Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 20.09.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема И Асен Гаргов се разля  
Автор chancce ()
Публикувано15.02.10 09:20



...по телевизията. И той й забранява да изпълнява нейни песни. Все едно, че тя ги пее напоследък. И той обиден от книгата, и той не получавал нищо от авторско право. Обяснява надълго и нашироко как искал да издаде авторски албум, па тя не му дала. Е, ще го прежалим и тоя. Само не разбрах защо Анчето Цолова през цялото време го наричаше "голям изпълнител". Не можела да разбере какво толкова не могат да се разберат "двама големи изпълнители".

Редактирано от chancce на 15.02.10 09:22.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор ZLATlN (минаващ)
Публикувано15.02.10 10:25



Аз знаех за това от преди две седмици още, случайно разбрах от от нотариалната кантора, която е изготвяла поканата, която Гаргов е пратил на Лили. Поканата е приета лично от портиера на Лили преди 2 седмици.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор So_Alien ()
Публикувано15.02.10 10:54



Ето за любопитните целия материал:



Редактирано от So_Alien на 15.02.10 10:55.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: ZLATlN]  
Автор At Point Blank (непознат )
Публикувано15.02.10 11:11



Всъщност аз разбрах, че Гаргов е забранил песните си на Лили, защото тя му отказала да "даде гласа си" за албума, който Гаргов искал да издаде с дуетните им песни. На това му се вика отмъщение



Особено Лили е следена под дърво и камък и винаги дава списък с песните които пее на Музикаутор за авторските права. Какви права искат от нея не знам.
Отделно се знае, че Лили лично плаща на авторите някакви пари за песните, които пее.

Мисля, че закона за авторските права е приет по-късно и не зная Гаргов за какви права говори от преди 20 години след като не е имало приет закон тогава.

Дори на песните изпълнявани в Олимпия все още не са платени авторските права, но не по вина на Лили. Тя сама го каза в началото на януари в интервю "На кафе".

Златине, ако може да разясниш какво представлява нотариалната покана и какво би могла да направи Лили за да пее отново песните на Гаргов.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: So_Alien]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано15.02.10 13:53



Да, това се заговори още преди време... Аз знам, че последния епизод на "Опасно близо" е спрян заради Асен Гаргов (такава информация имам). То е логично да се досети човек, че ще й забрани да пее негови песни. Не мисля, че щеше да загуби самата Лили от издаването на диск с техни хитове. Хората ги обичаха като дует, а и имаха огромен успех като такива, но Лили като намрази някого не прощава. Такава си е тя.



"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"

Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано15.02.10 16:07



Абсолютно в реда на нещата е авторът сам да си изпълнява песните, това е обичайна практика например в съвременната метъл сцена. Не е допустимо да има певачки, които през живота си не са написали един текст и/или мелодия. Браво на Гаргов!



Коткотрепач

Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор kora2 (zriala)
Публикувано15.02.10 18:30



Отново интересна тема за дискусии. По старите може и да си спомнят, каква хубава двойка бяха Лили и Гаргов. Дори има една снимка, не си спомням дали не беше и обложка на малка плоча. Как го гледа влюбено. Гаргов днес каза, че някога, но не сега, ще разкаже причината за раздялата му с Лили. Аз си спомням, че когато Лили беше в Германия, а той тук, в хайлайфа се говореше, как тя му пращала пари от там за да оборудва студио. Как за онова време, когато един двустаен апартамент струваше около 12 хиляди ЛЕВА!!! А той си вдигнал къща с басейн за около 100 хил.лв. И начина, по който той й казва, че се разделят. Това не се прощава. А колкото до Опасно близо, тя не му е ядосана, за приказките, които той разказа в последния епизод. Това го е казвал и в интервюта. Тя го е сложила в графата "ЗАБРАВЕНИ ЗАВИНИГИ". А и факта, че не го е отрязала, защото всички знаем, че цензурата на всеки епизод е била нейна и само ако тя разреши остават кадри. Но тя никога не ЗАБРАВЯ. Това са нейни думи. И сега му отмъсти. Тъй като имам известно участие в направата на този авторски диск, още от лятото знаех, че тя му отказа. През ноември, когато се състоя срещата на Лили с авторите на нейните песни, се е забелязало леко затопляне на отношенията между тях. И Гаргов отново изпраща човек при нея за разрешение за издаването на този диск. Но отново категоричен отказ. И вледеняващите й думи - никакъв личен контакт с нея, само чрез адвокати. Затова и той реши да направи достояние на зрителите, как примата го е лишила от удоволствието да има и свой авторски диск. Цирка продължава с предстоящото съдебно дело, което Митко Щерев е завел срещу Лили. Там ще бъдат предоставени аудио и видео материали, които ще "трябва" да докажат, че Лили е "мамела" своята публика и е пяла на плейбек. Как ще се развият събитията ще следим.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор vaciba ()
Публикувано15.02.10 18:39



