Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 14.06.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДК  
Автор papafingo (новак)
Публикувано01.11.09 19:20



Зрителите на БНТ избраха в допитване кои са любимите им песни от «Златният Орфей». На 7 ноември в Зала 1 на НДК на юбилейния концерт на БНТ ще прозвучат 15 от златните песни. Концертът е апотеоз в юбилейната програма на БНТ. Негов режисьор е Милко Лазаров. Сценарист – Димитър Стоянович. На живо, в съпровод на фестивален оркестър под диригентството на Ангел Заберски – син , зрителите на БНТ ще видят и чуят:

“БЯЛА ТИШИНА” в изпълнение на ОРЛИН ПАВЛОВ и група “ПИМ-ПАМ”
“ЕДНА БЪЛГАРСКА РОЗА” в изпълнение на ЙОРДАНКА ХРИСТОВА
“ЛАДО ЛЕ,ЛАДО” в изпълнение на група “БОН-БОН”
“МОЯ ЛЮБОВ” в изпълнение на ЛЮБО,група ДОМИНО и група 032
“МЪЖКА ПЕСЕН” в изпълнение на ОРЛИН ГОРАНОВ
“НАДЕЖДА” в изпълнение на БОРИС ГУДЖУНОВ и ВАСИЛ ПЕТРОВ
“НАШЕ ЛЯТО” в изпълнение на МАРИЯ ИЛИЕВА
“НЕКА ДА Е ЛЯТО” в изпълнение на ФАМИЛИЯ ТОНИКА
“ОГЪН И ДИМ” в изпълнение на ДУЕТ РИТОН
“ПЕПЕЛЯШКА” в изпълнение на ПЕТЯ БУЮКЛИЕВА
“ПЕСЕН МОЯ, ОБИЧ МОЯ” в изпълнение на ПОЛИ ГЕНОВА
“ПОВЕЙ ВЕТРЕ” в изпълнение на АНДРОНИЯ ПОПОВА
“ПО ПЪРВИ ПЕТЛИ” в изпълнение на ВАСИЛ НАЙДЕНОВ
“УСТРЕМ” в изпълнение на МАРГАРИТА ХРАНОВА
“ЩУРЧЕ” в изпълнение на МАГДАЛЕНА ДЖАНАВАРОВА

Както сами виждате Лили явно бойкотира и този крупен, сборен концерт. Предполагам основно защото този голям проект е дело на Драго Драганов, и на мен страшно ми хареса поредицата - много модерна, с много респект към всички творци!Комплимети, Драго! А и режисьор на лайфаа сигурно ще бъде Стенли Терзиев - същият, който реализира чудесно предните й два концерта в НДК и изведнъж, не знайно защо и той попадна в графата "забвение" хаха... Време е разни нейни съветници- позастарели вносни гейове, които цял живот са били някакви дребни банкови чиновници,далече от сцената и музиката, освен под душа, с дезодоранта, да не пренареждат приоритетите на Лили, и да й казват с кого да работи, и да интриганстват. Недопустимо е певицата да обръща гръб на БНТ - телевията, която й е дала всичко, като слава и популярност през цялата й кариера, и то в половинвековния юбилей на медията! Голям гаф е това според мен! Но тя винаги си има нещо наум, винаги нещо е недоволна и никой не може да удовлетвори "взискателността" й...Убеден съм, че проблема не е в парите, а в прословутият й инат, както и в недоброжелателните нови лакеи на Примата...

Редактирано от papafingo на 01.11.09 19:24.



Тема papafingo уточни все пакнови [re: papafingo]  
Автор vaciba ()
Публикувано01.11.09 20:06



Песните са изброени през един пост по долу. Не това е проблема!
Пишеш : "Недопустимо е певицата да обръща гръб на БНТ ....... " .
Поканена ли е изобщо?
Уточни това твои расъждения ли са или наистина има бойкот?
На мен също ми прави впечатление, че нищо случващо се около Лили Иванова не се съобщава от БНТ. Дори концертите през октомври не знам дали отразиха някъде?

Редактирано от vaciba на 01.11.09 20:08.



