Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 24.06.24 
Музикални
   >> Led Zeppelin
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема .....нови [re: Aтилa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано29.01.04 14:09



...признавам си, че съм попадал (сигурно напълно случайно) дори на живи изяви на горецитираните групи!!......Сънрайз (май вече отдавна не съществуват) я намирам за полу-естрадна група.....БГ музиканта като цяло, след десетина-петнайсет години свирене по ресторанти и норвежки кораби придобива някакво много специфично кръчмарско звучене.., от което няма измъкване!!!!...трудно ми е с думи да обясня точно какво имам в предвид, но ако имам инструмент в ръцете мога нагледно да покажа какво точно имам в предвид......Изпълненията на въпросният музикант придобиват някаква особена лежерност....влизат в рамка!!.....И траш метал да ти засвири....пак на "мама леоне" и "кесара" го докарва.....!!!!...та тея от Сънрайз са от тоя тип......Колкото и "едно към едно" да докарват Юрая Хийп.....това за мен не е особено достойнство!!!!
...Колкото до групата на сина на Васко Кръпката....(съжалявам но не им помня името)......те момчетата имат да се учат още мнооооого....Дано успеят!!!....но ако ти искаш да ги изкарам нещо като "нова бодра смяна"....няма да стане!!!......Просто защото парчетата са им по детски скалъпено-наивни, вокалчето им просто се мъчи.....грешат по над три пъти на песен......, което на мен ми се разминава с представата за "качествен музикант".....!!!....И забележи, казвам "НА МЕН"!!!....И пак повтарям, че аз от подобен тип т. нар. рок НЕ СЕ ВЪЛНУВАМ кой знае колко......особено в последните десетина години!!!
....На теб може да си ти харесват!!...и сигурно в доводите си ще бъдеш напълно прав(за себе си, разбира се)..Нищо лошо!!!...За това сме различни....за да е интересно и за да може за всеки влак да си има пътници!!!!

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема ОК...нови [re: VlOLATOR]  
Автор veverica (горска)
Публикувано29.01.04 14:42



Явно си се засегнал от тая дума, щом я повтаряш два пъти. Аз пък тогава я употребих, защото се подразних моментно... Така или иначе, не аз определям какво да пишат хората по клубовете. Просто в който и да било от тези клубове ми е неприятно, когато хората започнат да си изливат отрицателните емоции. Аз специално влизам тук, защото ми е приятно - тоест, за разведряване. Не съм кой знае какъв фен на нито една от споменатите групи, освен на самите Цепелин Така че... Нямам идеята да ги защитавам, но въпреки не ми харесва, когато някой се изразява така крайно. Това, естествено, си е мой проблем

Луд умора няма



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: VlOLATOR]  
Авторvriava (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 14:46



Ami badi im bezrazlicen, no i te si imat fenove, kato men naprimer. A za vaprosnata grupa na sina na Krapkata - kazva se Kaskadiorite - ami sladuri sa i vagnoto e ce go praviat s kef i has. A Sunrise sam gi slushala na dostatacno blus festove v Burgas i po klubove i ne spodeliam niakak si tvoite nabludenia - zashtoto v goliamata si cast sa muzikanti ot klasa, to tehniat sastav ot niakolko godini dosta promeni tarpi, taka ce .



Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: vriava]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано29.01.04 14:52



...по въпроса говорих вече малко по-нагоре...enjoy

THERE IS NO DARK SIDE OF THE MOON REALLY....AS A MATTER OF FACT IT`S ALL DARK


Тема Re: Влияние на LZ върху BG групи?нови [re: vriava]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано29.01.04 15:41



ne znam obache edno ot nai-loshite neshta v muzikalen aspekt koito mi se sluchiha prez liatoto, a zashto ne i prez izminalata godina, beshe suvmestniat live na dve stzeni v Swinging Hall na grupite Ahead i Sunrive...po-bezlichni i skuchni varianti na parchetata ne biah chuval...ako s tezi varianti predi 20-30 godini e mojelo da izleznesh pred publika, tova e bilo shtoto togava tezi parcheta sa bili hitove, no sega veche e smeshno...
a kolkoto do sinovete na vasko krupkata - malki sa i shte stanat dobri sigurno s vremeto, no posokata koiato sa poeli e malko tip zadunena ulitza...ne moje 2004 godina da tursish zvucheneto na black sabbath. tova e moito mnenie.
nali se seshtash che ako ne beshe bashta im - vasko, niamashe da sviriat izvun chitalishteto v oborishte..... :]]]

gagalove's cry


Тема Ако моженови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано30.01.04 22:15



да попитам

Как смяташ един човек става добър музикант?
По какво съдиш за БГ групите, че имитират, а чуждите не?
Защо точно имитирането пък да е виновно за лошото състояние на Рока у нас?
Какво значи полуестрада?
Кои са така дефинираните от теб "малки изключения"?





Тема Молбанови [re: VlOLATOR]  
Автор Aтилa ()
Публикувано30.01.04 22:34



За съжаление от постинга ти не ми стана твърде ясно за кръчмарското звучене и естрадата. Вземи музикален инструмент и покажи за какво става въпрос/Може да го запишеш и качиш някъде из нета/.
Моля!!!



Тема Re: Молбанови [re: Aтилa]  
Автор veverica (горска)
Публикувано31.01.04 09:26



Извинявай, че се меся - само да си кажа... Може да ме обявите за кръчмарска жена - ама за мен "кръчмарско звучене" не е непременно обида... Всеки с вкуса си, де - но поне според мен малко избива на снобарийка да се преценява музиката само от "професионална" гледна точка, или пък от такава на критиката или изкуствоведството - това го оставям на професионалистите... За мен и "кръчмарската" музика си е добра - дори на моменти по-добра от по-"висшата", стига да е заредена с достатъчно настроение! Което май понякога липсва на върлите професионалисти, витаещи в своите висши сфери
P.S.: Gagalove, нямам предвид теб - още не съм те чувала - не забравяй, преди да се засегнеш предварително

Луд умора няма

Редактирано от veverica на 31.01.04 09:28.



Тема Re: Молбанови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано31.01.04 10:22



dnes imam mnogo rabota i ne mi se zanimava da se zasiagam :]]]]]]]

gagalove's cry


Тема Re: Молбанови [re: veverica]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.02.04 17:02



Сега те разбрах. Уви, и в този клуб се е промъкнала жаждата за снобско музикообсъждение с нотка на величие и солипсизъм.
Ей, че хубаво го написах. Може пък и никой да не обидя

Гагалов, туристе и нищо против, че "рокът е мъртъв"! Ти трансцедентираш и аз се радвам.

Няма нищо лошо да си кръчмарска жена, Горско момиче. По добре е от подземно-тавански плъх какъвто съм аз

Красотата ще спаси света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.