Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 24.06.24 
Музикални
   >> Led Zeppelin
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Влияние на LZ върху BG групи?  
Автор veverica (горска)
Публикувано26.01.04 13:03



Според вас чувстват ли се влияния на Цепелин при някои български групи? Последната такава, която ми направи впечатление, беше групата на сина на Васко Кръпката (ама не помня как се казваше...) - бяха "подгряващи" на концерта на Хобо Блус Бенд миналата година. Освен че стилът им определено клонеше натам, и момчето беше също умалено копие на Плант Лошо няма, де... Тук не обвинявам хората в имитация - просто търся влияния

Луд умора няма

Редактирано от veverica на 26.01.04 13:03.



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: veverica]  
АвторThink Tank (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 16:34



Монолит са доста про-Цепелин. Иначе всичко, което ти намирисва на блус...

Навремето имаше една бургаска банда - Sunrise. Доста повлияни от Юрая Хийпр но китаристът им Георги Мархолев свирише доста като Пейдж.



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: veverica]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано26.01.04 17:00



...реално погледнато няма група, която използва музикални инструменти, за която да не можа да се каже, че нямат влияние от явления като Led Zeppelin......пряко или косвено всичко иде от начала като LZ, PF, DP и проооочие!!!.....Особено пък това личи при БГ рок бандите......за БГ музиканта е чест и ЗАДЪЛЖЕНИЕ да имитира някого(за съжаление)!!!.....за това и рок-а ни е на това дередже.....т.е. отвратително западнал, жалък, мутирал до полу-естрада......с малки изключения разбира се..., ама мнооооооооооого малки!!!!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Знам гинови [re: Think Tank]  
Автор veverica (горска)
Публикувано26.01.04 19:13



Знам ги Sunrise... Свежи бяха
А на Монолит и съответния Тони Чембър нещо не съм им фен... Де да знам и аз защо точно.

Луд умора няма



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: VlOLATOR]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано26.01.04 20:04



po-skoro tova koeto kaza se otnasia do rok muzikantite shtoto az kato sviria bossa nova ne otkrivam goliamo vlianie u sebe si ot lz pf i dp
a puk kolkoto do grupata na sina na vasko krupkata i grupa sunrise moje bi e po-dobre da si zamulcha shtoto pak shte vuznikne spor :]

gagalove's cry


Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: gagalove]  
АвторExtreme (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 20:29



А ти какво очакваш от деривативни групи? Тя и боса новата още не може да се разграничи от Жобим.



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: Extreme]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано26.01.04 21:31



e tova che ti si chuval samo jobim ne oznachava nishto :]

gagalove's cry


Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: gagalove]  
АвторExtreme (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 23:51



Ako mi preporu4a6 ne6to po-novo, samo bih se zaradval. Slu6ah Bebel Jilberto i tryabva da ti kaja, che e dosta prehvalena. Za6toto klasikata si e klasika - Jazz Samba!



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: Extreme]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано27.01.04 00:27



bossa nova e kitaren stil
nai-dobria koito sum chuval do momenta e Laurindo Almeida...sushtno mnogo dobur e i Baden Powell...

gagalove's cry


Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: gagalove]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано27.01.04 08:54



...естествено, че говорех за рок "музикантите"(българските де).....И държа на мнението си!....., а за боса нова-та и суинг-а аз пък по-добре да не говоря, защото пък ще възникне спор между нас.....
Ps:..така наречената "група на сина на Васко Кръпката" и така наречените Сънрайз.....даже и не ги слагам в графата музиканти.......по скоро в графата дилетанти...., които с нещата, които правят правят рок-а да изглежда все по-мъртъв.....за съжаление!!!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK

Редактирано от VlOLATOR на 27.01.04 09:01.



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: VlOLATOR]  
АвторBLEEDER (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 13:05



Ne vsichko e tolkova otchayano, de. Ima vse pak i Panican Whyasker, deto puk izobshto ne prililichat na LZ. A Headstall, Animacionerite. Cigaretta na jivo sushto dosta gi biva.



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано28.01.04 17:21



Ти май не си ги слушал тия двете групи.
Я си признай!



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: VlOLATOR]  
Автор veverica (горска)
Публикувано28.01.04 19:28



Какво да ти кажа... Хич не обичам плюенето по хора, неща... или в случая - групи, в Нет-а Изобщо нямах идеята да започвам такава тема, в която да се негодува срещу тоя или оня. Пък и темата не беше "Хипер-професионални и свръх-великолепни БГ групи..." Идеята беше за влиянията на Цепелин. Иначе... ясно, че всеки си има мнение за тоя или оня
А пък за мен май така и ще си остане загадка какво правят в рок-клубове хора, според които рокът е мъртъв

Луд умора няма



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано28.01.04 21:31



shte se napravia che ne sum vidial poslednoto izrechenie

gagalove's cry

Редактирано от gagalove на 28.01.04 21:33.