Тема Re: papafingo уточни все пакнови [re: vaciba]  
Автор chancce ()
Публикувано01.11.09 21:06



Освен това не се знае точно кой на кого е обърнал гръб - Лили на БНТ, БНТ на Лили...или просто целокупната българска публика на БНТ. Защото дори Нова тв да те надмине по гледаемост, а разни кабеларки да ти дишат във врата...



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: papafingo]  
Автор Shape ()
Публикувано01.11.09 21:23



истината е, че бнт е прекалено бедна и не може да плати хонорара на лили.

една любов...


Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Shape]  
Автор papafingo (новак)
Публикувано01.11.09 21:43



не сте прави, хаха. Някой допуска ли, че БНТ няма да поканят Лили за Галата?! Нека бъдем сериозни все пак. Кой на кого е обърнал гръб- няма значение, но липсата й е сериозен гаф! Това, че тя е в топла връзка с bTV и с Ризова- не е тайна, но има медия- майка, хаха. Ще видим какво ще стане... Имате ли инфо за изявите на Лили през Ноември, освен 10.12. - Варна-ДКС, и 11.12. Бест Модел в Зала 3 на НДК... :)

Редактирано от papafingo на 01.11.09 21:44.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: papafingo]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано02.11.09 00:39



Сега.. като започнем от неточностите в първото изречение... минем покрай Заберски-син и стигнем до Драго Драганов (нищо лично против човека) - как очакваш да видиш там Лили - да се чуди човек на наивността ти?!

Нито допитването беше допитване, нито всички песни са любими - още по-малко - златни!

Думата бойкотира едва ли е най-подходяща - просто името на Лили не присъства в списъка с изпълнителите.

За всичко е виновна БНТ. По-точно - управата на БНТ.

Слаба политика, слаб мениджмънт, липса на далновидност...

Какви са тия директори на дирекции, направления и куп още чиновническа паплач дето очевидно нищо не е свършила.

Ами да бяха се постарали да я мотивират! Щом не са успели - да се замислят дали трябва да заемат тези постове.

... те много неща са недопустими, ама се случват в реалния живот.

И пренебрежителното отношение на БНТ към Лили е недопустимо, ама.. продължаваме да го наблюдаваме.

Добре че беше тази кръгла годишнина, та да се сетят за Лили. Иначе - не.

Хехех... "телевията, която й е дала всичко, като слава и популярност през цялата й кариера" - хайде, поспри се малко - много розово звучи това за да е истина.

Разликата между теб и "недоброжелателните нови лакеи на Примата" е, че техните съвети стигат до нея, а твоите - все още не.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор ZLATlN (минаващ)
Публикувано02.11.09 09:22



Мисля, че е било добре да се положат повече усилия от едната или от другата страна да се стигне до компромис. Но и аз съм съгласен, че е спорен избора на точно тези 15 песни. От тях аз половината никога не съм чувал, да не гожовим, че от певците съм чувал и още по-малка част.


Но в крайна сметка никой не дължи нищо на никого, БНТ е пускала Лили в годините за да си вдига рейтинга, затова Лили е правела БНТ известна, а не обратното.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ZLATlN]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано02.11.09 13:54



Съгласен съм с някои мнения на форумците. Според мен Лили Иванова трябва да участва (въпреки всичко). това все пак е 50 години БНТ. Ето например показаха част от юбилейния концерт по случай 25 г. Златен орфей в едно от предаванията... Между другото там Лилито изглеждаше страхотно. Според мен основната причина е Драго Драганов, а и няма да се учудя, ако е отказала на поканата от организаторите.

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема програмата на Лилинови [re: Stoyanov]  
Автор vaciba ()
Публикувано02.11.09 16:50







Тема Re: програмата на Лилинови [re: vaciba]  
Автор papafingo (новак)
Публикувано02.11.09 18:06



Мерси, ама има сбъркана дата - тази за конкурса Бест модел - не е 11-ти Ноември, а 11-ти декември.



Редактирано от papafingo на 02.11.09 18:17.



