Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 18.05.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как сте с немския?нови  
Автор chancce ()
Публикувано05.07.04 22:24



Да знае някой от вас немски? По-надолу има една тема, която препраща към сайта www.smago.de. Твърди се, че там може да се гласува за Лили Иванова, но аз поне не открих такова място на сайта. Търсачката обаче дава за Лили два много интересни резултата. В единия се говори за концерта й в зала 1 на НДК през декември 2002 г., а в другия - че се е снимала в "Плейбой" на 63 години. В единия от двата - сега не си спомням в кой, се твърди, че освен големите й хитове, познати на германците, тя готви нов репертоар за немската публика. Дават даже имената на авторите, на продуцента и на импресариото. Става въпрос за 2002 - 2003 година, но немският ми е толкова "развит", че не съм даже сигурен дали наистина разбирам правилно.
Та, молбата ми е някой с добър немски да си направи труда да го преведе. Ще му бъда много благодарен, тъй като над немските изяви на Лили тегне някаква мъгла. Аз даже си мислех, че този период от кариерата й е свършил в началото на 90-те, но в текста се цитират песни като "Кара миа", която няма как да е била пята тогава. Пък и какво толкова интересува германската публика снимките на Лили в "Плейбой"? Щом на сайта има такава информация, значи явно тя продължава да е много известна в Германия, което поне за мен е някаква новост.
Още веднъж, много моля някой с добър немски да преведе тук, в клуба текстовете на двете кратки информации, защото наистина ми е много любопитно. Ще се отблагодаря с каквото мога!



Тема Re: chancceнови [re: chancce]  
Автор vaciba (приятел)
Публикувано06.07.04 09:24



Информацията е доста отдавна.
По- подробна съм виждал и "чел" и в друга немска страница.
Един ден се рових с google и разглеждах доста неща за Лили .
Всичко написано тук е известно у нас . но с точен превод не се заемам.
Споменават за участията на Лили в Фридрихщат палат и телевизионни програми.
По долу са изброени и любими песни на немската публика изпълнявани от Лили.
Не са пропуснали да изредят и част от международните награди на примата .
Няма нищо ново за нас на тази страница.
Радва ме факта че я има на немски език.

Редактирано от vaciba на 06.07.04 11:49.



Тема Re: Как сте с немския?нови [re: chancce]  
Автор PerduМодератор (можещ)
Публикувано06.07.04 19:26



Всички тука сме зле с немския. Да беше нещо в романската група- все щях да се напъна, д апреведа нещо!



Тема Re: Как сте с немския?нови [re: Perdu]  
Автор Diljana (непознат)
Публикувано06.07.04 19:43



Ami az u4a ot 8 godini nemski.Sega 6te go vidia tozi sait i 6te se opitam da preveda ne6to.Nadiavam se da uspeia(s malko pomo6t ot niakoi re4nik)



Тема Re: Как сте с немския?нови [re: Diljana]  
Автор chancce ()
Публикувано06.07.04 22:37



Ще ти бъда много благодарен!



Тема Re: Как сте с немския?нови [re: Perdu]  
Автор chancce ()
Публикувано06.07.04 22:44



Мен, както навярно разбираш, ме интересува повече това с какво живее в съзнанието на съвременните германци. Чувал съм я да казва, че примерно Филип Киркоров има изключително голяма популярност в Германия, т.е. явно следи отблизо състоянието на шоу-бизнеса там. Въпросът е дали самата тя има някакви ангажименти в момента. Освен това сайтът, доколкото мога да разбера, съвсем не е любителски, нито пък е насочен към българската общност в Германия. По-скоро има търговски характер и ми е много любпитно да разбера продава ли се изобщо Лили в Германия. През последните години ми се наложи няколко пъти да ходя в командировки там и винаги заничам по музикалните им магазини. Не съм открил досега и следа за Лили Иванова в тях, та затова ми е интересно. Не знам дали съм ти казвал, но имам вкъщи източногермански календар от 1984 година, който беше издание на тяхната грамофонна фирма "Амига", като снимките за всеки месец бяха от международно известни певци: Милва, Мирей Матьо, Рей Чарлз и други, които явно бяха издавали по това време продукция там. Снимката за месец януари, т.е. първата беше на Лили Иванова, което ми говори, че е била доста популярна по това време сред германците.