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: gagalove]  
Автор veverica (горска)
Публикувано28.01.04 23:05



Ти пък сега... Изобщо не се сетих, че и ти ги обясняваш тия неща Явно не съм се изразила правилно. Имах предвид, че тези твърдения според мен са малко "висящи", когато човек е фен на тази музика, а в същото време твърди, че тя е мъртва. Ти очевидно влагаш друг смисъл в това изречение... Само че аз пък се засягам, защото така излиза, че си падам по изкопаеми А за мен си е жив дядо ти рок
Всъщност... наистина много мразя да обсъждам и да оценявам хората, така че... смятай, че не съм правила такива изказвания, след като могат да бъдат разбрани по обиден начин

Луд умора няма



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано29.01.04 00:46



samo muzikata ima znachenie, ne kakvo govorim :]

gagalove's cry


Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: gagalove]  
АвторExtreme (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 01:03



Da, be - muzikata! A za6to tolkova se yadosva6 ot neya? Nali tryabva da ni kefi!

Druga tema - slu6ahte li "Sixty Six To Timbuktu" - The Best of Robert Plant.
Razko6no e! 2 diska s par4eta predi i sled Zeppelin.



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: Extreme]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано29.01.04 08:43



ot koia se iadosvam che ne razbrah ?

gagalove's cry


Тема Не мой с лошо!нови [re: Extreme]  
Автор veverica (горска)
Публикувано29.01.04 11:26



Ама не се карайте бе, хора... Peace, flowers, freedom, happiness - както е казал поетът!



Този the best поне аз не съм го слушала... Дай някакъв линк, де

Луд умора няма



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: veverica]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано29.01.04 13:38



...много съм далеч от мисълта да "плюя" по нещо......в случая просто си казах мнението по въпроса......това, че на теб ти се струва прекалено крайно, изобщо не значи, че "плюя"!!!.....това мисля - това казвам!!!....даже като се замисля горецитираните "групи" са ми ТВЪРДЕ безразлични, за да тръгна да ги обиждам.....мдаааам.......!!!!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема .....нови [re: Aтилa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано29.01.04 14:09



...признавам си, че съм попадал (сигурно напълно случайно) дори на живи изяви на горецитираните групи!!......Сънрайз (май вече отдавна не съществуват) я намирам за полу-естрадна група.....БГ музиканта като цяло, след десетина-петнайсет години свирене по ресторанти и норвежки кораби придобива някакво много специфично кръчмарско звучене.., от което няма измъкване!!!!...трудно ми е с думи да обясня точно какво имам в предвид, но ако имам инструмент в ръцете мога нагледно да покажа какво точно имам в предвид......Изпълненията на въпросният музикант придобиват някаква особена лежерност....влизат в рамка!!.....И траш метал да ти засвири....пак на "мама леоне" и "кесара" го докарва.....!!!!...та тея от Сънрайз са от тоя тип......Колкото и "едно към едно" да докарват Юрая Хийп.....това за мен не е особено достойнство!!!!
...Колкото до групата на сина на Васко Кръпката....(съжалявам но не им помня името)......те момчетата имат да се учат още мнооооого....Дано успеят!!!....но ако ти искаш да ги изкарам нещо като "нова бодра смяна"....няма да стане!!!......Просто защото парчетата са им по детски скалъпено-наивни, вокалчето им просто се мъчи.....грешат по над три пъти на песен......, което на мен ми се разминава с представата за "качествен музикант".....!!!....И забележи, казвам "НА МЕН"!!!....И пак повтарям, че аз от подобен тип т. нар. рок НЕ СЕ ВЪЛНУВАМ кой знае колко......особено в последните десетина години!!!
....На теб може да си ти харесват!!...и сигурно в доводите си ще бъдеш напълно прав(за себе си, разбира се)..Нищо лошо!!!...За това сме различни....за да е интересно и за да може за всеки влак да си има пътници!!!!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема ОК...нови [re: VlOLATOR]  
Автор veverica (горска)
Публикувано29.01.04 14:42



Явно си се засегнал от тая дума, щом я повтаряш два пъти. Аз пък тогава я употребих, защото се подразних моментно... Така или иначе, не аз определям какво да пишат хората по клубовете. Просто в който и да било от тези клубове ми е неприятно, когато хората започнат да си изливат отрицателните емоции. Аз специално влизам тук, защото ми е приятно - тоест, за разведряване. Не съм кой знае какъв фен на нито една от споменатите групи, освен на самите Цепелин Така че... Нямам идеята да ги защитавам, но въпреки не ми харесва, когато някой се изразява така крайно. Това, естествено, си е мой проблем

Луд умора няма



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: VlOLATOR]  
Авторvriava (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 14:46



Ami badi im bezrazlicen, no i te si imat fenove, kato men naprimer. A za vaprosnata grupa na sina na Krapkata - kazva se Kaskadiorite - ami sladuri sa i vagnoto e ce go praviat s kef i has. A Sunrise sam gi slushala na dostatacno blus festove v Burgas i po klubove i ne spodeliam niakak si tvoite nabludenia - zashtoto v goliamata si cast sa muzikanti ot klasa, to tehniat sastav ot niakolko godini dosta promeni tarpi, taka ce .