Тема сряда 4.11.2009 в БНТнови [re: papafingo]  
Автор vaciba ()
Публикувано02.11.09 18:42



В БНТ най-после отделят време за песен изпълнена от Лили Иванова. "Наше лято" е песента с която аносираха предването. От 20.55 ч. в сряда 4.11.2009 г.



Тема Re: сряда 4.11.2009 в БНТнови [re: vaciba]  
Автор Akcиния85 (новак)
Публикувано03.11.09 01:47



Spored mene na Drago 4aq mu stesnqvat snimkite Na jivo toi e adski debel , ama adski Spored men toi prosto ne e pokanil Lili Ivanova da pee na tozi koncert.No tq e dosta hitra .Iztegli si koncertite za minaliq mesec zashtoto e znaela , 4e tozi mesec shte ima GRIPNA EPIDEMIQ.Pone 1/3 ot zala 1 na NDK shte s ezarazi spore dmen na koncerta na BNT



Тема Re: сряда 4.11.2009 в БНТнови [re: Akcиния85]  
Автор /Mилeнa/ (ентусиаст)
Публикувано03.11.09 16:22



Ха, ха! Представяте ли си зала 1 на НДК с маски

?



Тема Re: сряда 4.11.2009 в БНТнови [re: /Mилeнa/]  
Автор chancce ()
Публикувано03.11.09 19:34



точно така - и аз ще ходя там. И ще си сложа маска на лицето. Ако някой не ми хареса - и на ушите.



Тема Re: сряда 4.11.2009 в БНТнови [re: chancce]  
Автор So_Alien ()
Публикувано03.11.09 21:19



А всъщност някой знае ли как може да се отиде в НДК на 7ми Ноември ? Покани, билети ??

Защо си тъй неповторима, щом този свят е повторим....


Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: papafingo]  
Автор ss12 (непознат )
Публикувано04.11.09 22:09



Тя е Дива, както Mariah Carey, JLo, Aretha Franklin, Whitney. Всички Диви са особено капризни. Оставете и това право.

Доста тук са гей- момчета. Особено капризни. Критични. Не е лошо. Нека да сме малко толерантни.

Какви позастарели image-съветници има...Има това, което в момента има и толкова. Една и съща програма. Билети с цени според града. Във Варна хората имат повече пари и тя не кара хората на сила да я гледат. Аз не го правя. Нямам търпение... 3 часов концерт. Но се радвам да видя- тя си прави каквото намери за добре. Супер.

Дива е. Позволете и го.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ss12]  
Автор chancce ()
Публикувано04.11.09 22:41



Хайде да не спорим повече. Логиката е много проста и семпла и сигурно затова ви е убягнала - БНТ е плащала хонорари на Лили Иванова за да се снима тя в нейните предавания. Следователно тя е имала нужда от Лили, а не обратното.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: chancce]  
Автор reйчeтo_пиpдoп (непознат )
Публикувано04.11.09 23:34



Аз чух че ще отменят концерта и отложат за коледа заради свинския грип
Не разбирам защо ми триете мненията



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ss12]  
Автор katorno_kardona (непознат )
Публикувано05.11.09 01:38



TAKA E



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: reйчeтo_пиpдoп]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано05.11.09 10:15



Ох, и аз направо съм в почуда - как така ги трият тези прекрасни мнения, с висока информационна и художествена стойност - думи нямам!



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: papafingo]  
Автор So_Alien ()
Публикувано05.11.09 12:29



Току що се обадих до БНТ и ми казаха, че поканите за концерта са само за вътрешни хора...

Защо си тъй неповторима, щом този свят е повторим....


Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: So_Alien]  
Автор Akcиния85 (новак)
Публикувано06.11.09 16:32



Iskam d avi kaja 4e dnes minah prez NDK i si kupih bilet ot 10 leva za koncerta v subota Ne e samo s pokani



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: papafingo]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано07.11.09 22:16



Всички изпълнители, взели участие в юбилейния концерт на БНТ, трябва да кажат едно голямо БЛАГОДАРЯ! на Лили Иванова.

