Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 19.06.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема в.Мониторнови [re: chancce]  
Автор vaciba ()
Публикувано20.02.10 08:50




Лили и Гаргов - как отлита любовта

След 20 години мълчание авторът на “Детелини” поведе студена война срещу певицата


Аз искам с теб да бъда

цяла вечност -

не нощ едничка,

не единствен ден,

но нелюбовен, хладен,

безсърдечен

светът от мене вечно

те краде.

Безброй неща ме грабват все от тебе, но ти не се сърди и знай в света мигът, изпълнен с обич, е вълшебен и по-безкраен и от вечността. Красиви слова, нали? Разменят си ги Лили Иванова и Асен Гаргов преди 32 години. Днес плочата на двамата се върти на други обороти, но в далечната 1978-а с тези думи започва хитът им "Животът ни събира, животът ни разделя". Песента по стихове на Надежда Захариева и музика на Лили Иванова дава името на цял любовен албум, записан от "Балкантон". В него са незабравимите шлагери "Вечната игра", "С любов да минем през света", "Красивият миг", "Когато те намерих". Нежните трели звучат не само на естрадата, а и извън нея, защото двамата делят обща съдба петнайсет години. Но това са „Отминали години", както е заглавието на едно от парчетата.

Сега Гаргов "кълве" Лили с обвинения за некоректност и прехвърчат закани за рандевута в съда. Музикантът, който през последното десетилетие изчезна от хоризонта, забрани на някогашната си половинка да изпълнява песните му. Табуто е подплатено с нотариална покана към кралицата на BG сцената. Гари, както Иванова нежно нарича музиканта в годините на любовта им, започна "бойни" действия, защото му отказала. При това не лично, а чрез адвокатите си. Композиторът получил оферта да издаде диск с авторските си песни и така да отбележи 60-ия си юбилей. За да прозвучат в оригинален вариант, изпълнителите им трябва да разрешат гласът им да бъде използван. Иванова обаче не дава позволение, а именно тя изпълнява най-добрите му творби. "Всеки средно статистически човек би казал "Било, каквото било, нека си издаде диска". При нея това не стана. По радиото чувате обявяват "песен на Лили Иванова. А тя няма и една песен. Но аз съм свикнал на всичко", коментира авторът на хитове емблеми като "Детелини", "Самота" "Необяснимо". Горчилката му се засилва и от справката, направена в "Мюзикаутор". "За 20 години от всичките участия, които Лили Иванова е имала, не са превеждани никакви пари към авторите на песните за авторски права. "Това не е само с мен. Това е към всички автори, чиито песни изпълнява тя. Става въпрос за една огромна сума. Последният бум, който беше на данъчните, когато подгониха певците, се оказа, че приблизително тя печели някъде около милион на година, без да се правят никакви отчисления за авторски права. Това означава, че авторите остават без нито една стотинка, а ние само от това се издържаме", съобщи Гаргов в ефира на bTV в началото на седмицата. Засега Лили Иванова не реагира публично на думите му. Двайсетгодишно мълчание се стеле и над причината за разрива им. Нито певицата, нито човекът, написал мелодията на "Детелини", разкриват защо се е стигнало дотам. "Не сме се чували от 20 години. Разделихме се тогава много тежко, не по моя вина. Аз исках да си продължа работата с нея, но тя не пожела и завърши тази връзка с едни отвратителни нейни думи, които няма да ги кажа. Когато му дойде времето, ще ги кажа", изповяда се Гаргов пред Ани Цолова в сутрешния блок на bTV. Ако се вярва на слуховете в музикантските среди, разделното време настава в началото на 90-те години. Лили и Асен планират да превърнат вилата на Гаргов в Бояна в студио с модерна апаратура. Иванова дори купува инструменти от Германия. Събитията обаче се развиват другояче. Говори се, че в един априлски ден на 1991-ва Гари звъннал на Лили по телефона и я уведомил, че ще се жени за друга. Оттогава сметките кой кого е прецакал убиват любовта им. Спорят за имущество, битовизми и два синтезатора. След Асен Гаргов примата на българската естрада няма толкова дълга сърдечна връзка. Нещо повече - дори казва, че мъжете в живота є са временно явление.
.
ПЕСНОПОЙКА
“Отминали години”,

музика Найден Андреев, текст Асен Ошанов.

Помниш ли първите срещи и първите ни слова.

Двама жадувахме в обич да срещаме пролетта.

После раздяла открадна надеждите за това,

че не повярвахме в любовта.

После раздяла открадна надеждите за това,

че не повярвахме в любовта.

Ето ден след ден годините са минали.