Сигурно е, че Гаргов не е доволен от парите, които получава за песните си, изпълнени от Лили Иванова. Очаква милиони?! Претенции за отминала слава?! Нови песни от Гаргов не сме чули? Това е основното за поредния "самоотлюспен" ! На мен пък ми омръзна да слушам "Детелини" и ....
Искам НОВИ ПЕСНИ!



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: kora2]  
Автор Shape ()
Публикувано15.02.10 19:31



много интересно като какъв е завел митко щерев съдебно дело... като измамен зрител...? този дърт п*****ст...

гаргов се излага, разбира се, но при един поглед върху конфликта не е обяснимо, защо лили му е отказала издаването на диска. явно е силно наренена или обидена и, разбира се, има това право. дефакто гаргов само търпи финансови загубил да оставим настрана, че единственият му хит е детелини, останалите песни, макар и добри, са непознати за широката публика.

заключението е, че в българия този бизнес е абсолютно аматьорски. никой по света не пита певицата, ако тя не изкупила правата на записите си, дали може да се издава някакъв диск. те се притежават от компаниите и продуцентите. всеки знае, че дори пол маккартни притежава само една част от правата на песните на бийтълс.

една любов...


Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор chancce ()
Публикувано15.02.10 19:42



Честно да ви кажа ако аз бях певец и бях решил да остана тук в България, сигурно щеше да ми се наложи сам да си пиша песните. Щото да си имаш работа с такива изчадия като българските композитори, изобщо не е работа.



Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано15.02.10 19:41



Гаргата много жално гледа, бе....



"Дори да ни делят различни истини, не сме ли все е едни и същи хора..."

Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: rstch]  
Автор Shape ()
Публикувано15.02.10 20:05



жената си разбира от работата - няма финансов интерес! евала



една любов...

Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: Shape]  
Автор kamino74 (непознат)
Публикувано15.02.10 20:15



Някой остават нещо след себе си само когато клекнат. Гаргов го засърбя където не трябва и не може спокойно да си седне на задника.



Тема Някой остават нещо след .....нови [re: kamino74]  
Автор vaciba ()
Публикувано15.02.10 21:19



kamino74, уби мъ



В продължение на 15 години естрадният изпълнител Асен Гаргов е работил заедно с Лили Иванова. Хитовете "Детелини", "Самота" и "Необяснимо е" са само три от многото песни на примата на българската естрада, чиито автор е Гаргов и които Лили Иванова и до днес изпълнява на концертите си. Това обаче е на път да се промени, защото Гаргов има нотариална покана, с която забранява на Лили Иванова да изпълнява неговите песни по участия. Авторът гостува в предаването "Тази сутрин", за да разкаже за повода, който е предизвикал тази забрана.

