Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 01.07.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво най-много ви харесва в Лилито?нови  
Автор Гeнaди (VW Golf 3)
Публикувано29.06.06 00:05



На мен ми харесват две неща. Начина по, който изглежда и гласът й. Дори в момента тя може да се конкурира по красота с някой чалга певици и да ги бие. Може би Лили се нуждае от малко по-разголен имидж защото има какво да покаже. Вижте само сесията й в Плейбой. Класика!
Гласът й е божествен. Много ми харесва как си изкривява гласа в много от песните си. Някак си превключва много интересно, дори съм връщал много пъти на определено място в песента Ветровеее има един скрит тон и аз съм го чувал. Някой от вас да е откривал други подобни послания?


Винаги верни

Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито?нови [re: Гeнaди]  
Автор MlMKO (непознат)
Публикувано29.06.06 07:28



Разголеност на Лили не и е небходима според мен, тя умее да провокира общественото мнение като от време на време заголва туй - онуй

, показва толкова, колкото е необходимо без да прехвърля границата на пошлостта. Но в крайна сметка, силата на Лили си остава невероятната енергия, която излъчва на сцената, онова чувство, което заковава вниманието на всички още с появяването си и така до края. Това е нещо необяснимо и страхотно, това я прави и уникална. Аз самия много добре го знам, защото много пъти съм го преживявал и винаги ми се е струвало, че нейната програма е най къса а всъщност не е било така



Редактирано от MlMKO на 29.06.06 07:30.



Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито?нови [re: MlMKO]  
Автор vaciba ()
Публикувано29.06.06 09:07



През 1980 г, професор Иван Славов в своя публикация във вестник "Народна култура" написа едно от най-верните определения за Лили Иванова- Ф Е Н О М Е Н !
Слушам песните и от няколко десетилетия.Не съм губил интерес към творчеството и нито за ден.Песента изпълнена от Лили винаги е звучала вкъщи или където и да съм.
Песента на Лили е преди всичко символ на култура.
А лично в Лили уважавам силата която притежава.Тази сила която и помага да се преборва с всички житейски несгоди .
ЕТО И СТАТИЯТА НА ПРОФЕСОРА:

