Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 03.06.24 
Музикални
   >> Led Zeppelin
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Led Zeppelin & Tolkienнови  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано29.04.05 11:49



Съвсем случайно попаднах на

сайт, където някакъв ентусиаст обяснява връзката между LZ и Толкин. Засега съм хвърлила само един повърхностен поглед, но имам възражения от чисто субективен характер.

1. Толкин не ме кефи особено.
2. Misty Mountain Hop и Over The Hills And Far Away се оказаха вдъхновени от Хобит!!! Как можаха да ми причинят това?! Разбирам ВнП или дори Силмарилион да бъдат някакво вдъхновение, ама Хобит е детска книжка, по дяволите! Освен това Misty Mountain Hop винаги ми е звучала много хипарски... Това Толкин-тълкуване направо уби всичко детско в мен...

По въпроса за The Battle Of Evermore съм склонна да се съглася с въздишка... За Ramble On - също. Там даже и Ам Гъл се споменава, но май не е много ясно какво точно се има предвид. Някакви предположения?

Та моето мнение по въпроса е умерено негативно... А какви са вашите?

...and I guess I just don't know...

Тема ... [re: the_alchemist]  
Автор VlOLATOR (WarmWetCircle)
Публикувано29.04.05 11:59



Та моето мнение по въпроса е умерено негативно... А какви са вашите?

...моето е уклончиво мдааам!

Сериозно - харесвам умерено Толкин и нямам нищо против рок групите да използват фентъзи мотиви в творчестото си, но лично аз предпочирам да е НАУЧНА ФАНТАСТИКА, а не тип - приказно фентъзи!...Една от НАЙ-НАЙ-любимите ми банди - Rush си ги прави тези неща редовно и то по убийствен начин!..., но Zeppelin винаги съм ги възприемал като по-социално ориентирана банда, без кой знае каква епика в текстовете и музиката..., знам ли що!?

..., а сърцето на лятото още кърви...


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано29.04.05 13:47



Аз пък не чета нито фентъзи, нито фантастика и такива препратки ми идват малко странни. Дори не мога да преценя дали изобщо харесвам Толкин... Харесвам около 80% от ВнП, Хобит я започнах, видя ми се много глупава и я оставих, а Силмарилион щеше да ме убие от скука, така че се отказах бързо, защото все пак не мога да лиша света от себе си

Rush не съм ги слушала достатъчно за да имам някакво подробно впечатление, но сега се сещам, че много обичам Out Of The Silent Planet пък тя е по фантастика, което значи че до известна степен си противореча...

...and I guess I just don't know...


Тема Re: Led Zeppelin & Tolkienнови [re: the_alchemist]  
АвторDanelectro (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 15:01



zachetoh taia stranica. analizite sa otkroveno ploski.

che ima prepratki v lirikata na plant, ima ama celite pesni da se predstaviat kato prerazkaz na sluchki ot LoR e glupavo.

over the hills e super daleche ot istinata
MMH sie e za hipita i droga v niakoi park (Plant si se obiaviava sam za Black Country Hippie).
v Ramble on stava vapros za zheni i Gollum i Sauron sa si dobaveni za cviat.
BoE si e sas sigurnost nai blizka do LoR, ama Avalon ne e bash v middle-earth.

inache za Strider si niama dve mnenia :)



Тема Re: Led Zeppelin & Tolkienнови [re: the_alchemist]  
Автор necrossumus (ex mortem *V*)
Публикувано05.05.05 12:38



не смята скъпа, че това е нужно да бъде напълно вярно.......

Бетъла .... не му го давам... на толкин де



Тема Re: Led Zeppelin & Tolkienнови [re: Danelectro]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано25.05.05 11:06



Е, точно това исках да видя!

...and I guess I just don't know...


Тема Re: Led Zeppelin & Tolkienнови [re: necrossumus]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано25.05.05 11:07



И аз.

...and I guess I just don't know...


Тема Re: Led Zeppelin & Tolkienнови [re: the_alchemist]  
Автор rhene (прах)
Публикувано09.09.05 17:31



Kато цяло обичам творчеството на Толкин, но съм напълно сигурна, че Лед Цепелин нямат НИЩО общо с него...просто...като слушам Misty Mountain Hop определено не си представям сюжета на една детска книжка

"Защото няма къде да отиде, освен навсякъде."
Джак Керуак, "По Пътя"


Тема Re: Led Zeppelin & Tolkienнови [re: the_alchemist]  
Автор Дeнckи (небе)
Публикувано20.10.05 16:59



Всъщност тъжната истина е, че стига да поискаш да видиш смисъл някъде, ще го видиш. :)
А за Цепелин и Толкин... Какво мога да кажа - като Толкин-маниак свързвам почти всичко с него, но това определено не значи, че "Хобит" или която и да е негова книга е била вдъхновене на някоя от изброените песни... Въпреки че, честно казано, има смисъл в това.

Алхимик, това, че не харесваш Толкин значи ли, че той няма нищо общо з ЛЗ?

Поздрави
Сед

Едно изкушение на... на... БЛОКЧЕТА!


Тема Re: Led Zeppelin & Tolkienнови [re: Дeнckи]  
Автор the_alchemist (deep blue dream)
Публикувано20.10.05 17:53



Алхимик, това, че не харесваш Толкин значи ли, че той няма нищо общо з ЛЗ?

Хахах, съвсем не. Просто не ми харесва да има. Това е положението! Какво да направя като съм си такава нетолерантна и субективна?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.