Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 13.06.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: mimko 75]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано09.11.09 14:11



Не съм съглсен с теб за старите лъвове.Петя буюклиева беше във великолепна гласова форма и изпълни великолепно тази прословута никому неизвестна Пепеляшка. Визията й отговаряше 100% на песента. Да кажете че изпълнението на Наше лято е било лошо е меко казано злобно и завистливо.Всеки случай е за предпочитане пред изпълнението на Иванова през последните години с тия хриптения и викове вместо пеене.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Alexandros]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано09.11.09 17:17



"Оффф... ма като че не му знам тойзи тибихет - да седи да закача хората!"

Петя чак да е била във великолепна гласова форма и великолепно да е изпълнила тази малко объркана песен - не бих казала. Постара се.

Е, на теб ти е простено, че не правиш разлика между булчинска рокля и роклята на Пепеляшка - но това може да е най-малкия кусур.

А да те питам - ако не знаеше, че съществува изпълнение на Наше лято от Лили Иванова - дали вариантът на Мария Илиева би те впечатлил? Доста безлично беше.
Лили дори да я шепти тази песен - това пак ще е най-хубавия шепот.

А Марийчето да си сяда на д-то и да продължава да ближе от солта - доста има още.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор din63 (непознат )
Публикувано09.11.09 20:49



По-горе бях задал въпрос защо Лили не участва на юбилейния концерт и ето днес във в.Монитор пише, че е в странство - Франция и Белгия. Сигурен бях, че е имало някаква основателна причина да не участва, не защото искала много пари или, че Драго и Данчето също били там. А Данчето не я видях. Значи някои колеги тук в клуба злобно подхвърлят какви ли не глупости и добре се вижда кои колеги са ...

Да кажа и аз мнението си относно новите аранжименти на старите песни на Лили : - Много са добри и са в тон с новото ни време. Разбира се слушам и старите, но засега новите като че ли по ми допадат - имат динамика и са по-стегнати, и по-добре поднесени. При старите доминира по-силния и чист глас тогава. Мисля, че Лили добре прави като променя аранжимента на стари хитове - така им вдъхва нов живот. А който иска да си слуша и старите - няма лошо ! Просто имаме избор за всяка душа, нали !



Редактирано от din63 на 09.11.09 20:51.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор Alexandros (минаващ)
Публикувано10.11.09 16:58



Ами, не закачам никого просто се впечатлих.Никога не съм се интересувал от задкулисни и всякакви машинации на когото и да било освен в случай че реша че ме засягат.Например не ми пука дали Петя си сменя редовно бельото все пак няма дя си лягам с нея....слушам това което пее.Лили може и да е изпълнила преди 30 години добре "Наше лято" но сега с тия мънкания...дори шепот не е.Просто е мъчение да я слушаш на живо.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Alexandros]  
Автор katorno_kardona (непознат )
Публикувано10.11.09 21:14



Не е нужно да си мазохист.....като те измъчва защо я слушаш.....просто си слушай други певци,които ти харесват!



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Alexandros]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано10.11.09 21:20



Има решение - не я слушай, като ти представлява мъчение. Аз пък мисля, че точно Наше лято и се получава много добре на Лили. Въпрос на усещане.

Но не намирам за необходимо да заставам тук, в клуба - който все пак е една своеобразна трибуна, и на всеослушание да се обяснявам какво не ми харесва - това някак си ми остава неясно като поведение.
Помисли си, че това, което на теб не ти се нрави - може да се харесва на някой друг.

Така че нека се обединяваме около това, което ни харесва и вълнува, а нещата, които не ни допадат и са въпрос на субективни предпочитания - тях всеки да ги запази за себе си.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор Dynamix (новак)
Публикувано12.11.09 13:38



Аз не пиша в клуба, а само чета. Хората си пишат това, което мислят и усещат. Аз също не смятам, че Лили в момента пее добре и ми е неприятно да я слушам сега. Явно сама се е усетила, че не е за този концерт и добре е направила.



Тема Re: Концерт 50г. БНТ- 7.11.- НДКнови [re: Dynamix]  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано12.11.09 15:11



А, не! Не сме толкова първосигнални, че което мислим и чувстваме - веднага да го напишем. Някои от нас и мислят преди въобще да пишат.

Решението на вашия проблем (защото и други като теб такъв проблем ги тревожи) е намерено - не я слушайте, като "мислите и усещате", че Лили не пее добре.