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: vriava]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано29.01.04 14:52



...по въпроса говорих вече малко по-нагоре...enjoy

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: vriava]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано29.01.04 15:41



ne znam obache edno ot nai-loshite neshta v muzikalen aspekt koito mi se sluchiha prez liatoto, a zashto ne i prez izminalata godina, beshe suvmestniat live na dve stzeni v Swinging Hall na grupite Ahead i Sunrive...po-bezlichni i skuchni varianti na parchetata ne biah chuval...ako s tezi varianti predi 20-30 godini e mojelo da izleznesh pred publika, tova e bilo shtoto togava tezi parcheta sa bili hitove, no sega veche e smeshno...
a kolkoto do sinovete na vasko krupkata - malki sa i shte stanat dobri sigurno s vremeto, no posokata koiato sa poeli e malko tip zadunena ulitza...ne moje 2004 godina da tursish zvucheneto na black sabbath. tova e moito mnenie.
nali se seshtash che ako ne beshe bashta im - vasko, niamashe da sviriat izvun chitalishteto v oborishte..... :]]]

gagalove's cry


Тема Ако моженови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано30.01.04 22:15



да попитам

Как смяташ един човек става добър музикант?
По какво съдиш за БГ групите, че имитират, а чуждите не?
Защо точно имитирането пък да е виновно за лошото състояние на Рока у нас?
Какво значи полуестрада?
Кои са така дефинираните от теб "малки изключения"?





Тема Молбанови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано30.01.04 22:34



За съжаление от постинга ти не ми стана твърде ясно за кръчмарското звучене и естрадата. Вземи музикален инструмент и покажи за какво става въпрос/Може да го запишеш и качиш някъде из нета/.
Моля!!!



Тема Re: Молбанови [re: Aтилa]  
Автор veverica (горска)
Публикувано31.01.04 09:26



Извинявай, че се меся - само да си кажа... Може да ме обявите за кръчмарска жена - ама за мен "кръчмарско звучене" не е непременно обида... Всеки с вкуса си, де - но поне според мен малко избива на снобарийка да се преценява музиката само от "професионална" гледна точка, или пък от такава на критиката или изкуствоведството - това го оставям на професионалистите... За мен и "кръчмарската" музика си е добра - дори на моменти по-добра от по-"висшата", стига да е заредена с достатъчно настроение! Което май понякога липсва на върлите професионалисти, витаещи в своите висши сфери
P.S.: Gagalove, нямам предвид теб - още не съм те чувала - не забравяй, преди да се засегнеш предварително

Луд умора няма

Редактирано от veverica на 31.01.04 09:28.



Тема Re: Молбанови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано31.01.04 10:22



dnes imam mnogo rabota i ne mi se zanimava da se zasiagam :]]]]]]]

gagalove's cry


Тема Re: Молбанови [re: veverica]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 17:02



Сега те разбрах. Уви, и в този клуб се е промъкнала жаждата за снобско музикообсъждение с нотка на величие и солипсизъм.
Ей, че хубаво го написах. Може пък и никой да не обидя

Гагалов, туристе и нищо против, че "рокът е мъртъв"! Ти трансцедентираш и аз се радвам.

Няма нищо лошо да си кръчмарска жена, Горско момиче. По добре е от подземно-тавански плъх какъвто съм аз

Красотата ще спаси света...


Тема Ама...нови [re: Yassen]  
Автор veverica (горска)
Публикувано01.02.04 19:00



Как така си хем тавански, хем подземен? Много отдалечено ми се вижда едното понятие от другото
Всъщност в крайна сметка и ти може да се окажеш горски - с тоя дървесен ник...
Пък за обсъжданията... то всеки има право да си мисли, каквото си ще. Твърдо съм убедена в това... Странно само защо тогава се дразня, когато хората си заявяват мненията крайно
А кой трансцедентира всъщност?

Луд умора няма

Редактирано от veverica на 01.02.04 19:11.



Тема Re: Молбанови [re: Yassen]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано01.02.04 21:23



vseki ima pravo na mnenie, taka che az za razlika ot teb niama da komentiram tvoeto. imash go - tvoe si e , nezavisimo che v nego prisustvam i az po niakakuv nachin. samo ne razbrah tova "turiste" za kakvo si go slojil.
az ne se pritesniavam da spodeliam mnenieto si, to e otrajenie na moeto vijdane za sveta, ako tova za teb e izraz na solipsizum - neka da e taka, no ela v sriada i shte si pogovorim za tezi neshta na jivo, dosta po-priatno shte e.

Редактирано от gagalove на 01.02.04 21:32.



Тема Re: Молбанови [re: gagalove]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 21:47



Май си ме интерпретирал криво! Аз комплимент направих, ти как ме възприе
Но виждам, няма лоши чувства! Пък и не е важно какво си искал да кажеш, а как са те разбрали. Така че извинявай, ако съм те обидил!

Туристе? Защото пишеше в туризма.

И какво в сряда?

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Ама...нови [re: veverica]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 22:01



Че съм дървесен, дървесен съм и то по рождение

На таван свирех, по мазета и читалища слушам музика на живо, та затова. Закърмен с концерти в Севастопол (предимно Барабите), а това си беше мазе. Шипката, стейтсайд...

