Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 26.05.24 
Музикални
   >> Led Zeppelin
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Swing It Baby :))нови  
АвторThink Tank (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 23:16



Sorry, che se namesvam s takava tema v heavy club, no sled kato prochetoh, che Veverica haresva Cherry Poppin Daddies, ne mojah da se sdurja i da ne preporucham Squirrel Nut Zippers. Oshte po-lyuleeshti se i raznoobrazni. Bandata e ot Boston i prez 90-te ima izdadeni 3 albuma. Ponyakoga mogat da se nameryat na "Slaveikov". Check them out!



Тема Re: Swing It Baby :))нови [re: Think Tank]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано25.01.04 01:28



super, modernia swing e gotin...samo che vaobshte na muzikata sled 60-te (pone spored men) i lipsva analogovata toplina...veche ima digitalen stud...no tova e budeshteto - primiriavame se, niama kak :]

gagalove's cry


Тема Re: Swing It Baby :))нови [re: gagalove]  
АвторThink Tank (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 11:32



Не съм съвсем съгласен за дигиталната модерност на съвременната музика. Има още надежда. На Squirrel Nut Zippers дори вокалистката им звучи сякаш е извадена от 20-те, а виж какво става в китарния рок и блуса! White Stripes са записали последния си албум само за 600 паунда в аналогово студио в Лондон, докато Black Keys /пак само китара и барабани/ звучат като Цепелин на пълни обороти, но още по-сурово.

В електрониката също има топлина, когато скъса с монотонната си повтаряемост. Новият албум на Four Tet e хем мелодичен, хем дрогирано-отнесен. Дори Моби минава за електроника, нищо че за Play семплира яко блус-стандарти.

Сетих се и за още една много яка щатска банда от миналата година - Kings Of Leon - саунд и сериозни мелодии като Creedence, а са само на възраст между 17 и 23. Гот, нали?



Тема Oh, yes!!!нови [re: Think Tank]  
Автор veverica (горска)
Публикувано25.01.04 12:06



Между другото - не знам дали знаеш, но veverica ще рече точно squirrel, само че на сръбски Та по тоя повод - знам ги тия катеричи групи, как да не ги знам... Само че съм чувала само едно-две парчета Крайно време е да се навакса този пропуск - ей-сега зарязвам всички лешници в хралупата и хуквам към Славейков да ги търся!
А понеже, като гледам, все пак не сме май само ние с gagalove суинг-феновете... може би да си направим клуб - а? Ама непременно да има много уиски в чаши за чай, меки шапки, ароматни пури, танци... и къси хвърчащи полички за девойките, естествено

Луд умора няма



Тема Re: Swing It Baby :))нови [re: Think Tank]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано25.01.04 12:20



kitarnia rok(prakticheski roka kato tzialo) za hubavo ili losho e murtuv. blusa ne moje da umre shtoto ot nego e trugnala pochti vsichkata moderna muzika(otvariam edna goliama skoba, che i toi e jiv v mnogo tesni granitzi - s drugi dumi i toi e vzel-dal). ti izbroi izklucheniata, no 6 grupi ne opravdavat masovia stud v modernata muzika, vsushtnost mislia che tova ne e tema koiato daje podleji na spor. moeto lichno mnenie e che az, ti i toi (koito i da e) i nashite detza sme poslednite dve ili tri analogovi pokolenia, koito imat/shte imat radosta da sviriat na analogovi instrumenti. dano da ne sum prav , razbira se, no natam vurviat neshtata. pazarnata ikonomika go nalaga. az i moite priateli s koito svirim iskame da posvirim niakude v klubche. OK. otivame v kluba i govorim s shefa na kluba.za kvi pari govorim (niama nachin triabva da se iade neshto, a dori i instrumentite iskat hliab i voda). e nie sme 5 choveka. niakak si bi bilo smeshno i podigravka s truda ni da svirim za po-malko ot 100lv( koeto e 20lv na chovek, ot koito 7-8 pone otivat za taxi). e kato sme na zor moje da svirim i za 60-70. no edin DJ za da set ot poriaduka na 4-5 chasa (nie svirim 2-3chasa max) iska 20-30lv. i sedi shefa na kluba i si misli - "i sega kvo. da vikna edin dj, da mu kaja kakvo iskam da puska, da mu dam 30lv i da zabravia za tozi problem ili da vikna onia svirchovtzi , da im dam 100-150lv i da si trosha glavata s problemi po ozvuchavane, tehnika i takiva prostotii". razbira se vika dj-a. tova obache durja da podchertaia e bulgarskata realnost. kolkoto i trivialno da zvuchi na zapad ne e taka. no az govoria za bulgaria. svireneto na muzikalni instrumenti umria. horata sa muzikalno negramotni (mislia che za tova e vinovno i obrazovanieto i kulturata). niakak si mislia che go razbiram shefa na Swinging Hall koito napravi vseki chetvurtuk - cherno party. dano v svetoven mashtab neshtata ne se razviat taka. moje bi svireneto na muzikalni instrumenti se e poizturkalo veche, choveshkata evolutzia e na drug etap - za tova ima niakakva vina i narkotitzite, pone spored men(kakvoto i da si govorim te sa priako svurzani s elektronnata muzika i tia s tiah). tova si e edin protzes koito nie ne mojem da sprem. stoinostnite neshta ostavat - no ostavat pod formata na vseki chetvurtuk v zala bulgaria, dva rock-festa, edin blues-fest(mai takuv niama ot niakolko godini) i tri jazz-festa, kato vsichki izbroeni vinagi sa sus sumnitelno kachestvo. koftito e che muzikata kakto i vsichko ostanalo stana biznes. a nai-smeshnoto e che v bulgaria az ili koito i da e s muzikalno obrazovanie moje da bude 10 puti po-dobur dj ot tezi koito puskat po klubchetata.... no e skuchno :]]]]]]]]]]
tujno e che nasheto obrazovanie e neshto kato retrospektzia na kartinata ot nachaloto na minalia vek - BUKVALNO. na zapad ima spetzialnosti "dj" v konservatoriite - vlizash i uchish - smesvane, zvukotehnika, piano , solfej, stavash muzikant. az kato mlad chovek poznavam dosta hora. bi li mi poviarval che pone 20% ot poznatite mi (ne preuvelichavam) sa DJ ? ! ?! ?! a bi li mi poviarval che pochti nikoi ot tiah ne znae armaturata na re minor(popravka mai nikoi ne ia znae kato se zamislia) ? a znaesh li che te puskat pone vednuj sedmichno v klubcheta, a az s moia swing niama kude da sviria. znaesh li kak vijdam neshtata v lichen plan. do 2-3 godini ili shte sum v chujbina ili shte sviria neshto kato D2 i nekvi takiva. tova e tujnata realnost. jazza umira sushto. moje bi sum malko chernogled ama mi gori chergata pod krakata ;]]]]]
dano da gresha za vsichko i prosto da sum iztreshtial i da ne znam kakvo se sluchva

