Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 26.04.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Леа и Лили и какво е общото между тях?нови  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 17:38



Сигурно само главните букви. Има ли някой фен на Лили който да харесва Леа Иванова? Леа беше голяма работа, пред нея Лили винаги ще си остане една провинциалистка. Много ми е интересно и какво е отношението на Лили към Леа? Защо няма традиция и приемственост в българската музика и къде се къса връзката?



Тема Re: Леа и Лили и какво е общото между тях?нови [re: XX]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано10.02.05 17:58



Да, аз я харесвам много.
Леа Иванова беше велика,
но по време на Тодор Живков не и разрешаваха да се изевява.
Нищо общо няма между двете велеки.Една от друга са коренно различни.
А ти може ли да разкажеш за Леа Иванова по вече,аз почти нищо не знам
за нея,а ще бъде интересно и за останалите?
Нищо че е форум за Лили Иванова.
Разкажи каквото знаеш.
Лили и Леа срещали ли са се,какво е било взаимноотношението между тях двете?
Е това е живота,колкото и велик да си,колкото и хора да те обичат,
не е възможно този процес на остаряване, а след това и смърта, да се спрат.
В това сме безпомощтни.



Тема Re: Леа и Лили и какво е общото между тях?нови [re: XX]  
Автор Jassen (минаващ)
Публикувано10.02.05 23:46



Глупости.
Леа е била "голяма работа", но като съвременен аналог на шоу-дама.
Никога не съм я възприемал като певица.



Тема Re: Леа и Лили и какво е общото между тях?нови [re: redjeep]  
АвторZlatin (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 00:59



Едни човек, който не може да пише, как да очаквам, че може да има някакво адекватно менение за нещо, още повече пук ако става въпрос за изкуство.



Тема Re: Леа и Лили и какво е общото между тях? [re: redjeep]  
Автор 3X (American Life)
Публикувано11.02.05 04:14



Накратко какво знам за Леа Иванова - родена е 1924г в Истанбул, по време на ранния социализъм е била затваряна в лагер, тогава момичетата с къси поли са ги наричали "зози". Била е омъжена за Еди Казасян. Има излязла книга за нея, мисля че се казваше "Би трябвало да имам два живота". Общото между Лили Иванова и Леа Иванова е песента "Чико", аз за друго не се сещам. Умира през 1986


His Toy

Тема Re: Леа и Лили и какво е общото между тях?нови [re: XX]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано11.02.05 05:19



Лили Иванова е от региона на старите български столици, спрямо който София винаги ще си остане дълбока провинция.



Тема Re: Леа и Лили и какво е общото между тях?нови [re: Zlatin]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано11.02.05 07:42



За себе ли си говориш,и ти също имаш грешки.
Не съм роден в България,и да пиша , говоря и чета са ме научели моите родители.Това можеше да ти го напиша на бележка,но не си рагестриран.

менение,пук.
Страшни критики,но не се обиждам,човек цял живот се учи.



Тема Re: Леа и Лили и какво е общото между тях?нови [re: XX]  
Автор chancce ()
Публикувано11.02.05 08:50



Чувал съм от устата на Лили, че когато започвала да пее и живеела в хотел "Родопи", се готвела веднъж за някакво участие в някоя от тия стари зали в центъра на София /"България", Славяьнска беседа, БИАД или някоя друга/. Тогава се запознали с Леа. Леа много я харесвала и като разбрала, че Лили умира от глад, я завела на ресторант. Като разказваше това, Лили се разплакваше, явно има някакъв много мил спомен от тогава.
Ходил съм на концерт в зала 8 на НДК, посветен на годишнина на Леа, на който Лили разказваше това и се наложи за малко да спре докато разказва тия спомени, защото много се развълнува.
Знам и че една Нова година са карали заедно, защото има снимки от тоя купон, които съм мяркал някъде.
А за приемственост може да се говори само при положение, че кариерата на Леа се е развивала в България. За съжаление обаче Леа не е записвала почти нищо в България, а когато вече е имало техника за това, е пяла в чужбина и се е изявявала предимно в чужд репертоар. Онова, което записва в "Балкантон" през 80-те години, е далеч под нивото й през 40-те - просто пее с полуглас, с шепот. Ама Лили какво е виновна за това? Съдба!



Тема Re:Браво!нови [re: chancce]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 12:42



Не сте толкова задръстени маниаци на тема Лили
Аз харесвам Лили като явление а Леа като музикалност и вкус
И да питам нещо което е във връзка с Лили дотолкова че тя коментира проблема: КАКВО ВИ Е МНЕНИЕТО ЗА КОНКУРСА ЗА ИНТЕРВИЗИЯ? Аз съм потресен че един Теодосий Спасов не стигна финала/песента на Нона/.Не че харесвм Нона много е маниерна и гротескно театрална но кавала на Теодосий е върха той е гений и трябваше да бъде в журито. Въобще журито не е представително защото в него намери място светата посредственост с изключение на Иван Лечев например какъв композитор и "аранжор" е Краси Гюлмезов с негвите старомодни селски "шансони" и разни корумпирани радио-величия са голям фактор и Славчо кичозния "певец" въобще пълна скръб./извинявамсе че не използвам запетай ама ми писна



Тема Re:Браво! [re: XX]  
АвторBravo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 17:21



И понеже тук става коментар за две изключителни дами на българската музика не мога да не споделя и моето мнение!)))) Леа заслужава много голямо признание за всичко, което е успяла да направи в една ужасна обстановка, в която е трябвало да твори. Не е случаен факта, че за нея говорят с голямо възхищение доста от музикантите от старото поколение, които са имали възможност да работят с нея. Легенди се носят за периода, когато тя е била солистка на Оптимистите. На един от Златните орфеи имах възможност да си говоря с Еди Казасян - съпруга й и той ми разказа, че е имало периоди ( особено в края на кариерата й), когато Леа е имала проблеми с гласа си, но самото й появяване на сцената е взривявало залите - по това си приличат двете, магията, която излъчват на живо! Леа си беше аристократка - българската Жозефина Бекер! Само симпатии храня към нея!)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.