ФЕНОМЕНЪТ ЛИЛИ ИВАНОВА
Защо феномен а не явление? Макар равнозначни двете понятия нюансират откликата между ефимерна яркост и трайно излъчване, сензацията и дълбокия отзвук в душите на хората. Пред техния поглед се появяват и бързо изчезват множество герои за час,фаворити и мними знаменитости, родени между две въздишки на модата, но само срещата с големият артист е събитие. И едва когато неговата съдба съвпадне с разцвета на някое епохално явление на века, когато чрез него, с него и след него запеят милионите, а поезията намери най-пряк път към техните сърца, артистът става феномен.Двадесет годишната кариера на Лили Иванова и отрежда заслужено място в тази привилегирована категория.
На какво се дължи нейната огромна и несекваща популярност?
Призванието и обичта на милионите поклоници на Лили Иванова са толкова спонтанни, колкото естествено е нейното израстване благодарение на изключителния и глас, трудолюбие и всеотдайност на изкуството.
За таланта срещата с времето е съдбоносна. Едно-две десетилетия по-рано или по-късно Лили Иванова нямаше да бъде феноменът който приковава така магнетично вниманието на една действително общонародна и интернационална аудитория, 60 - те години от нашия век: време на "Битълз" на битниците на Запад , на "поколението Х" в Англия наречено "тинейджъри", на постепенното възкресяване на стария градски фолклор и механджийска музика у нас , която закрея, а след това се развихри в ресторанти тип "Гамбринус" и битовите заведения . Време на разчупване на остарели форми и средства на въздействие на съзнанието на хората , добило особен размах след Априлският пленум . Да се премине направо от агитките и масовите песни към рока , от Аспарух Лешников и Катя Ванкова към Елвис Пресли Луис Амстронг, беше невъзможно и неловко .Българинът предпочита мелодичната линия , лирично-носталгичното в любовта, той се бои от разлъката и се опива от нейното предчуствие, без да се примирява с трагичните развръзки.Някой трябваше да даде израз на тези отново напиращи чувства , забравени или подтиснати в суровите години на войната и класовите схватки.Лили Иванова и другите с нея трябваше да бъдат едно начало , без друго начало на родна почва , и в това търсене, опипване, проверка имаше и наивност , и подражателство, и несръчни жестове , и преднамерени ефекти , но над всичко преобладаваше поривът към красота и нежността - жадувани от всеки състояния , които животът рядко предлага, тъкмо когато изнемогваме за тях.
Едно инстиктивно доловено или подсказано от покровителите и вдъхновителите на Лили Иванова насочване към този дух на времето, към вкуса на масите и новия стил в естрадната музика внезапно я наложи на всеобщото внимание. А след това дойдоха и първите сериозни изпитания. Опитаха се да я представят за подражание на Рита Павоне , Мирей Матийо , отдаваха всичко на природните и данни, за да оспорят артистичността и, да се усъмнят в нейната естетическа култура.Упрекваха я в самоповторение, жестова реторика и маниерност. Признаваха и дарование , но снизходително, като провинциално явление.Шеметното разрастване на световната естрада засили конкуренцията , повиши критериите и ако Лили Иванова бе останала само в нашите рамки , тя щеше да потвърди скептичните прогнози. Но тя се оказа удивително амбициозна , непримирима в стремежа си към самоусъвършенствуване и докато мнозина от нейната творческа генерация превърнаха самоповторението в амплоа , Лили Иванова изгради собствен стил - европейски по значимост и български по самобитност. Тя го насити със собствени интонации , вдъхна му искри от онова тайнствено дуенде , възпято от Лорка , което превръща гласа в течен метал, баналните думи - голяма поезия, а артиста - в жрец на своето изкуство.
Защо тази лекокрила женичка отминавана великодушно от времето , е толкова обичана , та дори скептици като мене , макар късно , признаха това? Защо тя в разговори , възклицания и посвещения фигурира с гальовното име Лили?
Защо нейната публика обхваща всички възрастови и културни пластове от народа ? Саркастичното подмятане , че била певица на елегичната женска възраст, се опровергава от факта , че хиляди младежи и девойки , запалени по Елвис Пресли и Джон Траволта , меломани и дискомани намират в сърцата си място и за Лили Иванова.
Светътъизпитва огромна нужда от нежност, макар не така сантиментална и реторична, както в старинните романси и довоенните шлагери. Сред толкова отрезвяващи и, разочароващи неща , след господството на музиката, атакуваща инстинктите и усещанията ,душата и сърцето потърсиха отново правата си.И тъкмо Лили Иванова даде глас на този копнеж по топлота , романтична любов и повик за всеотдайност, каквито срещаме в стиховете на Жак Превер и Пабло Неруда , Павел Матев и Дамян Дамянов. И нека не корим милионите сърца , закопнели за ласка , че се разнежват и стават макар и за миг сантиментални , обгърнати от песенната стихия на Лили Иванова. Нека забравим за миг интелигентското сивисокомерие, подчертаващо като вечно деленето на "висши" и "нисши" жанрове в музиката , а да се замислим повече за човека , комуто не само хляб, но и рози са нужни. И тъкмо този човек, а такива като него са милиони, които рядко или въобще нямат време за истинска поезия, преживява поетични трепети с песните на Лили Иванова.И ако това още не е сигурно доказателство за автентична поезия или дълбоки чувства , все пак е път или нагласа за бъдеща среща с тях.
Лили Иванова пее за щасливата любов , но като че ли акцентира върху носталгичните и нотки.Защо? Не поради лично разположение към тъгата и недоверие към това възвишено чувство, а защото щасливата любов не се осъзнава в мига на изживяването , вярва в безкрайността си и тъкмо в тази илюзорна не победимост е нейното величие и трагизъм. Лили Иванова успява да предаде тъкмо това предчуствие , да загатне раздялата изпитанието или изневярата зад златистият мираж на въображението , без да се отказва завинаги от любовта, защото светът без нея опустява , а хората стават като ненужни един другиму. Тя превърна в песен надеждите и желанията на милионите, нашата молитва за пощада пред ерозията на времето ,нашето голямо очакване на звездния миг , в който тайно вярваме.С песните на Лили Иванова ние водим макар ефимерни диалози с вечността, наречена любов, вечност, понеже се подновява при всяко поколение , и ефимерност , защото младоста и любовта се предлагат еднократно и не на всички. И тази привидно лековата мимолетна и " несериозна" музика понявга излъчва повече поезия и философски смисъл , отколкото елитарните послания на поети и композитори към избраниците и бъдните поколения!
Най - после обяснението на феномена Лили Иванова е в младостта , която тя олицетворява, в ненаситната и жажда за любов и нежност , с която наелектризира своите слушатели .Неспокойна щаслива с мига и неудовлетворена от него , винаги търсеща голямото чувство - може би повече мит , отколкото постижима реалност, но тревожещо и увличашто с безкрайността, която обещава, - Лили Иванова вече двадесет години държи в "топлите си длани " сърцата на милиони обожатели , без да ги разочарова. И ако тя изживява не малко житейски и артистични кризи и бури , ако не винаги е била вярна на своето амплоа , а художественият вкус не всякога е бил най-добрият и съветник, всичко това само разкрива вътрешният драматизъм на един привидно лесен, едва ли не окъпан в розови багри живот,зад който има толкова борба и воля за съвършенство.
И ако времето подари за това на Лили Иванова непреходна младост, нейните поклонници и се отблагодаряват с непреходната си любов.



Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито?нови [re: vaciba]  
Автор Krasituuu (sweet)
Публикувано29.06.06 13:07



Интересна тема!!!


Какво ми харесва най-много в Лили???
По-точният въпрос е има ли нещо което да не ми харесва???
Отговора......?
Ще започна с нещо неуспоримо и най-важното таланта на Лили Иванова.Талант,доказан с годините и талант който продължава да се доказва.Всеки път измисля нещо ново и интересно,нещо с което да е по-добра от предишния път.Нямам думи за песните изпълнени от нея....а за концертите,които прави....настръхвам,изтръпвам и сърцето ми тупти забързано.Текстовете на песните....от любими по-любими :)
Продължавам с визията - ПЕРФЕКТНА !!! Невероятно тяло, лице, незабравимо чаровна усмивка,а очите й,очите и излъчват толкова любов,и нежност ,и приятна загадъчност.
Стила й. Неуспорим факт за добър вкус,всичко е добре подбрано и ефектно.
По-нататък.....неизчерпаемата енергия.Винаги ще и се възхищавам ....как танцува само и как подскача като 10 годишно момиченце :)))
И ще завърша със силата , която притежава.Силата с която се бори срещу всички онези завиждащи и злобеещи хора,правейки всичко възможно да я злепоставят и обидят по всевъзможни просташки начини.
Това е Лили Иванова през моя поглед - Една НЕВЕРОЯТНА жена и певица :)

Всичко е обяснимо , всичко се преживява . . .

Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито?нови [re: vaciba]  
Автор chancce ()
Публикувано29.06.06 19:24



Абе бива ли толкова труд за някой, който очевидно се подиграва с всички нас тук?



Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито? [re: Гeнaди]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано29.06.06 22:58



Аз например се научих от Лилито на "много и на нищо"... Харесва ми невероятния й хъс за работа, но нещо почна да става смешна вече... Да, перфектен изпълнител с чувство, но дали има сърце, а!?! Марги Хранова има една песен: "Вледенени сърца" Да ме извинят няколкото върли фена, но Лили без композиторите, поетите, аранжорите и музикантите щеше да бъде едно нищо... Да, защо се очудвата на мнението ми... Така е... Вие знаете ли,че вече всички й се смеят почти... Никой вече не я слуша... Слуша се основно поп-фолк. Ама перфектни са тези балади за любовта и взаимоотношенията, трябва да гги чуете... За каква "звезда" говорите и велика личност... ??? Вече направо ме хваща срам като кажа, че я харесвам... И недейте наддава безпомощен рев на едно издържано мнение, защото основна вина имате вие Дамяне, защото истинските фенове не крият истината, а помагат не с хули обиди и квалификации, а са преди всичко хора със сърца... Вие сте подли хора, озлобени и завистливи... Издигате в култ една възрастна жена, която просто е била една "ИЛЮЗИЯ, наречена ЛЮБОВ"! Певица с "Маска" Каква певица на любовта... Олееее... Да, изпълнител на чуждо творчество. ДА... Но това не е нейната душа...Да, не е нейната душа и всеки, който я познава отблизо го знае това... Аз като фен бих я посъветвал да се оттегля, защото ще влезе в историята не като певицата на ЛЮБОВТА, а като самозабравилата се баба /впрочем тя не е и баба, защото няма и внуци/... Знаете ли какво пише на вратата й "Човек, който си мисли, че е гении постепенно се превръща в такъв!" Какъв кумир може да ми бъде тя!?! За бизнесмен и перфекционист ДА, за професионалист ДА, но за човек - НЕ! Маргарита Хранова е много повече от нея във всяко отношение... Ама това е друга тема... защото тя пее наистина "С любов!" Купете си албума и настръхвайте... Вече не настръхвам от Лили и не ме вълнува така, както преди... Голяма заслуга има и този клуб...Честен съм пред вас и ви го казвам каот посетител на този клуб... Благодаря на всички, които ми се обаждат и ме поздравяват с мейли и телефонни обаждания, а на Дамян, Христо и Ясен не се сърдя има нужда и от такива хора, но убеден съм Лили няма нужда от тях!
"Клади ще палят жреците на самотата..." Благодаря ти, Васко за страхотния подарък! Благодаря ти Иване Панов за срахотните филми... Няма от какво да се притеснявам... И последно към Дамян... МИНАЛАТА ГОДИНА ИЗТРИВА ТЕМИТЕ ЗА ЛЮБОВТА! Хайде пусни си "Реквием"... Да ти каже... "Клади ще палят..." Безсрамник! ще се подиграва с ЛЮБОВТА! Дори БОГ Е ЛЮБОВ! И нещо от забравения и наистна велбик ЕМИЛ ДИМТРОВ " ...ти закъсняваш понякога ИСТИНА, но винаги идваш при нас!" Емил едва ли ще ти прости, че не го изпрати Лили, в последния му път, а предпочете да се мандахерцаш на участие...!?! И ти Дамяне, Христо и Ясене прочетете моя девиз, който редовно излиза... Пишете каквото си искате за мен вече този клуба наистина не ме интересува... От Лили Иванова съм де научил да не чета подобни мнения, защото просто не допускам злобата до мен... Хайде, че ще си лягам вече... Имам режим и утре в 6 часа ще бягам 5-6 км.