gagalove's cry


Тема Re: Oh, yes!!!нови [re: veverica]  
Автор Think Tank (непознат )
Публикувано25.01.04 12:35



Няма проблем да направим суинг-клуб, но защо да се ограничаваме само с един вид музика. Защото ако човек може да суингира, значи може да усеща и други стилове!

Искам само да отговоря на gagalove. Прав си - у нас нещата, уви точно така стоят. Всички са луднали по електрониката, докато в Европа тя вече залязва.
Всички се връщат към китарните банди. Естествено - и това ще омръзне. И неизбежно ще дойде следващата музикална вълна. Но нима не е било винаги така?

Музиката също си има своите модни течения. Според мен, обаче не си прав още да погребваш китарния рок. Правили са го още през 60-те, когато хармониите на Бийч Бойс сменят китарния сърф на Дик Дейл. И после какво стана - 70-те направо ни загробиха с метъл звуци. Ами диското срещу пънка. А всъщност тези стилове не се ли развиват винаги успоредно и само някой от големите лейбъли решава, че може да изкара кинти от тях и ги вади на бял свят за да зариби потребителя?

Според мен нищо не може да замени усещането от живата музика. И винаги ще има търсене за нея. И у нас би трябвало да се появи - само да се тласнем още малко повече от икономическото дъно.

Китарните банди не са чак толкова малко - Дъ Даркнес?! Отвратително копират /Куийн и кой ли още не/, но не бяха ли номер едно в Англия. Дъ Корал, Дъ Вайнс, Строукс, Датсънс, Либертинс.

А всъщност не спорим ли малко излишно - нима не съществуват само два вида музика - хубава и лоша?



Тема Rock Is Dead?нови [re: gagalove]  
Автор veverica (горска)
Публикувано25.01.04 13:50



Тук започваш да звучиш доста като Джим Морисън... Аз също съм твърдо убедена, че рокът е жив - е, не съм специалист по световните тенденции (в смисъл, че нещо хич не съм фен на повечето нови групи... или просто не ми е останал капацитет да ги "изучавам" и тествам ), но не мога да повярвам, че нещо толкова мощно би могло да не съществува Може би ти като музикант имаш друг поглед върху нещата... пък и от твоята джаз гледна точка сигурно е така В крайна сметка - мнението ми по въпроса е чисто пожелателно: а именно: Long Live Rock'n'Roll!

Луд умора няма



Тема Re: Rock Is Dead?нови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано25.01.04 19:01



emi nabludavai go kato iavlenie - koga se e poiavilo, koga mu e bil kritichnia maximum i kakvo stava sled tova. poiaviava se nachaloto na 60te, maximuma mu e 70te i 80te, sled tova vse po-malko i po-malko rock grupi se suzdavat. toest toi umira kato stil. sushto kakto swing, bossa nova, blues, i mnogo drugi, niama nishto strashno v tova che slushame muzika koiato e murtva, sushto kakto klasicheskata. az ne kazvam che roka e gaden ili skuchen ili slab, a che toi e murtuv :] tova si e normalniat protzes, sled godini fusion - koito e moderen poslednite 10-20 godini shte izchezne, na negovo miasto shte se poiavi neshto drugo. dosta istoricheski nauki se zanimavat s tezi vuprosi. istinata e che az haresvam vse stilove koito sa v istoricheski aspekt sa pasivni.

gagalove's cry


Тема Re: Oh, yes!!!нови [re: Think Tank]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано26.01.04 00:21



vsushtnost az ne go vuzpriemam kato spor daje :]
prosto si govorim za muzika ;]
razbira se che nishto ne moje da zameni useshtaneto ot jivata muzika...no dali ne sa si mislili taka i horata prez 20-te i 30-te godini na minalia vek za akustichnia zvuk ? :]]]]]]

gagalove's cry


Тема Re: Oh, yes!!! [re: gagalove]  
АвторThink Tank (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 00:44



Не спорим, разбира се:))

А за акустичната музика от 20-те и 30-те - със сигурност са си мисли така за нея. Представяш ли си как им е звучал първият електрически Мъди Уотърс. А Боб Дилън е бил направо освиркан през 66-та в Англия, когато е сменил кухарката с жица.

Според мен не е важно точно изразното средство - стига с него да можеш да изразиш добре музикалната си идея. Именно затова трябва да се слуша всичко - иначе рискуваме да пропуснем нещо красиво, което става край нас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.