Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 29.06.24 
Музикални
   >> Лили Иванова
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Предложенията - тук!нови [re: jj]  
Автор Perdu (непознат )
Публикувано30.12.01 20:39



Що не изтриеш псувните, писани от benedetto в темата lili от bulgarka?



Тема Re: Предложенията - тук!нови [re: Perdu]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано31.12.01 01:24



Махнах ги - беше моя грешка. Доколкото знам Benedetto е фен на Лили, а benedetto e неприятно явление. Когато не бях регистриран в дир.бг и аз си имах един jj дето пишеше глупости от мое име...

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Относно текстоветенови [re: jj]  
Автор novios ()
Публикувано05.01.02 23:24



jj,

тук искам да ти предложа да коригираш няколко неща в текстовете на песните (ми какво да направя като съм си педантичен и обичам всичко да е изпипано докрай ;-). Някои неща може да не ти харесат, още повече че и аз не винаги съм сигурен за точния текст и правопис, но искам тези неща да ги обсъждаме за да е всичко наред и да може истината да възтържествува. Така че - прецени сам.

И въобще предлагам всеки, който има желание да проверява текстовете за правопис, точност на думите и т.н. Предлагам като ще правим нещо да го правим на ниво, съгласни?


"Хазарт"
Няма автори на музиката и текста. Текстът е на Дамян Дамянов, а музиката на Александър Кипров.


"Щурче"
Няма автор на музиката, а името на Дамян Дамянов виси... Музиката е на Найден Андреев.


"Искам те" (и други)
"Елементарно, драги ми Уотсън" май го нямаше в песента... ;-))))))))))))) Ако го слагаш (виждам, че ти харесва) нека поне да не е със същия цвят като на текста.


"Вик"
Надежда Захариева ми се струва по-коректно от Надя Захариева.


"Равносметка"
Сложи по един интервал между двуеточието и името на авторите. Освен това сложи и по един празен ред между припевите и куплетите. "На пролет" може би трябва да е една дума (слято) и може би не е нужно всеки нов ред да е с голяма буква... На "Разпилявам" липсва "в"-то...


"Залез"
Сложи интервал преди великия Александър Йосифов...


"Аугуста"
Тук пък няма двуеточия пред имената на авторите. Липсва интервал пред "Ще те пусна на крепостта..."


"Ден"
И тук няма двуеточия пред имената на авторите.


"Венера"
И тук няма двуеточия пред имената на авторите. Махни интервала пред запетайката на реда "...от тях да разбереш , ".


"И пак тръгни"
Няма двуеточия. На втория ред липсва едно тиренце, а пред другото има излишен интервал...


"Ветрове"
Няма двуеточия.


"Осъдени души"
Няма двуеточия. Името на Митко Щерев може да се изпише цялото.



Двуеточията спирам да ги показвам, много песни са без тях. Предлагам да се сложат навсякъде. Сега продължавам:


"Под пепелта"
Има излишен интервал след първото тире и "... тръгни!" трябва да е с голяма буква.


"На сцената"
Авторът на музиката липсва, а пък името на Александър Петров виси наникъде. Музиката е на Иван Лечев. Оправи го. "Неведнъж" би трябвало да е "не веднъж" мисля...


"След концерта"
Първите два реда са много дълги, раздроби ги малко. "Оставяте в ръцете си" трябва да е "Отнасяте в ръцете си". "Вървиме двете с песента" е "Вървиме двама с песента" (това е странно, нали?). Липсва интервал пред "Къде си". Накрая липсва точка или друго.


"Хризантеми"
Текстът е на Иля Велчев, музиката на Митко Щерев. "Смърт измъкне" не е ли "Смърт ни смъкне"?


"Детелина"
Музиката е на Асен Гаргов.


"Пътеките"
Благодаря ти, че оправи заглавието на този постинг. Аз пропуснах навремето. ;-)))


"Ноктюрно"
"Внезапно ний се озовахме" е "Внезапно ли се озовахме".


"От любов да умра"
Няма автор на музиката. Има излишен интервал след първото тире. Написано е "някякъв".


"Размисъл"
"градушките беди" е "грядущите беди". "бои" е "боим".


"Люлка"
Запиши авторите отгоре, не в P.S.


Надявам се и други да се включат в подобряването на темата за текстовете.



Тема Re: Относно текстоветенови [re: novios]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано05.01.02 23:46



Ма, моля ти се!
Аз нахалствам да пиша за допусната една подобна грешка в официалния сайт на Лили, пък не съм си погледнал собствената градина...

А иначе сигнатурата ми е "Елементарно, драги ми Уотсън!", не че я пиша всеки път, просто не я виждам, докато пиша текстовете... А тя май е по- подходяща за хардуер, математика и електриника, където най-често се подвизавах доскоро... Ще трябва да я сменя, ама няма да ме обвиняваш в несериозност, ако се разколебая, нали?
Да знаеш само колко ми отива...


Елементарно, драги ми Уотсън!

Редактирано от jj на 08.01.02 01:52.



Тема Хайде и аз...нови [re: novios]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано05.01.02 23:59



Сигурен ли си, че в текста на "Гълъбът" точната дума е "фърка", аз мисля, че беше "пърха", но нали ми се развали грамофона - не мога да проверя

П.С. Това уточнение не ти ли изглежда смешно?

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Относно текстоветенови [re: jj]  
Автор novios ()
Публикувано05.01.02 23:59



Както казах, нямам нищо против сигнатурата ти, но предлагам да не е с цвета на текста на песента. Иначе се радвам, че и дребните неща гледаш да оправиш, затова ще помагам смело на любимия ни модератор! ;-)



Тема Re: Хайде и аз...нови [re: jj]  
Автор novios ()
Публикувано06.01.02 00:07



Ма, моля ти се!

Според мен хич не е дребнаво уточнението, което искаш да направиш - аз казах, че обичам нещата да са перфектни. Аз не напразно обърнах внимание на интервали и двуеточия и други такива ДРЕБНАВИ неща. Всичко е важно!

Аз го чувам "фърка" пък не знам... Може би някой друг ще сподели какво чува и ще разберем къде е истината. Във всеки случай дръж думата под око!



Тема Re: Хайде и аз...нови [re: novios]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.01.02 00:28



Там, където не съм сигурен - не пипам!

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Хайде и аз...нови [re: novios]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.01.02 00:33



За "Равносметка" - така е написано от автора, честно - това е един от малкото текстове, които знам как изглеждат наистина, затова ще я оставя в този вид.


Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Относно текстоветенови [re: novios]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.01.02 00:44



Да, заблезвам, че на места наистина съм изсклерозирал. Съжалявам, случва ми се...

Елементарно, драги ми Уотсън!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.