Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 14.06.24 
Музикални
   >> Led Zeppelin
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как влияе музиката?нови  
Автор rhene (прах)
Публикувано21.07.05 23:38



Вчера бях изпаднала в едно изключително странно настроение. Не мога да го обясня...просто бях адски далеч от "реалността" и мислех за необичайни неща. Някак си...вниквах в малките неща. Както и да е, не мога да го обясня.
Работата е, че си бях пуснала Led Zeppelin, а по-специално Kashmir, после Battle of Evermore. И се случи нещо странно...изпаднах в нещо като екстаз може би, просто чувах всеки един звук на песента по отделно от другите, изключително съвършен, невероятно красив, с желанието да слушам всичко отново и отново...просто си мислех, че никога, но абсолютно никога не съм слушала нещо така красиво. Никога музика не ми е действала по толкова странен начин, просто не зная какво се случи. Случвало ли ви се е нещо подобно, специално като слушате Zeppelin, какво изпитвате?

После взех, че си пуснах и Флойд и нещата станаха страшни..

Да сте виждали котка да храни човек?!


Тема Re: Как влияе музиката?нови [re: rhene]  
Автор the_alchemist (wasted sunset)
Публикувано25.07.05 13:35



А какви наркотици вземаш?

Сега сериозно. Не знам дали ми се е случвало нещо подобно, но си мисля че всичко зависи от заслушването...може да си слушал някоя песен хиляди пъти, но в един момент съвсем случайно спираш и се вслушваш...усещаш я по нов и различен начин...някак си хармонизира с душата ти...само трябва да отвориш съзнанието си... А музиката, която си слушала така или иначе е прекрасна...
Хех, явно мозъкът ми е много промит от Пратчет. Прочети Музика на душата /ако не си :))/ и там ще се намериш.

I am the echo of your past


Тема Re: Как влияе музиката?нови [re: rhene]  
Автор veverica (горска)
Публикувано02.08.05 13:14



Поне при мен, подобно състояние е типично, когато слушам LZ... имам предвид вслушването във всеки отделен звук и възхищението от него - с друга музика също ми се е случвало, но много рядко...

P.S.: а това за котката направо ме уби!

Луд умора няма

Редактирано от veverica на 02.08.05 13:17.



Тема Re: Как влияе музиката?нови [re: veverica]  
Автор rhene (прах)
Публикувано04.08.05 23:14



Ми всъщност съм чела Музика за душата, както и доста други все така впечатляващи книжки :) Освен това смея да кажа, че нищо не друсам, само коз от време на време, то прави всичко красиво да изглжда още по-красиво ;))) Може и за това така из веднъж да ми е дошла музата ;) (съмнявам се, въпреки това, все пак това е МОЯТА ,МУЗИКА ЗА ДУШАТА...Вашата също, ок :) ) Та така...радвам се, че има хора, които да разбират за какво става дума, това ме облекчава малко или много.

Peace, love, freedom, hapiness!!

Да сте виждали котка да храни човек?!


Тема "Музика на душата"нови [re: the_alchemist]  
Автор Яcминa (черно танго)
Публикувано11.08.05 14:49



тъкмо в момента я чета и даже довечера ще бързам да се прибера за да я продължа

а ти си потърси "Вила Инкогнито", непремеННННННННо!

...I follow you...


Тема Re: "Музика на душата"нови [re: Яcминa]  
Автор the_alchemist (deep blue dream)
Публикувано12.08.05 14:38



Ммм, това ми е любимата книжка на Пратчет. Особено много обичам идеята, че светът е възникнал от китарен акорд... А ти как може да не си я чела досега?!

Хехех, ще я потърся, намеря и прочета някой ден, обещавам!

...angels fight, angels cry
angels dance and angels die...


Тема Re: Как влияе музиката?нови [re: rhene]  
Автор Waserbundlai Ushtenheim (True Messiah*V*)
Публикувано29.08.05 01:46



браво на теб ... с тез групи те разбирам напълно ... а и песните на Цеп си ги подбрала наистина превъзходно.. това са просто най добрите .. е бих сложил и ноу куотър в концертният филмов варянт ...ма и другия.. .тогава и аз съм при боговете (когато ги слушам де)

Raziel-Champion of Free WIll



Тема Re: Как влияе музиката?нови [re: Waserbundlai Ushtenh]  
Автор rhene (прах)
Публикувано07.09.05 22:34



Между другото още все така влияещи техни песни са When the Levee Breaks и Going to California. Поне за мен, тези плюс другите две, които бях споменала са им едни от най-великите творения.

"Защото няма къде да отиде, освен навсякъде."
Джак Керуак, "По Пътя"

Редактирано от rhene на 07.09.05 22:34.



Тема А знаете ли,...нови [re: rhene]  
Автор the_alchemist (deep blue dream)
Публикувано08.09.05 10:18



...Бог е плюшено мече. Обичам я тая книга!!! А последният абзац ми е едно от най-любимите неща за препрочитане.

When summer's gone, where will we be?


Тема Re: А знаете ли,...нови [re: the_alchemist]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Шунявадин)
Публикувано11.09.05 15:38



коя книга По пътя или Бог е плюшено мече?


ако искате истински дзен будизъм търесете истински дзен будизъм

пътя на съзнанието е пътя на Пустотата,
пътя на Пустотата е пътя на съзнанието



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.