Отдаден на семейството си и грижите за възрастната си майка, повече от 20 години Гаргов отсъства от шоубизнеса. "Интересът ми към Лили Иванова се върна, когато излезе нейната книга ("Истината" - бел.ред.). Първото впечатление, което ми направи тази книга е, че тя е написана единствено през нейната призма, както тя иска да бъде написана. Вътре е пренебрегнат един 15-годишен труд", сподели Гаргов. "Единственото нещо, което е написано вътре е как съм я ограбил, как жена ми била алкохоличка, което не е вярно. Същото направи и с Митко Щерев - оплю и неговата фамилия. Четейки по-нататък, се стигна и до най-големия наш композитор – Тончо Русев. Тя пише, че той е агент и доносник. Това е човек, който прави и на мравката път, това е човек, който е написал толкова много песни и за нея, а и няма име в България от поп певците, който да е станал известен без негова песен. Аз просто му се учудвам, защото ако бях на негово място, щях да бъда първият, който да си оттегли песните от нейния репертоар", заяви Асен Гаргов.

Лошите впечатления на Гаргов от книгата се допълват и от това, че след справка в Агенцията за авторско право Music Author става ясно, че за 20 години от всиките участия, които Лили Иванова е имала, не са превеждани никакви пари към авторите на песните за авторски права. "Това не е само с мен. Това е към всички автори, чиито песни изпълнява тя. Поглеждайки през годините става ясно, че става въпрос за една огромна сума. Последният бум, който беше на данъчните, когато подгониха певците, се оказа, че приблизително тя печели някъде около милион на година без да се правят никакви отчисления за авторски права. Това означава, че авторите остават без нито една стотинка, а ние само от това се издържаме", обясни Гаргов и допълни, че именно липсата на пари за авторите е довела до липса на български песни.

Същевременно Гаргов твърди, че през всичките години, откакто вече не работи с Лили Иванова, нито веднъж не е правил проблем за това как се третират неговите песни, колко пъти се изпълняват и къде. Проблемът възниква когато се появява музикална компания, която има желанието да издаде диск на Асен Гаргов с негови авторски песни. За да се случи това обаче, е необходимо съгласието на изпълнителите да бъде използван гласа им, за да могат песните да бъдат издадени в оригиналния им вариант. След преговори с един, след това с втори адвокат на Лили Иванова, става ясно, че певицата не е съгласна да даде гласа си за песните на Гаргов, които тя изпълнява. "Това вече беше капакът на цялата тази работа, защото според мен един средно интелигентен човек би трябвало каквото и да е било, след като си работил толкова много години с един човек и си създал толкова много песни, с които тя е сдобила и слава и пари, и когато дойде време да ти се издаде авторския диск, би трябвало да разреши, какво лошо има. Да видят хората какво съм направил при нея", каза Асен Гаргов.

Авторът на "Детелини" отказва да разкрие причината за раздялата му с Лили Иванова. "Не сме се чували от 20 години. Разделихме се тогава много тежко, не по моя вина. Аз исках да си продължа работа с нея, но тя не пожела и завърши тази връзка с едни отвратителни нейни думи, които няма да ги кажа. Когато му дойде времето, ще ги кажа", категоричен е Гаргов.


и един коментар от сайта на БТV:

SHEIHA2002 (15.02.2010 г. / 20:53ч.)

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО ХАРЕСВАМ ТВОРЧЕСТВОТО И ПЕСНИТЕ НА ЛИЛИ ИВАНОВА. СПОКОЙНО МОГА ДА КАЖА, ЧЕ ТЯ Е МУЗИКАЛЕН ИДОЛ В НАШЕТО СЕМЕЙСТВО.ПРИНОСЪТ И ЗА БЪЛГАРСКТА МУЗИКА И КУЛТУРА Е БЕЗПОРЕН.СПОКОЙНО МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ, ЧЕ СПАДАМ КЪМ ГРУПАТА "ПРИСТРАСТНИ", НО СЛЕД КАТО ГЛЕДАХ ИНТЕРВЮТО С АСЕН ГАРГОВ, МИСЛЯ, ЧЕ КАКТО В СЪДА ТРЯБВА ДА СЕ ЧУЯТ ДВЕТЕ СТРАНИ, ТАКА И В ТОЗИ СЛУЧАЙ ТОВА Е НАЛОЖИТЕЛНО. ПО ТАЗИ НАЧИН, ЧОВЕК БИ МОГЪЛ ДА СИ НАПРАВИ СВОИ ИЗВОДИ.АКО ЛИЛИ ДЪРЖИ НА СВОЕТО ИМЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ИЗЛОЖИ СВОЕТО ВИЖДАНЕ.ЧЕСТ ПРАВИ НА АСЕН, ЧЕ ВЪПРЕКИ ЯВНИЯ КОНФЛИКТ, НЕ КАЗА НИТО ЕДНА ЛОША ДУМА ЗА ЛИЛИ ?