Не мисля, че точно крайните мнения дразнят. Например "чалгата е долна простотия" не го прави. Дразни те ксенофобията, приложена към творческо усилие, към Рока. И не, не всеки си има право на мнение. Не и докато мнението е хула, цинизъм, заплаха и прочие!

Трансцедентира Гагалов. Исках да кажа( доколото го познавам задочно), че тойима идея да развива Рока, да еволюира този поток, да го извисява...и така разбирам неговите думи за смъртта на Р.


Хубава вечер желая!
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Молбанови [re: Yassen]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано01.02.04 22:02



a niama obidi
az sum sviknal da ne se obijdam ot takiva raboti, kvoto i da kajesh vinagi shte ima niakoi na obratnoto mnenie :]
a v sriada v nov bulgarski universitet ot 18.00 shte ima produktzia na barabanisti ucheshti tam, shte ima sola na barabani, svirene s grupi, a i nie s edni priateli shte izsvirim 2-3 parcheta, mojesh da se chustvash pokanen, tia veverica spomena che moje da mine, taka che shte e prekrasno da se vidim, zapoznaem i pogovorim za neshtata ot jivota

gagalove's cry


Тема Re: Ама...нови [re: Yassen]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано01.02.04 22:05



mai vaobshte ne me poznavash - no za tova si ima reshenie izlojeno v drugiat mi otgovor kum teb :]]]]]

gagalove's cry


Тема Re: Молбанови [re: gagalove]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 22:13



Може и да греша кой си. Но си мисля, че съм бил на не едно и две партита, на които си пускал преди години. Или греша и има просто повторяемост на имената?

Мерси за поканата!!! мисля че ще изпусна нещо хрупкаво и топло, ала нямам никакъв шанс да успея. Зарит ще съм с работа до четвъртък. След този ден пия бира с удоволствие

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Молбанови [re: Yassen]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано01.02.04 22:19



da be, ima edin takuv dj ot stara zagora, no tova ne sum az. i az sum uchastval v partita no po druga linia i s moia si nick - kitaratapesho ;]
jalko che niama da doidesh, mojeshe da si spechelim edin veren fen. nie svirim glavno blues, bossa nova i swing.
uspeh s rabotata v takuv sluchai

gagalove's cry


Тема Re: Молбанови [re: gagalove]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 22:25



Чакай, чакай! Вие нали и друг път ще свирите Аз за блусче и околни стилове живота си давам! По тоя повод вчера като бях в стейтсайд видях, че търсят млади музиканти. Хората, които го държат са много в час по мое доста далечно наблюдение. Струва си да провериш.

Пък и ми е близо до нас!
Пък и като установихме, че грам не те познавам, ще ми е драго да се запознаем

За работата мерси! На теб пожелавам крепка ръка в сряда

Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Молбанови [re: Yassen]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано01.02.04 22:29



naistina v stateside davat da se sviri takava muzika. moje da se vidim tam na sledvashtia kontzert na grupa Swing Regime, picha koito sviri na viola tam ni e basist, a i sum v blizki otnoshenia s grupata i shte uchastvam kato gost muzikant. za sujalenie mestata kudeto moje da se sviri jazz ot mladi i nedokazali se muzikanti se broiat na prustite na ednata ruka.

gagalove's cry


Тема Re: Молбанови [re: gagalove]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 22:35



Ами значи сам можеш да разучиш. Бих се радвал и с другата си група да свириш!

А кога си там с Swing Regime? Пусни ми бележка като наближи, ако още не знаеш дата. Ще гледам да дойда!!

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Молбанови [re: Yassen]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано01.02.04 23:10



kum sredata na fevruari shte e , az shte uchastvam nakraia v jam session-a na swing regime, inache ne sviria s tiah no nali se opitvame da sme jazzman-i i shte go pravim kakto po sveta - s jam session nakraia v koito se vkluchva vseki koito iska i v sluchaia - az :]]]]

gagalove's cry


Тема Re: Молбанови [re: gagalove]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 23:20



Ок, очаквам да ме бележкосаш

Хубава вечер
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Ама...нови [re: Yassen]  
Автор veverica (горска)
Публикувано02.02.04 10:36



А клуб 113 + помниш ли го? Ех, ама хубави времена бяха
Пък за това кой кого познава... и аз имам чувството, че те познавам - особено ако никът ти е real Понеже не сме толкова много, де
Да ти кажа... и изказванията за чалгата ме дразнят. Не че съм фен - просто... въпросът е принципен. Според мен за всеки влак си има пътници, колкото и да е банален изразък - и докато те не ми пречат, не ми се ще и аз да им преча. Live and let live му се казва на това

Луд умора няма



Тема може...нови [re: Aтилa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано02.02.04 10:59