Тема Re: Как сте с немския? [re: chancce]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано07.07.04 10:38



При последния си престой в Мюнхен имах повечко време и се разходих до един много голям музикалин магазин. На въпроса ми "Имате ли нещо на Лили Иванова?", отговорът беше, че в рамките на 24 часа могат да ми доставят всичко, издавано от нея от 1995 год. до днес - на цена 30 евро на диск.

Дори да ни делят различни истини, не сме ли все едни и същи хора?


Тема Re: Как сте с немския?нови [re: rstch]  
Автор Diljana (непознат)
Публикувано07.07.04 17:31



63-годишната певица изненада с еротични снимки за "Плейбой"



От 1997 година социално ангажираната певица се причислява към "100-те най-популярни жени в света".
Голямата дама на международната и българската поп-музика въодушевява досега навсякъде по света в повече от 10 000 коцерти и е обичан гост от президентите в целия свят.
Името й е пример за качество и професионализъм:Лили Иванова е идол на няколко поколения.Тайната на този феномен е нейният великолепен,наситен с драматизъм глас,с брилянтна чистота и огромен диапазон.
Международното й признание се отразява в нейните награди и отличия-Златни плочи във Франция и Гърция,"Гран При" в Париж,Рио де Женейро,Сантяго Чили,София(два пъти "Златен орфей"),Братислава("Златен ключ"),Барселона,Истанбул,Токио,Сопот и Измир.
Една много особена и рядка награда й беше присъдена през 1997 година,Лили Иванова може да се причисли към "100-те най-популярни жени в света"(до Агата Кристи,Маргарет Тачър).
През 2002 година тя отново се грижи за две сензации:еротични снимки за "Плейбой" и красиви и естетични снимки за Healthier-Magazin!
Тя се радваше на голям успех в Германия в легендарния берлински Фридрих щадт Паласт,в обичани Тв-шоута("Ein Kessel Buntes","bong","Wiedersehen macht Freude") и на безбройните турнета.
Лили Иванова доставя радост на своята публика с репертоар на шест езика.С нейните хитове "Камино","Woman in Love","Cara mia","So allein in der Nacht"(Така самотна в нощта) и "Der Himmel schweigt"(Небето мълчи) Лили пееше и в сърцата на германските фенове.
Певицата е уважавана и заради социалната си ангажираност,фондация "Лили Иванова" се грижи за сираци и възрастни хора в България.
В момента Лили работи с немския си екип(композитор и продуцент Andreas Schulte,мениджър Dink Hosang) върху нови песни на немски език.Така че всички фенове могат да се радват на бъдещи изненади!


Dirk Hosang

20.08.2002




Това е едната статия,има доста неща,които са неясни,но втората ще се постарая да я направя по-добре.



Тема Re: Как сте с немския?нови [re: Diljana]  
Автор chancce ()
Публикувано07.07.04 22:43



М-даааа. Много ти благодаря!! Сега остава да си изясня дали това - за подготвянето на нов репертоар на немски е станало или просто тези двамата са имали някакви намерения, но Лили ги е разкарала, както тя си знае. Ако е станало така, вече преставам да вярвам в здравия й разум.
Защото едно е професионални продуцент и композитор да се заемат с теб и да те лансират в такъв сайт, пък съвсем друго е твоя сайт да го правят само от любов към теб, концертите ти да ги уреждат Салчев и Драго, а ти да си вършиш всичко останало. Съжалявам за еретичната мисъл, но и останалите живи легенди в световната поп музика все пак са се съобразявали с елементарни изисквания на музикалния пазар. Лили както я е подкарала, сигурно ще дойде време и официално да забранят излъчването на нейни изпълнения по български радиа...или тя самата ще ги забрани заради незнам какво си.

Редактирано от chancce на 07.07.04 22:49.



Тема Re: Как сте с немския?нови [re: chancce]  
Автор koseto_boseto1 (непознат )
Публикувано11.12.05 15:02



ti si mnogo dobar vav frenskiat, polovin Sofia go znae. Popitaite Hasan ot toaletnite




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.