С не присъствието си на този концерт, Лили направи огромна услуга на своите колеги (доколкото някои от тях могат да се нарекат нейни колеги), защото им спести резила - да лъсне отчайващото им не можене да пеят на живо.

Единствените изключения бяха може би Марги Хранова и Орлин Горанов - те бяха най-точни в изпяванията си.

Изпълненията на песните на Лили - Наше лято и Щурче, можем да ги оставим без коментар.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор katorno_kardona (непознат )
Публикувано07.11.09 22:38



Да.....това изобщо концерт ли бе?....пълна излагация,позор!



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: katorno_kardona]  
Автор din63 (непознат )
Публикувано08.11.09 00:19



Аз пък тайничко си очаквах изненада на този концерт. Да се появи Лили за всеобщо изумление и да тури всичките в един контейнер. Но и така май се получи добре. А Драго си е банален вече със такива изяви...
Но ще разберем ли защо все пак Лили не участва, като се има предвид, че става дума за юбилей на Българската национална телевизия с която всички сме израстнали?



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: din63]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано08.11.09 15:16



Тези новите аранжименти - абсолютно не ми допадат. Мария Илиева въобще не ми хареса. Всъщност като певица никога не ме е кефила. Помня само две нейни песни "Стерео стая" и "Нищо". Мисля , че и Лили да участваше щеше да изпълни "Наше лято" и "Щурче" в тези аранжименти и нямаше да ми хареса също (както и последния й албум- не го слушам въобще). Според мен са я поканили, но тя е отказала, заради хора, които участват в събитието (като Драго и Йорданка например). Като цяло не ми хареса въобще концерта. Очаквах много повече, но явно такова е положението и възможностите. Гледах и програмата на БНТ почти през целия ден - нищо особено. По едно време превключих на Нова ТВ там пък бяха поканили Ицо Петрофф - без коментар.


Това, което разбрах за концерта "Златините песни", че Митко Щерев е забранил да учатва неговата песен "Майчице свята"(Мими Иванова), която се класира втора след "Една българска роза"(Паша Христова). Много тъпо от негова страна. "Майчице свята" е една от любимите ми песни. Когато си я пусна (оригиналното изпълнение от 1975 г.) тръпки ме побиват. Страхотна песен.
"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"

Редактирано от Stoyanov на 08.11.09 15:20.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: din63]  
Автор katorno_kardona (непознат )
Публикувано08.11.09 22:16



Лили си знае,има нюх какво е злобата,завистта и некадърността .... затова!



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Stoyanov]  
Автор chancce ()
Публикувано08.11.09 23:17



Разбра ли сега защо отношението ни към "великия" Митко Щерев е такова? Или ще разбереш чак когато докара полиция в дома ти за да ти изземе всички записи на "Майчице свята"?



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: katorno_kardona]  
Автор reйчeтo_пиpдoп (непознат )
Публикувано09.11.09 05:51



Мотах се 1 час пред НДК и накрая ни пуснаха 1 група сума ти хора без пари с Траичо талисмана Седнах аз на балкона да ви кажа концерта беше много тъп.Драго чая се скъса да се пудри на живо е много зле и дебел не е както го показват по телевизията.Мария Илиева пя фалшиво а пък оная дет пя Щурче освен един задник и гердан не можа нищо да покаже Ако н е сте ходили няма защо да се ядосвате.Имаше и сума ти хора с хрема ама поне мен не ме хвана. Поздравявам всички от Златоград



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор mimko 75 ()
Публикувано09.11.09 09:20



Ами то за младите изпълнители е ясно, че се изложиха, с малко изключение. Какво да кажем обаче за "големите лъвове", които с изключение на Марги Хранова, всички бяха под всякаква критика. Срам и позор...
Много е права Другарката Михайловна, добре че Лили не участва. Резилът им щеше да е още по голям.




Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: mimko 75]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано09.11.09 14:11



Не съм съглсен с теб за старите лъвове.Петя буюклиева беше във великолепна гласова форма и изпълни великолепно тази прословута никому неизвестна Пепеляшка. Визията й отговаряше 100% на песента. Да кажете че изпълнението на Наше лято е било лошо е меко казано злобно и завистливо.Всеки случай е за предпочитане пред изпълнението на Иванова през последните години с тия хриптения и викове вместо пеене.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Alexandros]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано09.11.09 17:17



"Оффф... ма като че не му знам тойзи тибихет - да седи да закача хората!"

Петя чак да е била във великолепна гласова форма и великолепно да е изпълнила тази малко объркана песен - не бих казала. Постара се.

Е, на теб ти е простено, че не правиш разлика между булчинска рокля и роклята на Пепеляшка - но това може да е най-малкия кусур.

А да те питам - ако не знаеше, че съществува изпълнение на Наше лято от Лили Иванова - дали вариантът на Мария Илиева би те впечатлил? Доста безлично беше.
Лили дори да я шепти тази песен - това пак ще е най-хубавия шепот.

А Марийчето да си сяда на д-то и да продължава да ближе от солта - доста има още.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор din63 (непознат )
Публикувано09.11.09 20:49



По-горе бях задал въпрос защо Лили не участва на юбилейния концерт и ето днес във в.Монитор пише, че е в странство - Франция и Белгия. Сигурен бях, че е имало някаква основателна причина да не участва, не защото искала много пари или, че Драго и Данчето също били там. А Данчето не я видях. Значи някои колеги тук в клуба злобно подхвърлят какви ли не глупости и добре се вижда кои колеги са ...

Да кажа и аз мнението си относно новите аранжименти на старите песни на Лили : - Много са добри и са в тон с новото ни време. Разбира се слушам и старите, но засега новите като че ли по ми допадат - имат динамика и са по-стегнати, и по-добре поднесени. При старите доминира по-силния и чист глас тогава. Мисля, че Лили добре прави като променя аранжимента на стари хитове - така им вдъхва нов живот. А който иска да си слуша и старите - няма лошо ! Просто имаме избор за всяка душа, нали !



Редактирано от din63 на 09.11.09 20:51.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано10.11.09 16:58



Ами, не закачам никого просто се впечатлих.Никога не съм се интересувал от задкулисни и всякакви машинации на когото и да било освен в случай че реша че ме засягат.Например не ми пука дали Петя си сменя редовно бельото все пак няма дя си лягам с нея....слушам това което пее.Лили може и да е изпълнила преди 30 години добре "Наше лято" но сега с тия мънкания...дори шепот не е.Просто е мъчение да я слушаш на живо.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Alexandros]  
Автор katorno_kardona (непознат )
Публикувано10.11.09 21:14



Не е нужно да си мазохист.....като те измъчва защо я слушаш.....просто си слушай други певци,които ти харесват!



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Alexandros]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано10.11.09 21:20



Има решение - не я слушай, като ти представлява мъчение. Аз пък мисля, че точно Наше лято и се получава много добре на Лили. Въпрос на усещане.

Но не намирам за необходимо да заставам тук, в клуба - който все пак е една своеобразна трибуна, и на всеослушание да се обяснявам какво не ми харесва - това някак си ми остава неясно като поведение.
Помисли си, че това, което на теб не ти се нрави - може да се харесва на някой друг.

Така че нека се обединяваме около това, което ни харесва и вълнува, а нещата, които не ни допадат и са въпрос на субективни предпочитания - тях всеки да ги запази за себе си.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор Dynamix (новак)
Публикувано12.11.09 13:38



Аз не пиша в клуба, а само чета. Хората си пишат това, което мислят и усещат. Аз също не смятам, че Лили в момента пее добре и ми е неприятно да я слушам сега. Явно сама се е усетила, че не е за този концерт и добре е направила.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Dynamix]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано12.11.09 15:11



А, не! Не сме толкова първосигнални, че което мислим и чувстваме - веднага да го напишем. Някои от нас и мислят преди въобще да пишат.

Решението на вашия проблем (защото и други като теб такъв проблем ги тревожи) е намерено - не я слушайте, като "мислите и усещате", че Лили не пее добре.

