Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 20.04.24 
Футбол
   >> ФК Левски - Сф
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Янко Кирилов  
Автор Vendome ()
Публикувано27.03.09 10:33



Този уикенд мисля да напиша материала от срещата ми със Сашо Костов и да се видя с Янко Кирилов. Ето защо, приемам всякакви предложения за въпроси към Янко Кирилов. Той е останал малко в сянката на другите ни големи играчи от 60-те, затова ето малко информация за него, която се надявам, че ще ви помогне за евентуалните ви идеи за въпроси към него:

Янко Кирилов е бивш български футболист, полузащитник. Играл е за Левски (София) (1960-1963, 1966-1972) и ЦСКА (1963-1966). Има 215 мача и 53 гола в "А" група (159 мача с 35 гола за Левски и 56 мача с 18 гола за ЦСКА). Трикратен шампион на България (1966 с ЦСКА, 1968, 1970 с Левски) и четирикратен носител на Купата на Съветската армия (1965 с ЦСКА, 1967, 1970, 1971 с Левски). Има 6 мача и 1 гол за "А" националния отбор. В евротурнирите има 13 мача и 1 гол (4 мача в КЕШ - 2 за Левски и 2 за ЦСКА и 9 мача с 1 гол за Левски в КНК).

Взето от „http://bg.wikipedia.org.


Редактирано от Vendome на 27.03.09 10:34.



Тема Re: Янко Кириловнови [re: Vendome]  
Автор BLUE ()
Публикувано27.03.09 11:41



Много интересна визитка има този, изключително интересна, питай го защо е преминал в цска, и защо после се е върнал в Левски, и раздава ли се един играч със синьо или червено сърце, когато играе за вечния съперник...



Тема Re: Янко Кириловнови [re: Vendome]  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано27.03.09 11:48



Ами....нека да сподели доколко следи сегашния тим и да даде своето виждане за състава като бивш професионалист.

Иначе, самата ти инициатива е много добра и аз съм на мнение, че е буквално като капка в морето в тази област....

Никъде не виждам у нас да се отдава почит на анализа на нашите мачове, на статистиката, на футболната страна.

Сега, когато телевизията навлезе по - плътно, това може да служи като отправна точка, като тласък. Липсва ми много по - интелигентния поглед върху нашия футбол. Нека започнем да го приемаме по - насериозно и разбира се, да унищожим чорбата!





Тема Re: Янко Кириловнови [re: BLUE]  
Автор Vendome ()
Публикувано27.03.09 11:51



Ще го питам, но доколко съм чел, е играл там заради казармата. Вкарал е два гола за 7:2 срещу прасетата.



Тема Re: Янко Кириловнови [re: Vendome]  
Автор Axueв (Hooloovoo)
Публикувано27.03.09 21:47



Майстор Янко от далече
още два ни ги навлече,


Спомени от детството,моето....какви са неговите от този мач?
17 ноември 68-ма....

Тогава нямаше "прасета" и "говеда",но имаше повече футбол,като че ли....и за това го питай.



Тема Re: Янко Кириловнови [re: Vendome]  
Автор Vendome ()
Публикувано28.03.09 20:08



Видях се с него, отказа да се публикува разказа му, само ще разкажа някои неща, пък ако шелти го убеди, ще го публикуваме.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.