...отговарям по ред
1. ражда се!...насила `убост ни ставъ!
2. Съдя по собствените си критерии, които си позволявам да смятам за достатъчно показателни! (и по критерии на хора, които смятам, че са достатъчно светнати)....съвпадат!...вервай ми!!!
3....за лошото състояние на БГ рок-а има далеееее-е-е-еч по-големи "виновници" от имитирането (пример:шуро-баджанащина, лош вкус, никакво търсене, занижени критерии, географско положение, профанщина, ориенталщина, прост народ....и прооо-о-о-о-очие)!!.....не съм твърдял, че баш имитирането е ОСНОВНАТА причина......, но определено е сериозна такава!!!
4. Щом не си разбрал примера ми за "придобиването на кръчмарско-лежерен нюанс".....едва ли ще разбереш и обяснението, което бих ти дал за това, кое според мен е естрадо-рок.....или роко-естрада.....хихи...ти си избери!!!
5....."малко изключение" бяха "Стейн"...., бяха "Бейбифейс Клан"..., бяха "Нова Генерация"...., бяха "Клас", бяха "Фактор"....., бяха "Виолетов Генерал"...., бяха "Пиромания", бяха "Ера"....., бяха "Ахат"(тук сериозно наблягам на думата "БЯХА")....., са Паникан, са Ин Смуут...., са Фийлд.....и прочие....
....и пак искам да подчертая......всичко това горе е СПОРЕД МЕН!!!!!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: Молбанови [re: Aтилa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано02.02.04 11:01



...хлъц! (с учудване и лееееко, едва доловимо недоверие)....!!!.....щом други са успели да разберат.....значи и ти ще можеш!!!.....вярвам в теб и стискам палюги!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: Ама...нови [re: veverica]  
Автор Yassen ()
Публикувано02.02.04 21:07



Честит ти втори пролетен опит, Горско момиче А когато зимата отново скове, ще говорим за пролетна саможертва и за Красотата на първото кокиче, жертвало се, за да усмихне слънцето...

Името ми е Ясен, никакъв ник!

Кое е носело името клуб 113+? Да не е Тракията И да, малко сме. По-малко отколкото бяхме. Много мои приятели избраха други земи, да творят и изживяват щастието си...Уви!

И сега малко философско есе на тема свобода на мнението! Без нищо ново и оригинално в него, поради която причина ще го скъся максимално
Първо цитат : " Повръща ми се от това, което говорите, но бих умрял за правото ви да го казвате" Волтер би се смаял, ако можеше да види как го цитирам. А нима не може?

Втората част на есето ще е с императивно-героично звучене: Никога не оставяй Ленин, Бен Ладен, Аятолах еди кой си, Маркс, хитлер и Мишо Шамара да се изразяват свободно в свят населен с хора като нас. Никога. Знаеш последствията нали?

трета част(помирително-безмислена) Буда е говорил за средния път. ксенофобията, цинизма, верската ненавист, насилието и комунизма са много в ляво или много в дясно. И нямат нищо общо със свободата!!!


Послеслов (лиричен): Свободата е състояние на духа и не се влияе от външните обстоятелства. Свободният човек, обаче не е ксенофоб и пр. двете са несъвместими.

И да, Чалгата като цяло е като Мишо Шамара

Горско същество, ако някой дойде и започне да пръска с ДДТ и дефолиант твоята гора. Ще го спреш ли? А свободата му? А твоята? А това, което цапа нематериално и неуловимо?!!


Имай хубава нощ и бди над гората си
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Молбанови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано03.02.04 04:17



Кои са другите?



Тема Re: може...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано03.02.04 04:53



Това за отговорите ти по ред

1. Значи според теб добрият музикант се ражда, а не се изгражда в следствие на многогодишни учение и труд? (Много интересно разсъждение).

2. Да се каже дали даден изпълнител имитира друг не трябват "собствени, достатъчно показателни критерии". Трябва единствено слух!

3. В Бъглгария няма шоу бизнес... Та за какъв Рок приказваш?.

4. Обясни все пак що е естрадо-рок.....или роко-естрада! Това е форум. Дори аз да не разбера има хора, на които ще им бъде много интересно.

5. Че бая били тия "малки изключения". Не е чак толкова зле значи!




Тема Жанрова чистка!нови [re: Yassen]  
Автор veverica (горска)
Публикувано03.02.04 11:18



Така се беше изказала една известна дама от нашите среди Ти май това се опитваш да направиш... И сигурно си прав, де Дори за това не ми се спори Всъщност, по принцип хич не обичам да споря...
Искам да ме оставят мен да се изразявам свободно - истината е, че останалото просто не ме интересува... Или поне това е далечната ми трансцедентална цел
113+ беше онзи клуб... Като се влиза във вътрешния двор на СУ - още в тунела вляво. Сега там има някаква печатница, издателство... или нещо подобно Не може да не си бил там - не го вярвам просто
А Тракията и като клуб ли се е изживявала? Аз съм ходила там само на кръчма Макар че истинската кръчма беше Братя Марчеви, дума да няма... Още страдам по нея

Луд умора няма

Редактирано от veverica на 03.02.04 11:25.



