Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 22.05.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предложение  
Автор rstch (приятел)
Публикувано26.07.02 13:10



Напишете за концерти или участия на Лили, които са ви направили особено впечатление.
"Мис София" - 1990 год.
Цялото мероприятие започна в 19 часа. Три кръга тъпи миски, между които пее “куцо и сакато” – като започнеш от малкия Ампов (тогава беше десетина годишен) и свършиш с Петя Буюклиева, с една дума тежка история … и много, много досадна (не знам дали Браво е бил точно на това, може и той да вземе някакво отношение). Става 23 часа, става 23 и 30 – на Лили изобщо не й идва ред. Вече си мислех, че ще пее пред трима-четирима от най-заклетите й фенове, тъй като (както вероятно знаеш) тогава градския транспорт приключваше в 23 и 30 и всички се стремяха до това време да се приберат. Става 12 часа, но никой не си тръгва, а в залата се оформя някакво необяснимо напрежение, публиката нервничи, но никой не става да си ходи. Аз за първи път виждах такова нещо (имай пред вид, че съм видяла доста неща в тази посока).
Става 12 и 30 и изведнъж излита Лили и залата експлоадира – но до такава степен, че както се е появила, като че ли вълна я блъска назад. И става нещо страшно – явно и самата звезда се е притеснявала, че до този час ще останат малцина. Но Лили тръгва напред, започва “Съадба”, цялата зала вече е права, на крака и в един момент Лили почти се олюля и …. се разплака. Виждала съм я и друг път да плаче на сцената, но този път беше различно – тя направо хлипаше. Малко се посъвзе и изкара някак и “От любов да умра” и “белите манастири”. Не мога да ти обясня каква еуфория беше в зала “Универсиада” – имах чувството, че и хора, които нямат никаква представа за какво става дума, в този момент разбраха каква е истината и колко голяма певица стои пред тях.
Започна “Горчива чаша”, Лили тръгна към Гаргов и изведнъж се разтресе от ридания – това е когато един много голям творец се слее с песента. Лили като че ли пееше на Гаргата – “последна чаша пия аз за сбогом”. Той стоеше потресен и не знаеше какво да прави – само гледкаше, горкият….Естествено тогава никой не е и предполагал, че това ще е последната им изява заедно (те се разделиха 7, 8 месеца по-късно), но с усета на велика жрица тя го усети и успя да го предаде и на публиката.
Гледала съм над 500 изяви на Лили, къде ли не. Но това ще остане един от най-незабравимите спомени от нейните участия – такова сливане между певец, песен и публика се вижда изключително рядко! Малцина творци могат да се похвалят, че са успели.



Тема Re: Предложениенови [re: rstch]  
Автор jjМодератор (offline)
Публикувано26.07.02 15:05



Няма да забравя никога изживяването от концерта по случай 30-годишнината от честването на дни на Москва в София (откъдето е и вече разпространилото се наименование на записът "Камино `98"). Този концерт беше безплатен и имаше истинско стълпотворение от хора пред входа на НДК. Беше неописуемо, тълпа в пълния смисъл на думата, хора на всякакви възрасти стилове буквално се смазваха на влизане в залата. Абсолютна лудница. Какво представляваше концертът не помня, кой съм слушал също, освен Лили. Спомням си, че общо взето беше концерт, скалъпен "на 2, на 3", даже объркаха и един от плейбеците Лили.
Нейната част дойде късничко, към края на концерта. Залата беше с неособено приятна атмосфера заради многото и различни хора и стилове, чули се до момента. Лили изпя няколко песни от "Готови ли сте за любов", след което започна Камино. Изведнъж, на фона на цялата лудница, крясъци и говор на няколко езика, се вряза една пълна и напрегната тишина. Спомням си предимно гласа на Лили. По-късно установих, че когато я слушам да пее на живо, забравям да виждам това, което гледам. Почти нищо не помня от нея, докато пее. Това бе един от малкото случай, в които и звукът в залата бе на много добро ниво. За съжаление записът на телевизията и познат от официалния сайт изобщо не предава онова пространство, което оживя, пренасяйки гласа на Лили. Металите, които се бяха струпали пред подиума, за да куфеят (вероятно на Б.Т.Р.) стояха и гледаха в ступор и някакси очудени от собствената си реакция.
След края на песента, реакцията в залата беше леко забавена, сякаш не е свършило изпълнението, а тази реакция се изразяваше в най-бурните аплодисменти и викове, които някога съм чувал.

Този концерт ми направи впечатление именно заради това, че събираше много различни хора, всеки дошъл, за да чуе любимците си, залата се пукаше по шевовете от неимоверно голямото количество хора (не можеше даже да се пресекат пътеките на първия етаж. По време и след последното изпълнение на Лили, обаче, всички присъствали бяха забравили мислите си до момента, ексцесивността в поведението, отдадени напълно на всеки тон на Лили. Спомням си, че тогава се почувствах горд от това, че имаше много чужденци в залата.