От никъде нищо не е явно. Не ни представяй такова едно твърдение - "Явно сама се е усетила" за меродавно.

Чудни хора, ей... ама как така телепатично знаят какво другите са усетили...?!



Тема БНТ с мнениенови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор vaciba ()
Публикувано12.11.09 16:17



Упрека на някой тук, че трябва да четем само добри и хвалебствени неща, ме подтикна да поставя следния материал:

Лили Иванова не пя на концерта - искала голям хонорар
Яна Донева

Освен въпроса кому беше нужно да се преаранжират шлагери като “Повей ветре”, “Щурче” и “Песен моя, обич моя”, зрителите на БНТ и почитателите на българската естрада си задаваха и още един: защо примата Лили Иванова не пя на концерта “Златните песни на Златния Орфей” в събота, а нейните песни се изпълняваха от млади певици. Отговорът, който получихме от телевизията, бе, че е поискала хонорар, който медията не е била в състояние да даде и затова се е наложило да я заменят.

Директорът на фестивала Дариана Генова обаче не вярва на тази версия и заяви пред “Всеки ден”, че няма никакви доказателства, че Лили е отказала заради пари, а не от други съображения. За съжаление, не успяхме да открием примата за коментар, но според съпругата на създателя на фестивала Генко Генов, отсъствието на Иванова не е бил най-големият проблем на този концерт. “Възмутена съм от отношението на БНТ към Генко и към мен - нито веднъж не споменаха от сцената името му или пък моето, а някои от песните бяха несполучливо преаранжирани и ако бях питана, щях да се възпротивя на тази идея, но те действаха тайно от мен”, не скри огорчението си тя. Генова е разочарована и от факта, че не бе показана статуетката, с която се свързва по принцип Орфея.

От “Сан Стефано” контрираха с довода, че не са имали амбициите да имитират международния фестивал, а просто да зарадват зрителите си с любимите им песни. “Хората се обаждат в БНТ и плачат от умиление, благодарят, че това се случи - много са доволни от концерта”, обясниха от PR-отдела на телевизията.

Дариана обаче не е на същото мнение. За нея в лайфа имаше няколко слаби изпълнения, сред които това на Поли Генова, Андрония Попова и Магдалена Джанаварова. “Харесвам много Поли, но тя не усети “Песен моя, обич моя” и това си пролича”, нежно изкритикува Генова младата певица.

Самата Поли пък не се съгласи с тази оценка. “Не бих казала… За мен беше огромна чест да пея тази песен и е важно, че имам подкрепата на хората, които са пряко свързани с нея, имам доверието им - това ми е достатъчно. Щях да се разплача на сцената, защото за мен това бе сбъдната мечта. Пяла съм на “Златният Орфей” когато бях на 7 години, с Нели Рангелова и с група “Бон Бон”, затова поех ангажимента с много емоция”, откровено сподели Поли.

Всички бяха единодушни обаче, че от младите най-добре се е справил с интерпретирането на шлагер Орлин Павлов. На него се падна честта да закрие концерта, посветен на 50-годишнината на БНТ и то с “Бяла тишина” на Георги Минчев. “Доволен съм и се радвам, че публиката ни хареса. Отговорността е много голяма и беше трудно, но пък ние не се състезавахме да изпеем по-добре тези песни от оригиналите, а да върнем хората към онова време, да им припомним за онези години. Иначе аз никога няма да я изпея “Бяла тишина” по-хубаво от Георги Минчев – това е невъзможно”, категорично заяви ексвокалът на “Каффе” пред “Всеки ден”, но пък гарантира, че е вложил цялата си душа в това изпълнение.

понеделник, 9 ноември 2009





Тема Re: нова статия на Явор Дачковнови [re: vaciba]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано12.11.09 17:42



Благодаря на Васко, че е поместил тази статия. Честно казано и аз си помислих, че Лили е искала висок хонорар и затова не е била на концерта. Днес си купих вестник "Галерия" и там има становище по въпроса за концерта на БНТ от... Явор Дачков. Статията е озаглавена "Бездарният глас - шкурка на Лили изстърга мозъците ни!". Няма да коментирам статията, всеки може да я прочете. Не знам защо, но "Уикенд" и сега "Галерия" редят Лили на поразия. А тиражите им - огромни!