Редактирано от vaciba на 15.02.10 21:36.



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: vaciba]  
Автор /Mилeнa/ (ентусиаст)
Публикувано16.02.10 00:27



Изморих се вече да слушам и гледам простотии и то от хора творци с претенции за големи композитори. Лошото е, че занимават Лили с глупости и вместо спокойно да си подготвя новия диск пак някой е решил да я изнерви. Най-смешното в изказването на Гаргов беше, че на гърба на другите печелела. Заприлича ми на известната поговорка - "Крадецът вика - дръжте крадеца". Образно си представих Митко Щерев /човекът оценил в последно време чалгата/, Асен Гаргов и такива дето не са се наканили да се появяват по телевизията и да искат още пари като кученца, които подскачат около пиедестала на Лили и чакат тя да им подхвърли трохи.
Другото смешно беше, че въпреки, че се бил оженил искал да работи с нея, ама тя не искала. Ама, че наглост. И накрая той сам каза за баровете, залите и сладкарниците, че не плащат на музикаутор, а защо Лили е виновна за това не стана ясно?

В крайна сметка Лили има толкова много песни /включително и пет нейни/, че и без тия ще мине. Дано само да е спокойна и да ни радва на концерти с нови песни.



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: /Mилeнa/]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано16.02.10 00:56



Наглост е да обожествявате една изкуфяла отвсякъде жена с изветрял отдавна талант направил я преди години обичан и желан артист. Госпожа Иванова тотално отблъсква с това вечно мрънкане и недомлъвки.Малко са тия които я вземат насериозно.Re: Някой остават нещо след .....? Никой нищо не остава скъпа Милена.Да не би песните на Елвис Престли да предизвикват същия ентусиазъм както преди 50 години? Не мисля....Така че всяка идея на Лили че видите ли аз ще оставя това и това след себе си е просто смешна и наивна.Самозалъгва се жената по всяка вероятност.Смята се за непреходна ценност....



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: /Mилeнa/]  
Автор Shape ()
Публикувано16.02.10 09:05



аз просто си правя извода, че двамата са напълно аналфабетни екс-естрадни "легенди", които в момент на недоимък и озлобление нападък единствения човек, който би им донесъл приходи.
аргументите са от абсурдни, по-абсурдни. никой изпълнител никаде! по света не занимава с авторски права! все пак е време и българия да се приме за цивилизовано място, а не едно неоградено село.
аргументите на лили за сметка на това са железни. тя няма финансов интерес /смешно е да се твърди, че хората като чуят песни и ще искат тя да ги пее по участия

/!

ps някои хора се изказват като отраснали сред добитък малолетни...
една любов...

Редактирано от Shape на 16.02.10 09:07.



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: Alexandros]  
Автор ZLATlN (минаващ)
Публикувано16.02.10 10:36



Дали няма възможност достъпът до клуба на хора с подобни мнения да се ограничи перманентно. Бяхме стигнало до консус, че не желаем да четем подобни (и всякакви други негативни) мнения?



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: Alexandros]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано16.02.10 13:52



Ако страдаше от вроден идиотизъм - да ти простим.
Но твоят е придобит с течение на времето.



Тема Alexandrosнови [re: Alexandros]  
Автор new_bad_boy (новак)
Публикувано16.02.10 16:27



Изказа ти е на дребно на ръст, съсухрено, озлобено и от никого нежелано същество. Отшелник! Самоизмъчваш се, като поглеждаш редовно в клуб Лили Иванова! Нещастник!

