Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 29.06.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Нов албум  
Автор ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa (вълшебница)
Публикувано13.11.06 16:47



По информация на mertioi -

Новият албум е вече на пазара.


Очаквайте допълнителна информация по-късно.



Тема Re: Нов албум [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано13.11.06 17:40



Дайте повече информация за този нов албум. Кои песни са включени, кой го издава и т.н. На пазара още няма нов албум.

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: Нов албум [re: stoyanov]  
Автор mertioi ()
Публикувано13.11.06 18:52



Има - търси "Без правила - златна колекция". Днес го слушах, но ще го купувам в сряда. Съдържа новите песни - без "Подарих ти любовта" - нови версии на стари парчета- "Боянският майстор", "Детелина", "Какво си ти" и др., както и оригинални стари песни, невключени в предните 2 беста.
Има също и книжка с текстовете на песните и информация за композиторите и текстописците.

Дизайнът ми хареса страшно много - мисля, че това е най-издържаният й диск досега.

Вътре Лили е написала:"След нас остава само любовта."

Струва 14 лв, поне това, което аз разглеждах - един приятел си го е купил от бензиностанция!

Nowadays people know the price of everything but the value of nothing.


Тема Re: Нов албум [re: mertioi]  
Автор /Mилeнa/ (минаващ)
Публикувано13.11.06 18:59



Предполагам, че щом е само 14лв. не е луксозното издание.



Тема Re: Нов албум [re: /Mилeнa/]  
Автор Krasituuu (sweet)
Публикувано13.11.06 19:14



Да, и аз това се чудя! Дали и двата диска са излезли...
М/у другото след малко излизам да отида до ШЕЛ-а да видя дали го има !





Тема Re: Нов албум [re: Krasituuu]  
Автор liliivanova.forumer.com (Каминандо :))
Публикувано13.11.06 23:30



Честито на всички почитатели на примата на бг естрадата у нас!
Най-после дочакахме!
Още сега ще звънна на една приятелка,която идва към нас да мине през ШЕЛ-а



А на всички останали приятно слушане,когато държите бижуто в ръцете си.



Тема Re: Нов албум [re: ДpyrapkaтaMиxaйлoвнa]  
Автор chancce ()
Публикувано14.11.06 00:25



След като разгледах задълбочено новия албум и го прослушах, мога да кажа за него само две хубави неща, но доста дребни. Хубавото е първо – че изобщо има нов албум, и второ - че външният му вид на пръв поглед е приличен.
Ако трябва да сме честни обаче такова чудо като „Без правила” едва ли ще видите някъде на пазара. В крайна сметка човек не може да разбере това нов албум ли е (защото в него има само три нови, неиздавани досега песни и една неиздавана, но записана преди повече от 15 години) или е наистина някаква златна колекция (както пише със ситни букви на обложката), или е дявол знае какво.
Вътре можете да намерите какво ли не – запис на „Боянският майстор” от 1995 г., записа на „Камино” от 2001 г., издаден за кой ли път (та толкова ли не можеше да сложи документален запис от последната година, с пиано и цигулка?), оригиналните записи на песни като „Две хубави очи” (1991 г), „Майка ми” (1993), „Спектакъл” (1989), „На дъното” (1993). Вътре фигурират и незнайно кому хрумналите песни „Ветрове” и „Изгарям” също в оригиналния си вариант. В същото време има студиен запис на новия вариант на „Чудо”, чиято версия обаче бледнее пред изъплнението на живо. Вярно че и ма и нов запис на „Какво си ти”, който звучи интересно като го сравниш със сегашното изпълнение на живо. Има и новия запис на „Невероятно”, чиято версия знаем от видеоклипа. Слава богу, че този който е съставял компилацията не му е хрумнало да ни лиши поне от тях. В тази поредица не мога да не отмина новия вариант на „Детелина” (а не „Детелини” както пише на обложката) – записът е умопомрачителен – звучи като най-обикновена чалга. Можеха просто да вземат запис на живо – къде къде по-интересно щеше да бъде. И какво прави вътре дует с Чочо Владовски? Сигурно и той трябва да вземе някой лев и това в случая е надделяло над всякакви художествени съображения.
В цялата тази подборка едва ли ще откриете някакъв особен смисъл, някаква единна концепция, да не говорим за послание. Взети са записи оттук-оттам, от различни периоди, записвани по различен начин, с различно състояние на гласа на Лили, с различни аранжименти – истински миш маш. Поне да имаше сирене или яйца вътре, а то наистина в тоя албум няма никаква спойка, нищо, което да му придаде поне някакъв вкус, какъвто ще да е. Една огромна излагация. Вероятно на някой, който не е добре запознат с нейното творчество, ще му хареса. Но едва ли е в това въпроса – въпросът е като си стигнал до едно ниво, да го защитаваш и да не отстъпваш от него.
Разгледах внимателно и обложката, защото в единия от бестовете имаше доста фактологични грешки. Слава богу – сбъркани имена на автори няма или поне аз не открих. Само че и оформлението е правено на принципа „карай да върви”. Не можах да разбера например какъв е този шрифт на латиница, с който е изписано името „Lili Ivanova”. Защото второто „л” в името „Лили” на практика е „ф” и е излязло нещо като „Lifi Ivanova”. Оформителят неслучайно не си поставил името. Вътре има прилично направена книжка с текстовете на песните, в която също открих грешка. Текстът на „Покруса” просто не може да започва с питанка още на първия ред. Абсурдно е Дамян Дамянов да е написал по този начин стихотворението „Душата ми вихрушка я обрули? Защо я пуснах гола и пеша…”. Има и други дребни детайли в текстовете и шрифтовете. Не може например да пишеш, изреждайки авторите: „т.: еди кой си” и „муз.: еди кой си”, т.е. не можеш да слагаш точка и две точки една след друга. Това е елементарно. Пък и не е прието заглавията да бъдат в болд и едновременно с това подчертани – не е естетично, а и никой не прави така. В същото време не е кой знае колко оригинално.
За снимките нямам какво да кажа – това са всъщност фотографиите от списание „5 звезди”, които взеха малко да ми поомръзват, но вероятно за широката публика ще са нещо ново.
Та така – съжалявам, че не мога да кажа нещо особено добро за този албум, но за съжаление съм виждал и по-добри албуми на Лили и то издавани в едни далеч по-гладни години.



Тема Re: Нов албум [re: chancce]  
Автор love_milica (непознат )
Публикувано14.11.06 10:02



Еееееее, бях се затичала да си го купя. Сега ми спря ентусиазма. Последните й два-три албума не ми правят кой знае какво впечатление, надявах се този да е по-добър, още повече като чух "Помниш ли моите сънища". Сега вече се чудя, дали въобще да си го купувам.



Тема Re: Нов албум [re: love_milica]  
Автор dana58 (непознат )
Публикувано14.11.06 10:08



Няма ли я "Помниш ли моите сънища"?Кой е издателя?



Тема love_millka [re: love_milica]  
Автор new_bad_boy (непознат)
Публикувано14.11.06 10:13



Яж си шоколада и не купувай диска, за да има за нас и феновете из страната

без правила



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.