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: нова статия на Явор Дачковнови [re: Stoyanov]  
Автор katorno_kardona (непознат )
Публикувано12.11.09 19:10



Това е Лили Иванова- най-обичаната и най-мразената-НО нашата Лили-горда и достойна българка, а ние като народ не обичаме гениите си!!!!....или ги предаваме на враговете си или ги убиваме - или физичесни или пък тъпчейки ги....Да-много трудно се понася чуждо щастие,дори да е посветено на същия този народ... уникални сме в простотията си,ненадминати сме в злобата си!!!....мисля,че и слънцето ни пречи,че грее и за нас,но не сме кадърни да го "преместим"....та в този ред на мисли,всички хулещи да се възползват от екстрата ,с която Лили завъшва " Истината".....но трябва да има продължение ИСТИНАТА,защото се налага да прогледнем в нея!



Тема Re: нова статия на Явор Дачковнови [re: katorno_kardona]  
Автор chancce ()
Публикувано12.11.09 23:18



На юбилея си БНТ се загордя с онова, което унищожи
Божидар Божков
БНТ се присети за "Златният Орфей" на юбилея си.

Тази събота гвоздей в празничната програма на БНТ по повод нейните 50 години се оказаха две неща, с които в най-близкото минало телевизията води огромна война, която спечели. Първото е ретро-концертът с песни от "Златният Орфей", а другото е неговата водеща (заедно с Драгомир Драганов) Анахид Тачева. Логично беше държавната медия да заложи на нещо, с което може да се гордее. Странно обаче е, че го направи по начин, сякаш БНТ е била извън събитията и няма никакво отношение към случилото се. Най-вероятно ръководството на медията залага на очакванията, че паметта на хората е слаба и са забравили, а младото поколение просто не знае.
"Златният Орфей", по който БНТ изля купища носталгия в месеца преди 7 ноември, бе спрян през 1999 г. с огромното съдействие на същата тази телевизия, макар тя сега да се опитва да крие този факт. В средата на 90-те Дариана Генова (съпруга на покойния основател на фестивала Генко Генов) се опитваше свръх силите и възможностите си все още да провежда "Златният Орфей" в Слънчев бряг и отчаяно търсеше финансова и всякаква друга помощ. БНТ не само не й помагаше, не само отказваше да излъчва директно проявата и пускаше някакъв сборен запис късно вечерта, а ръководството на медията (сред тях бе и Хачо Бояджиев, който и в момента е в стихията си в БНТ) организира в същите дни контра-фестивал в НДК. Целта бе да окарикатури традиционния "Златен Орфей" като някаква останка от комунизма и като нещо, което трябва да бъде забранено. Точно по тази причина в НДК се провеждаше не фестивал в истинския смисъл на думата, а
пародия на "Златен Орфей"
с водещи, които ръсеха скечове и "гости" с имена-пародии. Като например Хари До Грооб, по името на холандския композитор и диригент Хари Де Гроот - дългогодишен участник в истинския "Златен Орфей" и чест член на журито му.
По примера комунисти - демократи БНТ сбираше на "своя" фестивал в НДК "прогресивни" изпълнители и диригенти (сред които и Вили Казасян), от което следваше да се разбира, че онези, които отиват да пеят в Слънчев бряг, са от миналото и изключително назадничави. В ето такава агресивна медийна среда, вина за която има основно БНТ, Дариана Генова трябваше да успява да поддържа "Златния Орфей". Жената се пробва няколко години и накрая се отказа. Последното издание на фестивала през 1999 г. все пак бе излъчено директно по БНТ, но не защото телевизията се бе отказала да закрива фестивала, а защото бе получена заповед свише от управляващата партия СДС. Бе предизборно време - предстоеше кметски вот. На сцената в Слънчев бряг Иван Костов бе съпроводил няколко свои кандидат-кметове, които да връчват наградите.
Подобна политическа ужасия
"Златният Орфей" не бе запомнил дори в най-консервативните комунистически години. Ето тази мрачна история на фестивала обаче БНТ премълча, защото някак си не й е изгодно да си я припомня. А държавната телевизия е собственик на запазената марка на фестивала и дори само това я прави изключително отговорна за съдбата му.
С телевизионните говорителки пък БНТ се саморазправи много преди това, нищо че сега се гордее да изведе на сцената една от тях - Анахид Тачева. През пролетта на 1992-ра, когато шеф на телевизията стана Асен Агов, първото му ръководно решение бе да уволни говорителките, защото му напомняли за Тодор Живков. Официалното обяснението бе, че те са остатък от комунизма и нямат място в една прогресивна и демократична медия. Освен това според него никъде в нормалните телевизии по света нямало говорителки. Агов се смили само над две от тях - младите Светлозара Казасян и Радина Червенова. Всички останали бяха чисто и просто изгонени. По онова време БНТ смяташе да прави "свидетелска телевизия" и напълни ефира си с журналистки от радиото, които заеха мястото на изгонените говорителки. Само след няма и половин година "свидетелската" телевизия на Агов се сгромоляса с грохот. В Италия, където медийната среда днес страшно напомня на българската - телевизиите там са много верни на лидера Берлускони и внимават да не го разсърдят, държавната РАИ продължава да си има говорителки и това по никакъв начин не й пречи да е гледаема.
Вероятно в БНТ са разчитали хората отдавна да са забравили всичко това. Разбираемо е, че държавната телевизия се срамува от част от историята си. То и самото й раждане е на такава дата - празник на една чужда и закрита вече държава, от която не блика особена гордост. Но когато се пъчиш с фестивал и водещ, които сам си изритал в ъгъла, най-малкото е нужно да си признаеш и да се извиниш. А после се гордей колкото си искаш.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: papafingo]  
Автор ZLATlN (минаващ)
Публикувано13.11.09 17:09