На кого е нужна китара без струни?


Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: vaciba]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано16.02.10 23:25



... мога да кажа доста неща за това как се разделиха Лили и гаргата и едно няма да е приятно за него... мисля си - що не го пощадя?....



"Дори да ни делят различни истини, не сме ли все е едни и същи хора..."

Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: Alexandros]  
Автор din63 (непознат )
Публикувано16.02.10 23:28



А ти мойто момче, много се мислиш за точен в преценките си за Лили.
Кой, за бога, в България работи така здраво и има още публика. Не е ли уникален случая при Лили, че гласът й още държи, и има енергията на тази възраст да пее и да се бори срещу злостното и уникално българско качество - да плюеш срещу малкото ни таланти, които имаме ! Да, Лили има талант - тя си
го изгради, с поведението на сцената, с опита, който натрупа за близо 50 години.

Я посочи кой от цялото ни поп, поп-фолк съсловие може да напълни 2 пъти НДК. Още няма такъв изпълнител и нямам нищо против да имаме.

Да, признавам си, че Лили малко прекалява с мрънкането, но тя си има причина - много са й враговете, псевдоприятелите и всичките искат да я скубят. Всичките й проблеми идват от това. Сигурен съм, че си наясно !

А случаят с Гаргов е такъв - иска пари от стара слава. Ами да стане и да работи и тогава парите ще завалят.

И така, мойто момче, научи се да обичаш това, което имаме в България. Малка страна сме и всяко нещо в нея си има цена ! Аз, например не съм фен само на Лили - всичко слушам, без изключение, стига да е хубаво и стойностно.

За всички ни има място под слънцето и облачетата, нали !





Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: rstch]  
Автор chancce ()
Публикувано17.02.10 08:09



И аз като ББ "наострям уши" да чуя туй-онуй. Мигар има нещо около тази раздяла, което да не е описано в "Истината"? Петимен съм да го чуя, може и да не е тук, щото жълтата преса чете много усилено.



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: chancce]  
Автор new_bad_boy (новак)
Публикувано17.02.10 08:47



особено тези доста оср....



На кого е нужна китара без струни?

Тема Re: И Асен Гаргов се разлянови [re: chancce]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано17.02.10 10:36



Факт е, че баба Лили няма нормална група, пуска синбек или плейбек, държи статив с ноти и текстове и не е писала сама музика и/или текст през живота си. Не мога да изпитвам уважение към подобни певачки.

За сравнение бях на концертите на Moonspell, My Dying Bride в Солун, Vader/Marduk и никъде нямаше синбек, плейбек, стативи и т.н. На 27 съм на Hypocrisy и знам, че те също ще се раздадат и няма да се лигавят като баба Лили. Българските подгряващи групи - Embrace By Dark на Moonspell, Past Redemption на Vader/Marduk също не си позволиха лигавщини като синбек, плейбек, стативи и се представиха достойно.

Коткотрепач

Редактирано от v.peichev на 17.02.10 10:45.



Тема Re: Здравейте.нови [re: v.peichev]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано17.02.10 12:49



Здравейте. Преди малко идва съпруга на наша певица в моето студио да прехвърлим едни записи и ми сподели, че говорил с Митко Щерев вчера и той му казал, че още един композитор ще забрани на Лили да пее негови песни, но не разбрах кой е точно. За песента "Без радио не мога" разбрах, че й е забранена. Според мен самата Лили трябва да има някаква тактика, защото вече е факт, че няма да чуваме: "Осъдени души", "Хризантеми", "Вечност", "Подарих ти любовта", "Девет кръга", "Ветрове", а вече и "Детелина" и мн. др. на Асен. Няма какво да се лъжем, но Асен Гаргов е страхотен композитор (и певец). Знам също, че "Животът ни събира, животът ни разделя" е на Асен Гаргов и е подарил песента на Лили (разрешил е да я представя за нейна песен)... А песента "Ако те забравя" според мен е нещо страхотно. Още я слушам и ми звучи актуално, въпреки,че е от преди 25 години. Друго впечатление ми направи, че на концерта-бенефис на Борис Гуджунов (скоро го излъчваха по БНТ-Сат) бяха всички естрадни наши звезди от старото поколение, но само Лили липсваше...?!