От никъде нищо не е явно. Не ни представяй такова едно твърдение - "Явно сама се е усетила" за меродавно.

Чудни хора, ей... ама как така телепатично знаят какво другите са усетили...?!



Тема БНТ с мнениенови [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор vaciba ()
Публикувано12.11.09 16:17



Упрека на някой тук, че трябва да четем само добри и хвалебствени неща, ме подтикна да поставя следния материал:

Лили Иванова не пя на концерта - искала голям хонорар
Яна Донева

Освен въпроса кому беше нужно да се преаранжират шлагери като “Повей ветре”, “Щурче” и “Песен моя, обич моя”, зрителите на БНТ и почитателите на българската естрада си задаваха и още един: защо примата Лили Иванова не пя на концерта “Златните песни на Златния Орфей” в събота, а нейните песни се изпълняваха от млади певици. Отговорът, който получихме от телевизията, бе, че е поискала хонорар, който медията не е била в състояние да даде и затова се е наложило да я заменят.

Директорът на фестивала Дариана Генова обаче не вярва на тази версия и заяви пред “Всеки ден”, че няма никакви доказателства, че Лили е отказала заради пари, а не от други съображения. За съжаление, не успяхме да открием примата за коментар, но според съпругата на създателя на фестивала Генко Генов, отсъствието на Иванова не е бил най-големият проблем на този концерт. “Възмутена съм от отношението на БНТ към Генко и към мен - нито веднъж не споменаха от сцената името му или пък моето, а някои от песните бяха несполучливо преаранжирани и ако бях питана, щях да се възпротивя на тази идея, но те действаха тайно от мен”, не скри огорчението си тя. Генова е разочарована и от факта, че не бе показана статуетката, с която се свързва по принцип Орфея.

От “Сан Стефано” контрираха с довода, че не са имали амбициите да имитират международния фестивал, а просто да зарадват зрителите си с любимите им песни. “Хората се обаждат в БНТ и плачат от умиление, благодарят, че това се случи - много са доволни от концерта”, обясниха от PR-отдела на телевизията.

Дариана обаче не е на същото мнение. За нея в лайфа имаше няколко слаби изпълнения, сред които това на Поли Генова, Андрония Попова и Магдалена Джанаварова. “Харесвам много Поли, но тя не усети “Песен моя, обич моя” и това си пролича”, нежно изкритикува Генова младата певица.

Самата Поли пък не се съгласи с тази оценка. “Не бих казала… За мен беше огромна чест да пея тази песен и е важно, че имам подкрепата на хората, които са пряко свързани с нея, имам доверието им - това ми е достатъчно. Щях да се разплача на сцената, защото за мен това бе сбъдната мечта. Пяла съм на “Златният Орфей” когато бях на 7 години, с Нели Рангелова и с група “Бон Бон”, затова поех ангажимента с много емоция”, откровено сподели Поли.

Всички бяха единодушни обаче, че от младите най-добре се е справил с интерпретирането на шлагер Орлин Павлов. На него се падна честта да закрие концерта, посветен на 50-годишнината на БНТ и то с “Бяла тишина” на Георги Минчев. “Доволен съм и се радвам, че публиката ни хареса. Отговорността е много голяма и беше трудно, но пък ние не се състезавахме да изпеем по-добре тези песни от оригиналите, а да върнем хората към онова време, да им припомним за онези години. Иначе аз никога няма да я изпея “Бяла тишина” по-хубаво от Георги Минчев – това е невъзможно”, категорично заяви ексвокалът на “Каффе” пред “Всеки ден”, но пък гарантира, че е вложил цялата си душа в това изпълнение.

понеделник, 9 ноември 2009





Тема Re: нова статия на Явор Дачковнови [re: vaciba]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано12.11.09 17:42



Благодаря на Васко, че е поместил тази статия. Честно казано и аз си помислих, че Лили е искала висок хонорар и затова не е била на концерта. Днес си купих вестник "Галерия" и там има становище по въпроса за концерта на БНТ от... Явор Дачков. Статията е озаглавена "Бездарният глас - шкурка на Лили изстърга мозъците ни!". Няма да коментирам статията, всеки може да я прочете. Не знам защо, но "Уикенд" и сега "Галерия" редят Лили на поразия. А тиражите им - огромни!

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.