Тема може, я...нови [re: Aтилa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано03.02.04 14:09



....По първия ПУНКТ;):....Ооо, да....наистина е интересно и наистина така смятам, защото съм го виждал!!!....и то изобщо не в един или два варианта..!!!.....дълго ми идва да обяснявам какво точно имам в предвид, защото очевидно имаме различни мнения, вкусове и възприятия по въпросите (в което, ПАК ПОВТАРЯМ, няма нищо лошо)....., но само ще вметна, че познавам хора, които владеят дадени инструменти до съвършенство без да са виждали грам табулатура или нота през живота си!!!........Познавам и хора, които са се научили САМИ (отново без ноти, табулатури и особен труд) да свирят сериозни неща.......по качествен начин!!!...И знам, че за тези хора никога никой няма да чуе, защото нямат средства, нямат баща известен музикант(майка актриса), и защото искат да свирят неща, от които се интересуват не повече от стотина човека в тази убита държавица!!!!.....виждал съм циганче, което не можеше дори да срича, да засвирва Шопен, Бетовен и прочие без ДОРИ ДА ГИ Е ЧУВАЛО ПРЕДИ!!!....нали се сещаш, че тук ИЗОБЩО не иде реч за "усилен труд" и "много работа".......
....,а когато става въпрос не за свирене, а за вокално изкувство.....смятам, че тук пък спор изобщо няма!!!......това си е 98% вродено!!!....примери стотици!!!
...приятелче, това, че в БГ стават популярни музиканти синчето на Тоя или щерката на Оная....и те в разни интервюта бълват глупости от рода, че е нужен "много труд и капка талантец"...не значи, че трябва да им вЕрваш сляпо.....Вярвай на това, което чуваш и виждаш...
...по другите ПУНКТОВЕ.......казах достатъчно!!!
...по последния.....радвам се, че все пак за нещо мислим по един и същи начин......, но все пак аз смятам, че "малките изключения" са твърде малко.....и най-кофти идва това, че някой от тях лека-полека излизат от графата "малки изключения"..(чуй последните парчета на Ахат и Фактор...хехе)

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: може, я...нови [re: VlOLATOR]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано03.02.04 14:40



Редактирано от gagalove на 03.02.04 14:43.



Тема Re: баналнанови [re: veverica]  
Автор Yassen ()
Публикувано03.02.04 23:21



Сигурно си зодия везни

Ами тогава спирам. Нека в тишина останеш свободна да се изрзяваш. Докато на някой това не започне да му пречи. Някой набрал мощ, докато ти си му била признателна, че не стъпва в твоята гора...
Мда, поетите умират сами!

Не съм бил в 113+, не помня братя Марчеви с добро. Мъка


А чалгата и мишока като музика не ме интересуват. Терзае ме какво формират в обществото, където ще растат един ден децата ми Но май гледам много напред, а? По-добре до носа си. Така няма да видя нещо недотам приятно и дори, представи си, напълно непознато и неочаквано...извини ме, загорча ми. Спомних си една песен на Нова Генерация...


поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: може, я...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано04.02.04 05:03



"... познавам хора, които владеят дадени инструменти до съвършенство без да са виждали грам табулатура или нота през живота си!!!"

Аз също познавам такива хора, но повечето от тях влизат в графата "кръчмарски музиканти".(Ти май тях не ги харесваше нещо?)

"Познавам и хора, които са се научили САМИ (отново без ноти, табулатури и особен труд) да свирят сериозни неща.......по качествен начин!!!"

Кои са тия хора? Кои са сериозните неща, които свирят?

От къде съдиш, че вокалните възможности са 98 % вродени? Дай някой от стотиците примери!

Кои попмузиканти имаш пред вид?




Тема ...нови [re: Aтилa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано04.02.04 09:40



....хехехеее...на тебе май ти хареса.......
......аз по принцип подхождам малко по-сериозно към тези неща....... и макар да забелязвам, че основно те избива към забавната и хумористичната страна на въпроса, виждам и че си достатъчно твърдоглав (а аз много харесвам твърдоглавци):))))....., така че най-добре ще е този разговор (спор) да си го продължим(проведем) някой път наживо(може и с инструмент под ръка;)......Тук малко се губи нишката, защото не можеш да ми хванеш интонацията

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK

Редактирано от VlOLATOR на 04.02.04 09:45.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано04.02.04 09:57



ami iavno i az izbivam kum zabavnata strana shtoto ne moga da razbera kak kato ne svirish i mislish po noti shte pravish seriozna muzika, sushto taka ne moga da razbera kak mojesh da izsvirish Shopen bez da si go chuval nikoga...
to veche tuk izigrava reshavashta rolia i lichnoto poniatie za "seriozna muzika" . za men seriozna muzika sa klasikata i jazz-a. vsichko ostanalo moje i da se sviri bez osnovni poniatia po elementarna teoria na muzikata, solfej, harmonia, polifonia. a bez tezi poniatia stavash prosto instrumentalist, koito se e slial s instrumenta, no v nikakuv sluchai ne stavash muzikant, koito moje da sviri na vsichki instrumenti. tova e osnovnata ideia na muzikalnoto obrazovanie. da te napraviat muzikant. nali taka. toest ti ako si dobur pianist naprimer, ako hvanesh kitara, edinstvenata prechka da svirish dobre ot samoto nachalo shte e chisto fiziologichno-tehnicheska. no se ochakva che sled godina-dve shte e postignato edno visoko nivo na kitara. kakuvto e i sluchaia s nashia basist. toi ima 2 visshi s viola, hvana bass i v momenta e dosta po-dobur ot pochti vsichki basisti v bg. a i mi e malko stranno kak bez osoben trud i bez chetene na noti se pravi seriozna muzika. dori i da si kraino talantliv, i da postignesh mnogo bez noti, kato otidesh na niakoi jam session i ti kajat "harmoniata e Amin7/9-/5- Bmin7/6 F6 Gdim" i kakvo shte pravish ?