И едни призив към клуба: Приемайте мнението на пишещите тук и не обиждайте съфорумците! Все пак пишем една дузина хора и трябва да се приемаме такива, каквито сме (макар и с малко по-различно мнение).



"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"

Тема Re: Здравейте.нови [re: Stoyanov]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано17.02.10 16:46



Да се каже, че Гаргов е голям певец е повече от пресилено. Музикант да, но певец...
А за забранените песни - слушали сме ги 20-30-40 години и пак ще си ги слушаме. Тъкмо стимул да се създава нова продукция.



Тема Re: Здравейте.нови [re: Stoyanov]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано17.02.10 16:49



Е някои просто не приемат различни мнения от дитирамби относно героинята на настоящия фен-клуб.Това го знаем от години.Вместо това използват епитети, малко да позалъжат измъчените си душички че може би са прави или поне малко велики колкото е Лили Иванова...



Тема Re: Здравейте.нови [re: Alexandros]  
Автор din63 (непознат )
Публикувано17.02.10 17:38



Мило момченце, не се смятам за измъчена душичка, още повече пък искам да съм велик като Лили.
Вярно, всеки има право на мнение, но дотолкова, че да се зачита правото пък на Лили да се чувства незасегната. Уважавам Лили, както и други естрадни величия, но тя е доста работна жена. А такива, които работят много, аз ги уважавам още по-много, че в днешно време всеки иска пари без много, много зор да си дава.
И да плюем и осираме всеки, който се е качил малко по-нависоко.
Жалко, че в България сме си такива. А с теб, мойто момче, няма да се занимавам, може още да не умееш да преценяваш добре нещата. Като пораснеш - тогава. Сега може би ти плащат, за да плюеш или си пък си един
много пъпчив пубер, който говори повече с хормоните си, докато тиквата му узрее...





Тема Re: Здравейте.нови [re: din63]  
Автор chancce ()
Публикувано17.02.10 19:40



Между другото, когато през 1981 г. Лили и Тончо се скараха, многознайковците говореха същото - край, с нея е свършено, сега кой ще й пише песните. Просто тогава нямаше жълта преса (даже никаква) и просто тия неща се говореха под сурдинка. Пък то какво стана - настана най-великия преидо от кариерата й. А все пак, съгласете се, че Гаргов изобщо не може да се сравнява с Тончо Русев. Оня има поне 5-6 песни за Лили, които са вечни. Гаргата има само една - "Детелина" (нафталина)



Тема в.Мониторнови [re: chancce]  
Автор vaciba ()
Публикувано20.02.10 08:50




Лили и Гаргов - как отлита любовта

След 20 години мълчание авторът на “Детелини” поведе студена война срещу певицата


Аз искам с теб да бъда

цяла вечност -

не нощ едничка,

не единствен ден,

но нелюбовен, хладен,

безсърдечен

светът от мене вечно

те краде.

Безброй неща ме грабват все от тебе, но ти не се сърди и знай в света мигът, изпълнен с обич, е вълшебен и по-безкраен и от вечността. Красиви слова, нали? Разменят си ги Лили Иванова и Асен Гаргов преди 32 години. Днес плочата на двамата се върти на други обороти, но в далечната 1978-а с тези думи започва хитът им "Животът ни събира, животът ни разделя". Песента по стихове на Надежда Захариева и музика на Лили Иванова дава името на цял любовен албум, записан от "Балкантон". В него са незабравимите шлагери "Вечната игра", "С любов да минем през света", "Красивият миг", "Когато те намерих". Нежните трели звучат не само на естрадата, а и извън нея, защото двамата делят обща съдба петнайсет години. Но това са „Отминали години", както е заглавието на едно от парчетата.