П.П. Абе Лили защо не вземе да направи малко кавъри на Рита Павоне и на "Клемантин"... Супеееер, а??? Хайде,че отивам да спинкам...

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"

Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито? [re: stoyanov]  
Автор Ary ()
Публикувано30.06.06 01:40



Краси, не искам да играя ролята на човек, който поучава другите, но ми се струва че е нормално след като очакваш, дори изискваш на моменти, толерантно отношение към себе си да показваш също такова към другите. Дразниш се когато някой по един или друг начин си позволи да направи някакви квалификации на личността ти и казаното от теб, а всъщност ти правиш абсолютно същото, при това бих казала, че по много по-неприятен начин.
В тази връзка ще те помоля за следното - ако имаш да кажеш на някой от пишещите в този клуб какво мислиш за него, неговия начин на мислене и поведението му, да го направиш като използваш една от възможностите на CLUBS.DIR.BG - Остави бележка. Надявам се, че ще уважиш молбата ми.
На останалите, които изгубиха от времето си, за да четат посланието ми към Краси и всички негови последователи, поднасям своите извинения


А относно темата "Какво най-много ви харесва в Лилито?" - ще се въздържа да изкажа своето мнение, най-малкото защото смятам, че Лилито може да бъде обръщение, което приляга на всеки друг, но не и на Лили Иванова.



Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито? [re: Ary]  
Автор mertioi ()
Публикувано30.06.06 08:41



Напълно подкрепям Ари за "Лилито". Но друго е това, което ми прави впечатление напоследък в този клуб. Стана тенденциозно мненията по всяка нова тема да нямат почти нищо общо с Лили. По-скоро това място ми заприлича на пространство за изказване на лични мнения по отношение на някои тук "пишещи".

Нормално е да се познавате помежду си и да имате претенции един към друг. Въпросът е в това, че винаги се радвам, когато видя непрочетено от мен мнение.Решавам, че ще науча нещо полезно, като например информация за предстояща изява или нещо подобно, но не би. Почти всеки път чета кой от кого по-голям фен бил,кой от кого бил по-велик...не може така...Наистина за целта има т.нар лични бележки.

Струва ми се логично личните отношения да се уреждат на място, различно от това тук. Нека това го използваме по предназначение.

П.С. Абсолютно нищо лично към когото и да е. Все пак не познавам "физически" никого, с изключение на Краси Стоянов, но той е по-скоро познат на мой познат, а не мой личен.

Nowadays people know the price of everything but the value of nothing.


Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито? [re: Гeнaди]  
Автор cdplayer (познат)
Публикувано30.06.06 12:20



В Лили, ми харесва всичко.
Според мен, тя е еталона за съвършенство.





Тема Re: Какво най-много ви харесва в Лилито? [re: MlMKO]  
Автор Гeнaди (VW Golf 3)
Публикувано30.06.06 15:46



Когато пее Лили времето лети нереално бързо. Аз бях на един концерт в който тя пя заедно със Веско Маринов и мога да ви кажа, че по-енергична музика не бях слушал. Таланта на Лили е международно признат и вместо младите да искат да приличат на една толкова стилна и актуална жена, те се прехласват по разните му там чалги. Не казвам, че няма хубав поп-фолк, напротив, но музиката на Лили е правена от отвърдени имена в шоубизнеса като Митко Щерев.


Винаги верни


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.