Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 17.05.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема И Асен Гаргов се разлянови  
Автор chancce ()
Публикувано15.02.10 09:20



...по телевизията. И той й забранява да изпълнява нейни песни. Все едно, че тя ги пее напоследък. И той обиден от книгата, и той не получавал нищо от авторско право. Обяснява надълго и нашироко как искал да издаде авторски албум, па тя не му дала. Е, ще го прежалим и тоя. Само не разбрах защо Анчето Цолова през цялото време го наричаше "голям изпълнител". Не можела да разбере какво толкова не могат да се разберат "двама големи изпълнители".

Редактирано от chancce на 15.02.10 09:22.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор ZLATlN (минаващ)
Публикувано15.02.10 10:25



Аз знаех за това от преди две седмици още, случайно разбрах от от нотариалната кантора, която е изготвяла поканата, която Гаргов е пратил на Лили. Поканата е приета лично от портиера на Лили преди 2 седмици.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор So_Alien ()
Публикувано15.02.10 10:54



Ето за любопитните целия материал:



Редактирано от So_Alien на 15.02.10 10:55.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: ZLATlN]  
Автор At Point Blank (непознат )
Публикувано15.02.10 11:11



Всъщност аз разбрах, че Гаргов е забранил песните си на Лили, защото тя му отказала да "даде гласа си" за албума, който Гаргов искал да издаде с дуетните им песни. На това му се вика отмъщение



Особено Лили е следена под дърво и камък и винаги дава списък с песните които пее на Музикаутор за авторските права. Какви права искат от нея не знам.
Отделно се знае, че Лили лично плаща на авторите някакви пари за песните, които пее.

Мисля, че закона за авторските права е приет по-късно и не зная Гаргов за какви права говори от преди 20 години след като не е имало приет закон тогава.

Дори на песните изпълнявани в Олимпия все още не са платени авторските права, но не по вина на Лили. Тя сама го каза в началото на януари в интервю "На кафе".

Златине, ако може да разясниш какво представлява нотариалната покана и какво би могла да направи Лили за да пее отново песните на Гаргов.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: So_Alien]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано15.02.10 13:53



Да, това се заговори още преди време... Аз знам, че последния епизод на "Опасно близо" е спрян заради Асен Гаргов (такава информация имам). То е логично да се досети човек, че ще й забрани да пее негови песни. Не мисля, че щеше да загуби самата Лили от издаването на диск с техни хитове. Хората ги обичаха като дует, а и имаха огромен успех като такива, но Лили като намрази някого не прощава. Такава си е тя.



"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"

Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано15.02.10 16:07



Абсолютно в реда на нещата е авторът сам да си изпълнява песните, това е обичайна практика например в съвременната метъл сцена. Не е допустимо да има певачки, които през живота си не са написали един текст и/или мелодия. Браво на Гаргов!



Коткотрепач

Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор kora2 (zriala)
Публикувано15.02.10 18:30



Отново интересна тема за дискусии. По старите може и да си спомнят, каква хубава двойка бяха Лили и Гаргов. Дори има една снимка, не си спомням дали не беше и обложка на малка плоча. Как го гледа влюбено. Гаргов днес каза, че някога, но не сега, ще разкаже причината за раздялата му с Лили. Аз си спомням, че когато Лили беше в Германия, а той тук, в хайлайфа се говореше, как тя му пращала пари от там за да оборудва студио. Как за онова време, когато един двустаен апартамент струваше около 12 хиляди ЛЕВА!!! А той си вдигнал къща с басейн за около 100 хил.лв. И начина, по който той й казва, че се разделят. Това не се прощава. А колкото до Опасно близо, тя не му е ядосана, за приказките, които той разказа в последния епизод. Това го е казвал и в интервюта. Тя го е сложила в графата "ЗАБРАВЕНИ ЗАВИНИГИ". А и факта, че не го е отрязала, защото всички знаем, че цензурата на всеки епизод е била нейна и само ако тя разреши остават кадри. Но тя никога не ЗАБРАВЯ. Това са нейни думи. И сега му отмъсти. Тъй като имам известно участие в направата на този авторски диск, още от лятото знаех, че тя му отказа. През ноември, когато се състоя срещата на Лили с авторите на нейните песни, се е забелязало леко затопляне на отношенията между тях. И Гаргов отново изпраща човек при нея за разрешение за издаването на този диск. Но отново категоричен отказ. И вледеняващите й думи - никакъв личен контакт с нея, само чрез адвокати. Затова и той реши да направи достояние на зрителите, как примата го е лишила от удоволствието да има и свой авторски диск. Цирка продължава с предстоящото съдебно дело, което Митко Щерев е завел срещу Лили. Там ще бъдат предоставени аудио и видео материали, които ще "трябва" да докажат, че Лили е "мамела" своята публика и е пяла на плейбек. Как ще се развият събитията ще следим.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор vaciba ()
Публикувано15.02.10 18:39



Сигурно е, че Гаргов не е доволен от парите, които получава за песните си, изпълнени от Лили Иванова. Очаква милиони?! Претенции за отминала слава?! Нови песни от Гаргов не сме чули? Това е основното за поредния "самоотлюспен" ! На мен пък ми омръзна да слушам "Детелини" и ....
Искам НОВИ ПЕСНИ!



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: kora2]  
Автор Shape ()
Публикувано15.02.10 19:31



много интересно като какъв е завел митко щерев съдебно дело... като измамен зрител...? този дърт п*****ст...

гаргов се излага, разбира се, но при един поглед върху конфликта не е обяснимо, защо лили му е отказала издаването на диска. явно е силно наренена или обидена и, разбира се, има това право. дефакто гаргов само търпи финансови загубил да оставим настрана, че единственият му хит е детелини, останалите песни, макар и добри, са непознати за широката публика.

заключението е, че в българия този бизнес е абсолютно аматьорски. никой по света не пита певицата, ако тя не изкупила правата на записите си, дали може да се издава някакъв диск. те се притежават от компаниите и продуцентите. всеки знае, че дори пол маккартни притежава само една част от правата на песните на бийтълс.

една любов...


Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор chancce ()
Публикувано15.02.10 19:42



Честно да ви кажа ако аз бях певец и бях решил да остана тук в България, сигурно щеше да ми се наложи сам да си пиша песните. Щото да си имаш работа с такива изчадия като българските композитори, изобщо не е работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.