, но явно успеха на Лили не се хареса на някого.
„Необяснимо е разбираш ли..“

Редактирано от vaciba на 22.03.10 22:26.



Тема Re: "Агент под прикритие" в "Магнито гранде" !?нови [re: vaciba]  
Автор mimko 75 ()
Публикувано22.03.10 21:31



Успехът на Лили винаги не се е харесвал някому, но истината е, че срещу Бог неможе да се върви.... А той Гаргов май поомекнал, четох някъде някакво интервю с него, доста беше свалил гарда...




Тема Re: Триумф на Лили Иванова в "Магнито гранде"нови [re: mimko 75]  
Автор Ary ()
Публикувано23.03.10 11:00



Абсолютно съм съгласна - много хубава музика, написана от Александър Кипров. Цигулката е страхотна. Аранжиментът също много ми харесва. За мое огромно съжаление текстът отново не ми харесва, макар че все пак има едно-две добри попадения като интересни мисли. Някой знае ли чий е текстът или това е излишен въпрос защото отново говорим за Явор Кирин?
Много съм щастлива от представянето на Лили в Магнито. Мисля си, че всички сме на мнение, че тя беше в превъзходна гласова форма. Промените по някои от песните са ги направили още по-приятни за слушане.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.