Сега Гаргов "кълве" Лили с обвинения за некоректност и прехвърчат закани за рандевута в съда. Музикантът, който през последното десетилетие изчезна от хоризонта, забрани на някогашната си половинка да изпълнява песните му. Табуто е подплатено с нотариална покана към кралицата на BG сцената. Гари, както Иванова нежно нарича музиканта в годините на любовта им, започна "бойни" действия, защото му отказала. При това не лично, а чрез адвокатите си. Композиторът получил оферта да издаде диск с авторските си песни и така да отбележи 60-ия си юбилей. За да прозвучат в оригинален вариант, изпълнителите им трябва да разрешат гласът им да бъде използван. Иванова обаче не дава позволение, а именно тя изпълнява най-добрите му творби. "Всеки средно статистически човек би казал "Било, каквото било, нека си издаде диска". При нея това не стана. По радиото чувате обявяват "песен на Лили Иванова. А тя няма и една песен. Но аз съм свикнал на всичко", коментира авторът на хитове емблеми като "Детелини", "Самота" "Необяснимо". Горчилката му се засилва и от справката, направена в "Мюзикаутор". "За 20 години от всичките участия, които Лили Иванова е имала, не са превеждани никакви пари към авторите на песните за авторски права. "Това не е само с мен. Това е към всички автори, чиито песни изпълнява тя. Става въпрос за една огромна сума. Последният бум, който беше на данъчните, когато подгониха певците, се оказа, че приблизително тя печели някъде около милион на година, без да се правят никакви отчисления за авторски права. Това означава, че авторите остават без нито една стотинка, а ние само от това се издържаме", съобщи Гаргов в ефира на bTV в началото на седмицата. Засега Лили Иванова не реагира публично на думите му. Двайсетгодишно мълчание се стеле и над причината за разрива им. Нито певицата, нито човекът, написал мелодията на "Детелини", разкриват защо се е стигнало дотам. "Не сме се чували от 20 години. Разделихме се тогава много тежко, не по моя вина. Аз исках да си продължа работата с нея, но тя не пожела и завърши тази връзка с едни отвратителни нейни думи, които няма да ги кажа. Когато му дойде времето, ще ги кажа", изповяда се Гаргов пред Ани Цолова в сутрешния блок на bTV. Ако се вярва на слуховете в музикантските среди, разделното време настава в началото на 90-те години. Лили и Асен планират да превърнат вилата на Гаргов в Бояна в студио с модерна апаратура. Иванова дори купува инструменти от Германия. Събитията обаче се развиват другояче. Говори се, че в един априлски ден на 1991-ва Гари звъннал на Лили по телефона и я уведомил, че ще се жени за друга. Оттогава сметките кой кого е прецакал убиват любовта им. Спорят за имущество, битовизми и два синтезатора. След Асен Гаргов примата на българската естрада няма толкова дълга сърдечна връзка. Нещо повече - дори казва, че мъжете в живота є са временно явление.
.
ПЕСНОПОЙКА
“Отминали години”,

музика Найден Андреев, текст Асен Ошанов.

Помниш ли първите срещи и първите ни слова.

Двама жадувахме в обич да срещаме пролетта.

После раздяла открадна надеждите за това,

че не повярвахме в любовта.

После раздяла открадна надеждите за това,

че не повярвахме в любовта.

Ето ден след ден годините са минали.

Като миг студен, животът ни преминал е.

Даже птиците щастливо те по две летят,

а след нас няма две следи да горят.

Спомени само разбуждат отново една тъга.

Спомени мои, които се раждат във песента.

Тъй неусетно със теб сме изгубили младостта,

че не повярвахме в любовта.

Тъй неусетно със теб сме изгубили младостта,

че не повярвахме в любовта.

Ето ден след ден годините са минали.

Като миг студен, животът ни преминал е.