gagalove's cry


Тема Още по-зле -нови [re: Yassen]  
Автор veverica (горска)
Публикувано04.02.04 12:17



Близнаци Сега вече всичко ти е ясно, предполагам
По повод спора... Според мен ние с "чалга-хората" (излишно лепене на етикет, но не ми се впуска в излишни обяснения) просто живеем в паралелни светове и допирът ни е минимален. А що се отнася до тези все пак съществуващи точки на пресичане... не знам как ще попречиш на шофьора на автобуса, в който пътуваш, да те облъчва с каквато музика той си поиска - ако ще тайландски фолклор да е (което абсолютно не ми се вярва, но все пак...) Е, можеш да му направиш забележка... или да му вдигнеш скандал - но хич не ми се вярва да има ефект (не и положителен ) Така че... не знам доколко има смисъл да си обясняваме помежду си, че това или онова има право на съществуване, а друго - не толкова или хич не, след като то така или иначе съществува и има хора, които го харесват.
А що се отнася до децата ти... струва ми се, че все пак ще имаш доста голямо влияние върху това как растат А че обществото има сума ти кусури... не бих спорила в никакъв случай
За 113 + и Братя Марчеви - едва ли е такава мъка чак

Луд умора няма



Тема ...нови [re: gagalove]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано04.02.04 17:08



хех, принципно си прав за някой от нещата....., но нали се сещаш, че всеки гледа от своята камбанария.....Eто например, за теб джаза, боса-новата и суинга, може да са нещо голямо....., ама за мен са далееееееч от понятието "запленяваща ме, сериозна музика"!!!!........джем-сешъните, тоже не ме трогват особено като концепция за извличане на музика,....естествено има куп изключения (Джо Завинул да речем) ...., но като цяло това не е МОЯТА музика!!!...и едва ли смяташ, че имаш право да ме обвиняваш за това!!......, което прави разговора ни по въпроса с нотите, табулатурите, няколкото висши на виола и прочие безпредметен.....
...знаеш ли колко ще ме зарадваш ако си направиш труда да пишеш на кирилица......много ми е мъка да възприемам сериозно постове написани на латиница....просто защото ми е мъка да ги чета!!!...а в твоя случай ми е още по-мъка, защото пишеш качествено и ми е интересно!!!.....
Пс:...въпросното циганче ми беше новобранец в казармата.....мисълта ми бе, че възпроизведе едно към едно някаква класическа пиеса, която чу за първи път в живота си.....и за мен беше повече от чудно...ама разбрах(за разлика от теб), просто защото съм виждал и преди подобно нещо...ама в различни варианти и с различен тип мизика (примерно рок, блус и прочие)!!!...., а ти разбира се си в правото си да не се трогнеш особено!!!!
...а за класиката....хммм...с ръка на сърцето и чиста съвест ще кажа, че СПОРЕД МЕН в сравнение с някой от нещата на Dream Theater (да речем), повечето сериозни класически произведения ми се струват като.....за забавление;)!!!...btw, Робърт Плант и Дейвид Ковърдейл нямат по две висши по теория на вокалното изкуство;).....горките и по виола даже нямат;)

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK

Редактирано от VlOLATOR на 04.02.04 17:41.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано04.02.04 23:41



при певците е друга работа, това е единствения вроден инструмент и нещата седят по различен начин. аз се опитвам да гледам обективно а не от собствената си камбанария. съгласен съм за Дриим Тиатър, въпреки че са ми в челната тройка на "некефещи" ме групи. но съм съгласен че правят неща стойностни в музикален аспект. разбира се мисля че не може да ги сравняваме с Бах. просто би било обида за него. това за което говоря е че дори и блуса които е "чувствена" музика, изсвирен с понятията за нотите е много по-стойностен. тоест че музикант без познание по ноти не е музикант. това не е тайна за никого. слухарството е полезен + за всеки музикант, но само по себе си не означава нищо. тоест че ако имаш само слухарство пак си оставаш посредствен. ако не можеш да анализираш защо и как е изсвирено това нещо което си хванал по слух остава само копиране, което не може да ти помогне да се развиваш и да трупаш опит. опитай се да гледаш по-обективно на нещата защото от твоята камбанария се вижда само част от земята :)

gagalove's cry


Тема Re: ...нови [re: gagalove]  
Автор Yassen ()
Публикувано04.02.04 23:50



Имам един приятел. След като свирил години наред по 5-10 часа всеки ден, се превърнал в китарен гений и виртуоз. Свиреше всичко що някой някога е изсвирил.

