Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 28.06.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови  
Автор papafingo (непознат)
Публикувано23.02.08 13:01



Куверти- 35, 60 и 70лв. Аз вече си взех...



Редактирано от papafingo на 23.02.08 13:02.



Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: papafingo]  
Автор Slunchogledcho (член)
Публикувано24.02.08 04:00



От колко лева си взел бе папафинго?
За мен защо не си купил, ама ,че си скрънза...



Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: Slunchogledcho]  
Автор papafingo (непознат)
Публикувано13.03.08 20:20



Tuk li sme, kompaniqta?





Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: papafingo]  
Автор chancce ()
Публикувано15.03.08 10:14



За пореден път Лили успя да ни въодушеви и да ни изпълни с радост и най-възторжени чувства. Аз специално се почувствах на седмото небе, първо - защото не бях слушал всички нови аранжименти и версии на песните, и второ - защото имам малък здравословен проблем, който изчезна докато бях в пиано бара и няколко часа след това. Като че ли очаквах точно така да се случи и не бях много учуден. Лили почна с "Наше лято" и продължи с невероятно красиво направената "Молба" на Ал. Йосифов. Последва "Малка част от мен" и "Последното листо". Като се замисля какво представлява тази песен в оригинал и как е направена сега направо почвам да се гордея с Лили. Само големи майстори могат да извлекат неподозирани качества от стар материал. Специално тази песен и "Защо не сме едни и същи винаги" направо могат да минат за нови хитове и достойно заместват в репертоара й "Обич" на Митко Щерев, която ни беше втръснала, а много вървеше. Чухме и няколко включвания на Бисер като вокал в "Интимно" и "Оставете ме", които бяха доста интересни. Последваха също "Заклинание" и "Какво си ти", които публиката оцени с горещи аплодисменти. При "Стрелките се въртят" се получи малък гаф - синбекът засече още на първите тактове на песента, обаче беше достойно заместен с нашите ръкопляскания в такт, което Лили оцени с широка усмивка. Следващата порция екзалтирани викове от целия пианобар предизвика "Искам те", която скаш колкото повече време минава от първото й изпяване преди 20 години, толкова по-добре изпълнява Лили. Следващите две песни бяха "Розата" и "У дома" (уви, не в акустичния й вариант, но все пак и публиката трябва да си почива отвреме-навреме). Десертът на тази първа част от концерта бе "Една любов". И тази песен от албум отпреди близо 30 години е облечена, както знаете в доста подходяща за нея дреха. Рок-аранжиментът е страхотен, изпълнението на Лили е проникновено и блестящо и неслучайно песента изтръгва много аплодисменти. Във всеки случай се харесва много повече отколкото навремето, когато аранжиментът бе някак много електронен и много студен. След това Лили каза: "Ех, следващите песни все пак трябва да ги изпея". Става въпрос за "Танго", "Експрес танго", "Без правила" и "Детелина", които окончателно накараха хората да настават от масите и да скачат като луди. Затова и бяха възнаградени с едно страхотно "Камино" и нататък май последваха бисове, поне доколкото мога да се ориентирам от виковете "Още, още". Щото Лили с нищо не показа, че смята да се оттегля от подиума. То и нямаше как да се промъква покрай столовете на разни нахалници, които се бяха примъкнали до рояла и после пак да се връща - много време щеше да отнеме. Тук искам да отбележа, че имаше един невероятно нахален чичка, който стърчеше прав до нея и й надничаше в тетрадката с текстове. Не стига това ами и я репликираше, че буквите й били много големи. На което Лили отговори "Еми големи ще са я, иначе трябва да сложа очила и после ще кажете, че съм на 280 години". Същият тоя стърчеше пред нея и препречваше лъча на прожектора почти през цялото време. На нейно място бих побеснял, но Лили просто в типичния си стил му каза да седне, защото е дала 4000 лева за тоя прожектор, а излиза, че за нищо не й служи. Веднага се сетих за разни оплаквачки, които често пишат тук в клуба как Лили се отнесла така лошо с някой си, че не му дала автограф, па така лошо погледнала друг, па не искала да приеме цветята на трети, да изслуша четвърти. Извинете ме, но ако вие сте артист с поне малко достойнство, ще изтърпите ли подобни навлеци? Не, нали? Заради такива като тоя господин някои заслужават щом Лили се появи наблизо да пуснат върху тях струя вода от пожарникарски маркуч, та да ги освестят малко. Но персоналът на пианобар "Ту найт" явно бе зает с нещо по-важно вместо да се помъчи да разкара тоя човек от заведнието. Та някои хора трябва малко да си помислят преди да се оплакват, че Лили Иванова не ги приела в гримьорната си за да й изкажат почитанията си. Като видя такива гледки ми идва да й кажа "Само така с тия навлеци!"
Извинявайте са отклонението. След "Дансингът на самотата" последваха "Импресия", "Щурче", "Ветрове", едно убийствано изпълнение на "Ти сън ли си" и накрая шоуто "Панаири", което вече сте видели по телевизията, но ви пожелавам да го видите и чуете и в пианобар. И съвсем накрая, струва ми се специално за нас - "Студ".



Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: chancce]  
Автор /Mилeнa/ (член)
Публикувано15.03.08 22:01



"Извинете ме, но ако вие сте артист с поне малко достойнство, ще изтърпите ли подобни навлеци?"

Много интересен въпрос chancce. Аз лично си мисля, че не е нужно да е артист човек, за да не търпи никой и нищо. Даже артистите в голяма степен са по-любезни и добри. От мои лични наблюдения хората се държат доста нахално и арогантно към всички и всичко, което ги заобикаля. Капризни са в магазините, оплакват се непрекъснато от държавните институции / не казвам, че институциите са идеални/, сърдят се на съседите, държат се нагло, надуто със сервитьорите по заведения, по пътищата с колите си мислят, че те са единствените и всеки един от тях винаги е прав, а обидили ги някой с нещо, дори този някой да е казал истината - бълват сто неща насреща му в своя защита. Никой не си оставя магарето в калта и всеки гледа себе си. Културата на поведение, тактичността и съобразителността са се превърнали в пороци, а на преден план и като положителни качества излизат безскрупулността, безочито, алчността и нахалството. Ценностната система като цяло в обществото е друга и ако някой притежава поне един от истинските добродетели е обявен за наивен, или глупав. Но същите тези хора много държат и искат единствената истинска звезда в България да търпи всичко, да им се усмихва, да им дава автографи по всяко време, да не е взискателна към себе си и работата си, да не си отстоява правото, с една дума да й се качват на главата. Същият този господин сугурно е много горд от постъпката си и вече е разказал на сто човека, как той си е седял мирно и тихо, а тя му се е скарала понеже й пречи на прожектора. Сигурно не е забравил и доста други "комплименти" по неин адрес. Дошъл е там не, за да я слуша как пее, а да търси любопитни факти. Представи си само, ако някой от тия типове хора стане известен /имам предвид известен, а не известен по заслуги/, какво ще прави и как ще се държи/пример Митьо Пищова/. Простащината е много страшно нещо. Може да те изнерви, но нищо не можеш да направиш.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от /Mилeнa/ на 15.03.08 22:03.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от /Mилeнa/ на 15.03.08 22:06.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от /Mилeнa/ на 15.03.08 22:16.</EM></FONT></P>

Редактирано от Дaмян на 16.03.08 04:06.



Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: papafingo]  
Автор chancce ()
Публикувано16.03.08 13:25



Втората вечер в пиано бар "Ту найт" очаквано беше още по-готина от първата. Както често се случва, Лили достига максимума си след като позагрее малко. В програмата нямаше големи размествания като изключим реда на някои песни. Впрочем ето накратко списъка:
Наше лято, Молба, Залез, За тебе бях, Последното листо, Интимно, Оставете ме, У дома, Защо не сме едни и същи, Искам те, Розата, Една любов, Танго, Без правила, Детелина, Камино, Дансингът на самотата, Импресия, Щурче, Ти сън ли си, От векове за векове, Панаири, Ветрове, И гори, Студ
Ще отбележа само, че за първи път виждам виждам Лили Иванова да я връщат на сцената обратно от гримьорната, където се е прибрала. След "Ветрове", която беше н-тият поред бис, Лили заедно с музикантите си тръгна и се прибраха. тъкмо някои да решат да си плащат сметките и да си ходят, собственикът на заведнеието обяви гръмко на микрофона, че Лили е решила да изпее още една песен. Лили каза, че била помолена от някаква компания да отдадат почит към Кембъла и изпя "И гори". После, понеже никой не я пускаше да си ходи, каза в микрофона "Ама и вие..." и изпя и "Студ".
Тази вечер нямаше много изцепки, но ролята на дразнител играеше един човек, седнал на рояла, май руснак, който непрекъснато й подхвърляше реплики. Близо до него пък някакъв пушеше много миризлив тютюн и Лили се принуди да каже един виц за да му намекне да престане. Извади виц от богатата си колекция, който не бях чувал: "По комунистическо време някакъв софиянец отишъл в едно ТКЗС на посещение. Там местните работници го питали какво работи, а той важно-важно отговорил: "Научен сътрудник". На което един кравар без много много да му мисли му казал: "Абе я че те отучим". Та и аз така за тютюнопушенето, заключи Лили, с което предизвика голям смях.
Лили официално съобщи, че Иван Салчев, (който беше в бара), организира отново голям неин концерт. Но на въпроса ни "Кога?", отговори с "Някъде там".

Редактирано от chancce на 16.03.08 13:27.



Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: papafingo]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано16.03.08 15:25



А бе,вие добре ли сте?Много е скъпо,кой ще посети концертите.Кокви са тези цени?



Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: redjeep]  
Автор /Mилeнa/ (член)
Публикувано16.03.08 17:04



Ми въпреки цените, залите са винаги пълни, че даже и правостоящи отпускат. Освен това, аз лично си мисля, че Лили не си ги измисля тези цени, а собствениците на съответните помещения. Тя навярно има някакъв минимум. Те като видят как се купуват билетите и кувертите естесвено решават, че на неин гръб може да изкарат още. За пример мога да дам последния концерт във Варна. В началото като пуснаха билетите цената беше 25лв. на всички места. След около седмица и то след като беше вече продадена една пета от залата, билетите станаха 35лв, за което предполагам, че Лили хал хабер си няма.



Тема Re: 14 и 15 Март-"2Night"- Пиано-барнови [re: /Mилeнa/]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано16.03.08 23:07



Това,ще рече,че само богаташи и посещават концерите!?Друго не мога да си помисля.Като знам българите колко са бедни,не си мисля,че обикновенният българин ще си разреши лукса да и отиде на концерт.
Каква несправедливост,не ги е срам,самозабравиха се.

Редактирано от redjeep на 16.03.08 23:10.



Тема Пиано-барнови [re: redjeep]  
Автор vaciba ()
Публикувано16.03.08 23:22



"Това,ще рече,че само богаташи и посещават концерите!"

Грозно е, че именно богаташите не показват уважение към Лили Иванова. Пушат скъпите си цигари и без да се съобразяват издишват кълбета дим в лицето на певицата. Други пияни богаташи седнали до рояла си въобразяват, че Лили Иванова е тяхна и си позволяват какво ли не.
Модно и "престижно" е богаташите да се похвалят, че Лили Иванова им е пяла.
Добре, че има и хора които отиват в пиано бар да я СЛУШАТ И ВИДЯТ защото ценят таланта и.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.