Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 03.06.24 
Музикални
   >> Led Zeppelin
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Page & Plant - 1998нови  
Автор veverica (горска)
Публикувано22.01.04 10:36



Бяхте ли на концерта на Пейдж и Плант в Зимния дворец през 1998-а? Току-виж сме се виждали там, макар че в оная "хекатомба"... всъщност едва ли Както казаха по повод на едни младежи с гипсове по краката, "куцо и сакато" беше дошло там

Луд умора няма



Тема Re: Page & Plant - 1998нови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано22.01.04 11:05



az biah...tova beshe purviat mi goliam kontzert...predi niakolko dni se setih za nego spontanno...pripmnih si kak sediah dnite predi kontzerta i chetiah vsichki textove na zeppelin za da sum podgotven na kontzerta da peia :]]]]
beshe strahotno, i do momenta kato se setia mi se nasulziavat ochite...bukvalno... zaradi jimmy page prosvirih na kitara, i makar veche da se zanimavam s jazz , i da ne slusham rock, led zeppelin za men si ostavat vinagi nomer edno izvun jazz-a... a i az ne bih opredelil tiahnata muzika kato rock :] te sa tolkova raznoobrazni...
ot kontzerta oshte pomnia kak mi se svi stomaha na soloto na Jimmy na Baby I'm Gonna Leave You - biaha nadunili na nego na max i useshtah vsiaka nota s tzialoto si tialo ;]]] sushto taka i kak na rock'n'roll skachah prez tzialoto parche...
i do momenta tova si ostava nai-velikiat i chakan kontzert za men...za sujalenie poveche ot jazzman-ite koito slusham sega i im se "preklaniam" veche ne sa sred jivite, pone ne i v tezi si tela...otkude da znaem, moje chastichka ot tiah da se e vselila i v men :]]]]]
a kolkoto do led zeppelin - s edna duma - fenomeni...ne e hubavo da sravniavame velikite no naistina tova koeto napraviha zeppelin prez 70-te ne uspiaha da napraviat deep purple, black sabbath i uriah heep i do nashi dni :]
dali pod vlianie na jimmy ili ne no oshte ot momenta v koito prosvirvah fraziraneto mi si ostana i do sega blusarsko-nervashko...tochno kato negovoto
za led zeppelin, wes montgomery, django reinhardt, duke ellington, les paul (edinstvenia muzikant prodal poveche muzikalni instrumenti s negovoto ime otkolkoto plochi - daje i Jimmy i az svirim s takava kitara :), i oshte reditza muzikanti - goliam poklon pred tova koeto napraviha za muzikata...bez tiah...emi moje bi shtiah da sviria na tambura dunavski hora :]]]]]]]]
jalko e che tochno kogato e tvorcheskia ratzvet na vseki muzikant - okolo 40tata si godina zeppelinite ne biaha zaedno...

gagalove's cry


Тема Ей, ама...нови [re: gagalove]  
Автор veverica (горска)
Публикувано22.01.04 11:47



много се радвам на хора като теб! Както имаше един лаф - "антистоясти" Всичко, което си написал, говори за постоянния ти "подводен живот" в музикални води... И при мен е така, макар че откъм музикално образование съм на ниво 7-годишна детска музикална школа... пиано. То не е там въпросът май, де...
А за концерта... наистина беше убийствен Че то кой, мислиш, не е скачал?! Аз поне имах мускулна треска около седмица после А след това всички приятели от други градове, които бяха дошли специално за случая, се изсипаха у нас и цяла нощ слушахме... познай какво! И така... още няколко дни

Луд умора няма



Тема Re: Ей, ама...нови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано22.01.04 12:04



ami opredeleno potuvam vse poveche i poveche kum dunoto - purvichnosta na muzikata...no za sujalenie kakto vuv vsichko ostanalo - pridobivash neshto, no gubish drugo...opitvam se da stana jazzman no izgubih rokadjiiskoto nachalo :]]]
ne che sujaliavam...no dori i da si pusna dnes zeppelin...tova shte e epizodichno... ne che ne me kefiat... no prosto veche imam drugi vijdania...swing...bossa nova :]]]
ako si ot sf ela na 4.02 shte udarim niakolko parcheta na edin kontzert v aulata na nov bulgarski universitet
shte se radvam da se vidim tam

gagalove's cry


Тема Re: Ей, ама...нови [re: gagalove]  
Автор veverica (горска)
Публикувано22.01.04 12:17



От Сф съм, така че - имаш го Аз пък май съм от рокаджиите, но определено оценявам джаза... но главно класическия Разните есиди и фюжъни явно са too much culture for me Май съм твърде първосигнална за това... в музикално отношение, де На мен ми дай ясен ритъм... е, може и импровизация, ама в разумни граници... леле, как абсурдно прозвуча това последното

Луд умора няма



Тема Re: Ей, ама...нови [re: veverica]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано22.01.04 13:37



emi nie svirim swing i bossa nova - ti si pretzeni dali shte ti dopadne
tova shte bude produktzia na barabanistite ot nbu i vseki shte se opita da pokaje nai-dobroto, sigurno shte ima i sveji neshta :]

gagalove's cry


Тема Охоооо...нови [re: gagalove]  
Автор veverica (горска)
Публикувано23.01.04 11:25



Суинг, казваш? Че аз съм луд фен на Ела Фицджералд... а, by the way, има страхотни нови суинг-групи - по Щатите, де... наши не знам още, ама ще ви видим вас Не знам дали си слушал Cherry Poppin' Daddies и Big Bad Voodoo Daddy... Ако не си, непременно ги Абе... пак не е за тоя клуб - ама ние какво да правим, като няма клуб Суинг?!

Луд умора няма



Тема Ами...нови [re: veverica]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано23.01.04 11:35



Пусни едно предложение де!

Чукни

и с рогата напред!

You don't burn out from going too fast.
You burn out from going too slow and getting bored.


Тема Ей сега!нови [re: Thunder lnc.]  
Автор veverica (горска)
Публикувано23.01.04 12:00



Както казва една приятелка, "утре ставам по-рано и..." (fill in the blank) А ти така ли направи? С рогата... Е, така е то - който си има рога... Абе, полезна работа

Луд умора няма



Тема Мдам...нови [re: veverica]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано23.01.04 12:18



Така ми се пада, като поствам разни дупки между думите и ето сега ми се връща тъпкано Паднах в тази не сега не мога да изляза...

You don't burn out from going too fast.
You burn out from going too slow and getting bored.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.