Даже птиците щастливо те по две летят,

а след нас няма две следи да горят.
.
Примата казва три пъти “да”
Първата дама на българската музика неведнъж е казвала, че мъжете са временно явление. На трима обаче е дала шанс да бъдат нейни съпрузи. Първият е лекар. В официалната биография "Истината", написана от Мартин Карбовски под нейна диктовка, Лили Иванова не го нарича по име. Споменава го като Доктора. "Нашето съжителство с Доктора не беше много дълго. Живяхме малко заедно в Перник. Събирахме се по купони - така се запознах с него. Беше приятен, красив - рус, със сини очи. Баща му беше много добър човек, обаче майка му беше направо ужасна жена. Като разбра, че съм и певица - лошо є стана. Тя не одобряваше, че нейният син лекар се е оженил за медицинска сестра, отгоре на всичко и певица… Налагаше се да пера сама, перални нямаше, чешмата е на 20 или 30 м от къщата, там всички къщи се обслужваха от тая чешма. Зима, дъжд, сняг, кал, аз с едни галоши, отивам с две кофи и мъкна вода от тази чешма, за да имаме в къщата вода", разказва Лили.

Голямата є любов е съпруг №2 - композиторът Иван Пеев. При първата среща с него изтръпнала. „Завежда ме Ванко в стаята си, там - светло. Гола крушка някаква. А аз като девица на витрина сядам на един стол и мирувам", описва Иванова. „Ванко влиза, съблича се, облича се, оставя разни неща наоколо и ми казва: „Събличай се". Забравих за всичко. Вече не бях жена на никого. Забравих кое е най-важното. Паникьосах се. Никога не се бях чувствала така. Помолих го - може ли да изгасиш лампата", казва още Лили Иванова. Върнала се в България лудо влюбена. Към днешна дата продължава да твърди, че Иван Пеев е най-важният мъж в живота є. Докато към третия си съпруг Янчо Таков мълчи пренебрежително.

Редактирано от vaciba на 20.02.10 08:51.



Тема Re: в.Мониторнови [re: vaciba]  
Автор chancce ()
Публикувано20.02.10 09:20



Васко, как ти се струват тия статийки след като знаеш толкова неща за Лили и си чел книгата й? Те ти ли се струват ...смешни?



Тема Re: в.Мониторнови [re: chancce]  
Автор At Point Blank (непознат )
Публикувано20.02.10 12:58



В сайта на Бареков, Гаргов е казал : Гаргов сподели, че ако Лили промени решението и той ще „вдигне” забраната тя да пее неговите песни,



Тема Re: в.Мониторнови [re: chancce]  
Автор vaciba ()
Публикувано20.02.10 16:16



Тъжни са!
Лошо, че са във вестник който се купува масово.
Вестника, който след "Олимпия" всеки ден сменяше тона. Ту хвалеше, ту "плюеше".



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: chancce]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано26.02.10 18:45



за съжаление и Лили го е пощадила... ама такива сме си ние, добрите хора ...



"Дори да ни делят различни истини, не сме ли все е едни и същи хора..."

Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: rstch]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано28.02.10 23:46



Ах,добричката ми тя! Все на велика и щедра ми се правиш.каква тайна толкова криеш за Гаргов и раздялата му с Лили? С какво ще ни изненадаш? С това че му е малък или че не му е ставал вече(сигурно омръзва една и съща плът +малко по-увехтяла в случая).Илил може би лили го е хванала в леглото с друг мъж? Скъпа rstch, достойна представилко на своето племе.....





Тема Re: И Асен Гаргов се разля,само той ли?нови [re: chancce]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано01.03.10 00:06



Митко Щерев и Асен Гаргов,те просто са бесни на Лили,защото тя не спира да работи.
То толкова е ясно.
Сега то на никого не е работа да човърка личния живот на Гаргов и Щерев,но факта,че имат някакви претенции срещу Лили,лесно може да си помислим,че финансово не са добре.
Чесно трябва да си дадем отговор,че и двамата са написали чудесни песни.
Лили си е Лили?Тя ще ни радва още много години на сцената и ние ще я аплодираме!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.