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: Предложениенови [re: rstch]  
АвторWasco (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 13:45



Здравей rstch !
Летният отпуск , ме принуди да не посещавам клуба известно време .
Темата която подхващаш е много интересна и мисля , че всеки ако сподели мнението си ще бъде приятно за всички да узнаят и по нещо от личните преживявания на почитателите от изявите на Лили .
Познавам почити цялото творчество на Лили !
Най- трайните ми спомени за нейни изяви са:
Спечелването на голямата награда "Златният Орфей" с песента" Вечност" през 1973 г. ( ако не се лъжа).
И до ден днешен ясно си спомням участието на Лили и емоцията на изпълнението и.
Няма да забравя в края на песента как Лили пеейки рефрена от песента "..ти си моят път в ноща , ти си моят ден... аз те обичам .." захвърли стойката на микрофона настрани в миг на категорично твърдение на това което пее .
Тогава на сцената Лили ,песента ,сърдечното и преживяване се бяха влели в едно истинско чудо в едно пулсиращо сърце копнеещо само за истинска любов!
Песента "Ти за всичко си едно"( Сърце) си остана в съзнанието ми с онзи жест на Лили , свила малката си длан като сърце и протегнала ръка напред към публиката под ритъма на песента да разтваря леко пръстите си и да пее,
"сърце,сърце ти за всичко си едно....."
Следващ траен спомен е времето в което Лили направи грандиозно турне за страна като България с група "Стил " в които концерти тя пееше песента "Ти ме повика"
Това е и концерта който бе записан като първа видео касета на звездата.
През 1989 или 90 година на първите многохилядни митинги организирани от тогавашното СДС ,Лили изпя най-големият си хит за мен от последните 13 години , а именно песента "От любов да умра"
Многохилядната публика с онези наивни тогава еуфорични настроения за очакване на нещо по добро и по хубаво след падането на социализма събръла се пред трибуната на митинга просто "експлодира" при появата на ЛИЛИ.
Ако не се лъжа но този митинг Лили пя пред най многобройна публика в България през цялата си кариера.
Това за мен е и най-силната песен ( не че отричам някоя друга ) и в самият филм "Ноктюрно" който съм гледал няколко пъти но така и не успях да го запиша на видеото си.
Ще направя всичко възможно този филм поне по Пловдивската телевизия да бъде пуснат поне още един път по желание на зрителите.

На Пловдивска сцена съм гледал всички нейни самостоятелни концерти и участия след 1970 година.
Най -ярки са спомените ми от края на концертите на Лили , когато публиката не иска да се раздели с нея и иска още и още изпълнения с аплаузите и подвикванията "бис"
Изпълненията на песни от чужди автори ( на английски ) на концертите и мисля ,че най точно са показвали възможностите на Лили , диапазона на нейният глас и това са едни от песните изпяти на живо които са остави траен спомен за мен.



Тема Re: Предложениенови [re: Wasco]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано05.08.02 12:09



И аз прекрасно си спомням концертите със "Стил". Но според мен много по-добри бяха не тези, които са на видеокасетата, а онези, една година по-ранол Те бяха в същия репертоар, но много по-силни. Лили не беше пяла доста дълго време на българска сцена и ги направи с огромен хъс и желание да докаже, че е № 1!



Тема Re: Предложениенови [re: rstch]  
АвторBrawo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 10:52



Бях и много добре си спомням рецитала й на "Мис демокрация" - толкова километри пеша навъртях заради нея!))))) Интересното беше, че тя ползваше бодигардове тогава - перфектна беше!))))
А спомняш ли си я в Сезоните на Бракалов - с Джони Логан какво шоу направи?...... особено когато бюстието й се откачи - зала "Универсиада" се разтресе както никога!))))))



Тема Re: Предложениенови [re: Brawo]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано06.08.02 15:25



Сигурна бях, че няма как да не си го спомниш!



Тема Re: Предложениенови [re: rstch]  
Автор jj (настоящ)
Публикувано01.10.02 23:15



Съживявам тая тема, защото почти беше отпътувала към архив... Със сигурност имаме какво да допишем, но надявам се да може да вмъкнем нещо и от най-новото, което предстои :))



Тема Re: Предложениенови [re: rstch]  
Автор rstch (приятел)
Публикувано02.10.02 15:13



Щях да разкажа за онова "Camino" в калта на Казанлък, но ще ми се смее Perdu!!!



Тема Re: Предложениенови [re: rstch]  
Автор jj (настоящ)
Публикувано02.10.02 17:08



Виж какво, той току си лепна байряка и ти вече взе да се респектираш повече отколкото е в интерес на клуба!

Разкажи!



Тема Re: Предложениенови [re: rstch]  
Автор jj (настоящ)
Публикувано02.10.02 17:11



БТВ имаше едни проценти, които клоняха към 90% за непускано Танго... Май ще трябва да влезе в употреба.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.