Накрая тръгна в читалището на малкия си роден град, да се учи на ноти и солфеж. И той казва, че това е единствения път да бъде добър китарист. думи на човек свирещ най заплетените китарни песни, които можех да измисля от второ-трето чуване на долнопрбен касетофон.

Лека вечер

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Още...нови [re: veverica]  
Автор Yassen ()
Публикувано04.02.04 23:54



Добре, спирам, млъквам, зима е!

Красотата ще спаси света...


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано05.02.04 02:37



Вярно е! Основно ме избива към забавната и хумористична страна на въпроса, но след като разправяш хуморески какво очакваш?

Идеята ти за живия разговор е добра. Само трябва да уточним какъв ще е инструмента - гаечен ключ, ъглошлайф, бормашина и т.н.





Тема Re: Още...нови [re: Yassen]  
Автор veverica (горска)
Публикувано05.02.04 08:02



Е, всъщност в момента е доста пролетно... трябва да признаеш

Луд умора няма



Тема Re: ...нови [re: gagalove]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано05.02.04 09:13



....ами естествено, че се вижда само част от земята.....аз нали това се опитвам да ти кажа.......вижда се тази част, която на мен ми харесва, допада...., която разбирам!!!....Ти ако виждаш всички аспекти на живота (и музиката в частност)....шапка ти свалям!!!...очевидно си феномен, защото аз не познавам разумен човек, който да твърди, че знае всичко (вижда повечко части от своята камбанария)....., напротив..., забелязал съм, че колкото повече един човек вниква в нещата (научава се)....толкова повече му става ясно как нищо не знае....!!!!
...Принципно съм много съгласен с нещата, които казваш...., но смятам, че ти гледаш на темата по твърде професионален начин.....Естествено това е нормално, тъй като разбрах, че с това си изкарваш хляба и това си учил(това ти е живота общо взето).....Ето от тук идва разминаването...., че аз разсъждавам от малко по друга позиция.....а тя е, че се стремя да гледам на обсъжаните тук въпроси от чисто фенска гледна точка....., което разбира се не значи, че не подхождам сериозно!!!!.....напротив, музиката е огромна и много важна част и от моя живот!!!....Но аз все пак предпочитам когато си пусна Мерилиън да не си представям ноти и табулатури (не че не мога;)..., а да се потопя в света им.....и да чувствам!!!!!!
...благодаря за кирилицата:)))))))

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK

Редактирано от VlOLATOR на 05.02.04 09:26.



Тема Re: ...нови [re: Aтилa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано05.02.04 09:25



....е, щом смяташ, че това са хуморески......значи едва ли ще се разберем и на живо!!!.....аз не виждам нищо хумористично в това, което написах по темата....!!!.....напротив, в огромната част говорех за плачевното състояние на рок музиката в Булгаристан!!!!......е, вярно е, че понякога ми е адски смешно като гледам изцепките на БГ групите....., ама това е тъжен смях!!!......аха!!!
...лека!!!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано05.02.04 10:11



Плачевно е състоянието на държвата ни! От там идва всичко.

За съжаление това всички го знаем, а не търсим промяна.




Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано05.02.04 10:14



А на живо ще се разберем!
Даже много добре!



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано05.02.04 11:08



аз не съм се деформирал професионално до такава степен все още че като слушам музика да чувам и виждам ноти (таблатурите са аматьорска работа, тях не ги коментирам:), но примерно моя учител по китара е - тои казва че ако има пусната музика и тои я чува не може да заспи - постоянно анализира :)
разбира се че гледам от професионалната страна на нещата, неизбежно е... истина е все пак че навлезнеш ли по-надълбоко в музиката, вече чуваш и други неща, обръщаш по-голямо внимание на разни детайли, но не бих казал че изчезва фенската част на нещата а напротив - така имаш шанса да си още по-искрен фен на нещото което е стойностно за теб. видях в инфото ти че и ти се занимаваш с музиката така че ти е ясно за какво говоря. а иначе е ясно че на всеки погледа му стига до там докъдето има възможност, но е по-добре да се опитваме да си развиваме очите отколкото да си циклим на минарето и да казваме че това си е наш'та камбанария :) за съжаление аз наистина съм поизгубил с времето онова искрено фенство към някоя група, щото вече го има и разсъждението - професионализъм, новаторство, звук, качество, визия... ставаш по-критичен може би по този начин, но пък нещата които ми допадат ме по побъркват :) както е с Уес Монтгомери например. тои е може би единственият феноменален музикант който не е можел да чете ноти, но е мислил с тях, което е по-важното. според мен ако го нямаше Уес, Джанго Реинхардт, Тал Фарлоу, Кени Бърел, братята Фендер и още неколцина (общо по-малко от 10 души) ние с теб сега щяхме да коментираме новостите в свиренето на тамбура и гъдулка :)

gagalove's cry



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.