Подкрепям това, че негативните мнения или статии, публикувани в клуба, трябва да се трият!



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ZLATlN]  
Автор Shape ()
Публикувано13.11.09 21:06



поне тези, които са злобни и не коментират пеенето и...
иначе е ясно, че е отказала заради хонорара или по-точно нищожността му... както и на нова година. достатъчно години е пяла за тъпата бнт за жълти стотинки, а тя е лили иванова. ако искат да пее, да се бръкнат, както ние когато искаме да ходим на концерт. иначе пее мария илиева, която според стандарт преди няколко месеца "струва колкото лили иванова". хаха

една любов...


Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Shape]  
Автор Akcиния85 (новак)
Публикувано14.11.09 16:59



Taq Dariana Genova ne mu e bila jena, a shterka.Toq deto e pisal taq dulga statiq razbira po-malko i ot mene.Izkaral gi e 4e spqt bashta i dushterq.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Akcиния85]  
Автор chancce ()
Публикувано15.11.09 18:47



Дариана си е точно жената на Генко Генов. Дъщеря им се казва Блага.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: chancce]  
Автор Akcиния85 (новак)
Публикувано16.11.09 17:57



Da taka bilo.Ama tq tazi e mnogo po-malda i az zatova q misleh za dushterq.Nali e sushtata kudeto dava nagrada na Laska Min4eva a horata rukoplqskat na Lili Ivanova.
Ina4e tozi koncert Zlaten orfei naistina beshe pulna skrub.Drago 4aq edvam ne s eprusna ot naduvane



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Akcиния85]  
Автор katorno_kardona (непознат )
Публикувано16.11.09 20:49



Верно е, Драго много се напъва горкия,все едно е по голяма.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: papafingo]  
Автор So_Alien ()
Публикувано05.12.09 01:06



След около 30-40 мин ще ме включат чрез Скайп пряко в предаването ПОЛЕТ НАД НОЩТА и ще попитам Мария Илиева защо изпя толкова лошо "Наше лято". Повторението е утре в 3:30, а в Интернет не знам дали ще качат нещо.

Защо си тъй неповторима, щом този свят е повторим....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.