Като миг студен, животът ни преминал е.

Даже птиците щастливо те по две летят,

а след нас няма две следи да горят.

Спомени само разбуждат отново една тъга.

Спомени мои, които се раждат във песента.

Тъй неусетно със теб сме изгубили младостта,

че не повярвахме в любовта.

Тъй неусетно със теб сме изгубили младостта,

че не повярвахме в любовта.

Ето ден след ден годините са минали.

Като миг студен, животът ни преминал е.

Даже птиците щастливо те по две летят,

а след нас няма две следи да горят.
.
Примата казва три пъти “да”
Първата дама на българската музика неведнъж е казвала, че мъжете са временно явление. На трима обаче е дала шанс да бъдат нейни съпрузи. Първият е лекар. В официалната биография "Истината", написана от Мартин Карбовски под нейна диктовка, Лили Иванова не го нарича по име. Споменава го като Доктора. "Нашето съжителство с Доктора не беше много дълго. Живяхме малко заедно в Перник. Събирахме се по купони - така се запознах с него. Беше приятен, красив - рус, със сини очи. Баща му беше много добър човек, обаче майка му беше направо ужасна жена. Като разбра, че съм и певица - лошо є стана. Тя не одобряваше, че нейният син лекар се е оженил за медицинска сестра, отгоре на всичко и певица… Налагаше се да пера сама, перални нямаше, чешмата е на 20 или 30 м от къщата, там всички къщи се обслужваха от тая чешма. Зима, дъжд, сняг, кал, аз с едни галоши, отивам с две кофи и мъкна вода от тази чешма, за да имаме в къщата вода", разказва Лили.

Голямата є любов е съпруг №2 - композиторът Иван Пеев. При първата среща с него изтръпнала. „Завежда ме Ванко в стаята си, там - светло. Гола крушка някаква. А аз като девица на витрина сядам на един стол и мирувам", описва Иванова. „Ванко влиза, съблича се, облича се, оставя разни неща наоколо и ми казва: „Събличай се". Забравих за всичко. Вече не бях жена на никого. Забравих кое е най-важното. Паникьосах се. Никога не се бях чувствала така. Помолих го - може ли да изгасиш лампата", казва още Лили Иванова. Върнала се в България лудо влюбена. Към днешна дата продължава да твърди, че Иван Пеев е най-важният мъж в живота є. Докато към третия си съпруг Янчо Таков мълчи пренебрежително.

Редактирано от vaciba на 20.02.10 08:51.



Тема Re: в.Мониторнови [re: vaciba]  
Автор chancce ()
Публикувано20.02.10 09:20



Васко, как ти се струват тия статийки след като знаеш толкова неща за Лили и си чел книгата й? Те ти ли се струват ...смешни?



Тема Re: в.Мониторнови [re: chancce]  
Автор At Point Blank (непознат )
Публикувано20.02.10 12:58



В сайта на Бареков, Гаргов е казал : Гаргов сподели, че ако Лили промени решението и той ще „вдигне” забраната тя да пее неговите песни,



Тема Re: в.Мониторнови [re: chancce]  
Автор vaciba ()
Публикувано20.02.10 16:16



Тъжни са!
Лошо, че са във вестник който се купува масово.
Вестника, който след "Олимпия" всеки ден сменяше тона. Ту хвалеше, ту "плюеше".



Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: chancce]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано26.02.10 18:45



за съжаление и Лили го е пощадила... ама такива сме си ние, добрите хора ...



"Дори да ни делят различни истини, не сме ли все е едни и същи хора..."

Тема Re: Някой остават нещо след .....нови [re: rstch]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано28.02.10 23:46



Ах,добричката ми тя! Все на велика и щедра ми се правиш.каква тайна толкова криеш за Гаргов и раздялата му с Лили? С какво ще ни изненадаш? С това че му е малък или че не му е ставал вече(сигурно омръзва една и съща плът +малко по-увехтяла в случая).Илил може би лили го е хванала в леглото с друг мъж? Скъпа rstch, достойна представилко на своето племе.....





Тема Re: И Асен Гаргов се разля,само той ли?нови [re: chancce]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано01.03.10 00:06



Митко Щерев и Асен Гаргов,те просто са бесни на Лили,защото тя не спира да работи.
То толкова е ясно.
Сега то на никого не е работа да човърка личния живот на Гаргов и Щерев,но факта,че имат някакви претенции срещу Лили,лесно може да си помислим,че финансово не са добре.
Чесно трябва да си дадем отговор,че и двамата са написали чудесни песни.
Лили си е Лили?Тя ще ни радва още много години на сцената и ние ще я аплодираме!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.