Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 26.04.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Тема за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови  
Автор savi_9O (непознат)
Публикувано13.09.07 00:43



Здравейте ,имам едни грамофонни плочи на лили и искренно се надявам да ми помогнете със сериозни мнения ,защото плочите са накъдрени,може би защото са стоели на слунце или до някаква топлина!Аз скоро ги намерих и нз нищо за тях!!!
Само знам че са огънати и искам да ги оправя
Някой да знае нещо за това как мога да ги оправя отново да бъдат на ниво и най важното да свирят защото са ценни плочи на които е запечатан гласа на нашата звезда-Лили Иванова!!!
Моля,помогнете ми!!!



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Slunchogledcho (новак)
Публикувано15.09.07 04:45



Напомняш ми за далечната 1977 година , когато ми подариха албума СТАРИ МОЙ ПРИЯТЕЛЮ и по време на пътуване го бях поставил наблизо до задното стъкло на автомобил.Когато пристигнахме, плочата се беше изкривила от слънцето и това беше трагедия...
Но сега не е 1977 , а 2007 и много се извинявам , но това мнение звучи смешно, при положение,че доста фенове на Лили са прехвърлили отдавна личния си архив на СD та и няма нещо изпято от нея да не е съхранено...
Харесва ми,че си един от верните фенове на Лили, но ако влагаш малко повече ум в постингите си няма да е зле...
Иначе моментално ще се присъединиш към групичката от 2-3 човека, които ме обвиняват, че си създавам врагове...Дори така да е , постинга ти е тъп...
Но все пак ,ако държиш да слушаш Лили от тези плочи, което е твое законно право, имаш късмет...
Европеиски комисар по правата на потребителите е Меглена Кунева...
Изпрати жалба до нея , че плочите са били некачествени и поискаи да се заеме сериозно със задачите си за които получава месечно сума, която няма да цитирам, защото ще припаднеш.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Slunchogledcho на 15.09.07 04:50.</EM></FONT></P>

Редактирано от Slunchogledcho на 15.09.07 04:52.



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови [re: Slunchogledcho]  
Автор merteuil (coordinator)
Публикувано15.09.07 08:05



Слънчогледе, не мога да си изкривя душата - този път абсолютно те подкрепям. Да, повечето от нас имаме ако не цялото, то поне 95% от творчеството на Лили на актуални за 2007 носители. И постинги като по-горния действително ме развеселяват.

Ако човекът, очевидно върл почитател за крехката си възраст, все пак продължава да се тръшка, че иска плочи - ок, лошо няма. В нета е пълно. Щом мой приятел е успял да ги събере, вкл. и малките й плочи, при това от Франция (!), що пък да не може и в България...Ама да се "поправят" стари плочи...как да кажа...хахахахахах....все едно да счупиш зорлем един диск и после да се чудиш що не можеш да го подкараш, а така старателно си го залепил с тиксо.



Objects in mirror are closer than they appear.

Редактирано от merteuil на 15.09.07 08:10.



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!! [re: Slunchogledcho]  
Автор 3X (American Life)
Публикувано15.09.07 09:34



Лоши сте! Мом4ето пита са съвет дали може да се оправят повредени пло4и, вие се подигравате и ръсите мозък тука да се обадил на Миглена Кунева! Той може просто да иска да ги има в оригинал, през 1977 не е имало СД-та. Аз също имам около 15 пло4и на Лили и само 2-3 диска.
Ако Стоянов про4ете това нека да каже, той има голяма колекция от пло4и и може да знае как да се изправят



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови [re: savi_9O]  
Автор ДOБPИH ()
Публикувано15.09.07 10:45



Даааам... Да се присмиваш не е хубаво! Аз ще споделя нещо по въпроса, което съм правил преди много години когато имах същия проблем: наредих въпросните изкривени плочи на абсолутно гладки и равни повърхности и ги поставих отново на пряка слънчева светлина - така след като се загреят достатаъчно те отново се "огъват", но заемат правилната форма на която са поставени и като че ли се пооправиха повечето. Това е за някой който има номизматичен афинитет - иначе наистина във виртуалното пространство могат да се намерят всички издадени някога на плочи парчета.

...surely whoever speaks to me in the right voice - him or her I shall follow...

Редактирано от ДOБPИH на 15.09.07 10:45.



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (непознат)
Публикувано15.09.07 15:46



Благодаря ви за подкрепата,но искам да кжа че няма да седна все пак да ги слушам, защото ги имам на компа, а се интересувам от това за да си ги възстановя и да ги прибера към останалата колекция от неща на Лили!
Защото аз каквото видя някъде за Лили и веднага го вземам,както и плочите!
И не съм сагласен с изречението че имаме всички песни на Лили,защото поне 20тина от тях ги нямаме и не знаем за тях дори!
Както и с песента ЦИРК
Това не е песен а откъс от песента и добре че чак след 40 години от тази песен се намери някой като мен и 1 момиче че да подобрим песента и да извадим текста от вече ясния глас на Лили!



Тема Re:нови [re: savi_9O]  
Автор Slunchogledcho (новак)
Публикувано16.09.07 03:49



Za kakvo blagodarish , moeto momche, na tezi ,koito izliaha desetki nenujni dumi,a taka i ne ti kazaha kak moje da si opravish plochite...
Samo choveka,koito pisa pod predishnia mi posting ti otgovori razumno.
Haide ot men da mine eto ti edin bezplaten suvet:
Edinstvenia nai-chesto izpolzvan nachin da se opraviat izkriveni plochi e da se slojat mejdu dve maksimalno debeli stukla s gladka povurhnost, sled koeto da s eostaviat na silno slunce...estestveno ili izkustveno.Tova e klasicheskia metod.Ne osiguriava napulno vuzstanoviavane, no pone vibraciite se namaliavat pri slushane...



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (непознат)
Публикувано16.09.07 14:03



Да,обезателно ще пробвам,Благодаря на теб и на Добрин за съветите а на останалите да кажа че не ми пука какво ми пишат защото както и да ми микат аз няма да се ядосам нещо като принципа на Лили Иванова,че тя ако се е ядосвала на такива като тези по горе ,че тя да не е певица вече!
Аз нито се дразня от такива коментари нито им обръщам голяма внимание,защото просто не виждам някакъв смисъл да си хабя нервите и главата с простотии!



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови [re: savi_9O]  
Автор tami39 (непознат )
Публикувано16.09.07 14:12



за кои плочи става въпрос? аз имам доста плочи и повечето са в добро състояние мога да ти изпратя ако имам тези който са ти унищожени.



Тема Re: за едни грамофонни плочи на Лили!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (непознат)
Публикувано16.09.07 14:33



Лили Иванова - Песни от Морис Аладжем - 1971 - Балкантон

01.Спомен мой - т.Димитър Ценов, съпровожда ЕО, диригент Морис Аладжем
02.Последна нощ - т.Димитър Ценов, съпровожда ЕО, диригент Иван Пеев

Много ще се зарадвам ако я имаш!
Моля те напиши ми какви нейни плочи имаш(повтарящи) заедно и със годините и
може да нямам някоя,аз малко плочи имам на лили!
Може да се свържеш по скайпа ми pier.67
Сега съм там и ще те очаквам!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.